Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 19:08 Muž TRULY [164]
jasne menim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 19:02 JoKa Re: TRULY
To že si použil tu samou vodu tomu pomohlo, ale nevyřešilo kolísání všeho... Vyřešil si teplotní šok, ale jak říkám, to akvo není zajeté... Tak tu vodu měň...
Tu vodu si použil stejnou, to znamená i se stejnou teplotou, vychladla o 1,5 stupně jak píšeš, ale tak za 12 hodin, takže žádný problém... A 21,5? V tom může ancák vyrůstat úplně na pohodu...
Jak říkám, teplotou to nebylo a není...
Měň tu vodu... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 18:58 Muž TRULY [164]
voda nemala ine zlozenie nakolko som ju stiahol z povodne akva a bolo to ken 12l. Prva zdovhla prvy den a druha druhy. Teplkta bola len 21°. Cize menej o 1,5° oproti hl. akva. Hned som kulil ohrievac a zatial pohoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 18:55 JoKa Re: TRULY
Zo 17 kusov ostalo 15. Tie 2 zdochli prve dva dni pocitam ze koli teplote lebo som nestihol kulit ohrievac ale uz mam tak hrejeme :-)
Ti dva v žádném případě nezdechli kvůli teplotě, to se s tebou klidně vsadím... Ti zdechly, protože si je přendal, změna složení vody, šok a off...
Potěr, kor takhle prťavý, je velmi, ale velmi citlivý na jakékoli změny...

Edit: těch zbylých 15 přežilo, protože ancák není nikterak náročný a odpustí ti mnoho chyb... Udělej tohle třeba se skalárama (dva dny po rozplavání) a ne že dvě zdechnou, ale budeš rád, že dvě přežijou... ;-) X-)

Edit2: měň vodu ob den. To akviško není zajeté a budou tam lítat hodnoty, jak na horské dráze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 18:12 Muž TRULY [164]
tak malinky su zatial v pohode. Vzduchujem, teplota na 24,5 dnes dvihnem na 25. Pomaly travia zltkove vaky a zatial aa nerozplavali. Zo 17 kusov ostalo 15. Tie 2 zdochli prve dva dni pocitam ze koli teplote lebo som nestihol kulit ohrievac ale uz mam tak hrejeme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 07:58 jamajcan Re: MonterMonty
Po celý rok,mám plankton v sudech na zahradě/pokud nepromrznou/.Taky v průběhu celého roku,lovím v přírodě.Mám léty osvědčená loviště,kde ryby nežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 07:56 jamajcan Re: TRULY
Tvoje lokality neznám,tak Ti těžko dám nějaký tip :-) Každopádně Perloočky,Buchanky a jim podobní korýši,jsou k mání po celý rok.Je jen zažitý mýtus,že lov planktonu,je omezený jen na letní období.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 19:40 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: jamajcan
stačí si koupit v akvaristice třeba živou perloočku , do nějaké ne moc vysoké nádoby zavést vzduchování , malé světýlko (stačí 3W ledka) , teplota klidně pokojová a perloočka se krásně začne množit , krmit kvasnicema (kousíčkem 2X denně) nebo nějakým prachovým krmením , z přírody si taky můžeš lehce zanést nemoce(z vod kde jsou i ryby) nebo něco dravého
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 12:54 Muž TRULY [164] Re: jamajcan
daj tip :-) mam v okoli rieku a na dosah zopar jazier
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 12:51 jamajcan Re: TRULY
TRULY napsal: tiež mam 12l a v zálohe jedno este nepredane 50l :)
No skusim to mrknut a objednať uvidíme, škoda že nieje leto, to by sa dalo na jazerách chytit všeličo pod zub :-DDD (berte to s nadlhadom)

I teď se dá bez problému nalovit všeličo pod zub.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 11:18 Muž TRULY [164] Re: zervan
tiež mam 12l a v zálohe jedno este nepredane 50l :)
No skusim to mrknut a objednať uvidíme, škoda že nieje leto, to by sa dalo na jazerách chytit všeličo pod zub :-DDD (berte to s nadlhadom)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 08:03 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Urtman
Zaujímavé, žeby som skúsil? Artémia, nie je to vlastne žiabronožka? Tú kedysi otec choval, ešte sú kdesi v pivnici na to spravené fľaše. Ale keď dokážu uloviť tú, mali by aj maličké pár-milimetrové krevetky, a to som nepostrehol.

