Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2011 12:33 Muž snehulda007 [850] Re: Bilbosaurus
Tak znova... S timhle ti nikdo neporadí,protože nic o tvém aq nevíme!!!! Je to tu pořát dokola. To je jako kdybys chtěl aby ti někdo poradil s opravou auta a tys mu jen řek, že nejede...Na tomhle fóru je několik opravdu skušených akvaristů (tim nemyslim sebe),kteří umí dobře poradit,ale nejsou vědmy,aby tady věštili z koule co jsi kde zvoral. Buď musíš mít prezentaci nádrže a dát k dotazu odkaz na ní a nebo uvést do dotazu aspoň základní údaje o osazenstvu,technice,údržbě!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 11:51 Bilbosaurus – Uhyn ryb
Ahoj JSEM ZAČÁTEČNIK MÁM MĚSIC AKVARIUM O OBSAHU 140 L PO TETO DOBE MI NEJPRVE UHYNULY BLACK MOLY BEHEM JEDNOHO DNE PO NICH MI UHYNULY ANCITRUSY A TYDEN NA TO MI UHYNULO 20 NEONEK . VODU JSEM VYMNENIL ( ODKALIL ) . PROSIM O RADU :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 11:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: gorafik
a kolik je tam dalších ryb a jaké druhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 11:04 Muž snehulda007 [850] Re: gorafik
Jak čistíš filtr? Není to zbytečně často? Skoušel jsi je kupovat od různých prodejců? Skoušel jsi měřit NO látky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 10:00 gorafik Re: Yirka
Tak skusim opisat tie podmienky:
- 75 litrove akvarko
- dno je z kamienkov (strk cca5-7mm), vyska dna do 5cm
- 2 korene
- 4 rastlinky
- teplota vody 25 stupnov
- vnutorny filter (filtracne media plastove gulicky, keramicke valceky a molitan)
- vzduchovanie

To je asi tak vsetko co ma napadlo, potreboval by si este nieco vediet?

dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 09:49 Muž Yirka [9126] Re: gorafik
Těžko radit, když nevíme v jakých podmínkách žijí, zkus přiblížit. Každopádně bych tu výměnu vody prováděl značně frekventovaněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 09:43 gorafik – dochnu mi prisavnici
Dobry den,

kazdne cca 3 tyzdne mi zdochne jeden prisavnik (rybky nekapu) a ma nafuknute brusko. Krmim ich sera Spirulina Tabs, pripadne klasicke vlocky (sera vipan) alebo patentky...

Kazde 2-tyzdne odkalujem akvarium, cistim filtre a menim cca 1/3 vody...

