Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 09:33 Muž Tudy [330] - Krevetky
Přečti si tohle

rybicky.net/forum/2333
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 09:33 roberto – Re: adis
v tvém případě bych na odstávání nečekal ani den, dvě hodiny bych probublával a hned bych měnil....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 09:30 adis – Re: JuraS
.... pouzil som uvodzovky prave kvoli tomu aby sa to nebralo ako naradie....

v zivote som nekontroloval NO2 a CO2... maximalne som upravoval tvrdost vody preto som sa nezaujimal o tuto tematiku a neviem co k tomu potrebujem - a isto to ani nemam.

- akva v profile je ine akvarium - spominane akva so zivorodkami.

- zvonec na odkalovanie pravdaze mam.

- filtracia - cerpadlo ATMAN 201 a pena.

zajtra vymenim vodu (aj ked bude voda odstata len jeden den) a uvidim co sa bude diat s ostatnymi rybkami. Pockam a kupis a nova osadka :( len neviem kde zozeniem sp. Ikoly :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 09:25 Muž Tudy [330] - Krevetky
roberto napsal: Jinak teď asi bude nejlepší důkladné odkalení a výměna poloviny vody....

Tohle udělej co nejrychleji, pokud chceš nějaké rybky zachránit. Tyto rybky jsou zvlášť citlivé na dusitany a dusičnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 09:23 JuraS – Re: adis
podle tvýho profilovýho akva to nevypadá na totálně začátečnickou chybu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 09:22 roberto – Re: adis
chápu dobře, že nemáš nářadí na odkalování????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 09:22 JuraS – Re: adis
???? na co furt "nemáš nářadí" ???? o jakém nářadí píšeš ? pochopím když se budeme bavit o pneumatikách, že ne každý má nářadí na to aby si přezul bezdušovky na discích...ale když už si domů donesu nějaké to živočišstvo tak bych snad měl mít co potřebuje a něco i o něm vědět..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 09:20 adis – Re: adis
rastlinky som spominal.....

slimakov - 0

voda sa menila raz za tyzden 1/3 s objemu... podotykam ze v tomto akvarku som nepraktizoval moje hore uvedene slova - vymana vody s kohutika - voda bola odstata 2 dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 09:18 adis
uff... na to nemam "naradie"...

voda sa uz pripravuje na vymenu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 09:18 JuraS – Re: adis
jak máš vyřešenu filtraci ? kolik kytek je v akva ? máš v akva i nějaké šneky ? kolikrát jsi za ten měsíc měnil vodu a kolik vody ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 09:17 adis – Re: roberto
od malicka som daval rybky do akva cca 3 dni po zalozeni, vymena vody bola priamo s kohtika a nic sa nedialo.... ale zrejme zivorodky nie su az tak citlive ako tieto cichlidy.

Skoda...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 09:17 roberto – Re: adis
Jinak teď asi bude nejlepší důkladné odkalení a výměna poloviny vody....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 09:15 adis
uff... na to nemam "naradie"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 09:15 roberto – Re: adis
Jako zodpovědný začínající akvarista, jsi si jistě před založením akvária přečetl, za jak dlouho od založení je vhodné vpouštět rybky a co ještě při nedodržení způsobí nadměrné krmení... takže v nádrži, kde jestě nedochází k dokonalé biologické filtraci, jsi ještě překrmováním nastartoval hnilobný proces :-) takže výsledku, který tu popisuješ se vůbec nedivím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 09:10 Muž Tudy [330] - Krevetky
Zhruba po měsíci od založení akvária vrcholí nitrifikační proces - může jít o otravu. Změř koncentraci NO2 a NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 09:07 adis
akvarium je 180l ...zalozene cca mesiac.. rybky boli aktivne a po vikende ked som dosiel pomaly odchadzaju...
krmenie SAK 55, O.S.I Spirulina

Tropheus Bemba, sp. Ikola, Moliro

akvarko po vlozeni rybiek funguje cca 3 tyzdne kde rybky boli pekne aktivne.

Ano, viem ze rybky by mali vyzdrzat bez jedla o moc dlhsie (netusil som ale ze az 2 tyzdne bez jedla)

V akva nie su rastlinky - teda 3ks male anubiasi

Pred odchodom som ich nakrmil - postupne 3krat v MALYCH mnozstvach - ale asi som to prehnal :(

Teoreticky mohla byt na vine aj mama :) - uz sa mi stalo ze som jej nechal nakrmit rybky a po prichode som nasiel podobnu spust - ale pri zivorodkach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 09:07 roberto
Taky si myslím, že problém bude úplně někde jinde, než ve dvou dnech nekrmení... zajímalo by mě, kdy byla nádrž založena...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.11.2010 09:00 JuraS – Re: adis
běžným přečtením libovolné akvaristické knížky, tohoto fóra a rad pro neznalé se dozvíš, že v normálním akváriu vydrží ryby i 14 dní bez újmy na zdraví způsobené tím, že jim do vody nebude někdo sypat polévkové lžíce krmení. To co popisuješ je spíš klasika. Rychle založené akva, nezaběhnutá filtrace a nedodrženy základní postupy především s výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 08:40 Raider – Re: adis
napiš co máš za akvárko kolik litrů,co máš za rybky...a hod sem fotku..a jak máš dlouho akvárko založené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 08:36 adis – malo krmenia? - uhyn rybiciek
ahojte,

chcem sa spytat aj ked uz neskoro ale predsa....

