Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2014 21:15 R Muž romant [27987] Re: cudlis19
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 21:13 cudlis19
čau prosím o radu koupil jsme si 125L akvarium zasadil jsem rostliny nalil jsem odleželou vodu a vložil ryby mam tam 8 parmiček 1 ancistruse 2 panceřníčky a 4 věčí sumečky a 4 neonky voda byla cca 4 dny dcela zakalená po 10 dnech začaly ryby postupne umírat njedříve 2 parmičky pak 4 neonky ... Voda začíná zapáchat poradte prosim jestly nevíte čím by to mohlo být .? předem děkuji za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:38 katchaber Re: Ičin
Děkuji všem za rady! K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:38 Žena Karnal [196] Re: katchaber
V akvaristice? No, popravdě, v leckteré akvaristice bez uzardění prodají do taková nádrže i krokodýla, hrocha a polární lišku, kdyby je náhodou měli na skladě. A budou tvrdit, jak se k sobě ta zvířátka budou skvěle hodit a jak se jim ve dvaceti litrech bude báječně žít. :-|

Osobně měním ve všech akvárkách třetinu vody po týdnu, přijde mi to lepší, ale když nemám čas, tak 14 dní se to taky asi dá. Ale voda v takovém miniakvárku je vyměněná hned, toho se není třeba bát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:37 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: katchaber
Dospělé krevety to zvládnou, mladé sežere. Vodu bych měnil radši každý týden třeba jen 5 litrů. Je to půl kýble, to je tak na 3 minuty práce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:21 katchaber
Teď už něco o zakládání akva vím. V posledních dnech nedělám nic jinýho, než že pročítám různé příspěvky. Klasická chyba začátečníka.. Jen mne mrzí, že jsem při koupi hlásila velikost nádrže i počet ryb, a nikdo s tím neměl problém. A odkašlaly to ryby. A stačí krevetkám měnit 1/3 vody po 14 dnech, nebo je to málo? A co k bettě? Taky můžou krevetky anebo mi je sežere?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:21 jamajcan Re: katchaber
Pokud chceš rybám pomoci,jak uvádíš,tak existují dvě možnosti.Jednu už napsal Ilčín.Přizpůsobit osádku objemu 20l./např.ty krevetky/a druhá,dopřát stávající osádce adekvátní životní prostor,koupí větší nádrže./z ušetřených peněz za léčiva a dokupování dalších ryb,odsouzených ve stávajícím objemu ,ke stejnému osudu/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:11 Žena Karnal [196] Re: katchaber
Takhle, ono to není o náročnosti na čistotu vody, jde tam o poměr toho, co rybka nebo kreveta vyprodukuje kontra množství vody do které to vyprodukuje. Krevetky jsou malinké, když jich dáte do té dvacítky deset, tak si nikdo ani nevšimne že tam jsou, pět pavích oček (a to nemluvě o ostatních rybách, které máte) z té samé vody nadělá v krátké době hnojiště. A umře na otravu - protože v tom hnoji plave, dýchá ho a jí ho.
Ale i tak, ani rybky ani ktevetky nepatří do akvária mladšího jak měsíc. Tomu měsíci po napuštění vody a osázení akvária rostlinkami se říká záběh akvária a je v celku nutný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:11 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: katchaber
Ty krevety neprodukují zdaleka tolik odpadu jako živorodky, které nemají úplně ideální trávení, ale zato mají dokonalý apetit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:06 katchaber Re: Ičin
Moji předchozí reakci už neberte vážně, byla jsem rychlejší než vy, a tak jsem to chtěla více ozřejmit. Děkuji za radu. Vidím, že barevná paví očka nám nejsou souzená. Krevety jsem měla v plánu, jen mám strach, aby nám rovněž neumřely, když jsou tak citlivé na čistotu vody.Díky K.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:05 Žena Karnal [196] Re: katchaber
Otrava to bude, do tak málé nádrže ty živorodky, natož ti krunýřovci nepatří (navíc takhle brzy!), pokud tedy nechcete denně lítat s kbelíkem vody.
Jinak ale obecně k otravám, žádná otrava čímkoliv není bez následků, i u lidí jakákoliv sebelehčí otrava (třeba jen jídlem) více či méně poškodí ledviny a/nebo játra. Otravou oslabený organismus pochopitelně bude náchylnější k chorobám. Těžko říct co jim tedy přesne je.

