Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 22:46 Aveysha – Re: dvorak
píšu, že ty razbory a ne že objevím mrtvolu během čistění, ale den po něm. při tý první mrtvý rybě jsem si říkala, že jsem jí třeba omylem nějak skřípla nebo tak,... navíc zase ta razbora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 22:45 Žena bluedream [245] – Re: Aveysha
Nějak nechápu, proč by měly parmičky černopruhé dělat problémy. Mám je spolu s např. galaxkama, které jsou opravdu malé a žádný problém.
Rybka mohla uhynout z jiného důvodu a ostatní se na ní podepsaly až po smrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 22:41 Muž dvorak [94] - Rostliny
Mno,myslím že čistěním akvárka to nebude.Píšeš,že mrtvolu objevíš při čistění,navíc ta první měla vykousanou díru na boku->tzn. o něco se zranila nebo ji nějaká jiná ryba tu díru vykousala.Ještě je spíš otázka,jaké rybičky ti umírají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 22:34 Aveysha – Mrtvá ryba po čištění akvária
Ahoj, mám akvárium asi třetí měsíc. 126 litrů, asijský biotop. Osádka: 8 parmiček pětipruhých, 8 razbor klínoskvrnných, 4 parmičky černopruhé, 1 samec + 3 samičky betty.

Nu a problém. Před cca 3 týdny jsem odsávala kal ze dna a měnila část vody. Druhý den přijdu k akváriu a jedna razbora mrtvá, bez očí a v boku vykousanou díru. Fajn, říkám si, počkám co se bude dít dál, možná ty parmičky černopruhý, ačkoliv mi v akvaristice řekli, že aby nenapadaly jiný ryby, bude se jich chtít zbavit tak za rok. Ok. Čekala jsem co bude a nic. Žádné další mrtvé ryby. Ovšem včera jsem opět měnila kus vody a dnes opět jedna razbora mrtvá a okousaná.

Předpokládám, že to je tou výměnou vody a asi nejpravděpodobnější je, že ty parmičky černopruhý to stresuje. Může to tak být? Pokud ano, co s těma rybama mám dělat, když nemám známé akvaristy? A co pořídit na čištění akvária místo nich?

Předem díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 12:48 RAP – Re: lucie
Pokus se tam ryby dostala, zkusil bych jí stejnou cestou vysát hadicí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 09:07 JuraS – Re: Moucha
záleží ale na velikosti rybky...aby se z vody nestala hnijící žumpa..mě umřela v 250 co velká ampulárka a to byl smrad po celým bytě, že letěla do wc a za ní deci sava i když krevetkami byla ve vodě celá obalená...vím, že to patří do přírody ale někde je jí třeba pomoct...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 09:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: lucie
priroda zapracuje a rybka se rozlozi, zustane jen kostricka, aspon po nejaky cas... (v me mekke vode by se i ta kostra casem rozlozila)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 08:34 lucie – Re: JuraS
právě že je za a není způsob jak se tam dostat,nevím jak se tam dostala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 08:09 JuraS – Re: lucie
pokud je akvárium dobře "zajeto", je v něm dostatek živočichů zejména šneků a krevetek tak se o mrtvou rybu rychle postarají..je li mrtvá ryby zaklíněná za pozadím v akváriu pak je to pro mě další argument proč pozadí z uměliny do akva ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 21:15 Muž Dojas [0]
chemie je blbost, žádná chemie do přírody nepatří, tak si ji tam také necpi, vyměňuj 1 x za 3 týdny 1/3 vody, odsávej dno, protrhávej kytky a čisti filtr - ne v tekoucí vodě. Prostě klasická údržba a péče a bude vše v pohodě. Jinak napiš více infomací, kde je akva položené, jaké máš ryby apod.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 21:14 lucie – Re: Nová
z jakého důvodu prosím????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   10.10.2010 21:09 Žena Nová [0]
skús pridať okysličovanie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 20:50 lucie – Re: katterinecka
díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 19:37 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: lucie
pokud to akvárium správně funguje (dostatek rostlin, funkční filtr, nepřerybněno) tak by neměly být problémy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 19:24 lucie – Re: katterinecka
vylovit nejde v žádném případě,je to přísavka thajska a akva je 80l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 19:20 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: lucle
záleží jak je velká a jak je velké akvárium, ale bylo by lepší ji vylovit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 19:11 lucle
prosím poradte,našla jsem za pozadím kam se v žádnem případě nedotanu mrtvou rybku,stane se něco s vodou?otrava atd,děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 15:10 Žena Linduš [166]
taky v tom chybu nevidím.
