Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 15:53 Muž avast [49] – Re: Nick
Ještě důlžitá informace je, jestli dáváš vodu přímo z vodovodního řádu, nebo odstátou. :)
Pak taky používáš filtr? Kolik tam máš kytek? Kolik a jakých rybek?

A vůbec asi by bylo nejlepší, kdyby sis zde založil profil a prezentaci. Fotka a info co tam napíšeš by mohlo stačit, kdežto tady se na to budem ptát postupně a to bude nepříjemné jak pro nás, tak pro tebe. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 15:52 Nick – Re: romant
Filtr tam je. Ryb je v akvárku momentálně 13.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 15:51 Nick – Re: romant
Filtr tam je. Ryb je tam momentálně 13.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 15:48 R Muž romant [27983] – Re: Nick
Kolik těch ryb tam je celkem a jaký druhy? Je tam filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 15:38 Nick – Úhyn ryb
Dobrý den,
Asi před měsícem jsem dal do nového akvária ryby a 3 týdny bylo vše bez problémů. Pak ale během několika dnů uhynuly všechny tetry neonové (celkem 10 kusů). Včera jsem místo nich koupil neonky červené, ale do dneška už 3 uhynuly a jedna se chová dost apaticky. Ostatní ryby jsou bez problémů. Akvárium má 54 litrů, tvrdost vody je okolo 19°dGH, teplota vody 25°C. Vodu měním jednou týdně cca 14 litrů a každý týden odkaluji. Mohl byste mi někdo poradit, v čem je problém? Nemůže být pro tyto ryby voda příliš tvrdá?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 13:16 Muž riso [129] - Cichlidy
tak, tak, vykasli se na experimenty s upravou vody, dej tam ryby kterym tvrda voda nevadi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 13:09 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: matahud
ty hodnoty nejsou zas tak vysoké když se podíváš třeba na čichavce šedého rybicky.net/atlasryb/cichavec_sedy tak by měl zvládat i vyšší hodnoty i třeba čichavec medový rybicky.net/atlasryb/cichavec_medovy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 12:48 Žena matahud [0]
Ahojte,tak aktualne hodnoty vody v akvarku su: NO2 nemeratelne, NO3 medzi 10 a 25, GH viac ako 14 d, KH viac ako 10 d (merane JBL 5in1) a pH 7,8 (merane pH metrom). Takze sa snazim znizit pH a tvrdost.Raselinu v akvaristike nemali a predali mi Amazon od firmy Dajana - asi raselinovy vyluh. S trdostou ani Ph sa vsak nic nestalo. Na fore som nasla ze funguje vyluh z jelsovych sisiek, vyskusala som a zasa nic, voda iba stmavla:o(((Prosim, viete mi poradit nieco naozaj ucinne? Alebo sa s tym nemam trapit, mam nechat tvrdost a pH take ake su? A planovat-v buducnosti- rastlinky a rybky ktore znasaju vysoku tvrdost a pH?-ak take vobec existuju.... hmmm Diky za rady:o)))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 08:12 Žena matahud [0] – Re: JuraS
Diky, diky moc:o))))))))Drzte vsetci palce!!!:o)))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 07:59 JuraS – Re: matahud
Rašelina jako i aktivní uhlí se po čase vyčerpá..rašelině to ale trvá dýl..tipnul bych si, že tak půl roku je dostatečná doba-poradí zkušenější..počítej s tím, že rašelina ti udělá tmavou vodu-to je známka, že se do vody uvolňují ty látky co obsahuje..kdybych já dneska začínal znovu akva tak bych sháněl kousek jílu a tím bych popatlal dno akvárka..na to bych dal vrstvu rašeliny a to celé bych zasypal nejprve hrubšími a pak jemnými kamínky..možná, že mezi vrstvu rašeliny a kamínků bych dal miralon nebo spíš bavlněný fáč (obvaz) ale spíš ne...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2010 07:17 Žena matahud [0] – Re: JuraS
Ahoj, diky za cennu radu, som rada, lebo rastlinkam sa v tej tvrdej vode fakt moc nedari, pekne su akurat anubiasy, echinodory mi uz skoro vsetky vyhynuli.Tak vyskusam tu raselinu a dam vediet.Tu raselinu mam nechat vo filtry natrvalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 15:05 JuraS – Re: matahud
