Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 54 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 17:23 Muž fido16 [631] Re: romant
Tak to u me akorat salat okurek tablety ty chipsy vsechno jim jede. jeste tady nekdo psal ze jim dava mrkev ze mu ji zerou ale ti moji nechteli o mrkvi ani slyset. Buchanky a dafnie kupujes taky v akvaristice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2011 17:21 R Muž romant [27982] Re: fido16
U mě když si můžou vybrat, tak dávají přednost masitý stravě v podobě těch patentek a od teď už živý dafnie a buchanky, takže se okurek a salátů ani nedotknou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 17:17 Muž fido16 [631] Re: romant
aha diky. Ja myslel ze zere jen zeleninu a tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 17:14 R Muž romant [27982] Re: fido16
Koupíš mražený, v akvaristikách a zverimexech běžně dostupný. Tu kostičku se zmraženejma patentkama necháš rozmrazit a propláchneš studenou vodou, třeba v nějakým sítku a servíruješ. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 17:12 Muž fido16 [631] Re: fido16
A jak mu je servírovat? Ani pořádně nevím kde je sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 17:11 Muž fido16 [631] Re: Yirka
I patentky? živé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 16:39 Muž Yirka [9118] Re: fido16
Nezapomeň na bílkoviny, je to všežravec. Patentky uvítá .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 16:01 Muž fido16 [631]
Tak co jeste muzu davat a davam taky tablety a chipsy od sery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 16:00 Muž fido16 [631] Re: DarioRicco
cauky oni uz jsou dospeli jen jsem nechtel zakladat nove tema. zkousel jsem salat ten jim jede okurka taky a mrkev nechcou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 15:41 Ondra Re: xx
Ano ten jsem měl na mysli. Nemám zkušenosti jak se zachová torokát k potěru ancíků, mě osobně přijde třeba už dost velký a nedokážu si představit že by je torokáti vyluxovali. Ale přesně od toho je tady tohle forum, poradit ostatním, člověk se pořád učí. V kolika cm si myslíš že již odolají, cca 3cm už by pozřít neměli ne? tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 15:29 xx – pro Ondra
To myslíš ten týden starý potěr krunýřovců? Jestli ano, tak 5 cm thorakát je vyluxuje během chvilky všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 15:12 Ondra – potěr vs torokat
Plánuji odchovat po ancistrusech ještě torokaty. Máte někdo zkušenosti nebo dokážete odhadnout, zda bych mohl do nádrže kde mám pouze potěr ancíků dát torokáty? Budou pro ně kořist nebo si jich nebudou všímat? Nebo je přidat až po nějaké době až trochu vyrostou? Přidávám přímo odkaz o který konkrétní druh se jedná. Mám 4ks velikost cca 5cm, děkuji všem za rady.

rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 13:38 Ondra Re: Yirka
Malí mají právě Hilton, jsou v odděleném akva které mám vyhrazeno jen pro ně, takže tam si zbytky potravy od jiných ryb právě nenajdou. Tak zkusím ten salát no, snad jim bdue chutnat více. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 13:29 Muž Yirka [9118] Re: Ondra
S vajíčkem neexperimentuj, zaprvé se používá vařený žloutek ale zadruhé je s tím spojeno příliš rizik. Malí potřebují jemńoučkou řasu. Nejlépe ji docílíš třeba odstátím listu salátu ve vlažné vodě cca 24-36 hodin, dobrý je také špenát. Ale ještě dodám, že pokud jsou ve společenském akváriu, vždy si po rozplavání něco najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 13:19 Ondra Re: DarioRicco
Právě mám přímo od Dajany prášek pro ancíky se spirulinou professional. Tak je přesné označení toho prášku. :-( Oni už na první pohled jsou skoro dvojnásobní než byli ihned po vykulení, ale to má za následek určitě ten žloutkový váček, ale nějak je přece musím krmit dále. nebo mám zkusit klasickou tabletu na dno? Jsou 5 dnem venku z kořene, takže jsou 5denní cca hop s tím žloutkem vajíčka si to myslel jak, upravovat nějak tepelně např.? Nebo prostě jen rozklepnout vajco a dát jim ho tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 13:10 Muž DarioRicco [0] - SumciRe: fido16
Jak jsou Ancistrusi staří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 13:09 Muž DarioRicco [0] - SumciRe: Ondra
na okurku je trochu brzo. požírají řasy. zkus od dajany spiruplinu, nevím jak jsou přesně staří ale najemno nasekané nítěnky by mohly být taky dobré nebo vaječný žloudek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2011 13:03 Ondra – problém s potravou
