Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 19:23 Muž TRULY [164] Re: Urtman
nezabere ani krmivo pre krevetky? alebo dam klasicke male vločky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 19:22 JoKa Re: TRULY
To musíš vidět sám. Jestli nemají na bříšku váček, mají hlad... Jestli mají plná bříška, tak se už nažrali a hlad nemají, jenom sis toho nevšiml. No a konečně, jestli mají bříška prázdná (na nich je to dobře vidět, vypadají potom tak trochu do X, prostě úplně prázdné bříško, propadlé), tak mají hlad a na to co jim dáváš prdí...
Spíš si myslím, že ty tablety jsou na ně moc velké, zkus jim je nalámat na menší kusy, podstatně menší kusy... Nebo jiné krmivo a nadrolit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 19:15 Muž TRULY [164] Re: Urtman
rozumiem, ale pustia sa aj do tejto potravy ak je správny čas? Alebo to mám tak brať že este na jedlo pripravene niesu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 19:13 JoKa Re: TRULY
Ancák je noční tvor, ale v dospělosti... Když je potěr fakt potěr, tak přes dne bdí a v noci spí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 19:11 Muž TRULY [164]
Dneska som skusil dať antikom tieto potravy: Tetra Pro energy, Shrimp cuisine, sera weis chips. Zajtra sa dufam dostanem do akvaristiky aby som kupil artemie. Tuto potravu hore čo som pisal som dal v total minimalne malom množstve na skušku. No antici sa ho ani nedotkli. V izbe je už tma, sice na nich svieti jemne hlavne akva tak neviem. Neviem či je skoro na nich este, alebo či proste na tu stravu kašlu alebo kde je problem. Dneska som obvolaval akvaristiky v meste koli artemiam a všade mi povedali (kde ich nemali) že stači obyčajne krmivo a že oni to zjedia určite. Ale tak checm dať na vaše rady a krmiť ich tým čo sa ma. Len skúšam či to pojde kým kupim a naliahnem artemky aj nejako inač. vdaka vopred
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 08:39 Muž TRULY [164] Re: Yirka
to stacilo na prvy tyzden kym sa naucim odchovat artimerie. V akvaristike mi vraveli ze staci such krmivo. Tak skusim tie tablety co odporucate a buduci tyzden uz skusim zivu ak sa mi podari :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 07:03 Muž Yirka [9126] Re: TRULY
Když jsem se zabýval odchovem ancistrusů, po rozplavání jsem s úspěchem rozkrmoval kvalitními tabletkami Hikari. Jednu jsem načtvrtil, vložil do nádrže a za chvíli byli přisátí. Samozřejmě, že později s kombinací jiných krmiv. Trvá to sice trošku déle než dorostou do těch potřebných cca 3,5cm prodejní velikosti, ale pro chovatele tvého typu si myslím je to v pohodě a bez investic v desítkách eur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 06:51 - Re: TRULY
Cez deň toho extra nenalietajú,pretože sa po potrave zháňajú najmä v noci.Na denné kŕmenie sa časom naučia,podľa tvojich príchodov k akvárku ;-)
Dajú sa odchovať i na suchej strave,len to trvá podstatne dlhšie.Ja používam krmivá SAK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 23:04 JoKa Re: TRULY
No záleží co je to za výrobce, ale jestli je to obyčejná dajana či sera, tak je to dost předražené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 22:42 Muž TRULY [164] Re: Urtman
tak nelietaju po akva ako ked hladaju potravu, zatial su stale na jednom mieste. Sem tam nejake prejde hore dole ale zatial su vkuse staticke. Zajtr skočim este do jednej akva či nemaju ikry. Predavaju to u nás cca 100g za 15eur. Tak neviem či je to dobra cena, z netu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 22:39 JoKa Re: TRULY
Pokud turbo lítaj po akva jak píšeš, tak to už hledaj něco k snědku... Nemáš-li artémku dá se použít třeba náhrada a to tekutý nobil fluid. Ten artémku obsahuje, ale není to stoprocentní, spíš jen do času, než artémku poladíš...
