Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 09:01 Wiki Re: vondr001
Ahoj. To samozřejmě chápu, něco o chovu mám načteno.. po vylíhnutí ty malé ale ostatní můžou sežrat a taky je nechci chytat ve 200l akva. Proto dotaz stále trvá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 08:50 Žena vondr001 [674] Re: Wiki
Jikry ti nikdo nesežere, samec je hlídá až do rozplavání. ;-) Navíc se o ně pečlivě stará- ovívá je ploutvema. Plesnivé, nebo neoplodněné vyhodí, nebo sežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 08:35 Wiki – Líheň - jikry ancistrus - SPĚCHÁ
Ahoj. Prosím o radu. Vytřeli se mi před 3 dny ancistrusové ve společenském akva. Rád bych jikry přenesl nějakam jinam a zajistil tak, aby je ostatní nesežraly - mám tam skaláry, čichavce, atd.. Mohl by mi někdo poradit návod na co nejjednodušší líheň? Někde jsem to viděl udělané z pet láhve a nebo skleniček na víno ale nevím přesně, jak na to. Děkuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 06:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: petra79
petra79 napsala: Hmm. Děkuji. Tý zelenině bych věřila, ale kde sehnat nechemickou.... Dávám jim kupované okurky,cukety,salát,nebo spařený mražený špenát. Myslela jsem že živočišné nemůžou a tabletach pro ancíky toho dost je. A možná to bude i tím čištěním. Pořád mám pocit,aby měli dost jídla a pak ten bordel musím luxovat aby to nehnilo. Zkusím méně krmit i čistit a uvidíme. Ale tom velkém akva jsou mrňousi od narození - jsou asi 1-1,5cm a tam tolik nečistím a výsledk je stejný...takže to bude asi spíš ta chemie rozzureny Jo a nemáme je na prodej...syn je velký přírodovědec a všechny zvířátka i kytičky miluje a chce. Čekám kdy domů přivede žirafu :) No když se nám to všechno přemoži,tak začnu rozdávat po kamarádkách....a v případě akutní nouze musí synátor s tatínkem na nějakou prodejní výstavu a něco za symbolický poplatek udat. A obvykle zase něco přiveze....posledně masožravou kytičku Ale díky moc. Petra
Mám skleník i pole... smich tak vím, jak se hnojí či nehnojí okurky...Ve velkovýrobě jede chemie v zimě, v létě. To je fuk. A vskutku toho není málo -Jsou náročné na plné organické hnojení. Před výsevem či výsadbou na záhon se hnojí 70g N, 45g P a 160g K, ve fázi vývinu 3-4listů se přihnojuje 20g N a podruhé na začátku kvetení 20g N.Při rychlení se celá dávka 140g N, 45g P a 330g K rozděluje na 5-7 dávek po 2-3 týdnech.

My teda velkovýrobu nemáme, tak stačí hnojit ryby a morčata :-).
Ancistrus živočišné může vždycky, není klasický býložravec, proto ta artémka na startu. Ale chybí mi ten koment od vás, jak se chovají před smrtí...komíhají, nebo padnou zrovna tak jak jsou? Jestli "lezou z nádrže", je to přebytek dusíků a nebo nálevník. Jestli padají bez varování, je to nejspíš brousilka... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 21:02 - Re: romant
Občas je to i žihľava. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 19:22 petra79 Re: prasan
Díky. Najdu si to a zkusím. A překlad jsem si chtěla googlovat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2013 18:47 R Muž romant [27982] Re: petra79
Jinak pŕhľava = kopřiva. ;-) Třeba je to zbytečný překládat, ale už jsem se s tím několikrát setkal, že si trošku přestáváme rozumět, tak třeba pro ostatní. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 18:46 petra79 Re: tillecek
Fotka k příspěvku Děkuji. Asi to je celé blbě. Udržet malé akva je problém a i ta chemie bude nic moc. Zkusím využít poslední volné akvárium - cca 40 litrů a koupit mražené buchanky atd. a uvidíme.....Děkuji za fotečku. Posílám naše čerstvé oranžové....teda fotila jsem to mobilem,foťák momentálně nemám,tak nevím jestli tam bude něco vidět. Každopádně děkuji moc. hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 18:41 - Re: petra79
Skús sparenú pŕhľavu,alebo si usuš zmes hrášku+špenátu+algae wafers(napr.) v mikrovlnke.Návod tu niekde v článkoch je. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 18:30 petra79 Re: LiborSprysl