místo toho uhlí tam dej raději pytlík s rašelinou..nemusíš kupovat speciální patlíky pro svůj filtr..kup v akvaristice rašelinový granulát v krabici a vhodný pytlík si ušij třeba z kapesníků..a nacpu ho tou rašelinou a šup s tím do filtru..srazíš ph, upravíš řadu parametrů vody a kytkám i rybám uděláš radost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 14:28 Žena matahud [0] – Re: Maza
Ju, super:o)))))))Moc diky:o))))))Parametry vody su take ako pred tym- teda vyssia tvrdost a vyssie pH, dusitany 0, dusicnany okolo 15.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 14:22 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: matahud
Klidně to uhlí vyber - teda uhlí :-) - ten 5mm tlustý kotouč. Stejně už je poněm. Nic nemusíš lít znova. Na bakterie nemá uhlí vliv a pokud ti sedí parametry vody, tak si stím nelam hlavu. Stejně ještě, než tam půjdou ryby, budeš aspoň dvakrát měnit část vody, tak si tam přidáš co budeš potřebovat. Ale moc chemie škodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 14:07 Žena matahud [0] – Re: JuraS
Diky za upozornenie:o)))Takze mam uhlie z filtra vybrat a pripravok na upravu vody znova naliat do akvarka? A mam znova naliat aj bakterie???Moc diky za rady:o))))))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 11:54 JuraS – Re: matahud
ještě jedna věc...aktivní uhlí (nebo třčba dřevěné grilovací uhlí) se do filtrace přidává v případě, že z vody potřebuješ dostat nějaké jedy nebo třeba i léčiva..takže jestli máš ve filtru pytlík uhlí a do vody leješ přípravky na úpravu vody je to jako by jsi cedila polívku přes síto..vývar vyteče ale všechnu zeleninu máš v sítu..tak tak nějak jednoduše se dá popsat činnost aktivního uhlí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 09:43 Žena matahud [0] – Re: Bob66
Super, moc diky:o))))))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.07.2010 09:22 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: matahud
Čistit filtr můžeš až se ti sníží průtok, já ho třeba čistím dvakrát za rok ;-) Výměna části vody každý týden je víc než vhodná :) Ať se daří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 08:27 Žena matahud [0]
Ahoj, tak po vikende snad svita na lepsie casy:o))))Liecba zda sa zabrala, neuhynula ziadna dalsia rybka a vsetky su ciperne a papaju:o)))))Mam ich v karantennom akvarku, to velke 250 litrove som podla rad viacerych z Vas aj podla rady veterinarky zalozila znovu - lebo vyjicka tych cervov by v nom -hlavne v detrite - boli nadalej pritomne a tak by sa rybky nakazili znovu.Takze strk som pre istotu vyhodila, kupila novy, vyumyvala cele akvarko, koren aj rastlinky, tie biele kamene som tam radsej podla Vasich rad nedala. Vodu som upravila Aquatanom, pridala Nitrivec a filtruje Eheim-ktory som zatial mala v kybli so starou vodou. Zasadila som rastlinky a hadam o 2-3 tyzdne budu aj uplne zdrave rybicky:o)))))))))No a som poucena na vlastnej chybe, ze kupene rybky TREBA mat najprv 2-3 tyzdne v karantene!!!Este by som sa chcela spytat ako casto mam cistit ten filter Eheim ecco pro 300?Nikde o tom totiz nepisu, len v obchode mi povedali, ten predfilter premyvat v tecucej vode tak raz za mesiac, ale co ostatne zlozky filtra?A kazdy tyzden mam menit 30% vody?Este raz vdaka za vsetky rady a pomoc!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 20:10 Muž mzy [1]
michailo napsal: Teď koukám,máte v prezentaci datum založení 1.5.2010.V ani ne 3 měsíce založeném akva měnit týdně více jak 1/3 vody? Biologická rovnováha v nedohlednu,to by mohlo být ono.Těžko uhyne ryba bez příčiny.
