Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 17:10 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Haimdol
Odkaz po ruce nemám. Zkuste strejdu Gůgla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 16:43 R Muž Silent [5949] Re: Sid
To jsem nevěděl. Nebyl by nějaký odkaz nebo zdroj abych mohl doplnit znalosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 16:37 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Haimdol
...NO2 rostliny nepotřebují...
Potřebují? Nepotřebují? Např. D. Walstad uvádí NO2 jako jeden ze zdrojů N pro rostliny. :-)
Ale to jen tak na okraj - tahle poznámka s řešením Radkova problému nesouvisí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2012 16:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: radek
Pořiď těch rostlin víc. Rostliny nepotřebují ani tak NO2 ale NO3. NO2 je velmi toxické pro ryby, bakterie a filtru (a částečně i ve dně a ve vodě) ho přemění na NO3 které je nebezpečné až ve větších dávkách.
NO3 a další živiny které využívají rostliny jsou obvykle obsažené i ve vodovodní vodě, takže někdy může výměna vody naopak kytky "pohnojit" nebo aspoň odebere látky kterých je moc a přidá ty které už nejsou.

Důvod toho proč se tvým rostlinám nedaří bych viděla spíš v osvětlení, sety ho mají obvykle nedostatečné (můžeš kouknout jak silnou máš zářivku). Pak buď přidat světlo nebo vybírat jen málo náročné rostliny. Trochu se to dá vylepšit koupením nové zářivky (jestli třeba ta co tam máš je nějaký noname co už byla v krytu když si ho kupoval) nebo třeba vylepit kryt alobalem aby se toho víc odrazilo do akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2012 16:24 R Muž romant [27987] Re: radek
Rostliny potřebují NO3 což jsou dusičnany, ale Ty máš problém zřejmě s NO2 což jsou dusitany, který se nitrifikačním procesem na ty dusičnany přetvoří a rostliny je posléze spotřebovávají ke svému růstu. Doporučuji něco nastudovat, třeba www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
U těch rostlin by ten problém mohl být ve slabším osvětlení, ale to je jenom můj odhad. Z nenáročnějších rostlin můžeš skusit třeba tyto
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_cornuta
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_thalictroides
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_siamensis
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
EDIT: Na ty testy jsem zapoměl, tak mě Honza doplnil. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2012 16:21 R Muž Silent [5949] Re: radek
Na NO2 se kupují testy a NO2 rostliny nepotřebují. Pro rostliny je využitelné amonium NH4 a dusičnany NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 16:17 radek Re: romant
a jakým způsobem se dá měřit NO2 ? a nebude to vadit rostlinám které ho potřebují? i když rostliny mi taky nějak umírají no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 14:29 R Muž romant [27987] Re: radek
Z těch N látek bude nejlepší sledovat hodnoty NO2 a s výměnama vody pokračovat do té doby, dokud nebudou ty hodnoty nulové. Vodu měnit klidně denně(obden) 30%, tím se nic neskazí. Tento objem je dobrý posléze měnit týdně.
EDIT: Chce to rostliny, pomůžou se stabilizací akvária, čím víc tím líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 14:28 radek Re: katterinecka
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 14:24 radek Re: romant
Přidal jsem jim víc vzduchu a asi jim mám častěji měnit vodu než je třetin za 2 týdny abych se zbavil N je tak??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 08:01 Muž zolda [0] Re: HaDaS
Dík za odpovědi.Opravdu Labidochromis Yellow i Aulonocara Stuartgranti jsem krmil stejnou stravou asi 2roky bez nejmenších známek nějakého problému.Jak pozorně čtu každý přispěvěk , že je to otázka času než se to projevý na rybkách, no nevím,možné to být může.Když si vzpomenu kolik jsem vychoval prcků,tak mě to spíš směruje jinam.
Krmit patentkama opatrně jsem vyčetl i tady na fóru,sám bych si nedovolil takhle experimentovat,někde jsem dokonce vyčetl,že někdo jim dává i syrové srdce...no to je na uvážení.Co jim opravdu zamotalo střeva,byly nítěnky,které jsem jednou vyzkoušel,to taky opravdu nemůžou.
Chtěl bych znovu sehnat nějaké mírné tlamovce a vyvarovat se všech chyb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:21 R Muž romant [27987] Re: radek
Podle mě tam těch ryb bylo přidáno moc najednou a vzhledem k tomu, že tam byly jenom 3 rybky, tak tím větším počtem ryb došlo k jenorázovýmu zvýšení N látek a ty kančíci se udusily, tomu by odpovídalo to zrchlený dýchání a červěnější žábry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:19 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: radek
a nemáš fotku akvárka? ta mnohdy vypoví víc než celý odstavec informací
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:17 radek Re: romant
akvárko má 112 litrů bylo zaběhnuté tak 2 měsíce, ryb sem vypouštěl 12 všem se vede jsou bez příznaků a vypouštěl sem je ke 3 pancéřníčkům pandím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:11 radek Re: hawok