Hmm. Děkuji. Tý zelenině bych věřila, ale kde sehnat nechemickou.... Dávám jim kupované okurky,cukety,salát,nebo spařený mražený špenát. Myslela jsem že živočišné nemůžou a tabletach pro ancíky toho dost je. A možná to bude i tím čištěním. Pořád mám pocit,aby měli dost jídla a pak ten bordel musím luxovat aby to nehnilo. Zkusím méně krmit i čistit a uvidíme. Ale tom velkém akva jsou mrňousi od narození - jsou asi 1-1,5cm a tam tolik nečistím a výsledk je stejný...takže to bude asi spíš ta chemie rozzureny Jo a nemáme je na prodej...syn je velký přírodovědec a všechny zvířátka i kytičky miluje a chce. Čekám kdy domů přivede žirafu :) No když se nám to všechno přemoži,tak začnu rozdávat po kamarádkách....a v případě akutní nouze musí synátor s tatínkem na nějakou prodejní výstavu a něco za symbolický poplatek udat. A obvykle zase něco přiveze....posledně masožravou kytičku :-D Ale díky moc. Petra
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 09:01 S Muž invalida [3881] Re: LiborSprysl
Koukám že seš velkej jezedák když si myslíš že skleníková okurka se hnojí stejně jak polní...ale nemáš pravdu. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 05:37 Muž LiborSprysl [9015]
O chemii vody děvče nic nepíše, tam by mohl být problém...ale myslím, že tileček a fido jsou asi velmi blízko...ta zelenina...
ne snad že by jak se Vašík domnívá vraždila hnojiva a další chemie ze zimní zeleniny supermarketové ( on totiž z hlediska velkovýroby zeleniny pro markety a použité chemie není rozdíl mezi letní a zimní smich ), ale nálevníci z ní se tvořící...napřed se mladí začnou "blembat na rantlu vody u hladiny" a pak jdou kukat...
tileček jde s tím odchovem tou správnou cestou...pro nejrychlejší odchov je artémka v prvních dnech to nejideálnější čím malé nacpat, po těch deseti dnech jdu na tablety a za tři měsíce jsou v trhu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 22:27 Muž DrChila [243] Re: petra79
mila petro chces radu? Do akvaria kde se to narodili ancici vem dalsi akvarko dej ho do nej aby plavalo u hladiny necim prichytni tam pak prendej ancistruse a jikry. Kazdej den vmen vodu z aqua do aqua vis jak to myslim za cerstvou zaved tam jen vzduchovani. Kdyz budes menit tu vodu kazdej den za tu z aquaria nic se nestane slozeni budou mit stejny aj tepotu a myslim ze se jim povede urcite lip a ze zacatku nezazet cely tablety ale treba jen prasek. Krmis az kdyz zmizej vacky vetsinouse za tu dobu nez se vykulej udela jakasi rasa na stranach akvaria a tu pak jedi jakse vykulej manzela pryc aby je nepomatil a muzes tamdat vzdy jen troskuprasku z tech granuli sou mali i kdyzjich je 60 tak toho moc nesnedi staci tam ta rasa popripade tam hodit nejakej lupen nebo 2 a zatizit kaminkem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 22:20 S Muž invalida [3881] Re: petra79
Háklivý sou na vodu...a malý klidně dej do velkýho...nic je nechce žrát.petra79 napsala: A myslíte že bych mohla dát oranžové ancíky - tedy až maličko povyrostou,zatím mají ještě žloutkové vačky na sobě do společného akvária k těm hnědým? Třeba by měly větší šanci.....ale jsou oproti těm hnědým čerrstvě narozeným mimčům o dost menší. ano Umrtnost bych viděl jako důsledek vrtání se ve dně...i když v dobrý víře...možná i zeleninu z obchoďáku...jak skladovací chemie tak fosfáty v rychlený zelenině atd ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.04.2013 22:11 Muž tillecek [133] - SumciRe: petra79
Fotka k příspěvku Na fotce jsou cca měsíc staré rybky, 3 výtěry, 13-18.března. Rybky dostaly po rozplavání tablety Hikari Algae Wafers, žábronožky, mražené jemné buchanky. Cca po 14 dnech od rozplavání dostávají i spařený špenát. V 10ti litrech měnit pořád vodu není určitě dobré. Ve 200l pro ně zase může být problém najít potravu. Podle mě je optimum kolem 50ti litrů, opět ale záleží na počtu potěru a údržbě, ale každopádně už ta voda tak "nelítá", jak v 10ti litrech.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 21:43 Žena vondr001 [674] Re: petra79
Potěr může být háklivý na změnu chemismu vody. Proto bych je nechala v hlavním akva (už od jiker). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 21:43 Muž fido16 [631] Re: vondr001