Inak nemám ich tam, kde sa vytreli, tam by skončili ako krmivo. Prekladám na chvíľu do 12 l, potom do dlhej nízkej nádrže 50 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 00:54 JoKa Re: zervan
Áno, rozumiem a páči sa mi taký prístup. Lenže nejako sa mi nezdá, že by zrovna ancíkovia mali nejakú záľubu v živom kŕmení - trebárs na také červy kašlú a že by mali loviť niečo plávajúce, si moc predstaviť neviem, keďže dobre pred seba nevidia. Čím sa vlastne živia v prírode? Tie tablety milujú, myslel som, že je to pre nich najlepšia zmes. Moji šli do sveta po 3 a pol mesiaci, mali cez 3 cm, čo mi nepripadá oneskorené.
Podle tohoto příspěvku bych si tipnul, že mladé ancáky, když nějaké zrovna máš, odchováváš tam, kde se rodičové vytřeli a kde se mlaďasové vykulili...
V žádném případě nic ve zlém, ale viděl si někdy cca 150 mladých, úplně maličkých, sotva rozplavaných, v 50i litrech, když jim předložíš živou artémku?!?
Znáš z youtube tanec (je to mimo mísu, sorry redaktoři) "Harlem shake"? (Když tak si to najdi). Tak přesně to oni dělají... Leží na dně, čučí do blba, všichni, jeden koukne, povyskočí, ochutná a začne poskakovat... No a za pár vteřin už "paří všichni"... Už mě několikrát napadlo to fakt jako harlem shake natočit, protože to vypadá skvěle a není lepšího pohledu, než na fakt mladý potěr, který loví žrádlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 00:47 Muž TRULY [164] Re: Urtman
tak ani ih nemali nacyse ma presviedcali ze to nieje potrebne. Vraj im staci vlockove krmivo :-D :-) Nakoniec som kupil tablety znackove za 160kc za malu pixlu. Skoro ma vystrelo. Obeham este dalsie ci nebudu mat inde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 00:43 JoKa Re: TRULY
Takže som si k tomu ohrievaču vybral este potravu pre antiky + potravu pre spoločenske akva a dokopy do vyšlo 21 eur. PO zlave 8 eur rovných 13 ktore som mal pri sebe :-D
A nakoupil jsi tu artemii, nebo jsem si plácal játra zbytečně?? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 00:40 JoKa Re: TRULY
A ak ich chcem na predaj tak aj odchov tak musi vyzerať, chápem
Přesně, takhle nějak jsem to myslel...

Něco odchováno pro sebe a své kamarády mám. V rybách na prodej jsem také začátečník, ale pár svých stálých odběratelů už mám. Konkurence je obrovská, někdo se snaží prorazit množstvím, čím dřív a víc na trh tím lépe, jiný bojuje co nejnižšími náklady, já si zakládám na kvalitě... Prostě můj potěr čehokoli má nejvyšší podmínky, jaké umím poskytnout, když je poskytnout neumím, tak ty ryby nedělám a když se objeví mlaďas, který se mi nelíbí, čímkoli, tak ho radši zkrmím větší rybě, než abych na něm dvacku vydělal...

Na tom si zakládám a v tomto duchu jsem ti také poradil...

V tvém případě přežili ti nejsilnější... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 00:32 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Urtman
Áno, rozumiem a páči sa mi taký prístup. Lenže nejako sa mi nezdá, že by zrovna ancíkovia mali nejakú záľubu v živom kŕmení - trebárs na také červy kašlú a že by mali loviť niečo plávajúce, si moc predstaviť neviem, keďže dobre pred seba nevidia. Čím sa vlastne živia v prírode? Tie tablety milujú, myslel som, že je to pre nich najlepšia zmes. Moji šli do sveta po 3 a pol mesiaci, mali cez 3 cm, čo mi nepripadá oneskorené.