Byli to kančíci červenohrdlý a vodu mám standartní z vodovodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 18:47 R Muž romant [27987] Re: radek
Do jak zaběhnutýho akvária ty ryby šly? Jak je to akvárko velký, kolik ryb tam bylo přidáno najednou a kolik jich je tam celkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 18:16 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: radek
a jaci to byli kancici? Jinak nenechal ste krom teploty navyknout ryby i na vasi vodu? Popripade mate jiny zdroj vody nez hornbach ci nejakou atypickou studnicni vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 18:07 radek – smrt
převoz trval cca 40 min v teplotě 22C cca a vypouštění nechal sem sáček 20 min v akvárku a pak vypouštěl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 16:22 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: radek
Jak dlouho trval transport ryb, jakou měli při přepravě teplotu, jak jste postupoval při vypuštění ryb do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 16:20 radek – smrt
Zdravím, prosím o pomoc umřeli mi kančíci koupil sem je v hornbachu ještě ze třemi druhy ryb a těm se daří dobře, ztratili chut' k jídlu zčervenali jim žábry a panicky dýchali prosím o radu jak této nemoci nebo otravě předcházet nebo jak se dá léčit děkuji za odpověd'
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 15:04 HaDaS Re: hawok
To ano, z fyziologického hlediska tomu rozumím. Že by ale rybky byly tak zblblé z toho, že když jim tam člověk něco hodí, tak to hned sežerou? U mně to tak nefunguje? Nedávno mi do akva odpadly dřevěné, jemné piliny, rybky se připlavaly podívat, ale ani ťuka. A i tazatel uvádí, že toto praktikuje již delší dobu (2 roky), a doposud nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2012 14:50 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: HaDaS
taky neznam tyhle ryby. Ale asi jde o to, ze maji vyrazne dlouhe streva, pomale traveni a potrebuji hodne balastnich latek. To je stejne jako, ze se masozravci sice nazerou rostline stravy, ale nezasyti je to.
A v prirode bych rek, ze nejsou zvykli brat z hladiny to co jim clovek hodi, nebo najit takove obrovske mnozstvi proteinovych bomb.
Prosim o poupraveni nebo upravu toho, jestli to ja chapu spravne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 14:41 HaDaS Re: Bob66
Předem přiznávám, že s těmito rybkami nemám žádné zkušenosti. Proto možná naivní dotaz. Když jsou bíložravé, tak to v klidu zblajznou i masíčko a následně na to uhynou? Myslel jsem, že i taková rybka má zakódované nějaké chování v genech, a že operuje s nějakým pudem sebezáchovy. Vždyť v přírodě se jí nabízí taktéž nepřeberné množství hmyzu na hladině a přesto se jím asi nekrmí a následně neumírá. coze
Děkuji za odpověď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2012 13:20 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: zolda
Jestli se jedná o Labidochromis c. yellow, tak ty jsou býložravé a krmení patentkami je jen otázka času hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 13:01 Muž zolda [0] Re: Bob66
Jen mne zaráží,že je krmím stejně cca. 2 roky včetně patentek a až doposud dobrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 11:24 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: zolda
Řekl bych že na vině bude to krmení patentkami, které pro ně nejsou vůbec vhodné X-) www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 10:37 Muž zolda [0] – Náhlý úhyn tlamovců
Dobrý den,prosim o rady a vaše názory,proč mi z nenadání uhynuly tlamovci.
Mám 260l nádrž,funguje cca. 2 roky a od té doby jsou v ní 5x parma černoploutvá,5x parma červenoploutvá,3+2 Yelow,1+4 Akary(modré),5x ancistrus,2x panc.kropenatý,1x skalár,2x čich.šedý.
Filtr AquaNova 2000,vzduchování Atman 3500,Atman 250W topení.
Voda má stále stejné hodnoty cca 6,8 - 7,1.Vodu odkaluji zvonem cca. 1 x 3 týdny až měsíc a to 1/3 až 1/2 nádrže vodou z vodovodu (Sokolovsko - vodní nádrž Horka).Krmim pořád stejně granulema Sak Green a golden,Dajana-Spirulina,mražené krmení (patentky).Nádrž zarostlá středně trávou (popř.dodám foto).Teplota vody 26-27C.
Yelowni začali mít červené skvrny po těle a kolem tlam,dvě první nemocné jsem odchytl a začal z léčbou ESH 2000.Po týdnu bez skvrn a bez známek nemoci,nechal jsem je tedy asi měsíc a půl, poté pustil zpět do nádrže.Asi po týdnu jsem ráno našel všechny tlamouny bez známek nemoci mrtvý.
Ten samý den my Pancéřníčci nakladly jikry.Aquarko ani filtr jsem nečistil,žádnou změnu jsem neprovedl,jediné snad , že jsem nakrmil asi po 1 měsíci patentkama.
Díky všem za jejich názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 18:51 gorafik Re: romant
pekne si to napisal, ja ich mam zatial malicko iba take biele fliacky po skle lozia, tak ich tam necham snad sa nepremnozia, budem sa riadit tvojimi radami nakolko je vidiet ze sa danej teme "akvaristike" rozumies na 100% ;-)