Řikám nevím jak to je s tou zeleninou. Nikdy jsem s odchovem neměl problém a přežily všichni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 21:41 Žena vondr001 [674] Re: fido16
Já ty svý na zelenině odchovala - spařená okurka, salát, brambora - v tom problém nevidím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 21:35 Muž fido16 [631] Re: petra79
A co krmení? Nevím jak to přesně mají s tím salátem a zeleninou když jsou takhle malý ale třeba někoho napadne něco jiného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 21:34 petra79
A myslíte že bych mohla dát oranžové ancíky - tedy až maličko povyrostou,zatím mají ještě žloutkové vačky na sobě do společného akvária k těm hnědým? Třeba by měly větší šanci.....ale jsou oproti těm hnědým čerrstvě narozeným mimčům o dost menší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 21:27 petra79
No těch 10 litrů mám opravdu na úplně malá mimča. A teď zkouším je nechat v tom společném...200litrů,jen ancíci - 8 dospělých, hodně úkrytu...jsou tam malý asi 2 měsíce staří a 3měsíce staří a stejný výsledek...při odsávání bordelu - tak obden 10-15 litrů,1x za týden víc, najdu tak 1-2 mrtvolky za týden. Nechápu to sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 20:38 Muž fido16 [631] Re: petra79
Malý ancíci jsou hodně háklivý na kvalitu vody. Jestli ty neměníš té vody moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 20:17 Žena vondr001 [674] Re: petra79
No řekla bych, že 10 litrů je na 40 ancíků málo. Zkus je nechat ve společenském akva, nikam je nepřendávej. ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 20:06 petra79 – Prosba o radu - odchov ancistrusů
Prosím o radu. Moc se mi nedaří odchov ancistrusů. Zkoušíme všechno možné...máme párek obyčejných hnědých ve společenském akváriu - 60 litrů. Po nákladení jiker je dám s taťkou do malého - 10litrů. Po rozplavání dám taťku zpět. Vse v pohodě, krmím špenátem,okurkou,salátem...četla jsem ze by malí neměli mít živočišnou stravu - je to pravda? Výjimečně tabletky pro anc. Každý den odsaju dno a doplním odstátou vodou. A oni postupně umírají....hnědí tak 1týdne...ze 40 přežije tak 20-25. Máme i oržové a z těch nepřežil žádný:'( Teď jsem zkoušela dát jen ancistrusy. 200 litrů akvárium,2 samci a 6holek. Výsledek stejný. Každý týden tak 1-2 mrtví. Prosim co děláme špatně? Máme nová mimča u oranžových a ráda bych aby jsme to zvládli. Moc děkuji za rady:-/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 10:37 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Mě se to taky zatím nestalo,ale minimálně šmatat do akvaria,jsou takový hygienický zásady, byť přehnaný.Já je přendavám až když jsou vykulený.Pokud tam nejsou špatně oplozený,nebo nedozrálý jikry a taťka vodu okysličuje tak to pravděpodobně nehrozí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 06:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nympheas
Nympheas napsala: ...Do vody lépe nesahat,aby jikry nesplesnivěly.

To je snad až zbytečně přehnaná obava...Ancistrusí jikry jsou velmi odolné...Jsou chovatelé, kteří je točí podobně jako jikry tlamovců...Vyberou je z trubek, natrhají na suchu a pak dávají do skleniček...Teda rukama od hnoje o nedělají.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 15:00 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Tomáš55
Tome koukni se na mou odchovnu Mimina.Kladou větší jikry do úzké delší trubky,já mám speciální hliněné s uzavřeným dnem.Můžeš použít i novodurovou trubku.Jak se z ní samec nehne,už tam budou jikry.To zjistíš tak,že posvítíš dovnitř baterkou.Do vody lépe nesahat,aby jikry nesplesnivěly. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 14:53 Tomáš55 Re: Zoidik
Díky! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 14:51 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Tomáš55
Kladou jikry do dutin (trubky, pod kořen...) a samec se o ně stará dokud se nerozplavou a nestráví vaječný váček. Mě se je povedlo "přinutit" ke tření výměnou 1/2 vody za studenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 14:45 Tomáš55 – Prísavník obyčajný.
