Ancistrus - rozmnožování, odchov
Libor ho ho,nebudeme to ostriť.Trocha by si si chybičku priznať mal.Ja tiež nie som vševediaci,no ak sa pletiem tak si chybu priznám.
No nemusí byť invázia závislá na čistote.Pravda je,že sú tak ryby oslabené a skôr podliehajú.Ak však parazit v nádrži nie je tak ho nedostanú.V znečistenej nádrži skôr hrozia všelijaké plesne,baktérie atď.
No jo mistr světa co nedokáže přenést přes srdce, že napsal blbost
Ale invaze parazitů je tedy podle mne na čistotě nádrží přímo závislá. Ryby ztrácí odolnost pokud jsou v bordelu...
Proč? Přečti si všechno co jsem napsal a nebudeš se tolik veselit ty chytráku...
Píšem čo som naštudoval alebo videl v iných nádržiach.Nikdy moje ancíky krupičku ani iné ochrenie nemali(musím poklopať,chvála Bohu)S čistotou to ozaj nemá nič spoločné,je to parazit.Presne ako píše Malapa.
LiborSprysl napsal:Aby ancistrus dostal krupičku, to by se zeměkoule musela snad i z osy trochu vyklonit...to bude něco jiného..
LiborSprysl napsal: S ohledem na to, že se parazit nemá jak chytit na krunýři, páč nemá ručky, je to opravdu stav alarmující. To by se museli rozpadat...
Takovou kravinu bych od člověka co se rybami živí nečekal
No já vím, vy mluvíte o společenských nádržích...já je nemám, mám jen odchovné...Ale i ve společenské nádrži bych podnikal opatření, abych ji tam nepustil...taky jsem měl pár akvárek doma a na krupičku teda kliku, fakt vím o ní teoreticky. Nové ryby nepouštím dál než do karantény...
Nějak ti nerozumím. Co má krupička společného s údržbou nádrží? Prostě se do nádrže dostane s rybama, možná is vodou na rostlině... Prostě paratzit se do nádrže dostane a následná výměna vody na tom nic nezmění.
No choroby nikdy má doména nebyly a doufám ani nebudou...
, jak vidím vás specialisty na ně, je mi nemocno také. Jsem rád, že choroby nijak výrazně neovládám, protože to svědčí o tom, že se s nimi nepotkávám...
Zdá se mi, že to tedy fakt asi bude spíš o té údržbě nádrží. Protože krupičku u ancistrusů opravdu nepovažuji za normální.
Edit Costapur jsem koupil před šesti lety když jsme se stěhovali a mám ho stále skoro plný...
Kožu ancíka tvoria rohovinové platničky,medzi nimi je tiež miesto na prichytenie parazita.Koža Ancistrusa nie je nepriestrelná.A to máš ryby 30rokov? Mal by si čo to doštudovať.Samozrejme myslené v dobrom.
Krupička je u ancistrusů normální. Pro parazita není problém se zavrtat mezi kostěné destičky. Při vyším zamoření patrně napadají žábra, protože ryby nedýchají a příjem kyslíku realizují "polykáním" vzduchu z hladiny. Když se neléčí postupně ancistrusi hynou.
S ohledem na to, že se parazit nemá jak chytit na krunýři, páč nemá ručky, je to opravdu stav alarmující. To by se museli rozpadat...Máte to na Slovensku bordeláře, já ji fakt na ancistrusech za třicet let ještě neviděl...
No ja som už videl aj ancíkov s krupičkou.A nie jedného.Je pravda,že v nádrži to schytajú ako posledné ale schytajú.Ak sa včas nezačne liečiť.Zopakujem sa :videl som nádrže kde sa to zanedbalo a aj ancíky odchádzali na krupičku.
No já se teda přidávám k Jirkovi...s ohledem na krunýř ancistrusů, způsob života a neznámý způsob "získání" krupičky, fakt docela o ní pochybuji...Ta teplota je vražedná, osolení nevadí, ale s mírou.
Jen tak mimochodem...některá kresba ancistrusů je s tečkami...
Na téma krupičky i odchovu ancistrusů jsem přispěl nejednou.
Potvrdit a tvrdit, že pro ancistrusy je teplota 30°C a sůl OK považuji za špatné. Palce máš ode mne. Kdybys poradil, aby rybku vyfotil (krupička je fotitelná dobře), klidně bych ti dal palce plusové.
