Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:47 Muž Yirka [9118] Re: Dana
Další filtr bych nepřidělával, lepší řešení jke to co navrhuje Silent, čerpadlo a kostka bioakvacitu. Pokud je těch umělých rostlin více, přidej další živé. Že samci honí samičky je v akváriu i životě až na výjimky normální. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 08:42 Dana Re: Silent
Díky za rady a myslíte, že když přidám na druhou stranu ještě jeden filtr, bude to lepší?A také mi začali včera samci honit samice a to nedělali-je to normální?Jinak ty rostlinky, co jsou na tom tmavém místě jsou umělé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 21:31 Muž filipsi [1295] Re: Dana
Dana napsal: ... tak jsem nakoupila zase nové a stále dokola :-(
To bude ten hlavni problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 20:34 Muž NASREDDIN [1383] Re: Dana
Také bych doporučil změnu filtrace za tu co radí kolega Haimdol. Navíc zredukovat počet ryb.
Pokud dobře počítám, máte tu 45ryb v cca 130litrech vody což bude při špatné filtraci kámen úrazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2010 20:14 R Muž Silent [5949] Re: Dana
Předně si myslím, že filtr Aquael do této nádrže nestačí, byť výrobce uvádí něco jiného. Raději bych ho vyměnil za bioakvacitovou kostku a čerpadlo (např. Atman AT 200). Podle mně bude příčina ve špatném koloběhu dusíkatých látek. Chtělo by to test na dusitany a zjistit hladinu této látky. Rozhodně bych vynechal jakékoli hnojení. Rostlin tam není tolik takže se látky z hnojiva v nádrži nejspíše kumulují, protože je rostliny nestačí spotřebovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 20:05 Dana Re: Yirka
Fotka k příspěvku No já znám jen hodnotu pH 6,7 a teplota je 25 stupňů, jinak rostlinek mám docela dost,přidávám fotku, vim, že mě za to všichni odsoudí, mám tam umělý hrad a akvaristům se to samozřejmě nelíbí...ale co se dá dělat...jinak tam mám už jen 7 parmiček nádherných, 2 pestřence, 10 parmiček mechových-jedna už je týden divná, 12pancéřníčků, 2 ancíky,4 mečovky,1 platu, 2 čichavce a 5 zebřiček.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 19:55 Muž Yirka [9118] Re: Dana
Těch informací o nádrži je málo, já bych řekl, že stále ještě není stabilizovaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 19:53 Dana Re: Yirka
Tak vlastně to ani půl roku není, když se vracím zpátky tak v srpnu a ryby už byly nasazeny po 7 dnech, ale už mi jich dost pošlo, tak jsem nakoupila zase nové a stále dokola :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 19:49 Muž Yirka [9118] Re: Dana
A kdy vlastně bylo to akvárium ve skutečnosti založeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 19:43 Dana Re: Silent
Nádrž je veliká 160l, 180cm dlouhé, 30cm vysoké a 30cm široké, filtrace je aquael Fun3 plus, údržba probíhá, ale když vidám, jak se s tím piplám a ryby mi umírají a strejda čistí akvárko jednou za rok a ryby mu tam jdou jako blázen, tak uvažuji nad tím, jestli odkalování je tak důležité!!!Teď mi začaly i strašně průhlednět rostlinky, měla jsem je tak hezké a teď, mám pocit že mi odchází celé akvárko, hnojím plantaminem, rybám dávám tetramin, pancéřníčkům tablety a občas dafnie a granule od Dajany.Jeden čas jsem tam dávala dost léčiv,ale ted se snažím nic nedávat.A chci se zeptat, když odkaluju, musím zavrtat i do dna nebo jen povrchně, pak si zase rozkopu mé pracně zasázené rostlinky sad , jsem fakt bezradná, budu vděčná za každou radu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 19:30 R Muž Silent [5949] Re: Dana
Po takové době tam už žádné zbytky Cifu nebudou. Předpokládám, že za toho půl roku probíhala pravidelná údržba. Nicméně by to chtělo více informací o nádrži. Objem, druh filtrace, osazenstvo, kvalita vody. Popis úhynu ryby by odpovídal otravě. Ovšem čím lze těžko posoudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 19:23 Dana Re: Silent
Lidi, já už nevim, dnes koukám na akvárko a z ničeho nic parmička nádherná, jak kdyby do ní někdo píchnul, začala se točit jako vrták a za chvíli bylo po ní sad Akvárko mám už asi půl roku, je fakt, že jsem ho od někoho dostala a stálo dlouho ve sklepě, bylo zaneřáděny a mě nenapadlo nic lepšího než vzít cif a vydrbat ho včetně vnitřku, myslíte, že se do něj může stále po té době něco uvolňovat z toho cifu?Nemám ho založit znova?Všechno vybrat, kompletně vyčistit a řádně vypláchnou bez žádných chemikálií?Moc díky za rady!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 18:40 R Muž Silent [5949] Re: Dana