Ahoj! Neviete ako spáriť prísavníka obyčajného so samičkou? Ako vyzerá tehotná samička? Chcel by som mať ich a spáriť ich aj. A ešte, ako rodiaprísavníci obyčajný? Živé? Ďakujem!!! :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 17:39 Muž DrChila [243] Re: LiborSprysl
No takhle mě někdy v prosinci se narodili mladý stejně tak s ancistrusama stejně jako teďkom. A ty starší mladý jsou v 91L odchovna nebo jak se to jmenuje u mě je jich 60. a tadyty malý jsou v jinačim akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 17:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: DrChila
Já myslel, že ještě vodí a už se zase třou...tak ty nové starší sourozenci zmaří docela snadno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 13:30 Muž DrChila [243] Re: LiborSprysl
Jaký starší pestřenci? tam je táta máma a sekavci a tyhle mláďata:) právě že je nemůžu dát do toho akvaria kde momentálně ty pestřenci jsou protože by to tak jak řikáš právě dopadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 11:31 Muž fido16 [631] Re: Tenere
Aukro to jistí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 06:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: DrChila
Oni ti starší pestřenci s mladšími, pokud jsou ve stejné nádrži, udělají rychlý proces ;-) Pár dní nebude třeba krmit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 05:01 Muž DrChila [243] Re: Tenere
já mám tak trošku stejnej problém:-D mám jich 60 v akvariu a včera sem zjistil že opět tam nejspíš něco maj v kokosu.. a další problém je úplně stejnej ale s pestřencema:-D taky jich mám 60 a zjistil sem další mladý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 05:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: kmasita
Je to tím přechodem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.03.2013 05:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: DrChila
DrChila napsal: já sem snima zacházel tak že měli vždy stejnou vodu při líhnutí sem měl akvarium(130) v akvariu(5l) přichycené magnetickou stěrkou na sklo aby nikam to akvarium neuplavalo tam sem je měl s ancistrusákem dokud se nevylíhli po vylíhnutí ancistrusák pryč jenom jsem tam nechal nějakej lupen a trošku sem tam nasipal sera micron to se usadilo na dne a měnil jsem vodu pravidelně každý den z malýho do velkýho a pak naopak měli stejnou teplotu a voda byla taky stejná jenom jsem jim tam bublal pak sem je přendal do většího akvaria se stejnou vodou cca 15L tam vyrostli tak do 1,5cm a přendal sem je už i do jinačí vody úmrtnost mizivá umřeli 2 z 65ancíků malejch ale né při přendání
A když jsem to psal, tak jsem byl úplně "na šrot"... smich hop ahoj tak jsem chtěl přítomné alespoň trochu pobavit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 00:04 Muž kmasita [11]
Díky za reakce. Ono se to má tak že známé se Ancíci vytřeli ve 120L absolutně přerybněné společenské nádrži kde má neuvěřitelnou skladbu ryb. Hlavně obří překrmené skaláry atd. Většinu mladých než si toho všimla sežrali. Jedinou věcí co mohla jako nepřipravená udělat že vzala takovou tu látkovou porodnici dala jí do akvária a zbytek co našla do ní přendala. Tam byli až do teď. Nyní velikost cca 1,5 - 2 cm. Takhle jsem je tam objevil. Ještě jsme se bavili jak se o akvárko stará tak jsem zjistil že tam dává spoustu chemie, filtr pere ve vařící vodovodní vodě, jednou za čas mění skoro všechnu vodu a takové věci. Úplně mi vztávali vlasy hrůzou. Vysvětlil jsem jí jaké dělá chyby atd.
Myslel jsem že udělám dobrý skutek tak abych je vysvobodil z toho mini prostoru jsem se nabídnul že je dám k sobě. Mám od podzimu zařízené 70 litrů akvárium. Mám v něm jenom Cherriny a dva cca 5cm krumýřovce skvrnité jo a ještě dvě Neritiny. Původně jsem si tam chtěl dát čichavce ale nějak se mi tam zalíbili ty krevetky jak tam řádí když tam prakticky nejsou ryby. Tak že se o něj dobře starám - žádná chemie, pravidelná výměna vody atd. Spousta rostlin...