buduci tyzden zbehnem kupit este nejake rastlinky nech to tam mam pekne zelene...

na dnes ti dam uz pokoj ;-)

este raz dakujem a prajem pekny vecer

pa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 18:44 R Muž romant [27987] Re: gorafik
Já a jistě nejen já mám v akváriu šneky Okružáky a Piskořky a možná že i nějaký další, ale o těch prozatím nevím. :) Jsou to dobrý pomocníci při údržbě akvária, alespoń tak na ně nahlížím já, i když některá vlákna zde na fóru jsou plná nekompromisních prohlášení o likvidaci šneků, ale to nejvíce říkají právě Ti jedinci, kteří flákají údržbu, překrmují a potom se diví a svádějí svoji lenost na šneky, když se jim v důsledku výše popsaného přemnoží. ;-) Jinak na moje akva se můžeš mrknout ke mě do prezentace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 18:11 gorafik Re: romant
tak este raz dakujem, urcite ti dam vediet ako som dopadol...
je dobre mat v akvarku slimakov alebo sa ich treba co najskor zbavit?

a ty mas ake velke akvarium a rybky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 18:04 R Muž romant [27987] Re: gorafik
Filtr čisti, tak jak jsem Ti to napsal. Ve vodě z akva, ale když to propláchneš pod tekoucí vodou s normální teplotou, jako je v akva, tak se taky nic nestane. Základ je mu nechat čas na to aby se mohl efektivně zašpinit. Poloviční výkon filtru značí dobře zaběhnutej filtr, takže čistit až když se ten výkon bude ještě snižovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 17:54 gorafik Re: gorafik
a cistit filtre mozem tak ako som pisal? alebo mam vzdy odpustit vodu z akvarka a tam ich premachat?

d.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 17:51 R Muž romant [27987] Re: gorafik
Ta týdenní výměna vody je v pohodě. Teď při stabilizaci akvária je možný tu výměnu zintenzivnit, tím se nikdy nedá nic skazit. ;-) Stran těch teter se to má tak, že tam máš tzv. přetetrováno a ty rybky tak vyniknou daleko míň, než kdyby tam byl třeba stejnej počet, ale od jednoho druhu, takhle je to takový babylon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 17:46 gorafik Re: romant
6 x rybicky.net/atlasryb/tetra_cisarska
5 x rybicky.net/atlasryb/tetra_ozdobna
takze ich je 11...

ohladne menenia vody som cital ze raz za sedem dni vymenit 1/3 vody, je to v norme?

vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 17:40 R Muž romant [27987] Re: gorafik
Teď rozhodně nepřidávat žádný další ryby. Do budoucna bych si to s těma živorodkama moc rozmyslel, protože to jsou trochu nadneseně řečeno co do znečišťování vody, takový malý závojnatky. Těch rybek tam muž teď vzhledem k velikosti nádrže máš dost, tak proč to zase pokoušet. Když jsme u toho, tak přísavníci taky nejsou dvakrát čistotný rybky, takže ty 4 kousky je hrana, ale při normální péči o akva, jak jsem popsal by to nemělo dělat problém. Co jsou zač ty tetry v tom počtu 10 kusů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 17:35 gorafik Re: romant
odkalil som uz doobeda, a vymenil 2/3 vody, takze uz len cakat ci to pomoze...

rastlinky kupim buduci tyzden

chcem sa ty spytat, ci mozem kupit aj nejake zivorodky alebo lepsie nekombinovat s tym co mam?