Zdravím, mám problém že mi malí 5denní ancistrusi nepřijímají stále žádnou potravu. Mají v akva okurku a taky zkouším prášek se spirulinou pro malé krunýřovce, který jim dám na hladinu ale ničeho se ani nedotkli. Nevíte čím by to mohlo být? Žloutkový váček mi přijde že už mají spořádaný a zbyla jen taková malá část, kterou už považuji jako tělo ancíka a ne žloutek. Nechci aby mi pošli hladem, co mám změnit? Děkuji za odpovědi. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 15:48 Muž fido16 [631]
Cauwes co vsechno muzu dat ancistrusum davam jim salat okurek co jeste muzu? Aby mi to do rana neobarvilo vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 12:43 Muž Yirka [9118] Re: Ondra
Chápeš to naprosto přesně. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2011 12:42 Ondra – vykulení ancíků
Zdravím tak se mi vykulilo cca přes 20 mladých, mám jen dotaz ještě ohledně jejich krmení. Co je pravdy na tom že potěr tráví několik dní ten žloutkový váček, který má místo bříška? Někde sem to četl, nevím možná i tady, ale třeba to psal nějaký začátečník jako já. Takže dokud budou mít malí caparti ten váček nepotřebují žádnou potravu jestli to chápu dobře ano? Potom mám na krmení připraveno Micro od Dajany pro krunýřovce, tablety a doplňkově okurky, papriku apod. Děkuji za odpovědi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 08:53 Muž Yirka [9118] Re: Ondra
Vždycky říkám, "když si je neuhlídá, tak si je nezaslouží".
Klidně je můžeš nechat pohromadě, rozplavaného potěru si nevšimnou. Pro mladé (nejmenší) je nejlepší jemná řasa. Nejlepší ve vodě odležený salátek a pod. Pro dobrý vývoj mladých a růst a jikernatost dospělých je třeba nezapomenout na nějaké bílkoviny. Patentkami A. určitě nepohrdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 01:57 Ondra – příprava na malé ancíky
Zdravím všechny zdejší odborníky. Momentálně mám v jednom 50L akva 1samce a 3samice velikost cca 5cm. S chovem ancistrusů teprve začínám a proto bych se chtěl zeptat na pár rad ohledně odchovu potomstva, aby mi jich přežilo co nejvíce. Momentálně samec již obývá jeden kořen, kde je už nakladeno asi 4den a vše se nejspíše chystá k vykulení.

Když nemám v akva jiné ryby než ancíky, můžu nechat i po vykulení samce i samice ve stejném akva s potěrem? Napsalo se zde hodně o tom že se odlovují ve společenském akva, ale zda je nevezmou jako svačinu samice nebo případně i samec to jsem se zde nedočetl. Ale počítám že by je sníst snad neměli ne? Dále bych měl dotaz ohledně krmení, Malapa zde píše že krmí mladé Tera Minem nebo Dajanou. Máš na mysli tablety nebo klasické krmivo? Dospělým ancíkům dávám tablety a sem tam jim to spestřím okurkou nebo paprikou. Snad si i malí z toho něco vyberou. Děkuji za případné odpovědi. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 22:26 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Mildík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 19:32 Mildík – Krunýřovec jednopruhý
(Ja z toho co jsem zatim nacetl jsem myslel ze prave tu zeleninu mit maji.)
Ahoj chtel bych se zeptat jestli nevite neco o chovu krunýřovce jednopruhého od kolika cm se muzou rozmnozovat rozdil samec x samice teplota a parametry vody atd. diky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2011 16:54 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: TomV
Nekrm okurkou ani salátem, vše plné dusičnanů. Odkud myslíš, že ta zelenina je? Skleník, hnojení, málo slunce... Ancistrus zrovna vegetarián není, já krmím Tera Minem, Dajanou, zeleným krmení s přísadou spiruliny a hlavně, jak malinko povyrostou, aby zvládli nastrouhané mražené patentky, tak patentkama. Sice to vyjde dráž, ale podle mě lepší než běžně podávané strouhané hovězí srdce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 12:24 Muž DarioRicco [0] - SumciRe: Yirka
Souhlasím, Ancistrus. sp cca pět dní trávý žloudkový váček, pak podávej řasu. Já používám dajna micro - flora a dajana spirulina, později doplň krmivo o žábronošku solnou a jen malé množství, přece jenom ancistrus sp. je býložravec. Potěr nikdy neodlovuj, nebo nepřenášej do jiné nádrže, jsou velmi křehcí, pak právě může dojít k poškození páteře. Odlov vždy jen samce a to po rozplavání Potěru. S potěrem manipuluj až když má aspoň cca 2cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2011 09:27 Muž Yirka [9118] Re: TomV
Něco děláš výrazně špatně. Pokud se rozplavali s rovnými páteřemi, podrazils je. Popřemýšlej o zdroji rostlinné potravy, zda je dobrý. Každé vločkové také není dobré. Chce to kvalitní potravu (třeba HIKARI) a jakmile trošičku povarostou neměl by chybět bílkovinný prvek.Nejvíce však pomáhají v prvních dnech a týdnech řasy. Proto je dobré mít v odchovně rostliny a salát nechat před zkrmováním zařasit ve vodě .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2011 18:36 Muž TomV [13]