Jak jsem psal níž, ancák není nikterak náročný a leccos ti odpustí. Rozkrmíš ho třeba i prachovým zeleným (například sera micro flora, který používám jako doplněk), ale, je tam obrovské ale... Fáze rozkrmení je u potěru to nejdůležitější, po 8mi týdnech je láduj čím chceš, ale rozkrmit nutnost... Jinak nedostaneš do ryby vše, co potřebuje... Nebojím se to napsat, už roste neplnohodnotná ryba a já bych si jí od tebe nekoupil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 22:32 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: TRULY
artemka se ti vylíhne bez problémů a krmit s ní je nejideálnější ,návod na výrobu líhně z pet flašek si najdi tady na fóru , velmi jednoduchá záležitost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 22:24 Muž TRULY [164]
Chcel by som sa este spýtať či viete odhadom kedy začinaju male antiky žrať. Maju už žltkove vaky spotrebovane a zatial nie su nejako turboaktívne v akva. Teda sem tam sa nejaký trhne turbo rýchlostou po akva :-D
A prosim poradte mi aj nejaku náhradu namiesto artemii. V Kosiciach je ich problem zohnat a ak si objednam vajička, tak neviem či sa mi podari odchovať ich. Je nejaka nahrada ktora je učinna? dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 20:43 Muž TRULY [164] Re: rudi
ake ich máš velke a kolko dni maju po vyliahnuti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 15:54 rudi Re: zervan
tie su 0, stale
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 15:52 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: rudi
A čo dusitany (NO2-)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 15:42 rudi Re: Urtman
Po takmer tyzdni sa mi dari udrziavat hladinu no3 pod 25mlg a do fitra som pridal carbolit ale prisavnici v tej velkosti hynu nadalej o mnieco mladsi ktori nedosiahli este tuto velkost zatial nie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 22:31 Muž navik [908] - SumciRe: Urtman - 3 generace
Nešlo o pochybovačný dotaz, ale spíše o technickou připomínku - potomstvo stejných rodičů je vždy první generace - jedná se o sourozence a i z hledisky genetiky např. při dovozu divokých rodičů se jedná stále u všech potomků (byť z několika různých tření v průběhu doby) o F1 generaci. Teprve potomci této F1 generace až dospějí a mají vlastní potomky jsou další generací (v pořadí druhá, tedy F2).
I z toho co jsi napsal je zřejmé, že se nejedná o tři generace ale o mladší a starší (polo)sourozence... Sice už jsem starší a zrak mi již slábne, ale ne natolik, abych ty pěkné rybky z různých tření neviděl - ty rozdíly ve velikosti však nejsou generační ;-)jsou zakroužkovaní starší, mladší a nejmladší sourozenci :-).
Ale v tomto případě nejde o život, takže spíše poznámka pro upřesnění a správnou terminologii, protože i v příspěvcích jiných kolegů se mnohdy uvádí již generaci F2 v době, kdy ta první ještě vzhledem době možného dosažení pohlavní dospělosti nemohla dospět ta generace první... .
Edit - není třeba se omlouvat, beru tu diskusi s úsměvem, jedná se mi spíš o správně užívanou terminologii...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 22:26 JoKa Re: navik
Aha, omlouvám se, už jsem to pochopil... stydim
Generace, jako první chovná skupina a jejich děti měli děti to není... Já takto nazval vrhy původní skupiny (i když nevím, proč by se to nemohlo nazvat generací)... První, druhý a třetí vrh těch samých rodičů, takto to bylo myšleno...