Takže, každý den měnit třetinu vody, v žádném případě nedokupovat další ryby, jen by to situaci zhoršilo, prozatím ničím nekrmit, a poohlídnout se rybkám po větším bejváku. Tak cca od 60 litrů vejš. Nemusí to pomoct, pokud už jsou tou otravou hodně načaté, ale aspoň se nebudou trávit dál. Zlepšete rybkám životní podmínky, i u lidí se to používá jako léčebná metoda a funguje to. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:05 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: katchaber
Ona tím dostane nervová soustava pořádnou pecku a na zdravotním stavu se to dost podepíše a časem se to projeví. Ale opět říkám - to, že se vám podařilo nenaměřit dusitany ještě neznamená, že tam nejsou. Buď jste se trefila do vhodné chvíle nebo máte problém s testem. V takovém objemu ty hodnoty budou opravdu dost kolísat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:01 katchaber Re: Ičin
Otrava dusitany je tedy ireverzibilní? Snažila jsem se o tom něco najít na netu a kdesi jsem četla, že při úpravě vody by se měl stav rybiček po cca 5 dnech začít lepšit. To se ale bohužel jaksi neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 10:58 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: katchaber
V tak malém objemu to bude skákat. Například po krmení může docházet ke skokovému zvýšení. Jinak ty následky otravy dusitany jsou nevratné a kupí se, takže časem ta ryba odchází, i když už by vše bylo v pořádku. Ale jak už sem psal poprvé. V takovém objemu jsou 2 kruýřovci, 2 black molly a pavích oček neudržitelné. Tam by patřila buď ona samotné betta nebo krevety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 10:54 katchaber Re: Ičin
Ale podle testů jsou dusitany neměřitelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 10:50 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: katchaber
je to samozřejmě otrava dusitany!! Ve dvaceti litrech by teoreticky mohla fungovat jen ta samotná betta. V kombinaci s živorodkama je to neudržitelný stav a trávit se budou pořád, ať se voda filtruje přes cokoli a mění jak chce často(krom průtočné nádrže)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 10:47 katchaber – úhyn rybiček
Dobrý den, moc, moc prosím o radu. Jsem úplný začátečník. Před cca 1 měsícem jsme pořídíli 20 l akva (shrimp set s filtrem, vzduchováním), topení, rostliny, bettu splendens. Po týdnu jsem dokoupili 2 krunýřovce a 2 gold molly. 10 dnů vše o.k., pak začali rybičky hynout 1 po druhé. Nejprve jsem obviňovala bettu, a tak jsme jí (mu) zřídili vlastní akva a ke zbylé gold molly dokoupily původní osazenstvo. Vše se zdálo o.k., a tak jsme dokoupili paví očka 6 ks. Po cca dalších 10 dnech uhynulo 1. paví očko. Nejprve jsem to sváděla na dusitany - koncentraci jsme měli v té době vysokou (cca 10 mg/l), a tak jsme měnili vodu, doplňovali bakterie, přikoupili rostliny. .Pro jistotu jsem přeléčila všechny eSHa 2000 (3dny na doporučení v akva. obchodě).Po 4-5 dnech a komplet výměně vody se vše ustálilo- dusitany 0, dusičnany 10 mg/l, pH 7,4, GH 14, KH 6-10. Nicméně paví očka nám umřely další 2, 3. má na kahánku a mám dojem, že u další začínaji první příznaky.Příznaky vždy stejné: statování na místě, kolíbavé pohyby, přestanou žrát, postupné zvětšení břišní dutiny, v další fázi se straní ostatních, polehávájí u dna a úmrtí nastává po 3-5 dnech. Zježené šupiny jsme nikdy nepozorovali. Jde o přetrvávající otravu dusitany?(je reverzibilni?), nebo jde o nějakou bakteriální či parazitární infekci? Jak postupovat dál? Hrozně ráda bych jim nějak pomohla. Děkuji za každou radu. Kateřina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2014 21:44 Muž patamatix [408] Re: romant
No tak to zas tak blbej nejsem,abych lil savo do akva i s rybami smich Samozřejmě,že savo bych použil po zrušení nádrže ( na vymytí). Udělám jak říkáš,ještě jim dám šanci,ve mu to jako možnost se přiučit,jak to bude probíhat. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 21:38 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Zareaguji naposledy. Topit, solit, sledovat, čekat a za týden teplotu postupně na současnou úroveň, sledovat. Jinak ty rady o nalití sava přímo do akva neber jako rady od někoho kdo s tím má zkušenosti. Dělá se to tak, že se voda normálně vypustí, propláchnou se savem filtry, dno a akvo umeje, všechno se to opláchne čistou vodou a může se začít znovu. Rostliny vykoupat v roztoku hypermanganu a možno znovu použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 21:33 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Dnes už na to nemám sílu,dělal jsem velký akva :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 21:33 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: MonterMonty
Já si myslím, že ani léky ho nezabiješ. Teplotou ho jen urychlí a uvidí jestli se projeví. A když bude klid tak bych nic neřešil. Otázka je proč propukl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 21:29 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
v tom případě můžeš ušetřit za energii , vyškubat zeleninu , ryby poslat kukat , a rovnou lejt ... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 21:27 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 21:26 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Malinko ještě váhám,jestli použiji savo tak je to jak říkáš restart a do kopru půjde vše. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 21:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