Jezis tady jen ekdo chytrej pisi ze jsou v tom samem aqua uz neco pres rok, muj profil s tim nema nic spolecneho...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 15:46 michailo – Re: mzy
Teď koukám,máte v prezentaci datum založení 1.5.2010.V ani ne 3 měsíce založeném akva měnit týdně více jak 1/3 vody? Biologická rovnováha v nedohlednu,to by mohlo být ono.Těžko uhyne ryba bez příčiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 15:43 Muž Sewer [99]
Můžu se zeptat, proč čistíš filtr každé 2 týdny? A čistíš ho doufám ve vodě odsáté z akvária a ne pod kohoutkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 15:22 Muž mzy [1] – ...
Umrti prisla nahle bez pricin... A kancici jsou jeste mladi, do vetsi nadrze pujdou pak...
A nadrz je az dost vzduchovana. V techto vedrech vzduchuji i pridavnim vzduchvanim + filtr s privodem vzduchu

jo a pochybuju ze to delaj kancici, jelikoz tam mam jeste 2 mlade rybky mecovky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 13:53 michailo – Re: mzy
Při dostatečném provzdušněni vody neni tato teplota až zas takový problém. Pokud jste nezaznamenal nějaké příznaky(ryba nejeví zájem o potravu,straní se ostatních nebo má viditelné změny na těle),tak bych to tipoval na ty kančíky.
Jen tak mimochodem 100 l nádrž je pro ně trochu málo.Zasloužily by si tak minimálně 3x vetší objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 13:42 KAKTUS1010
A nebude to nahodov stými mrenkami tak že maju nedostatok kyslíka v tak teplej vode???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 13:42 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: mzy
je dost málo pravděpodobné že by na teplotu vody umíralo víc druhů ryb téměř ve stejnou dobu. Spíš by mohl být problém, jestli je to to 100 litrové akvárko co máš v prezentaci, že tam mají "málo vody" Podle těch fotek ten kořen zabírá velkej objem a těch rybek tam taky nebylo málo. Mohlo se stát že se v těch vedrech snížil obsak kyslíku ve vodě a přez noc se udusily. Ale určitě by to mohlo být způsobené i něčím jiným
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 13:33 Toddik1 – Re: mzy
Zdravím, příčin úhynu může být několik....těžko říct, ale rozhodně bych za tím nehledal teplotu vody. Já mám třeba v těchto horkých dnech teplotu průměrně 28 - 30 °C. Ryby plavou úplně normálně, někdy mi přídou akorát trošku pomatený...jediný rozdíl, který pozoruju je, že moje dvě mřenky, které většinou tráví čas u dna se dost často prohánějí a plavou u hladiny...takže teplotu vody bych nebral jako hlavní příčinu. Jednou se mi stalo, že večer mi v akváriu plavaly 4 tetry černopruhý a ráno byly už jen 3. Z ničeho nic a po rybě ani stopy. Myslel sem jestli nevyskočila (i když mám krycí sklo), ale prostě rybka nikde. Dodnes nevím co se stalo. Moje osazenstvo je 3 platy, 3 tetry černé, 6 neonek, 2 parmičky černopruhé, 2 mřenky, 2 ancistrusi, 2 paví očka...Proto se dá těžko soudit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 13:15 Muž mzy [1] – Úhyn ryb, vysoká teplota?
Zdravim Vás... Mám menší problém, z ničeho nic mi začaly umírat ryby, nevím čím to je, ale myslím si že asi teplota... Vlastnil jsem: 6 Razbora klínoskvrnná; 6 Sekernatka mramorová; 3 Krunýřovec; 2 Krunýřovec jednopruhý; 4 Kančík červenooký Nyní přeživší: 4 Kančík červenooký; 2 Krunýřovec; 1 Krunýřovec jednopruhý... Rybky umíraly asi měsíc bez žádně příčiny, prostě večer se v klidu proháněly a ráno například 1 chyběla. Vodu měním každý týden víc jak 1/3, odkaluji to kam se dostanu a čistím filtr každý druhý týden. Tyto ryby spolu žily necelej rok a velice se jim dařilo, pochybuji že by to dělali Kančíci(jsouto klidné a neůtočné rybky)... Opravdu to nechápu, aqua rybky chovám už asi 3 roky, nikdy jsem neměl žádný problém, vždy jsem je vyléčil z každé nemoci.