Tak že jsem vzal velkou sklenici a ty mladé převezl, fakt jsem se snažil, sklenice pod bundou, autem cca 10 minut. Pak jsem postupně přidával tu vodu z mého akvária aby si zvykali min hodinu. Pak jsem je teprve vylil k sobě. Dva dni OK a pak postupně během dvou dnů úhyn 5 kusů. Ostatní 4 v pořádku, vytální furt rejdí atd. Prostě hledám důvod proč když se tam všemu ostatnímu dobře daří... Ty prckove jsou hrozně kouzelný tak to zamrzí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   27.03.2013 12:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: kmasita
Ve dvou centimentrech je celkem fuk, jak se chytají....problém je v přechodu z vody...musí být fakt stejná, šoky takhle malé rybky nezvládají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 11:19 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: kmasita
Nemeli by se přelovovat sitkou, ja používám pipetu ale na pludek, zkus je předat aby se nedostali uz vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 10:21 Muž kmasita [11]
Ahoj chtěl bych se zeptat na názor v jakém stáří lze bezpečně odebrat malé ancistrusi z rodného prostředí. Mám bohužel špatné zkušenosti. Při přendání cca 2cm prcků mi přijde úmrtnost víc než 50%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 16:46 - Re: DrChila
Síce nie vždy,ale nie je problém vytrieť i umelo zostavený pár.A to ani pri sebe dlho byť nemusia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2013 18:53 Muž DrChila [243] Re: kmenky
Jenoduchý postup je takoví že musíš mít pár který prý vetšinou musí být dlouho spolu. Musíš je dobře krmit a třeba po 2 měsících tvého usilování pokud se jim bude chtít a vyměníš například vodu o trošku studenější která se pak postupně ohřeje (myslim tim o 2-3°C) samozřejmě né všechnu přiměřeně budeš akvarium udržovat v čistotě tak se ti za to odvděčí malým množstvím potomků. První várka je vždy slabá, druhá už jde a pak už máš ancistrusů mraky. Jsou šťastnější ve větším akvariu ale myslím si že i v malym by se mohly vytřít když by jsi měla ten dobrý pár kterýmu by to zrovna klapalo spolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 17:05 kmenky Re: Kryštof
Kryštof napsal: Tak jo ale to uz je jedno jestli je to mečovka nebo plata ;) a keby tym rybkam bolo v tom akvarku zle a tesno kapaly by aspon niake nemyslíš ?.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 17:03 kmenky Re: Kryštof
Kryštof napsal: Ale zamysli se, když bys chtěla vědet jak se rozmnožují jikernate ryby tak proč by ses ptala zrovna na fóru o ancikoch tone pretože som počula že je to strasne tazke a naco budem hladať inde ked sa t mozem spytať tu.. :) ja sa nepotrebujem hadať omg.. D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 19:12 Muž Kryštof [314] - Amerika
Ale zamysli se, když bys chtěla vědet jak se rozmnožují jikernate ryby tak proč by ses ptala zrovna na fóru o ancikoch tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2013 19:07 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: kmenky
Tak jo ale to uz je jedno jestli je to mečovka nebo plata ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 18:52 kmenky Re: Kryštof
Kryštof napsal: ty jo, prosímtě ty mas 20litrove aq a nevíš jestli ti porodí gupka, tak prosimtě se neptej jak se rozmnoží přísavník, kam bys je dávala, mají asi 100 mladých, to bys měla rybu na rybě :/ první se nauč živorodky a potom jikernaté ryby :) tolik co jsem chtěl říct, omlouvám se jestli to vyzní jako nadávání ale je to tak :)
a kto povedal že som ich chcela množiť ja som sa len pre zaujmavosť spýtala.. lebo ma to zaujmalo ako sa mnozia ikernačky a nieže ich idem množiť omg..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 18:50 kmenky Re: Kryštof
Kryštof napsal: ona má 23 litrou a asi 2úáry mečovek a 2páry gupek rozzureny skoro tyrání rybek a určitě tam má dusičnánu jak nas*re :/
no neviem či si slepý ale ja žiadne mečovky nemám .. to su platy a 2 pary gubiek nemám mam len 2 samice keby si chcel vedieť ty odborník vieš ?..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-odchov?od=1501