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, proč mi hynou ancíci. :-( ze začátku jich bylo 45 a teď už necelých třicet. Hodnoty vody: NO2: 0 , No3: 25mg/l , ph: 7, uh: v normě (podle testů sera) krmím okurkou a salátem a vločkovým, každý den měním 2/5 vody, topím na 25*C... je možné, že to byli nějací ,,mrzáčci"?? Většina totiž měla např. zkroucenou páteř, nebo byli o mnoho menší než ostatní.... Dík všem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 19:26 R Muž romant [27982] Re: ladis
Tak to vypadá, že jsi si přinesl již nakažený ryby. Karanténa je docela dobrá věc. ;-) S tím krmením jsem měl ma mysli to, že když někdo krmí třeba nějakým granulovaným krmivem a oni se toho tzv. přecpou, tak potom se může stát, že ty granule v nich nabobtnají a jsou nafouklý, z přemíry zeleniny by se taky mohli nafouknout, ale to asi nebude Tvůj případ. Určitě tady na fóru bude o ancistrusím nafouknutí něco napsáno, tak zkus pohledat. Nebo se mrkni třeba sem. catfish.cz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 19:16 ladis Re: romant
ty jsem vcera privezl a uz byly nafoukli jeden se s toho dostal a krmim tropica basic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 18:04 R Muž romant [27982] Re: ladis
Čím je krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 18:03 ladis Re: beowulfx
tak dneska se to stalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 09:28 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: ladis
Většinou když se mi ancík nafouknul, tak už to moc dlouho nevydržel a pošel. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 23:09 ladis
Ahoj dneska jsem koupil 5 ancaku a ty samicky jsou nafukle co to znamena pojdou mi :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 08:35 Muž Yirka [9118] – Re: boumi
Neboj se toho, instinkt je silný. Vyndával jsem z nádrže kokosák s mladými i samečkem x krát a vždy se do něj po vrácení opět vytřeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 08:26 Muž boumi [0]
Nebude vadit samci ancistruse že mu vyndam z aq kořen s mladýma, mám strach že by se už příště znovu do kořenu nevitřeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 13:26 ladis – Re: masterPKbanan
Snad ne mam jich tam docela dost a chci je mit na prodej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 13:12 Muž masterPKbanan [34] – Re: ladis
Tak dej pak vědět, ale věř mi, že ti je žrát nebudou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 12:19 ladis – Re: masterPKbanan
Tak jsem tam dal pet kousku tak uvidime jestli budou miznout ty pavi ocka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 11:26 Muž masterPKbanan [34] – Re: ladis
Určitě můžeš, já je mám u malých Mečovek a je to bez problému ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 11:24 ladis – Re: masterPKbanan
Mama pavi ocka poter muzu k nim dat ty 3cm ancaky nepozerou mi je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 10:31 Muž masterPKbanan [34] – Re: ladis
Ty co mají jen 3cm mladé mít nebudou, až tak za ten rok jak píše Yirka a třou se podle toho, jak se jim chce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 09:01 ladis – Re: Yirka
myslis od tich mladich nebo od tich velkych a jak casto se trou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 08:15 Muž Yirka [9118] – Re: ladis
Ale ještě si pěkně dlouho počkáš. Tak asi nejméně rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 23:40 ladis – Re: masterPKbanan
Takze cim vic samic tak tim veci sance v patek jsem koupil ancaky maji okolo 3cm muzou i oni mit mlade
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 21:07 Muž masterPKbanan [34] – Re: ladis
Pokud se jedna vytře, tak samec bude jikry hlídat a ani se od nich nehne asi tak dva týdny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 20:43 ladis – Re: masterPKbanan
Aby se mi nevytrela jedna samice do jednoho baracku a ta druha co se nevytre tak aby nelezl za ni do baraku a ti mali mi nepochcipali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 20:19 Muž masterPKbanan [34] – Re: ladis
To snad ne :-) Ale čím víc schovek, tím líp X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 19:24 ladis – Re: masterPKbanan
Tak kdyz dam 2 samicky a 1 samce a jen jeden baracek tak by mi je nemeli sezrat

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [54] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-odchov?od=2651