Prodavač kecá. Sera Toxivec dusičnany vůbec neodstraňuje. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 16:58 Muž Yirka [9118] Re: Dana
Jestli to nebude tím, že prodavač je spokojený, že toxivec je třeba dražší než test. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2010 11:56 Dana nemoci
Tak prodavač mi řek, že za test jsou zbytečné peníze, když tam dávám sera toxivec, že tam žádné dusičnany nebudou.Tak už tam mám chabrou jen jednu parmičku, ale jen tím, že stojí na místě a je bledší, ale jinak na ní vůbec není nic vidět, už začíná pomalu i žrát, nevim, jestli jí tam mám nechat nebo vylovit?Občas se mi nějaká otře o dekoraci, ale není to pravidlem, už tam nechci cpát žádnou chemii, myslím, že jsou přiblblé z toho!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 18:11 Dana Re: NASREDDIN
Peru,ale v té odpuštěné akvarijní vodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 17:45 Muž NASREDDIN [1383] Re: Dana
A přitom čištění náhodou neperete i filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 17:43 Dana Re: Tudy
No2 jsem neměřila, musím koupit test, už mě to napadlo, možná ryby překrmuji, vůbec nevím, kolik jim toho mám dávat, přijde mi,že vždycky všechno sní a to co spadne sežerou pancéřníci, mám jich 12-to je také možnost, jinak akvárium jsem čistila jednou týdně, zahrnovalo to odkalení dna přidání 1/3 nové vody, přidala sera aquatan a sera nitrivec a toxivec, byl klid, pak jsem akvárium zkusila odkalit po 3 týdnech a je to tu zase, přijde mi, že se to dělá po vyčištění-nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 13:53 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Dana
Rozveďte prosím jak často provádíte údržbu akvária a co konkrétně údržba zahrnuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 13:46 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Dana
...zkoušela jsem snad všechno...
A zkoušela jste i změřit NO2?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 11:34 Dana – nemoci
Lidičky, potřebuji radu, mám založené akvárko asi 4 měsíce, poprvé mi vychcípaly skoro všechny ryby po tom co jsem tam nakoupila neonky, druhý den šly všechny, asi dostaly krupičku a nerozdejchyly převoz, šla mi ještě druhá várka ryb s nima, než jsem koupila dezinfekční přípravek od sery costamed, nakoupila jsem další várku ryb, fungovaly opět měsíc, vždy se mi jich pár zachrání, otírají se o dno, parmička mechová se mi začně potácet a plave vzhůru břichem k hladině, pak se zmátoří a zase chvíli bojuje než chcípne, zůstaly mi tam 2 ryby, které mají vypouklé oči a zkřivenou páteř, úplně z té první várky, žijou, myslíte že za to třeba můžou oni, že v sobě něco mají a roznáší to, já už nevim, zkoušela jsem snad všechno!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 09:40 JuraS
A i tak doplním, že výsledek z jakéhokoliv papírkového nebo kapkového testu je závislé na interpretaci toho kdo ho provádí. Hodnocení ve světle zářivek co mění barevné spektrum a nebo s narušeným barvocitem hodnotitele a z červené je rázem hnědá. Nejpřesnějším výsledkem testu je digitální číslice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 08:47 Muž Yirka [9118] – Re: adis
Nitrifikační bakterie sídlí především ve vhodných filtračních materiálech, ve dně a na stěnách nádrže. K prosperitě potřebují dobrý přísun kyslíku. Výměnou vody jim tedy určitě neškodíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 08:41 adis
ok.. zozeniem aj tek daslsi test - kvapkovy. Len nerobim uz blbost ze menim kazdy den tu vodu? nenicim tie nutrifikacne bakterie ci ako sa to volaju?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 18:42 R Muž Silent [5949] – Re: adis
Papírkový test používej jen pro orientační měření, ale pokud se v nádrži něco děje měl bys mít po ruce něco přesnějšího. Jak jsem už psal tak např. u NO2 jsou rozhodující i desetinky a proto by základní sada kapkových testů (pH, UT, NO2) měla být v šuplíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 18:39 Muž Yirka [9118] – Re: adis
Jsem to tušil. Tomu testu bych nevěřil. Na základní parametry použij kapkové testy na ně přímo zaměřené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 18:31 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: adis
Vypadá to na prostředek ideální k měření parametrů mnou již zmíněného - obsahu žumpy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 18:21 adis – Re: Yirka
Je to test 6 in One od Tetry.