Už jsem vás pochopil, psal jsem rychleji, než přemýšlel... stydim

Edit: omlouvám se za ty ironické poznámky, fakt mi to docvaklo trochu později...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.11.2014 22:25 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Urtman
My veríme, ale navik poukázal na nesprávny pojem - nie sú to generácie, ale súrodenci rôzneho veku ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 22:06 JoKa – 3 generace
Fotka k příspěvku A pro nevěřící Tomáše a ty se slabším zrakem jsem si dovolil jednotlivé generace zakroužkovat... Červený kroužek je ta první generace. Cca 50 mlaďasů, všichni v tomto akvu... Druhá generace už byli tři hrozny, dohromady cca 150 kousků (modrý kroužek), v tomto akvu jich zůstalo tak 60, zbytek jsem rozházel všude možně a něco si odnesl i do "dorostária" v práci... No a konečně černý kroužek se rozplaval dnes, nemám je spočítané, páč je teď určitě nebudu lovit a přendávat, ale bojím se, že jich je víc, než druhý hrozen, jsou fakt všude...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 21:43 JoKa Re: navik
Samozřejmě je dnes už od sebe nepoznám, pouze odhaduji, podle velikosti, páč jak napsal Prasan, rostou nerovnoměrně... Ale s určitostí vím, že dnes se rozplaval 3 vrh té samé skupiny...
Nejsem totální "Zetko", tak vidím, kdy jsou samice prázdné a kdy je samec zalezlý a sedí na vejcích... ;-)
Nehledě na to, že jsem tady na tomto vlákně rozebíral, že ten samec kaňour vždycky "zbouchne" všechny tři holky co v akva má (narafičil jsem mu totiž kokos, abych do něj z boku akva viděl) a při tomto rozebírání to byl jejich druhý vrh... V prvním vrhu se spustil jen s jednou samicí, páč ostatní holky ještě asi nedospěli a bylo z toho asi "jen 50" mladých... Druhý vrh už byli tři oddělené hrozny a z toho vrhu fotka v místním atlase, kterou jsem nazval "Surfař" a třetí vrh se rozplaval dnes...
Ještě nějaké oprávněně pochybovačné dotazy?? spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 20:51 - Re: navik
Ano,nie všetky rastú rovnomerne a rovnako rýchlo.Ale súhlas i s Urtmanom.Aj mne sa množia tak rýchlo,že mám v akvárku minimálne 3 odchovy rôzneho veku.
A dnes pozerám ,taká perlička.Jeden môj A.gold má jedno oko červené a druhé čierne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.11.2014 20:20 Muž navik [908] - SumciRe: Urtman
Mám oprávněné pochybnosti o tom, že se jedná o generace (tj.děti-rodiče-prarodiče), ale spíše jde podle vzhledu o mladší a starší sourozence, není-liž pravda? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 20:13 Muž TRULY [164] Re: Urtman
jj PEKNE :) aj štrk + rastlinky, pekne to kontrastuje. Tak cez víkend dam dokopy moju 30l tak hádam pojdu do rozplavy tam aj ked neviem či nepočkam ešte v tej 12l kym sa ta 30 nezabehne, uvidme no. este zvolim vhodne krmivo a bude dobre dufam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 20:11 JoKa Re: TRULY
Fotka k příspěvku A konečně všechny tři generace. Na kmeni nejstarší, dole na písku druhá generace a mezi nimi, téměř neviditelná, třetí generace...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 20:09 JoKa Re: TRULY
Fotka k příspěvku Zde jenom ti nejmladší...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 20:07 JoKa Re: TRULY