Inak už začínam uvažovať, že ten chovný pár predám, má nejakú špeciálnu hodnotu? :-) Lebo teraz mám v pomocných akváriách cca 2× 50 kusov malých a samici sa zase zväčšuje brucho, tak asi budú ďalší čoskoro... Akvárko chcem len na pozeranie a nie odchovávať hmm Malí ancíkovia sú síce milí, ale netreba to preháňať. A okrem toho sa mi u nich objavili aj malé krevetky, tie sa tiež vedia premnožiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 00:27 Muž TRULY [164]
Ináč sa stala dneska jedna milá vec v obchode. Bol som kupiť ohrievač do maleho akva pre male antiky. Takže 25w cena bola 13,90eur, lenže som zabudol kartu a ako na potvoru som mal pri sebe ima 13 eur. A tu (zrejme som bol predavacke sympaticky :-D ) pani predavačka vybalila že do konca tohto mesiaca, čiže do zajtra je akcia pri nakupe nad 20 eur zľava 8. Takže som si k tomu ohrievaču vybral este potravu pre antiky + potravu pre spoločenske akva a dokopy do vyšlo 21 eur. PO zlave 8 eur rovných 13 ktore som mal pri sebe :-D
Takže asopn kusok šťastia dneska :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 00:18 Muž TRULY [164] Re: Urtman
jasne tak ako som pisal ja to chápem :-D nemá to zmysel odchovať 70 kusov, ak ich chcem pre seba to je jasne. A ak ich chcem na predaj tak aj odchov tak musi vyzerať, chápem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 00:16 JoKa Re: TRULY
Neberu to jako vynadání a i kdyby, tak to unesu... X-)
Spíš jsem svojí poznámkou chtěl demonstrovat, že můj názor není ojedinělý a Jirka, který evidentně ví, co konkrétně jsem měl na mysli, kam má rada směřuje (myšleno dál za obzor, ne teď odchovat 70 kousků, ale co dál za rok), můj názor potvrdil... X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 00:04 JoKa Re: zervan
Čo sa krmiva týka, možno som v tomto ľajdák, ale nič živé im nedávam. Hneď ako strávia to bruško, dávam im zopár valčekov Sera Shrimps Natural (pre krevetky) - akonáhle sa trochu rozmočia, tak už sa tam zhromaždia malí ancíkovia a ohlodávajú. Keď už dokážu za pár hodín zjesť množstvo tohoto krmiva objemom porovnateľného s tabletami, tak im začnem dávať aj tabletu (Tetra Pleco Tablets, prv JBL Novo Pleco), postupne viac a viac tabliet.
Nikde jsem nenapsal, že bez artémie odchovat nejdou. Jde to samozřejmě i takto, ryby přežijou, časem i dorostou, ale........

Za prvé, a to ti potvrdí každý produkční chovatel, jdou do světa za ty čtyři měsíce, co zmiňuju, což je ale pro mě osobně vedlejší... Pro mě je důležitý bod dva...

Za druhé, pro rybu (ať už je snad jakákoli, včetně pavího očka) je absolutně nejdůležitější fáze vývoje právě to rozkrmení v prvních dvou měsících... Pokud jí futruješ od shora dolů živým krmivem, máš jistotu, že se jí dostává všeho, co ke zdárnému dalšímu životu potřebuje... Dáš jí tím všechny proteiny, vitamíny a nevím co ještě, ancáky nevyjímaje... Pokud rybu "ošidíš" a rozkrmíš to tabletami a umělým žrádlem, tak některé, méně náročné druhy (výše zmiňované) to zvládnou, dospějí a všechno kolem, ale nebude to extraliga, na které si zrovna já zakládám...