Tak než naleješ to savo , tak nějak šetrně utrať zbytek rybí osádky , odserou to i šneci a v nádrži začnou hnít , neb půjde i nitrifikace do kopru ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 21:19 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Momentálně se kloním k zvýšení teploty se solí,což už jsem rozjel a pak to savo,aby byla jistota,na kytky prdím.Dnes jsem dělal úklid ve velkém akva a už mám zasazeno do malého :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 21:16 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
dělej jak uznáš sám , já si myslím že jen sůl a teplota nezabije vnitřního parazita , savo bych osobně do akvárka nelil, jedině by ses rozhodl pro kompletní restart , ale to včetně kytek, kytky si myslím savo dost pocuchá , savo si myslím nezničí vajíčka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2014 20:34 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: patamatix
Ale je to nejlehčí cesta než dělat radikální řez. Když jseš marod tak tě taky léčí a neposílaj do krematoria. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 20:31 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Popravdě,tomu moc nevěřím,variantě bez sava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 20:30 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
přikládej pomalu , max 2 stupně deně , at z toho nemaj šok , ale zas by bylo po starosti ... :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 20:27 Muž patamatix [408] Re: romant
Tak je plán. Co myslíš má cenu to s těmi rybami co zbyli to zkusit,ale myslím,že je to zbytečné trápení v tak vysoké teplotě. A výsledek nebude stoprocentní.(zas mě doktorDa nahlodává),každopádně jsem zasolil a přiložil pod kotel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 19:41 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: patamatix
Myslím si, že když se zadaří tak by se pak nemusel dělat restart.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 19:38 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 19:36 Muž patamatix [408] Re: romant
Myslíš zasolit,ohřát a potom savo? (promiň nemám čas to hledat zpětně musím uložit děti :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 19:32 Muž doktorDa [5] - Amerika
Taky bych začal zvýšením teploty a solí, když už člověk nikam nespíchá.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 19:31 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Tak pokud je tomu tak, že jsi rozhodnutý pro restart, tak to bych před tím udělal, co jsem zde hned z kraje doporučoval. Prostě ať je to echt. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 19:28 Muž patamatix [408] Re: doktorDa
35,90 u nás je draho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 19:13 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: grunda
Max 33,- Kč za savo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 18:53 Muž patamatix [408] Re: grunda
Má recht ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2014 18:51 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: MonterMonty
prd, všechno máš a jen začneš znovu. Náklady 0
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 18:31 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
rada je jednoduchá, znovu a lépe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2014 18:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: grunda
myslím že zrovna tady nejde ani tak o oka , jako o zamořenou nádrž , a na druhou stranu kdyby jsme si tohle říkali pokaždé, zvláště u střevních parazitů , tak dokoupit do té nádrže nové ryby , by bylo stejné jako je rovnou z krámu poslat do sodovky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 18:22 R Muž romant [27987] Re: grunda
Když už to znovu otevíráš, tak bych si myslel, že tazateli je to jasný, on spíš očekává(l) radu jak z té šlamastiky ven. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 18:18 Muž grunda [1781] - Cichlidy
léčit oka za 10kč léky za x set, to je hnus velebnosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 13:41 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: patamatix
Ok palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 13:39 Muž patamatix [408] Re: doktorDa
Nic ukončím to,teď je na řadě rodina :-D Děkuji všem za své názory,nějak si to přeberu ;-)
Další téma bude večer, Filtr do tohoto prcka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 13:35 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: patamatix
To už záleží na tobě. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 13:34 Muž patamatix [408] Re: doktorDa
Tak léčit a dezinfikovat nebudu,buď jedno nebo druhý ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 13:34 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: doktorDa
taky bych byl pro , než to savo , oka by to taky měly dát , krevetky netuším , jen je pak třeba něčím zniřit vylíhlé parazity , jinak se zas usadí v rybách co tam zbudou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 13:31 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: patamatix
Ancícy by to mohli rozchodit. Už jsem byl u terčů taky několikrát nucen zasolit a zvýšit teplotu a v poho. Tak to zdělej tak jak píšem a když by to neklaplo tak pak řešit desinfekci.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 38

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 22883x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15262-uhyn-ryb?od=601