dakujem za super rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 17:26 R Muž romant [27987] Re: gorafik
Tak to je příklad hodný následování. palec
Přidal bych tam rostlin(píšeš, že tam jsou 4) a akvárko nechal vklidu a k dobrý kondici přispěl tou výměnou vody. Teď bude dobrý odkalit dno, protože tam jistě bude dost bordelu od těch závojnatek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2011 17:19 gorafik Re: romant
tak uz som to poriesil, uz su v akvariu iba 4 x prisavnik, 20 x neonka a 10 x tetra...

dufam ze to pomoze

rybky som daroval ;-) do 400 l akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 16:45 R Muž romant [27987] Re: gorafik
Ano, to si myslím. Podívej se do toho atlasu a budeš vědět, jaký podmínky jsou vhodný pro chov těch ryb, který tam máš. Trvám na tom, že pokud to nezlepšíš, tak se ty problémy budou opakovat, bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 16:37 gorafik Re: romant
myslis ze to malo vplyv na zdochnutie prisavnikov?
diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2011 16:27 R Muž romant [27987] Re: gorafik
Podívej se na odkazy který jsem tady nejen já dával už tolikrát, že se nebudu opakovat. Do Tvýho akvária nepatří ty hrotočelci a ani ty závojnatky, který budou nejspíš tím akutním problémem, protože mají nedokonalý trávení a produkují velký množství odpadu, který když se tzv. neuklízí, tak je problém na světě. Podívej se do zdejšího atlasu ryb na nároky těch rybek co tam máš a uvidíš kde je ta chyba. Už to bylo doporučeno, ale zopakuji to, měnit, měnit a zase měnit vodu, to je to nejdůležitější co musíš dělat, zamyslet se nad tou osádkou a pozměnit jí. Ten filtr neper každách 14 dní, nech ho řádně se zašpinit a až bude jeho výkon výrazně nižší, tak teprve čistit. S krmením to taky moc nepřeháněj, protože více krmiva, který rybky nesežerou je opět zátěžovým faktorem, který se může spolupodílet na špatný kvalitě vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 16:17 gorafik Re: katterinecka
20 x neonky
3 x hrotocelci
10 x tetry
3 x zavojnatka

co sa tyka filtrov tak umyvam kazde dva tyzdne molitan a filtracne media raz za mesiac preplachnem v studenej vode, mate na vasom webe postup ako spravne cistit filter?

NO latky som nemeral
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 14:26 R Muž romant [27987] Re: Bilbosaurus
Více jsem Ti posla vzkazem. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 14:19 Muž snehulda007 [850] Re: romant
Snad jen bych dodal ,že do začátku jsou ideální rychle rostoucí nenáročný rostliny. Např. egerie. Nemusíš jí sázet,může volně plavat a stojí pár kaček,nebo se poptej v okolí,určitě ti jí někdo věnuje,protožě roste vážně rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 14:17 Bilbosaurus Re: romant
OK,budu se držet tvých rad.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 14:06 R Muž romant [27987] Re: Bilbosaurus
Odkalovat stačí jednou týdně. Měnit vodu můžeš častěji, zvláště v čerstvým akváriu, kde není moc rostlin, jako máš ty. 2X týdně těch 30% bude dostačujících. Filtr nech dělat svoji práci a nečisti ho, on si sám řekne svým sníženým výkonem. Poloviční výkon filtru považuji za dobře zajetej filtr, takže čištění až se jeho výkon ještě více sníží. Krm velmi střídmě spíš více mini dávek, než jednu velkou, jeden den v týdnu nekrm vůbec. Bude to chtít zapracovat na tom osvětlení a přidání těch rostlin, to jsou dobrý pomocníci při stabilizaci nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 14:00 Bilbosaurus
vodu jsem začal menit jinak mam 6 skalaru amazonskych , nejaky neonky uhynuli, a 5 terr císařských. a 1 ancitruse . odkaluji 50% vody po te budu odkalovat 30% vody po 2 dnech jak mi bylo poradeno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 13:14 Muž snehulda007 [850] Re: Bilbosaurus
A jakou děláš údržbu? Určitě měň tu vodu.Jaký máš ryby? Kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 13:08 Bilbosaurus
tak jsem udélal prezentaci akvaria snad bude dostatek informaci
rybicky.net/nadrze/14082&kateg=3&kateg=3&typ=0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 12:38 R Muž romant [27987] Re: Bilbosaurus
Mrkni na tyhle odkazy a bylo by docela dobrý si zde založit nějakou prezentaci, aby ten kdo Ti bude chtít poradit měl lepší výchozí pozici.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
Jinak univerzální rada bez znalosti Tvého akvária je výměna vody a to jednorázově 50% objemu akva a v dalších dnech po 30%.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22362x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262-uhyn-ryb?od=1051