Za třetí, když takto rozkrmenou rybu někomu dám, nebo prodám, mám jistotu, že za dva roky nezdechne (pokud ano, není to má chyba a mám čisté svědomí, že jsem nic neošidil)...
Tvá metoda jde, u "hloupých" ancáků, ti sežerou všechno, ale moje ryby, mnou vypiplané a rozkrmené ryby (včetně "již zmiňovanýc hloupých pavích oček a ještě méně potravinově náročných ancáků") dostali vše co si zaslouží a potřebují...

Pak už je jen na dalším majiteli, jak s těmito rybami naloží... Já mám svědomí čisté a dobrý pocit, že dávám, nebo prodávám kvalitní ryby...

Doufám, že teď už si rozumíme... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 23:59 Muž sux [117] - AmerikaRe: TRULY
Až ti sežerou 50 zeber tak teprve bude sranda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 23:55 Muž TRULY [164] Re: Urtman
Urtam určite som ti nechcel vynadať, beriem každu radu a zrejme som naladový pritom, nakolko som v strese. Su to moje prve prísavníky no ehhe. Takže chapem aj tvoj postoj že ich nechať v akva a čo prežije prežije. Pri dalsej várke to tak spravím ale ako písem nakolko su moje prve tak sa snažim no :-D
Takže sorry ak to vyznelo hore ako nejaká výčitka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 23:48 JoKa Re: Yirka
Pokud nemáš zajištěný odbyt, tak raději ani žádná zvláštní opatření pro větší efektivitu množení nedělej. Ono je jednak složité přežít 3 měsíce, než ti první dorostou do prodejní velikosti a přitom přibývá každý měsíc 50-60 nových kousků a pak udávat někde toto množství není úplně snadné.
Jiří vzal si mi to z úst... Přesně v tomto duchu byla má původní rada nedělat nic... A to jsem za tu radu dostal v první fázi "skrz prsty a neadresanou mě přímo, ale mezi řádky to vyplynulo" vynadáno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 23:46 JoKa Re: TRULY
Do sveta myslis do spol. akva alebo "na predaj".
Do světa myslím na prodej, ta prodejní velikost 4cm... Do společenského (tvého) můžou úplně klidně o měsíc dřív, až budou mít ty 2,5-3 cm, to už je mečovka nevezme... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 08:58 Muž TRULY [164]
ináč jedna poznámka k tomu požratiu ikier. Zistil som že ikry požrali len metamorfovane mečune. Tz. že bývala majitelka mala jedneho samca a 6 samic. 3 z nich sa časom zmenili na samce ale bez chovsta. Proste analna plutva sa zmenila a velkost ostala samičia ako to už býva. Klasická kotná samica 2x a klasický samec original s plutvou na ikry neutočil. Zautočili len tieto 3 samco-samice ktore sa nabaštili statočne. Možno aj v tom je niečo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 08:55 Muž TRULY [164] Re: Yirka
jasne, ja tomu chápem, že ak sa začnu množiť, tak mi to bude viac na obtiaž. Len je to moj prvý chov, tak sa teším a snažím sa :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 08:52 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Urtman
Čo sa krmiva týka, možno som v tomto ľajdák, ale nič živé im nedávam. Hneď ako strávia to bruško, dávam im zopár valčekov Sera Shrimps Natural (pre krevetky) - akonáhle sa trochu rozmočia, tak už sa tam zhromaždia malí ancíkovia a ohlodávajú. Keď už dokážu za pár hodín zjesť množstvo tohoto krmiva objemom porovnateľného s tabletami, tak im začnem dávať aj tabletu (Tetra Pleco Tablets, prv JBL Novo Pleco), postupne viac a viac tabliet.