www.krmiva-prodej.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 17:39 Muž Yirka [9118]
Také jsem se chtěl zeptat, ale možná jsem se přehlédl a je to tu, čím vlastně měříš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 13:39 R Muž Silent [5949] – Re: adis
Až nebude NO2 v nádrži měřitelné. Hlavně to chce pořádný test.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 13:37 adis
a rybicky mi ostali iba prisavnici.... vsetko ostatne slo dole zachodom....

otazka je kedy mozem nakupit dalsie rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 13:18 R Muž Silent [5949] – Re: adis
V případě NO2 je opravdu poměrně nepravděpodobné dosažení hodnot vámi uvedených, protože to by vyhynulo celé akva. Navíc to rozmezí je obrovské. Dusitany se měří na desetiny mg/l. Ony vůbec ta naměřené hodnoty jsou krajně nepřesné, protože měříme na jednotky a ta uvedená rozmezí jsou příliš velká. K výměně vody, 20 litrů na 170ti litrovou nádrž je málo. Tady to chce při běžné údržbě tak 50 a při kalamitním stavu i 100 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 13:11 R Muž romant [27982] – Re: adis
Velmi správně, je to žalostně málo. Klidně vyměň 50% vody. Použil bych normální vodu co teče z kohoutku, proč platit ještě za barely. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 13:07 adis – Re: Sid
no NO2 som nameral aj po 3 vymene vody... vodu vymienam cca 20l (nadoba z pramenitej vody co byvaju v bankach, u doktorov a pod) .. asi to je na 170l malo ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 18:43 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: adis
...Vase nazory?...
Pokud nepoužíváte "vodu" ze žumpy, pak je velmi nepravděpodobné, abyste naměřil (i po výměně její části) 5-10mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 16:54 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: adis
NO2 5-10 mg/l je smrtící koktejl, souhlasím s romant. Nejlepší by bylo než se to ustálí dát ryby někam jinam a po poklesu NO2 je přidávat postupně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 11:30 R Muž romant [27982] – Re: adis
Vodu měnit každý den, nekrmit, pořádně odkalit, to je základ který musíš udělat aby se ty hodnoty NO2 dostali k 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 11:07 adis
Tak hadam mi pomozete.. konecne dorazil test a otestoval som vodu:

Chlor - 0 mg/l

PH - 7,6

KH - 10 az 15

GH - 16

NO2 - medzi 5 -10 mg/l

NO3 - medzi 25 - 50mg/l


co som sa docital a podla vysledkov mam asi vysoke NO2 (troska zvysene NO3) a to som vodu uz menil 2x odkedy som prisiel po vikende domov (od pondelka)