možná to bylo moc rychle "čisté"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 15:01 Muž MichalK [16]
No v jejich chování změnu nepozoruji, pár se jich pohybuje po akváriu (tak 5) a zbytek je v písku (tak 100+ :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 15:00 JuraS – Re: MichalK
v tom co jsi udělal není žádná chybička..btw..piskořky, jak se teď chovají ? jsou zalezlé ve dně nebo lezou po skle ? jsou ve dně živé ? piskořky bývají velmi dobrým živým indikátorem kvality vody...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 14:58 R Muž romant [27981] – Re: MichalK
Udělej test na NO2 a bude jasněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 14:55 Muž MichalK [16]
No vody jsem vyměnil zhruba polovinu, štěrk nechal a filtr pral ve vodě, co jsem odsál z akva. ty plyny to můžou být ptž i přesto, že mám pískořky se mi někdy v písku utvoří taková bublinka. a při čištění jsem je asi uvolnil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 14:52 JuraS
taky mi to připadá jako narušený chemizmus vody..jako otrava..přes noc možná nedostatek kyslíku..některé ryby jsou na prudký úbytek alergické..odkalování navíc mohlo ze dna uvolnit nějaké plyny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 14:47 Žena Linduš [166] – Re: MichalK
jak jsi to akvárko vyčistil? pral jsi filtr? vyměnil všechnu vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2010 14:43 Muž MichalK [16] – Náhlé úmrtí rybiček v akváriu
Dobrý den, chci se zeptat. Jsem zoufalý, byl jsem 2 měsíce pryč a o rybky se mi starala mamka, moc to nečistila no ale rybky přežily všechny. Dorazil jsem tak před 2 týdny, vyčistil akvárium, odebral špinavý písek, vyčistil filtr a koupil téměř komplet nové rostlinky. Včera a dneska mi v průběhu noci poumírali 4 nejstarší obyvatelé akvária - 3 skaláři a 1 čichavec perleťový. Z původního osazenstva akvária tedy (které tam je 1 rok) zůstal jen největší skalár. Tvláštní je, že krevetky ani krunýřovci jednopruzí přežili (zatím). Jediná rostlina, kterou mám úplně novou je Cyperus, jinak mrtvé rybky nebyly pokousané, neměly žádné fyzické známky útoku. Předem děkuji za rychlé odpovědi. Chtěl bych zabránit dalším úmrtím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.08.2010 12:56 Muž navik [908] - Sumci
JuraS napsal: osobně jsem při záběhu žádné no2 a no3 neměřil....vrcholovou křivku no2 jsem překlenul větší výměnou vody a filtr se záběhem s pomocí filter startu to zvládl...