Niektorí drobci majú tendenciu zakrpatievať pri väčších a aby to nedopadlo tak, že veľkí sa dostanú k tablete a malí nie, tak vždy okrem tablety dávam aj to krmivo pre krevetky, je tam teda veľa malých valčekov a každému sa ujde, dokonca aj krevetkám (tie sa doslova naťahujú s ancíkmi, ťahajú krmivo aj s prisatým drobcom :))

Možno keby som mal 2 akvária a v jednom dával aj tú artémiu, možno by som videl, že tam rastú rýchlejšie, to neviem posúdiť. Ale zdá sa mi, že rastú dobre, úhyn som žiaden nespozoroval (vlastne len jeden kus ešte v prvom vrhu, ale ten bol mimoriadne zakrpatený, asi bol vadný). Mám však podozrenie, že sa nejako živia aj spomínaným koreňom, pretože aj keď im zo začiatku ešte nedávam nič (keď majú bruško), akonáhle začnú ohlodávať koreň, objavujú sa maličké tmavohnedé hovienka.

Inak také zabehnuté akvárium, to je tajomné prostredie a niekedy sa obyvatelia kŕmia niečim živým a ani o tom nevieme :-) Som tu už spomínal, že mne sa dokázala zo zabudnutej ikry vyliahnuť a vyrásť Tetra čierna - som o nej nevedel a až keď už bola trochu väčšia, som ju objavil. Neskôr som zistil, že mi v tom akváriu žije (okrem bielych červov v odpade, ale tie sú veľké) aj nejaký cyklop alebo čo (malé, poskakujúce), možno aj kadečo iné, čo nevidno voľným okom - totiž tá malá rybka stále čosi lovila a ja som to nevidel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2014 08:35 Muž Yirka [9126] Re: TRULY
Pokud nemáš zajištěný odbyt, tak raději ani žádná zvláštní opatření pro větší efektivitu množení nedělej. Ono je jednak složité přežít 3 měsíce, než ti první dorostou do prodejní velikosti a přitom přibývá každý měsíc 50-60 nových kousků a pak udávat někde toto množství není úplně snadné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 08:16 Muž TRULY [164] Re: Urtman
dufam ze to u nas v akvariatike budu mat. Do sveta myslis do spol. akva alebo "na predaj". Tak urcite si necham nejaky ten kus ak sa mi podari a zaroven chcem casom prejst na min. 150 l tak ividime. Dneska idem do akvaroisiky aj koli tej krupicke tak rovno kupim potravu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 08:07 JoKa Re: TRULY
Nejlepsi je to rozkrmit zivou artemii... Prvich 8 tydnu je tim laduj 3x denne, pak muzes prejit na tablety a po 4 mesicich muzou do sveta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 07:48 Muž TRULY [164]
tak jasne aj to tak beriem. Nabuduce zvolim radsej odlov do vytiracky a uz si dam tu pracu s cistenim akva. Este si musim lrecitat ake krmivo je naj pre ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 22:20 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: TRULY
Voni ti prckové i když tráví váček , lítaj jak čerti , pod tou břidlicí je samec nemoh uhlídat , ostatní ryby jsou mrchy a cítí že je tam něco dobrého , mě se vytírali převážně v dutině kořemu , skaláry celé hodiny číhaly nad tou dutinou a jakmile se tam mihnul malej , hned ho sežrali, musel jsem je odsávat odkaloačkou abych z potěru něco měl ,
nic si z toho nedělej , máš ponaučení pro další pokusy a tom to taky je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 22:00 Muž TRULY [164] Re: zervan
jasne chapem. Zajtra vycistim rezercne 50l akva a pripravim ho na rozplav. Vodu som stiahol zo 60tky a dolial no u. Filter (spongiu) som pouzil z tej 60tky aj ked je zabehnute len asi 2 tyzdne. Nechm ich vo vode este 4,5 dni a stiahnem dalsich 15-20 litrov z tej 60 a prelejem to do tej 50tky aj s vodou zo 12l.