Fotka k příspěvku Mě se dnes rozplavala 3 generace super redů.... Jsem zvědav, jak ty kýble s vodou utahám, už teď měním ob den...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 20:00 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku Tak tu su moji antíci. PS: sory za foto, ako viete v čistom skle sa fotí ťažko :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 16:47 Muž TRULY [164]
tak oni su zatial bez pohyby. Sem tam jeden niekde odbehne ale inac statika. Zatra im dojdu vaky tak asi sa rozplavu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 13:50 JoKa Re: TRULY
Tak asi jo, kluci určitĕ nekecaj... Já mám zkušenost jinou, ale asi je to fakt tím, že je futruju od shora dolů a ze začátku hlavnĕ živým, tak na nĕjakou řasu asi prdĕj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 13:26 Muž TRULY [164] Re: Urtman
u hladiny su uz 3 den a este travia zltkovy vak. Takze voda nema dovod byt spinava a kysliku je dost. Tak asi to tak ma byt. ci? heh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 13:00 JoKa – Ancák u hladiny
Tak to u mĕ asi nemají potřebu lozit pro řasu k hladinĕ, neb je krmím vydatnĕ... Já mám tu zkušenost, že když vidím ancáka u hladiny, tak je druhý den po nĕm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 11:45 Muž Yirka [9126] Re: prasan
Dodám ještě jeden důvod zdržování se prcků v oblastech pod hladinou. Dle mých pozorování to bylo také často proto, že těsně pod úrovní hladiny se vyskytuje větší množství mikrořasy, často na první pohled sotva viditelné, vzniklé jednak tím, že přilehlá řasa se vždy snadněji tvoří u hladiny a také že při výměně se leckdy "netrefí" naprosto stejná výška hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 11:37 Muž TRULY [164] Re: Urtman
oka mrknem na to. Preco sklamany? ved vymenim cast vldy nie? ci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 11:33 Muž TRULY [164]
oka tak dneska ma caka vecer znova vymena vody (ciastocna) Mali by mali antici este s vakom olavat inde? Je normalne to ze sa drzia 2cm pod hladinou? alebo sa maju slravat inac. Pridem domov spravim foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 09:02 -
Mladé bežne vyliezajú z úkrytu už i zo žltkovými vačkami v rannom veku.Tu hrá rolu tvar a veľkosť ukrytu.Ak má skrýša otvor nízko a je dostatočne široký na to aby ho samec nedokázal uzavrieť telom,tak sa mladé dostávajú von.Niekedy ich samec pri horlivom ovievaní vyhádže z ukrytu sám.Mladé sa zväčša ale počas dňa snažia do ukrytu vrátiť a von ostávajú hlavne cez noc.Kedže majú radi dobre okysličenú vodu a nulovú hladinu dusíkatých látok, zdržiavajú sa pri hladine.Nemusí to byť hneď signálom zlého stavu akvária a podmienok v ňom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 22:57 JoKa Re: zervan
Ono to tak bývá. Když se nic neděje a samec má vše pod kontrolou, tak to vypadá, jako když je vypouští postupně... Alespoň dle mých pozorování... Když je něčím vyrušíš, nebo vyruší njaká zvědavá mečovka, tak je (asi) vyžene všechny v rámci nějakého pudu sebezáchovy...
Také jsem ale vypozoroval (nic převratného), že ti kousci, co se drží u hladiny je zapotřebí druhý den odsát, protože chcípli a kazí vodu ostatním...