Ahoj Juro, a kdy jsi věděl, že máš překonávat vrcholovou křivku NO2 větší výměnou vody když jsi neměřil? ;-) :-D , ony teoretické tabulky křivek se v čase liší dle specifických podmínek akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 11:42 JuraS – Re: matahud
osobně jsem při záběhu žádné no2 a no3 neměřil..nemám nervy na kapkové testy s několika vodičkami, klinkláním lahvičky a pak měření odstínů růžových...do akva jsem dal něco málo živočichů a poctivě dodržoval obměnu vody..vrcholovou křivku no2 jsem překlenul větší výměnou vody a filtr se záběhem s pomocí filter startu to zvládl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 08:57 Žena matahud [0] – Re: JuraS
Ahoj, moc diky za rady, filter zatial slape ako hodinky, ziaden znizeny prietok, naopak musim ho ventilom skrtit lebo by rastlinky boli ako vo vetre:o)))))))Dusitany nemeratlene a dusicnany okolo 10:o)))Tych zrutov dusicnanov som zohnala az v Brne v Sklorexe-fakt super obchod:o))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 08:54 Žena matahud [0] – Re: katterinecka
hmmmm, ved to je to:o(((((Ja som vzdy chcela hlavne skalare, ale tym tvrdsia voda nevyhovuje tak na ne asi musim bohuzial zabudnut:o((((Cichavci su tiez nadherni, len ma trocha sklamalo to ze modry samec uhnal svoju samicku az na smrt a terorizoval aj vsetky ostatne rybky v akvarku - aj ked v hniezde ziadne ikry nemal tak si ho stale velmi vytrvalo branil - tak mam z toho trochu obavy.Na druhej strane tlamovci podla popisu tiez nie su ziadni andilci - vraj moze byt len jeden samec a viac samic - ale u malych rybiek ake sa predavaju sa to poznat neda.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 08:35 JuraS – Re: matahud
jestli je předfiltrem nějaká "drátěnka" pak tu vypláchni, zbytek filtračních hmot..takové ty porézní houby ty jen ve vodě z akvárka (budeš u toho z pravidla odkalovat)jen vymačkat..a jak už padlo, filtr se čistí jakmile přestává plnit svou funkci a to je právě snížení průtoku...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 08:34 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: matahud
záleží jakým směrem se chceš vydat, ale jak už jsem psala ty hodnoty co máš by číchavcům zas tak vadit neměly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 08:14 Žena matahud [0]
Ahoj, moc diky za rady:o))) Ph a tvrdost vody teda uz neriesim, vcera teda po mesiaci od znovu-zalozenia akvarka (250 litrov)som tam na skusku-len docasne- dala 4 zivorodky, tak uvidim ako sa im bude darit.Inak napriek opakovanej liecbe nematolom v karantene, mi postupne vacina rybiek aj tak uhynula, asi boli uz prilis poskodene tymi cervami. Zostali len 2 kolizy, 2 prisavnici a 4 panciernickovia a ti uz asi zostanu v 70 litrovom. Tvrdu vodu vraj dobre znasaju tlamovci, tak rozmyslam ze do 250 litroveho by v buducnosti mohli ist oni - pre zaciatocnikov su vraj vhodni Metriaclima estherae, alebo sa mam radsej drzat cichavcov?:o)))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 21:20 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Nick
klidně s těmi rybami počkej ještě dýl, není kam spěchat, až se začne dařit rostlinkám. Taky by možná bylo lepší nekupovat je naráz, 10 neonek na tak malý akvárko je najednou docela dost. Ale až bude víc rostlin tak už nebudou takové problémy (možná zas budou jiné :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 21:16 Nick
Děkuji vám všem za rady. Uhynulé ryby zatím nebudu nahrazovat. Přidám rostlinky a nové ryby zkusím vysadit až tak za 14 dnů (to bude od založení akvária skoro 2 měsíce, tak hodnoty dusitanů by měly být už podstatně nižší).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 21:02 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Nick
taky bych neviděla problém v málo odstáté vodě, pokud měníš jen část a tohle nejsou nijak náročné ryby ;-) Spíš to bude špatná rovnováha, málo rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 19:48 Muž Yirka [9118]
Přesně jak píše Sid. A ten problém rozhodně není z neodstáté vody. Voda, pokud nemáte v řádu vyložený humus je použitelná prakticky okamžitě. Většina zkušených akvaristů mění z řádu přímo do nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2010 17:02 Muž Sid [6629] - Rostliny
...Asi před měsícem jsem dal do nového akvária ryby a 3 týdny bylo vše bez problémů. Pak ale během několika dnů uhynuly všechny tetry neonové (celkem 10 kusů). Včera jsem místo nich koupil neonky červené, ale do dneška už 3 uhynuly a jedna se chová dost apaticky. Ostatní ryby jsou bez problémů...
Tři týdny od založení je zhruba tak doba, kdy vrcholí proces nitritace (bakteriální přeměna NH4/NH3 na NO2). Přestože jste měnil co týden cca 14 litrů, mohlo dojít ke zvýšení koncentrace NO2 natolik, že citlivější rybky to nezvládly. :-O
Jak vám už radil Romant - měl byste změřit NO2. Ty červené neonky mohou padat právě proto, že přicházejí z "čistého prostředí" do prostředí "s měřitelnou koncentrací NO2", zatímco "starousedlíci" "drží", protože zvládli posupný nárůst jejich koncentrace.