Teplota je kvůli vedrům 29°C - 30°C po výměně vody 28°C
Filtrace se vzduchovanim
V aqua porostlý kořen

Prosím poraďte mi, mrzí mě to. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 12:57 Žena matahud [0] – Re: Bob66
Diky moc, ten Fan3 aj tak pojde prec takze ho tam teraz asi mozem nechat aby sa voda co najviac hybala-tento filter a dva vzduchovacie kamene hadam budu stacit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 12:55 Žena matahud [0] – Re: Maza
Moc diky, spravim to tak.O teplote na tom Nematole neoisu vobec nic.Akurat ze sumecci a mrenky su citlivejsi.Tak neviem ci tam panciernickov mozem nechat alebo ich radsej oddelit-tym padom ale nebudu prelieceni:o(((((((Tak som z toho jelen.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 12:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: matahud
Filtry vyndej oba a nech je běžet v kýblu, důležité je vzduchování jak napsal už Maza X-) Jde o to že léčiva u kterých píšou vyjmout b.filtry zabíjejí bakterie ve filtru a ten ti následně může otrávit vodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 12:29 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
matahud napsala: Jo este som zabudla, ten nematol musim dat do celej nadrze, pricom na navode sa pise-pocas liecby-teda 2 dni vyjmout biologicke filtry a nefiltrovet cez aktivne uhlie. To mam oba filtre - Fan3 aj Eheim (v nom mam aktivne uhlie) zatial dat do kybla???Vypnut sa nesmu, ze? Alebo mam len z Eheimu vybrat aktivne uhlie????Moc diky za rady!!!

Nechal bych Eheim běžet v kýblu a tan Fan3 v akvárku. Eheim už je bakteriemi naočkovaný a ten druhý stejně půjde pryč. Asi bych to akva nenechal bez filtrace, resp bez proudění vody. Jestli se nepletu, budeš muset zvedat teplotu přes 30°C (možná se pletu - nematol neznám), takže aspoň vzduchování pro pohyb vody, jinak budeš mít u hladiny 40 a u dna 20 :-)Ale i když teplota zůstane, rozhodně aspoň vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 11:18 Žena matahud [0] – Re: katterinecka
Jo, moc diky za povzbudenie, hadam to preziju aspon kolizy, panciernickovia a prisavnici....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 11:06 Žena matahud [0] – Re: JuraS
Jo este som zabudla, ten nematol musim dat do celej nadrze, pricom na navode sa pise-pocas liecby-teda 2 dni vyjmout biologicke filtry a nefiltrovet cez aktivne uhlie. To mam oba filtre - Fan3 aj Eheim (v nom mam aktivne uhlie) zatial dat do kybla???Vypnut sa nesmu, ze? Alebo mam len z Eheimu vybrat aktivne uhlie????Moc diky za rady!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 11:06 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: matahud
V pozdejsim stadiu by jim to pravdepodobne uz moc nepomohlo, ale snad aspon zachranis ty cichavce. Snad už to bude jenom lepsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 11:00 Žena matahud [0] – Re: JuraS
Asi mas pravdu:o((((((((Predavaci v tom obchode vraj maju aj vlastne akvarka,zriaduju komplet akvarka na objednavku, vypada to hodne profesionalne, ale skutocnost asi moze byt uplne ina:o(((((((((Som moc smutna, prave mi uhynul dalsi skalar:o((((((Nematol budem mat dnes poobede, dufam ze im to hned pomoze a prestnu hynut....... inak ma z toho fakt porazi:o(((((((((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 10:48 JuraS – Re: matahud
jednu dobu jsem chodil kolem prodejny která prodávlal ložiska do stavebních strojů a do náklaďáků (nic pro osobáky) plynové písty a takové věci..za pultem štíhlá blondýna se denně očividně nudila (bez zákazníků)..jsi přesvědčená, že to byla odbornice na catterpilary, uraly a podobné značky ? že byla odbornicí na bagry ? prdlajs..prostě prodavač...za 100 obchodů akvaristiky v 70 ti najdeš univerzální prodavače co před časem prodávali noviny a za čas budou prodávat potraviny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 07:55 Žena matahud [0] – Re: JuraS