Nic vtipného, tvrdá realita...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 22:34 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
Mne to pripadá ako keby boli predčasne vyrušení a vyhnaní z hniezda. Bežne bývajú takto zavesení v hornej časti svojej skrýše, kým sa nerozplávajú. Ale kontrolné meranie dusitanov a amoniaku, ako radí Urtman, určite nezaškodí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 21:59 JoKa Re: TRULY
Jestli můžeš, změř dusíky... ano
Mám takového tucha, samozřejmě ti to v žádném případě nepřeju, ale asi budeš zklamaný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 21:38 Muž TRULY [164] Re: zervan
po odlove malych aj ten moj rozbagroval hniezdisko :-) a presunul bridlicu :-) Musim to prerobit a hlavne spravit bezpecnejsie aby ho nievo dobuducna nezavalilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 21:34 Muž TRULY [164] Re: Urtman
su tak 2cm pod hladinov uplne v klude. Zopar ich je nizsie a asi dva vyssie. Su prisate na stene a vrtia si chvostikmi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 20:45 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Urtman
Samca som nepresúval, ale nabudúce ho presuniem, pretože keď mu vezmem kokos, je viditeľne nešťastný - vyblednutý, pobehuje stále a bagruje celé akvárium, mi tam narobil riadnu neplechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 20:40 JoKa Re: zervan
Ono je totiž rozdíl přesouvat ještě nevykulené... Vajíčka na tu změnu (bavím se pořád o ancákovi) nejsou tak náchylná, když to uděláš rychle a nedostanou se na vzduch, jako fakt čerstvě rozplavaný potěr... Tak i tak ti nejslabší jedinci to nezvládnou, ale přendaváme i se samcem a ten se o ty mrtvolky postará, takže úhyn ani nezaznamenáš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 20:38 JoKa Re: TRULY
Najprv boli pri dne, teraz su pri hladine a zvyšok za ohrievačom a pod kamenom pri kyslíku :)
Trochu popiš co znamená, že jsou při hladině... Jsou skoro u hladiny a snaží se jakoby utéct z akva ven? Nebo nad hladinu vystrkují hlavy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 20:33 Muž TRULY [164] Re: zervan
ja tiež nechápem napriklad to, že všeade čo som čítal a pozeral videá, tak antikom najprv vyšli chvosty a dalsie dni boli pokope a až neskor sa rozplávali. A tí moji nezbedníci rovno z ikier bez chvostov šup do celeho akva :-DD
Teraz som ich preložil pred 3 dnami a su pekne pokope všetky. Najprv boli pri dne, teraz su pri hladine a zvyšok za ohrievačom a pod kamenom pri kyslíku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 19:58 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Urtman
No hej, priznávam že mi to uniklo ;) Títo majú asi 2 týždne. Ale predtým som presúval z hlavného akvária drobcov hneď ako som ich objavil v kokose - mohli mať cca 1 týždeň (brušká už nemali a ešte síce nevyšli, ale po preložení sa už rozliezli po celom akváriu). Nemal som na výber - akonáhle by vykukli, boli by zožraní mojimi pažravými tetrami. Ale prežili to bez ujmy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 19:47 JoKa Re: zervan
práve teraz mám robiť zase presun ďalších cca 50 maličkých z 12 l liahne do 30 l rozplávačky,
A jak jsou staří? S Trulym řešíme přendavání potěru dva dny po rozplavání, to není dvouměsíční, ani dvoutýdenní potěr, to bych se v případě ancáka nebál... Ale dva dny, možná i méně??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 19:39 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: jamajcan
To neříkám že to nejde , no bez zkušeností je to o hubu , sám poznám prd co je co (půl dne jsem lovil na internetu co mi to poskakuje v sudu- komáří larvy ),taky jsem měl nádobu venku ,mrazíky mě donutily přestěhovat dovnitř , není to kdoví jakej zázrak ale na přilepšenou pro potěráky nebo jednou dvakrát tejdně dospělým ,to postačí , na jaře plánuji 1m3 nádrž , tak bude na častější svačinku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 19:33 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Urtman
Súhlasím, že teplotou to nebude, ako som spomínal, ja som momentálne nižšie - cca 22. No a pri prekladaní som nemal žiaden úhyn - práve teraz mám robiť zase presun ďalších cca 50 maličkých z 12 l liahne do 30 l rozplávačky, ale sa mi do toho strašne nechce, lebo sa veľmi blbo prenášajú, nejdú "vyliať", lebo sa držia - a tak tu radšej vypisujem :-D Vodu majú rovnakú.

Inak výmenu vodu nepodceňovať - cca 50 ks dvojmesačných mi za týždeň (s bohatým kŕmením) v 30 l vody dvihne dusičnany o cca 40 mg/l a fosforečnany o viac ako 2 mg/l - hoci sú tam aj nejaké tie rastliny (ale málo, viac v prezentácii "rozplávačka"). Dusitany sú závislé od zabehnutia filtrácie, v ideálnom prípade nie sú žiadne, ale inak hrozí otrava dosť rýchlo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116131x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-odchov?od=901