Nechal som rybky 2 dni bez jedla (Tropheus) a ked som sa vratil nasiel som 5 rybiek mrtvych...postupne mi rybky odchadzaju jedna po druhej... uz nereaguju ani na jedlo ktore im tam hadzem...zrejme pojdu vsetky dole zachodovym potrubym ale...

... to tieto rybky Tropheus nevydrzia dva dni (sobota - krmenie 1x za den, nedela, pondeli o 15.00 krmenie,)bez jedla???? (cca4 cm rybky)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 23:12 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Koupil jsem Azotin a dle papírků je NO2 minimální, takže tam by problém být neměl. Ale odešly mi skoro všechny živorodky, tak si myslím, že se asi objevila nějaká nemoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 11:58 R Muž romant [27987] Re: Vstrom
Odkalovat samozřejmě můžeš. Jednou za týden až 14 dní, společně s výměnou vody. Dno se nechává v akvárku, jenom se lehce z povrchu dna stáhne ten případnej kal. Moc do dna nerejpat, to taky není moc dobrý. Čím víc a často se do akvárka zasahuje a šťourá, tak to se pak obrací proti. Teď to chce hlavně ten čas klidu, bez kterýho to prostě nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 11:53 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
ok, nebudu pár dní vůbec krmit. Možná jsme dělal ještě jednu věc špatně, každé 2-3 dny jsem odkalovačkou bral dno:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 11:51 R Muž romant [27987] Re: Vstrom
Pokračuj ve výměně vody, nekrm(klidně týden) ať se ta nádrž ještě více nezatěžuje. Musí se dát čas tomu, aby mohla vzniknout tzv. biologická rovnováha. Ve filtru a ve dně se musí vytvořit dostatečný počet nitrifikačních bakterií a to akvárko začít fungovat.
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 11:44 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Uli
Ok, to jsem nevěděl, že večer ztrácí barvu:) Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 11:13 Muž Uli [17] Re: Vstrom
Protože odpočívají..taky chtějí "spát" jako lidi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 11:11 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: boruberry
Dnes jedu koupit ten tester na NO2 a pak se uvidí. Každopádně živorodky vzaly za své:( Ještě mi tam zbývá jedna Black Molla a jedna mečovka. Zbytek neonky, pancéřníčci a ancíci:( Nevím, proč neonky v noci za tmy ztratily barvu a pak ji zas nabraly, krom jedné, ta je taková do bíla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 11:04 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: jose
Taky nemusí být problém ve vodě, ale v nemocných rybkách ne? Nečetl jsem celé téma, tak nevím, jestli to už se tu neřešilo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 10:54 jose Re: Vstrom
to že je čistá opticky neznamená že nieje pre ryby toxická
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 08:56 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Yirka
Prosím Vás, neříkejte mi, že u čisté vody dochází k takovým úhynům? Vodu dávám odstátou, voda nesmrdí, krásně čistá a do rána zasa mrtvá Mečovka. Během dvou dnů mi vychcípala půlka akvárka:((( Dnes jedu pro test NO2. Rybičky ani moc nejedí, dám jim tam nepatrnej trošek a většina plave na hladině, dole to pak sežerou pancéřníčci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 08:33 Muž Yirka [9126] Re: Vstrom
Bez měření nebude vědění... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 22:52 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Vstrom
Tak jsem přijel z odpolední domu a opět další Plata břichem nahoru:((((((
Neonky jsou celé nějaké vybledlé. Dal jsem jim krmivo a nijak nejeví zájem:( Sakra, čím to tedy je? Do vody jsem přidal malou lžičku soli. Pancéřníčci a ancíci jsou pořád ok, ale zbylé mečovky, čichavec, black molla a neonky jsou nějaké divné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 11:29 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vstrom
Měňte. Klidně i 2x denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 11:28 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Lehce jsem o omyl od povrchového bordelu, nic víc. Takže vodu budu měnit teď každý den a snad to ustane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 11:21 R Muž romant [27987] Re: Vstrom
To, že je v rohu nevadí. Nech to alespoň 3 týdny bez zásahu, jenom měň tu vodu. Kup si test na NO2 a musíš se dopracovat na nulu, potom tu výměnu vody můžeš omezit. Tím, že teď měníš tu vodu, tak supluješ funkci těch bakterií, které se zatím nevytvořily v dostatečném množství, tak aby si dokázaly poradit samy. Ještě k tomu filtru, nikdy není dobrý do vyprat úplně dočista, tochu špinavej zůstat musí, aby ten nitrifikační proces mohl pokračovat, jinak se ten problém bude neustále vracet. Jednou týdně odkalit dno, ať se dodržuje hygiena akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 11:12 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
je ještě trochu modrej i hněděj. Propral jsem ho lehce ve vodě z akva. Nevadí, že je v rohu a trochu se za něj dostávají nečistoty? Za jak dlouho začne plnit svou funkci, abych nemusel měnit tak často vodu? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 11:06 R Muž romant [27987] Re: Vstrom
Pokud se nijak viditelně nesnižuje průtok vody filtrem, tak ten biomolitan netřeba propírat, naopak je potřeba, aby ty nitrifikační bakterie, co jsou usídlený právě v tom biomolitanu začali pořádně plnit svoji funkci a lépe odbourávali ty škodliviny z vody. Když už propírat, tak ve stejný vodě jako je v akva, ale já se řídím tím, že pokud má ten biomolitan jinou než hnědou barvu, tak to ještě není potřeba, což souvisí s tím sníženým průtokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 10:51 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Sid
Tak teď jsem se tam byl znovu podívat a přehlédl jsme jednu další Black Mollu a jednu žíhanou živorodku. Chci se zeptat, mám propírai i biomolitan??? Neotravuje je on?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 10:43 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vstrom
Vodu měňte denně - nejspíš vám rybky padají vinou NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 10:38 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, tak o víkendu mi uhynuly 3 rybky. Voda nesmrdí, ryby žerou a každý den jedna ležela u dna, ta dnešní je dokonce ožraná. Nemůže je likvidovat samička Čichavce? Druhá rybka ožraná nebyla, ale lehce zkroucená a měla otevřenou tlamičku.
Vodu měním každé 2-3 dny 1/3 za odstátou. Mám propírat i biomolitan? Aq je založené zatím 10 dní a do filtru jsem před týdnem přidal ty startovací baktérie. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 19:31 Muž vlacek [402]
bluedream napsala: Nějak nechápu, proč by měly parmičky černopruhé dělat problémy. Mám je spolu s např. galaxkama, které jsou opravdu malé a žádný problém.
Rybka mohla uhynout z jiného důvodu a ostatní se na ní podepsaly až po smrti.