Konecny pocet je 17. Takze takych 50 zozrali asi 2 samci a jedna samica. Presne tie ktore som mal vytilovane ze ich niekomu darujem. Zakon schvalnosti rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 21:56 Muž TRULY [164] Re: zervan
tak boli skryty v bridlicovej jaskynke s jednym vstupom. Lenze ked som prisiel pozriet blizsie tak antici boli rozplavany po celom akva vsade. Na hladine, na rastlinach, proste vsade len nie tam kde rastli. Tam ostal len samec. Preto ich pozrali a preto som nepredpokladal ze to takto dopadne. Dnes som chcel pridat rastliny a falsir ukryty ale zial som mal sluzbu 12h a nestihol som to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 21:48 JoKa Re: TRULY
Přitlačil bych na ty výměny vody. V tak malém akva se podmínky budou udržovat blbě, obzvláště až začneš vydatně krmit... Měň vodu klidně ob den, v tak malém to nezabere tolik času... Aspoň se sám přesvědčíš, proč jsem radil nepřendávat jich do tak malého všech 70... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 21:35 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
Keď je bublifuk, vzduchovať netreba. Ak nie je filter zabehnutý, tak najneskôr po týždni treba vymeniť vodu (zatiaľ toho veľa nenašpinia, ale to sa zmení), potom bude lepšie preložiť ich do väčšieho. Ja na to používam "rozplávačku" - nízke, ale dlhé akvárium. Odporúčam dať im nejaký koreň, oni sa vyžívajú na koreni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 21:32 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
Nečítal som celú debatu, ale zaujalo ma, že hneď po vyliahnutí boli zjedení... V čom boli vlastne ikry nakladené, v akom úkryte? Mne kladú do kokosového orecha a vchod do neho vždy stráži tatko prísavník a nedovolí tam vojsť nikomu a malí ancíkovia zase nejaký týždeň von vychádzať ani nechcú, takže keď som si raz aj dosť neskoro všimol prírastok, keď už nemali ani žĺtkové brušká, boli tam pekne všetci (asi 50), stačilo zobrať kokos a preniesť. Resp. ono to bolo opačne: vytiahol som kokos, či tam niečo nie je, keď tatko stále stráži a tam už boli asi týždňoví drobcovia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 21:27 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku takto sa svine nazrali :-( Mecunov som sa chcel ciastocne zbavit a teraz mam o dovod viac! Necham si len 1xsamec a 2xsamica. To bohate staci. Odlovil som 16 malych antikov a zapol bublifuk na jemnu prevadzku. Mam dat aj vzduchovac? akva ma 12l

Su to moje prve ikernacky tak oreto ten stres
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 21:09 JoKa Re: TRULY
Však jsem ti psal, že ztráty ve společnosti mečounů budou... Ti zdlábnou vše, co se jim do papuly vejde... To se dalo očekávat, také proto jsem psal o zarostlé nádrži. Tím zakrmením bys to nevyhrál, živé je živé...
Těch pár co si odlovil (si troufnu říct) by přežili i tak. Přežili den, tak už byli s největší pravděpodobností akceptováni a jako doplněk stravy už by nesloužili, takže podle mého zbytečná práce...
Nicméně také jsem psal, že ancistrus, jak jednou začne, tak se bude třít každou chvíli a i když je nebudeš odlovovat, tak za chvíli nebudeš vědět co s nimi...
Ode mě rada stála stejná, názor jsem nezměnil. Nedělat nic a uvidíš sám, že za chvíli je necháš požírat záměrně... X-)