Viete mi prosim Vas poradit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 08:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: nessi
Když bude, tak se ozvi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 08:43 nessi
No nevím. Snad to nebude pokračovat dál. Přesto díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 08:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: nessi
Píšeš - Jinak dokupoval jsem od chovatele, takže s vodou problém nebude. - Tohle přece není parametr ani argument. Ty dokupované ryby s sebou mohly přinést například nějaký bakteriální kmen, který se v tvém akváriu velmi rychle zmnožil...Doma s těmi bakteriemi žily bez problémů a změna je nastartovala a parmičky to nezvládly. Ale je pravděpodobnější, že opravdu to tvé akvárium ožilo příliš a starší melanopterky už nejsou tak kolotavé ryby, jako v mládí, a asi jim to vadilo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 08:01 nessi
Ahoj Libore. Np pred pridanim Dva ancistrusy (jeden vetsi), pak ca 20 neonek 6 ramirézek. Tot ca vše. Parmičky byly takové "divočejší" ale bez problému jsem je tam měl ca 3 roky. Mrzí mě to, protože byly opravdu už moc pěkné, ale ten náhlý úhyn během jedné noci je divný. Jinak dokupoval jsem od chovatele, takže s vodou problém nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 07:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: nessi
Tohle je věštění z křišťálové koule...Melanopterky umí "šokovat". Stačí aby se jim něco přestalo líbit. Přidat cca 50 ryb do dvoustovky, může být ten důvod...Kolik ryb tam bylo před tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 07:40 nessi – Náhlý úhyn parmiček žraločích proč?
Pěkný den všem. Mám v akváriu 200l 3ks parmiček žraločích už asi 3 roky zcela bez problému. Včera jsem dokupoval od chovatele pouze ca 40ks neonek a 6ks mečovek vídeňských. Dnes ráno 2 kusy parmiček břichem vzhůru! Sakra nevím co se stalo, ale byly zcela v pořádku a už pěkně veliké ca 13cm. Můžete mi prosím poradit co s emohlo stát? Děkuji předem. Jirka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.12.2011 13:53 R Muž romant [27987] Re: KAtUsKa
Udělej tyto věci:
- pravidelně měň vodu v akváriu, týdně min. 30%
- pravidelně odkaluj dno(1x za týden - 14 dní)
- pořiď nějaký ty rostliny co jsem Ti psal v jiným vlákně(čím víc, tím líp)
- rybky nepřekrmuj, jednou týdně nekrm vůbec
- filtr nech dělat svoji práci až do doby než se jeho výkon natolik sníží, že z něho vody sotva vytéká
To je takový minimum, který by Ti mělo, při rozumným dodržení pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 12:59 KAtUsKa – Re: snehulda007
snehulda007 napsal: Já bych začal tím,že by nedokupoval žádné další ryby dokud se problém nevyřeší. Tím i eliminuješ možnost že si tam tu nemoc pořát dokola zanášíš(pokud je to nemoc).Pak bych začal s častější výměnou vody.Třeba třetinu denně(nevim jaký objem máš.)Je na rybách něco zvláštního? Chovaj se divně,jsou nafouklý,naježený...? Vzduchuješ? Máš rostliny? Prezentaci nemůžu najít.
Nechovajú sa divne a nafúknuté sú iba molly. Objem 40, Rastiliny: 4 (postupne dokupujem) a tú prezentáciu som urobila odznova a už tam je len zatiaľ nemám fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 16:48 Muž snehulda007 [850] Re: KAtUsKa
Já bych začal tím,že by nedokupoval žádné další ryby dokud se problém nevyřeší. Tím i eliminuješ možnost že si tam tu nemoc pořát dokola zanášíš(pokud je to nemoc).Pak bych začal s častější výměnou vody.Třeba třetinu denně(nevim jaký objem máš.)Je na rybách něco zvláštního? Chovaj se divně,jsou nafouklý,naježený...? Vzduchuješ? Máš rostliny? Prezentaci nemůžu najít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 14:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: KAtUsKa
a mít karanténu je dobrá věc, ale zas vědět co dělat aby se tam ty ryby neměly hůř než kdybys je dala rovnou do akvárka. Nestačí vzít jen prázdnou nádrž, nalít do ní vodu a doufat že za dva týdny budou rybky v pohodě. Pro začátečníka co má jedno akvárko bych možná ani nějaký zkoušení s karantenou nedoporučovala, ale je pravda že já jsem měla na ty nemoce vždycky štěstí tak nevím co to může způsobit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2011 14:21 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: KAtUsKa
Já bych to vůbec neviděla na nemoc kterou ryby měly už z obchodu. To je dost nepravděpodobné, aby postupem času umřelo tolik ryb, navíc několik v jednu noc. Většina takových úhynů bývá způsobena nevhodným prostředím pro ryby, i když ani nemusíš vědět o tom že by se měly špatně, nebo že bys ty něco dělala špatně.
Třeba nevhodná nádrž (bez živých rostlin, nebo s rostlinami kterým se nedaří, slabý filtr), nesprávná údržba (čištění celého akvárka, nevhodné praní filtru, časté výměny nápní filtru, vypínání filtru, málo časté výměny vody), nebo nevhodný výběr ryb (nevhodně ryby do tvé velikosti akvária nebo přerybnění)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 13:50 KAtUsKa
Mám volá sa Malé rybie ihrisko len neviem teraz fotky dat do PC .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.12.2011 13:39 R Muž romant [27987] Re: KAtUsKa
Na to, aby rada na Tvoje problémy mohla být cílenější, by bylo docela vhodný si zařídit prezentaci předmětný nádrže. Všem těm, kteří Ti budou chtít a umět poradit to usnadní orientaci v problému. Takhle je to o neustálých otázkách a odpovědích, než se tzv. dobereme nějakýho rozumnýho začátku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 13:36 KAtUsKa
Tie prvé som kupovala v jednom až potom neskôr sem pribudol nový a v obydvoch majú tie nádrže prázdne len s rybami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 13:23 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: KAtUsKa
Doporučuje se to udělat aby se projevily případné nemoce. Ve tvém případě by to asi bylo vhodné tak dělat. Ty ryby co tak odcházej do vodního nebe jsi kupovala vždy ve stejném obchodě? Pokud ano, tak být tebou bych zkusil koupit někde jinde, jestli náhodou nemají nějaké nemoce tam. Případně se podívej jak vypadají jejich nádrže s rybama, to taky napoví jestli kupovat nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 13:16 KAtUsKa
Takže ako som sa dočítala, mám ryby dávať najskôr do karantény ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 13:11 KAtUsKa – Podakovanie
