Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 38 Žádná další stránka   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2007 17:04 worlass – BOJOVNIČKA S ÚPLNĚ OKOUSANOU PLOUTVIČKOU
Fotka k příspěvku Potřebuju poradit jak mám maximálně pomoci mé nejmilejší rybičce....mam samičku bojovnice pestré a nejspíš sameček jí okousal skoro celou zadní ploutvičku....přestěhoval sem jí do menší akvárka kde je sama....ale už DVA dny vůbec nic nesežrala...celý den se drží na hladině, vůbec se skoro ani nehýbe jen se vždy nadechne a zas jde kousínek od hladinu....LIDI PORTEBUJU FAKT POMOCT JE TO MUJ MILÁČEK sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 22:09 Jana – akva
Těžko říct proč jsou nemocné. No zkuste koupit to topítko a zvednout na delší dobu teplotu na 30°C. Jak radí trn. Ony ryby se těžko léčí, ale nezoufejte daleko větším frajerům vymřelo akva. ;-) Příště to bude lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 12:35 Pavla – Jana
Jano, díky i Vám. Rybky jsme do akvária dali tak, jak nám řekla prodavačka. Tvrdila, že stačí vodu nechat filrovat 1 den. Když to teď pročítám, taky vím, že to byla pěkná blbost. Měla jsem se na tyto, nebo podobné stránky podívat dříve :( Ale na to je už pozdě. Dnes máme akvárium určitě více než měsíc, takže by snad měla být v akváriu dostatečná rovnováha. Nevím, co teď dělat ? Proč začínají hynout právě teď když by mělo být akva optimální ? Za radu děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 12:06 Jana – akva
A za jak dlouho po založení jste tam ty rybky dala? Je třeba počkat pár týdnů než vypustíte rybky. V akva není žádná rovnováha a ryby snadno uhynou a onemocní. Ono 20litrů není moc, čím menší akva tím víc práce a jákákoliv chyba má v tak malém objemu fatální následky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 10:42 trn – vůbec
nn tu tam nelejte!!!za chvilku vychladne:o((musi to bejt stálá teplota a tej docilite topitkem ;-) a stači obyčejná sůl kuchynská :-) a na 20 litů bych dal 2 kávové lžičky,to by mělo bejt dost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 10:28 Pavla – pro: trn
Moc děkuji za rychlou odpověď. Ráda bych se ještě zeptala jestli je možné teplotu zvýšit dolitím teplé vody, a kolik a jaké soli přidat. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2006 09:53 trn – plisen vs krupička
no zkuste zvednout teplotu na 29-30° a přidat sůl a nebo tady v horni kolonce jsou nemoci,tak i tam je o léčbě dost,přeji hodně štěsti! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2006 09:37 Pavla – Úhyn rybiček
Zdravím všechny. Moc prosím o radu - jsem úplný začátečník. Asi před měsícem jsem pořídila dětem malé akvárium 20 litrů, kde máme 2 malé mečovky, 2 black molly, 1 gold molly a 2 neonky. Vše bylo až do včerejška v pořádku. Včera večer jsme zjistili první úhyn jedné black molly a do rána i druhé. Ráno jsem však ještě odlovila i gold molly a obě neonky, protože se mi zdály divné. Mají na sobě jakési flíčky ( domnívám se, že se jedná o plíseň ).:( Prosím o radu jak mám teď postupovat, aby neuhynuly všechny rybičky. Vůbec nevím jak tomu došlo. V akváriu máme 3 rostlinky a filtr, nemáme světlo ani vzduchování. Může v tom být problém ? Díky všem kteří poradí :) Pavla

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 37 ...... [38]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262-uhyn-ryb?od=1851