Edit: když by se třeli co tři měsíce (a to budou možná rychlejší) a z každého vrhu přežije 10, tak jich tam budeš mít za rok 40. Ten další rok už tam bude docela slušná tlačenice, protože ti první už budou pohlavně dospělí a druhý vrh bude dospívat... To je třeba si uvědomit... Vím, že teď to vypadá blbě a nemáš z toho radost, ale představ si situaci co jsem popsal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 21:02 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Stalo se, poučení pro příště, kdo se v podobný situaci ocitl ví jak jseš naprdnutej a to hlavně na sebe, ale je to nepřenosná zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 20:57 Muž sux [117] - AmerikaRe: TRULY
no tak to mě mrzí, ale s těma vodičkama to u ancíků nevyhraješ! měn vodu malinko ji přisol a zvedni teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 20:54 Muž TRULY [164]
Caute, takže mám dobru ale aj zlu spravu.
Rano som isiel do práce a nestihol som nakrmiť rybky (3xsamica mečun, 4x samec mečun). Dneska som priešiel z prace po 12 hodinach a hned som isiel krmit a pozeram, že nejako sa nemaju k žraniu. Tak som hned pozeral, že čo sa deje a ako vidím, mečune mali total obrovske brucha, este som niečo take nevidel. Ihned mi došlo že sa museli prísavníci vyliahnuť, čo bola aj pravda :( Mečune som chcel v počte 4 kusov darovať, este pred vyliahnutim ale nikto ich nechcel.
Počuvol som vaše rady a ikry som nechal v spoločenskom 60l akva a dnes na 7 den sa vyliahli a zaplavili v počte možno 60 kusov cele akva a tak si mečune spravili obed aj večeru :(
Snažim sa zachraniť posledne kusy. Stiahol som vodu z akva do 12 litroveho akvaria a odlovil som zatial 10 ks prisavníkov. Zapol som bublifuk a jemne vzduchovanie. Celý víkend som doma, tak mi držte palce, su to moje prve prírastky po 15 ročnej pauze od akva.
Strašne ma to mrzí a navyše som si všimol že jedna zo samíc mečuna dostala krupičku :(
Zajtra pojdem do akvapotrieb a kupim liečivá, mám ich dať aj do akva k malým prisavnikom? Neublíži im to ?
Dakujem a povzbudte ma, som sklamany :( Vedel som že neprežiju všetky a že nemôžem byť prítomny, ale asi som ich mal predsa radšej odloviť, lenže názory na to sa tu delili 50 na 50%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 07:48 Muž TRULY [164] Re: Urtman
tak fotil som to SONY NEX5r. Urobil som si radost kupou pred rokom tak ho vyuzivam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 00:44 - Re: TRULY
Ancíky sa mi množia o dušu.Momentálne mám mladé super red. Bežné sp. práve opäť nakládli i goldy sa včera rozliezli.Teplota pri ancíkoch nehrá takú rolu a v podstate je jedno či majú 20C alebo 26C.Ak chcú trú sa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 22:20 JoKa Re: TRULY
Jsou úplně na pohodu, nevidím nic co by svědčilo o opaku... Je jich méně, ale když říkáš, že je to jejich první vrh, tak nic nenormálního. Nedělej dramatické zásahy a za chvíli nebudeš vědět co s nimi...
Mimochodem, super fotka... palec Kdybych uměl takové... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:37 Muž TRULY [164]
co hovorite na ikry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:30 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Urtman
tak každej popisujeme svoje zkušenosti , záležet bude i na tom na co jsou ryby zvyklé , viděl jsem akvárko s neonkama bez topíka , kde se každej tejden dokoupilo deset neonek a bylo jich v něm jen těch deset , zervan píše že je takto má bez problémů , u mě to byly ve tvrdé vodě nejproblémovější ryby , skaláry se v ní třou co 3-4 týdny polovina potěru se vrozplave , prostě není ryba jako ryba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:21 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku TAK pridávam fotky ikier po 6 dnoch :) Len chcem podotknuť že tam je jedna biela, a z vonku boli taktiež 2 biele ale tie samec zrejme inštinktívne odstránil :) Zárodky sa vo vnutry hýbu sem tam sporadicky, ale inač su bez pohybu, tak dufam že je všetko OK. Po 15 ročnej pauze chovania rybyčiek ma hadam na nový začiatok potešia nejaké maličke :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 21:10 JoKa Re: MonterMonty
Neříkám, že teplota 25 je špatně... Jenom je to podle mě zbytečné, maximálně vývoj trochu urychlíš, ale to je celé... Už je celkem jedno, jestli jdou do světa za čtyři měsíce, nebo za čtyři měsíce a tři dny... A jestli jim něco, co se teploty týče, škodí, tak jsou to změny té teploty... X-)
U svých super redů nemám ani topítko, ani teploměr, teplotu při výměně vody měřím prstem a když už mám úhyny, tak z úplně jiných důvodů... (před chvílí jsem to psal Rudimu)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-odchov?od=951