Vase nazory?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 16:18 adis
pena vo filtri je nova akoje vidiet.... ale za nim je vidiet aj dalsi folter ktory je uz zabenhnuty ale nehal som ho v akva pokial sa zabehne aj ta pena s cerpadlom....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 15:03 JuraS – Re: adis
Tak by mě zajímalo JAK přesně jsi startoval akva a to zejména FILTRACI..zda víš něco o záběhové křivce filtrace, něco o čištění filtrační hmoty atd...protože ten filtr vypadá fakt jako by jsi ho zrovna strčil do vody...
páč z vlastní negativní zkušenosti vím, že spěchat s rybami do akva se nevyplatí...slabě zaběhnutý filtr, nerozvinuté bakterie a bylo "vymalováno"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2010 08:17 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: adis
...filtracia nedokaze odobrat vsetok bordel a tens a usadza na vrchu...
Nezbyde, než pravidelně používat "prístroj" zvaný "akvarista + odkalovač + hadice + kýbl"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 22:05 adis – Re: JuraS
no nevyzera byt filter este zabehnuty... inac si to neviem vysvetlit - ten uhyn vsetkych ryb... sice ostalo v akva 6 ryb ale pocitam ze aj po vymene vody a odkaleni a pod pojdu aj tie dole zachodom.

Prvy krat.. dufam ze uz posledny... :(

Inac otazka na ostatnych.... akym sposobom mozem docielit nejaku filtraciu na spodku akva... mam tam biely jemno zrnny piesok a filtracia nedokaze odobrat vsetok bordel a tens a usadza na vrchu a ako som spominal po tyzdni je toho riadna kopa - bola.
Podotykam ze Atman 201 robi dost silny prud v akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 15:15 JuraS – Re: adis
filtr vypadá netknutý..to já mám přes bublifuk (a to tvoje sání hlavou je aspoň 30x víc) za měsíc filtr řádně zajetý....startoval jsem ho klasicky a včera se mi v akva vytřeli terčovci...a to jim ani nijak moc akva nečistím...(musím si na to vyrobit odsávací furichtung..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 14:04 R Muž romant [27982] – Re: adis
Mrkni se třeba na tyhle stránky. Řekl bych, že tam je spousta užitečných informací o akváriích Tvého typu.
www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 13:46 adis
Fotka k příspěvku prikladam foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 12:16 R Muž romant [27982] – Re: adis
Pravidelný odkalování a výměna části vody, tak to je ten nejpelší recept pro každý akva. Tou pravidelností mám na mysli týdenní frekvenci. :) Když se to nefláká a krmí střídmě, tak by neměl vzniknout problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 12:01 adis
voda vymenena....

pozeral som na tie testy a nieco sa najde len by to opat chcelo radu ako znizovat tie hodnoty.. bude stacit menit vodu alebo treba pri takomto chove cichlid pridavat aj nejake dalsie chemikalie?

odkalovanie bude dost narocne kedze su to velke ryby - v podstate aj tie malicke toho dost "nakadili" a po tyzdni bolo v pielom piesku kopu "hnoja"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 11:59 roberto – Re: JuraS
přesně tak :-) Ale nechtěl jsem poradit špatně, protože nevím jaká voda mu teče z kohoutku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 11:53 JuraS – Re: roberto
a nebo případně raději rovnou z kohoutku..pokud tedy nemá nějakou vysloveně "jedovatou" vodu...běžná kohoutková pokud nesmrdí chlorem při obyčejném čuchnutí se hodí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 10:42 adis
akurat som dosiel s chovproduktu s prazdnou.
Testy budu az v piatok a ze nevie ake pridu.... ze budu v kombinacii s PH testom tak by soms a este rad spytal na presne typy testov pre NO a CO.

dakujem

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22355x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262-uhyn-ryb?od=1301