Aby ancistrus dostal krupičku, to by se zeměkoule musela snad i z osy trochu vyklonit...to bude něco jiného...
prasan napsal: Neviem ako by zniesli eSHu(neskúšal som)Zvíšená teplota je dobrý krok.Skús soľ tá je pre ancíky v poriadku.Prípadne tu www.akvastranky.com/… Neviem aký frajer mi dal mínus za tento príspevok,ale je mi to jedno.Keď si frajer tak sa neskrývaj a prispej niečim rozumnejším.
Myslím, že najlepšie riešenie bude začať liečiť a o odchov sa pokúsiť neskôr
Počítej s tím, že o čerstvý potěr přijdeš. Až 2,5-3 cm a větší ryby mají šanci.
Krunýřovci celkově tu eSHu exit a 2000 zvládají bez větších problémů. Jen je důležité tu nemoc dobře identifikovat, tak aby byla jistota, že se jedná skutku o krupičku.
Martin Honzejk
Neviem ako by zniesli eSHu(neskúšal som)Zvíšená teplota je dobrý krok.Skús soľ tá je pre ancíky v poriadku.Prípadne tu
www.akvastranky.com/… 0 12.05.2012 12:49 míra – krunýřivci
ahoj mam krunýřovce kteří mi asi pred týdnem nakladli vajíčka a tet uz mam v akvárku spousty malejch miminek. problém je ten že jsem objevil snad na všech i na starejch bílé tečky a bojím se do vodz lít nějalou chcemii abych nezlikvadoval ty mimina. každopádně jsem zatopil na 30stupňu. poradít mi prosím???? díky Míra
Starší reakce
Je to víc než velmi pravděpodobné
A co ? Totožní nejsou, křížit se nejspíš budou...
No nejsem estét, ale "špinavě barevní" tedy nejsou!!! Jsou to buď tmaví ancistrusi s různě barevnou světlou kresbou, nebo naopak světlí ancistrusi s různě tmavými skvrnami po těle. Jednu dobu byli, nevím zda stále ještě jsou, komerčně docela zajímavou varinatou pod názvem "panda". Skvrnitost se dá udržovat jen množením skvrnitých ryb. V případě "zpětné půlky" zvítězí zase jedna barva.
Mladé budú nositeľom obojakého génu čo pre další cielený chov nie je žiadúce.
Tak tohle je docela běžné. Jen bych to nedoporučoval z důvodů toho, že pak budou mladý takový špinavě barevný. Ale jestli to nemáš na profi chov, tak je to jedno.
Martin Honzejk
Je to možné. Ancík jako ancík
Je to nejen možné, ale v případě možnosti a dobrých podmínek i běžné.
0 08.05.2012 20:15 ladis zdravim je mozne aby se sparovali obyc samec a zlata samice nebo to neni mozne
Starší reakce
no asi to bude tím dnem máte pravdu asi se přízpůsobuje prostředí teď jsem ho vyšťourala vlezl si na kořen a zdá se mi že se to ztrácí.Netušila jsem že mění barvu vůči prostředí.Ty zježené trny to bude asi tím že jsem ho vyšťárala z úkrytu asi se mu to focení moc nelíbí díky
Může... i když ty zježené trny...no něco nemusí být zcela v pořádku...
A nemůže to být tim světlým dnem?
Mám ancitruse a chci se zeptat na jeho zbarvení mám dvě akvárka v keždém jednoho ancitruse jeden je ok připadá mi spokojený pěkně vybarvený a ve vedlejším akva mi příjde takový věčně schovaný a když jej na chvilku zahlédnu tak má po sobě takové bílé fleky ani jej nejde nafotit je pořád schovaný nemůže mu něco chybět?Našla jsem jen tohle téma o ancitrusech tak snad se sem aspoň trochu hodí
Starší reakce
Samozrejme, teplota nie je jediný rozhodujúci faktor ale takto bola položená otázka. Teplotný interval si každý môže vyhľadať aj v literatúre. Ja som pridal osobnú skúsenosť, že pri 26°C to funguje výborne.
Od 22 do 27 (takže teplota není nijak rozhodující) a rozmnožování ovlivňuje nejvíce dostatek potravy a čistá voda.
Ja ich (Ancistrus sp.) chovám pri 26°C a množia sa až príliš rýchlo.
Přidat reakci
1 ...... [42] ...... 82
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116238x