Preventivně byste mohl měnit denně i 1/2 objemu akva.
...Rybky mám 2 čichavce zlaté, 3 pancéřníčky skvrnité a 4 danio pruhované. Kytky mám 3 + 2 umělé...
S další rybí osádkou nespěchejte - vaše akva není nafukovací! ;-)
A jak píše (nejen) Moucha - vaši čichavci potřebují mnohem větší prostor a umělé kytky vám s odpadními látkami nepomohou... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 16:38 Žena stetinka [270]
A co karanténa? Nějaká nádrž? Co když ryby byly při nákupu latentně nemocné? Příznaky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 16:25 Muž avast [49] – Re: Nick
Pořiď si nějakou 10l butelu (nejmíň) a do tý nalij po každý výměně vodu a pak do akvárka lej vodu z tý butely. :) Já to tak dělám + když mi to nevychází, tak dám třeba 10l normální vodovodní, ale něco jinýho je 50l a 80l :) A nebo si sežeň PETky třeba od minerálek a dávej vodu do nich. Prostě dneska naplníš>až bude potřeba, tak vysaješ dno/vytáhneš vodu (tech 14l, nebo kolik si to psal)>vyliješ z tech PETek tu vodu>uklidíš si to>a pak už jen znova naplníš PETky. :) Jednoduché a účinné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 16:22 Muž AlQuds [161] – Re: Nick
Voda by se mela nechat odstat aspon pres noc, jako minimum je myslim 5 hodin, ale lepsi je tak den nebo dva. Pancernicci jsou na likvidaci zbytku fajn, sneci by taky urcite neuskodili. Kvalitu vody taky ovlivnuje, kolik se do ni naleje chemie, jake je dno (neni v nem nahodou vapenec?!) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 16:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Nick
ja ji nechavam aspon pul dne.... mam na to kanystriky
jo jeste jeden dulezity udaj jak dlouho mas zalozene akvarium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 16:18 Nick – Re: AlQuds
Rybky překrmovány nejsou, vše spořádají do 3 minut. Pancéřníčci se na likvidování zbytků nehodí? Já myslel, že mimo krmení si sami vyhledávají potravu na dně. A jak dlouho by se měla nechat voda odstát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 16:15 R Muž romant [27981] – Re: Nick
www.akvarijni.cz/…
Koukni třeba sem, informací není nikdy dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 16:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Nick
sorry prehledl jsem ,ale jak koukam na obsadku tak ti cichavci potrebuji 100litru pro jeden par!!
jaky mas filtr?
muzes sem dat foto jak ta nadrz vypada?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 16:13 Muž AlQuds [161] – Re: Nick
Pulhodina na odstati vody je malo. Jak je to s krmenim, nejsou rybky prekrmovany tj. nezustava ve vode hodne nespotrebovaneho krmiva? Jsou v akvarku likvidatori takovychto zbytku, napr. sneci? Asi by bylo dobre sdelit co nejvice o tom, jak je akva vedeno a co vse v nem je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 16:10 Nick – Re: Moucha
Objem akvárka je 54 litrů, jak jsem psal ve svém prvním příspěvku. Rozměry má 60x30x30 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 16:10 R Muž romant [27981] – Re: Nick
Chce to koupit tyhle testy. Rozhodně doukoupit další rosliny a já osobně bych ty umělý vyhodil, velmi ráda se na nich usídluje řasa všeho druhu. Podle toho co jsi prozatím napsal, tak to vypadá, že to akvárko nefunguje tak jak má a ty rybky se ti tam dusí, to ostatně bude jasnější jakmile uděláš test na NO2, musí být na nule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 16:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Nick
jaky mas objem akvarka, rozmery
jinak mas tam rozhodne malo kytek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 16:03 Nick – Re: avast
Filtr samozřejmě používám, když už v tom akvárku je. ;-) . Rybky mám 2 čichavce zlaté, 3 pancéřníčky skvrnité a 4 danio pruhované. Kytky mám 3 + 2 umělé. Vodu nechávám odstát asi půl hodiny.

Re: romant Tyto hodnoty nevím, nemám na ně indikátory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 15:56 R Muž romant [27981] – Re: Nick
Co hodnoty NO2 a NO3?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22355x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262-uhyn-ryb?od=1401