Diky, este dnes to otestujem. Vsetko, vcetne rybiciek som kupovala v tom istom obchode, takze mi so zriadovanim akvarka priamo radili a pomahali, takze dobre vedia ze mam sladkovodne a ake rybicky,rastlinky mi tam predali:o)))))))Aj to ze usi kupujem pre mojich psov:o))))))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 07:42 JuraS – Re: matahud
no musí to šumět..bublinky z toho unikat...v obchodě ti prodají cokoliv..a kdo říká, že to nechceš do reefu ? jak to má ten prodavač vědět, že když si k akvárku bereš uzané vepřové ucho, že ho nechceš jíst ale že ho máš pro majitele psa co ti s tím akvárkem pomůže ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 07:36 Žena matahud [0] – Re: matahud
A mam este kupeny nadherny obrovsky kamen do pripravovaneho 300 litroveho akvarka, z obchodu od chovatelov cichlid-aj ten mam vyskusat???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 07:33 Žena matahud [0] – Re: JuraS
Diky za tip, vyskusam to s HCl-co by to malo spravit???Ako som uz pisala nepriniesla som ich od mora, ale kupila v obchode:o((((((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 07:24 JuraS – Re: matahud
pardon teď na to koukám polívka samo že přesolená...sůl se z těch šutrů od moře uvolňuje...vytáhni šutr a polej dostatečně obyčejným octem..lepší je ale kyselia solná, chlorovodíková prostě HCl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 07:22 Žena matahud [0] – Re: Sid
Ahoj, neskuskala so to nijako, len predpokladam, nakolko tvrdost vody je rovnaka aj v malom akvarku kde take kamene nie su, a tvrdu vodu mame rovno z vodovodu. Su to bezne kamene ktore tu dostat v ktoromkolveke akva obchode. Ale budem vdacna ked mi napisete,ako sa da skusat ci kamene nieco menia-nemenia, dakujem:o)))))))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 20:47 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: matahud
...Nesumi ani nic podobne nerobia...
A čím jste to zkoušela?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 16:36 Žena matahud [0] – Re: JuraS
Ne, ne, kdepak, ja som este v Chorvatsku bohuzial v zivote nebola, oba sutriky su kupene v akva obchode a tam by ma snad upozornili keby neboli vhodne do sladkovodneho akvarka. Nesumi ani nic podobne nerobia, vodu mame tvrdu aj z vodovodu, je to asi podlozim ake tu v okoli mame.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 15:50 JuraS – Re: matahud
předně ty dva světlé kameny..zjisti jestli nešumí ...dal bych ruku do okně, že jsou z chorvatska, že se ti moc líbily a proč je tedy nedát do akvária..že se nepletu ? do akvária ano, s radostí...ale do reefu..do mořského...do sladkovodního nikdy ne..zvyšují ti jednak tvrdost a já osobně dovezl z chorvatska taky podobné šutříky..máchal jsem je snad týden v kohoutkový vodě a pak je šoupl do akva..bylo mi divné, že za chíli šneci byli břichem nahoru a ryby měli žábry jako v ohni...tehdá mě napadlo že jsem k piraním strčil prst a ten olízl..voda jak přeslazená polívka...vyměnit komplet vodu a šutry pryč...a piraně se uklidnili..jen ty šneci byli kaput...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 15:21 Žena matahud [0]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 15:21 Žena matahud [0]
Jo, a tu su aktulane fotky akvarka, viem, este mam co zlepsovat....:o)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 14:40 Žena matahud [0] – Re: katterinecka
Moc diky za rady ako postupovat pri restarte akvarka, myslim ze to budem to potrebovat. Skusim tu liecbu Nematolom, hadam to vyjde, drzte mi palce, dam vediet ako to bude prebiehat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 14:21 Žena matahud [0] – Re: katterinecka
Diky, jo, budem liecit pre istotu vsetky, hadam sa to zastavi.Nematol vajicka nezabija takze to treba po 3 tyzdnoch opakovat znova.Super, diky za tip ako dezinfikovat rastlinky, dufam ze sa toho zbavim a raz budem mat z akvarka radost.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22355x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262-uhyn-ryb?od=1451