Ja musim rict, ze jsem mel cernopruhe s galaxkama a hengelkama (pribuzne klinoskvrnych). Galaxky byly v pohode, ale SAE postupne donutily vsechny hengelky vyskakat z akvaria. Hlavne behem krmeni SAE odhanely hengelky. Sly take po otikach (asi jak jsou jim podobne). Hengelky dokazaly behem nekolika tydnu vyskakat pres mezery kolem kryciho skla :-(

@Aveysha: Ty oci a diru v brichu mohl zpusobit snek, treba clea helena, pokud mas. Jak ale ryby zemrely, to netusim :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 19:17 Aveysha – Re: bluedream
destilku dávám, protože mi na tvrdost naší vody nestačila stupnice mající konec na třicítce :-) tuším, že přípravek se jmenoval aquatan nebo nějak podobně, nedávám moc, jen pár kapek právě při tý výměně vody kvůli stresu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 22:14 Muž grizly [145] – Re: bluedream
Tak to jsem si špatně přečetl. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 22:05 Žena bluedream [245] – Re: grizly
Jenže Aveysha tam má pětipruhé, které jsou klidnější. To nejsou takové potvory jako čtyřpruhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 21:56 Muž grizly [145] – Re: Aveysha
Modus operandi odpovídá parmičkám 4pruhým. Dokážou to být pěkné "bestie". Proč se to děje po výměně vody........???? asi je vystresuješ a ony si vyberou jednu razboru a tu šikanujou dokud nezemře. Toto chování jsem pozoroval u mě i u kolegy, který chová hlavně tyto parmicky. Zaměřili se na jednu rybku a tu pak nenechali napokoji. Dal jsem mu cich. kakadu a nevydržela u něj ani týden. Nenechali ho vůbec opustit úkryt mezi balvany. jen co vykoukl, vrhly se na něj. Pravidelně dokupuje kvůli synovi znova a znova další rybky. Dlouhodobě mu tam kromě parmiček přežívají jen péřovci. Není pro ně problém zabít šneka. Určitě se najde někdo, kdo ti napíše, že je má dlouhodobě ve spol. akfa a nedělají žádné problémy.......
Jinak jsou to velice pěkné a zajímavé rybky, zkoušet je už ale znova nebudu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 09:14 Žena bluedream [245] – Re: Aveysha
Proč tu vodu vlastně mícháš, je destilka vůbec potřeba? Proč dodáváš vitamíny a tak (co znamená to "a tak"). Dobře zajeté akva, kde mají rybky pestrou stravu nepotřebuje dodávání vitamínů ani toho "a tak"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 23:28 Aveysha – Re: katterinecka
jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 23:24 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Aveysha
a michas tu destilku s normalni vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 23:19 Aveysha – Re: katterinecka
jo, mám teda jen ty levnější testy na základní věci... ale vodu beru z akvaristiky specialni destilku, navíc do toho opatrne kapu vitaminy a tak. ale zkusím jí dát otestovat někde. btw na co jaou ty razbory nejvíc citlivý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 22:56 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Aveysha
spíš bych řekla že umřela z jiných důvodů, kvalitou vody nebo zmenou parametrů a parmičky ji pak jen našly a trochu okousaly. Testuješ nějak vodu?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262-uhyn-ryb?od=1351