Dik Dik Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2011 13:09 R Muž romant [27987] Re: KAtUsKa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 13:01 KAtUsKa – Časté dochnutie rýb
Chcela by som poprosit o pomoc od niekoho skúsenejšieho. Prosím vás prečo mi stále dochnú ryby :-( .
Tak minulý rok som na Vianoce dostala akvárium s 10 rybami 2 samičky bojovnice, 1 samec bojovnice, 5 tetier neónových (neóniek), 2 platy koral a bola tam jedna žabka ( neskôr zdochla s ohryzenými nohami) o 2 všetky zdochly a bojovnica 1. O 2 mesiace neskôr som si kúpila 4 platy koral 2 molly balónové (bolo mi povedané že sú to platy balón) o týžden neskôr za jednu noc všetky zdochli . O dva mesiace neskôr som si kúpila 2 korálové a 3 balónové. 2 Balónové žijú doteraz. Teraz mám zase 2 koralové (ktoré som si kúpila teraz) 2 balónové 1 neónku (2. mi zdochla teraz-včera) a 2 prísavníkov. Prosím poraďte mi čo mám robiť.Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 20:19 Muž snehulda007 [850] Re: Mája
Mě se takhle chovala plata a ta vodoléčba zabrala. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 14:48 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: Mája
a jak vypadaji treba oci? Nejsou zvetsene? Souhlasim s vyse zminenou otazkou jak dlouho to trva. U nekterych ryb se takhle projevuje pocatecni otrava NO2. Aplikoval bych vodolecbu, castejsi vymenu casti vody. Tim se nic nezkazi, nez se prijde cim to presne je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.11.2011 14:39 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Mája
Vyměň polovinu vody za čerstvou, po dvou dnech totéž. Sleduj chování rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 14:05 JoJo02 Re: Mája
Jak dlouho už se "otáčí"?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 22:30 Mája – Samička Black molla
Ahoj,nutně bych potřebovala pomoci.Mám samičku black molly už měla jednou malé.. Začala se mi otáčet,zadní ploutev jí pořád vede nahoru a hlava dolů.Také má zarudlé dýchací otvory:-D přesně nevím jak se to jmenuje:-D Už to má třetí den a já nevím čím to je,je mi jí hrozně líto,protože je to moje jedna z nejoblíbenějších ryb. :( nevím co mám dělat..poraďte mi prosím,co nejdříve,umře? :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 16:38 GhostFish Re: romant
no tak dnes ráno mě umřel sameček :( fakt už nevím co mám dělat :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.11.2011 14:27 R Muž romant [27987] Re: corela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 14:01 Žena Danila [4489] - SumciRe: corela
Zkuste změřit NO2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 12:54 R Muž romant [27987] Re: corela
Chce to více informací jak je to akvo zařízený, rostliny, výměna vody, údržba jak často atd. Nejlepší je udělat si prezentaci a co nejvíce informací tam uvést, aby bylo z čeho čerpat. Nějaká fotka akvária taky může hodně napovědět. Tím predátorem ve Tvém případě by mohli bejt skaláry, pokud jsou již většího vzrůstu a jsou jim do akvária přidávány rybky menšího vzrůstu, tak je automaticky považují za vetřelce a svojí kořist.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 12:30 corela – Mizí mi rybičky
Potřebovala bych poradit od nějakého zkušeného akvaristy (jsem začátečník), mám akvárium od Juvelu 220 litrů. V akváriu mám 4 Bety (3 samičky a 1 samečka), 3 skaláry, 4 parmičky siamský, 3 ancistrusáky, a momentálně pár teter neonových a teter modrých. Nyní jsem toho nakoupila trochu víc, prototože mám problém, že mi vždy pár rybiček uhyne. Ale nyní mi přijde, že ty tetry ubývají dost rychle. Nevíte někdo, jestli tyto rybičky jdou dohromady, jestli některá nelikviduje ty ostatní? Ještě je divný, že když s rostlinkama přinesu šneky, tak taky během pár dnů všechni šneci zmizí. Ještě bych se ráda zeptala na sumečky, ty jsem již kupovala (po 4 kusech) několikrát a vždy během týdne nebo 14 dní umřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 22:19 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: romant
To platí všude!:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 21:55 R Muž romant [27987] Re: GhostFish
Vhodný poměr kluků a holek je 1:3. Oni jsou samečci velcí loudilové a nedají samičkám pokoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 21:55 JoJo02 – Ancistrus
jj, diky vsem za rady i odkaz. Snad se z toho vylíže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 21:53 GhostFish Re: romant
a nebylo by možné že by nějaká ryba zautočila na ně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 21:53 R Muž romant [27987] Re: JoJo02
Vodu vyměň hned(30% objemu akva), to je první co se dá udělat, do rána daleko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 21:52 Perny Re: JoJo02
Snad to pomůže ale určitě neměň všechnu :-|
Ať se daří ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 21:50 JoJo02 Re: Perny
Hmmm... dobre, zitra vymenim vodu. :-O Setkal jste se s tim uz nekdo?? Ja delam akvaristiku uz 5let ale tohle jsem jeste nezazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 21:49 GhostFish Re: romant
děkuji za radu ale je zvláštní ze umírají jen samičky :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 21:49 R Muž romant [27987] Re: JoJo02
Tady na těch stránkách je velmi dobře popsáno co může stát za problémy se zvětšenou břišní dutinou. www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 21:46 Perny Re: JoJo02
Vzduchování je správně ale ta sůl mi přijde zbytečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2011 21:46 R Muž romant [27987] Re: GhostFish
Určitě neuškodí si něco přečíst.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Pokud se ty úhyny opakují po zakoupení nových rybek, tak je něco špatně buď ve zdroji těch rybek, nebo ve Tvém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 21:44 JoJo02 – Ancistrus
Tak co s tim ancistrakem? Poradte nekdo pls. :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 21:40 GhostFish Re: Deathbull
Jen mě zajímá :-D za Jak že se dělá ta prezentace :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2011 21:39 Perny Re: Deathbull
Souhlasím ale pochybuji, že ostatní ryby jsou v pořádku no

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262-uhyn-ryb?od=1101