Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 21:21 katarina – Ancitrus
ahojte chtěla jsem se zeptat mam tri ancitrusy v akvarium 2 samičky a jednoho samce chovam je uz 1 rok a 4měsice a ješte se mi je nepodařilo rozmnozit jsem si jista ze tam mam dost skrýzí kokos a jeskyni...ale nevim co delam spatne?muzete mi poradit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2014 05:47 Muž LiborSprysl [9015]
Ono nemuselo ani dojít k šarvátce, zvláště pokud se vytřeli v trubce. Čas od času jde samec ven a vytáhne jikry na prsních ploutvích... Odchovat bez samce jdou celkem snadno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 22:54 - Re: Lutien
Ikry podľa mňa zožral iný samec či neskôr iná samica.Trebalo ich, ak sú takto vyhodené hneď zobrať a odchovať samostatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 18:54 Žena Lutien [12] – Re: MarekP
Díky:) Já musim říct, že toho čtu hodně o svých rybách a kytkách, ale asi už z toho mám guláš:) Díky za upozornění:) Doplním znalosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 18:47 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Lutien
Jikry sice snáší samice, ale u Ancistrusů je následně hlídá samec. ;-)
Edit: Asi by sis o nich měla něco přečíst. Aspoň tohle - rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 18:41 Žena Lutien [12] Re: P
Díky za odpověď. a jak jako že zůstal zbytek u jednoho ze samců? dyť jikry snášejí samice... :)
Jo a jikry zmizeli...asi je našel panceřníček kropenatý...mrcha nenažraná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 18:23 Muž P [125] - Betta splendensRe: Lutien
Mohlo dojít k šarvátce, při které byly jikry nechtěně vyhozeny z dutiny, kde se vytřeli. Třeba hrozen není volně celý a část zůstala u jednoho ze samců. Uvidíš za pár týdnů, zda budou v akváriu mrňata. Pokud je to první výtěr, nech to plavat. Příště bude třeba lépe. Jen je lepší mít v akváriu jen jednoho dospělého samce, když je chceš množit. Předejdeš tak konfliktům.
To průhledné už jsou jen jikerné obaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 16:52 Žena Lutien [12] – ancistrusy vejce bez otce
Zdravím akvaristy!

Chtěla bych se zeptat na ancíky. Teď jsem přišla domů a mezi kameny akvária uprostřed jedné "plavební" trasy leží na zemi volně hrozen oranžových vajec. Některá jsou už průsvitná a bez barvy a viditelně poškozená. Nehlídá je žádný ancík a mám dva samčky. Proč myslíte že to tak je?
Vytřeli se mi prvně, je možné, že jsou nezkušení? Mám tam vejce nechat nebo si je otec najde a pohlídá? Je možné, že v kokosové skrýši nebo trubce (nově nainstalovaná v zadní části akva) budou tedy další vejce? zdá se mi, že oba samci žijí dál svůj život běze změny, nic nehlídají nebo tak....

Díky za rady:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 22:24 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyRe: Kojmen
Tohle jsem zkusil s parmička a nakonec se samci báli ostatních ryb(radši nebudu zacházet do detajlů). :-O pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 17:32 Kojmen – prosba o radu
Dobrý den. Chci znát Váš názor a poprosit o radu. Dospělý samec a 3 samice se mi dlouhou dobu ve společném akváriu (110L) nechtějí vytřít (nikdy se ještě nevytřeli), pořídil jsem si 50L a pár malých, že je nechám vyrůst a do většího jsem koupil ještě jednoho dospělého samce, protože samice jsou očividně zaplněné jikrami a samec se nemá co k čemu, tak mě zajímá, jestli je tam mám nechat tak a čekat, zda se nový samec "ukáže" a vytřou se, nebo je prohodit do menšího akvária a ty malé dát do většího a nechat je tam jenom tak růst. Nevím zda těm dospělým ve společném vadí že jsou tam s jinými rybami (tlamovci), ale nemůžu je přikrmovat masem (srdce apod), protože i ve tmě jim to sní. Tak dotaz zní jestli je prohodit či ne, případně jestli máte i jiné nápady a připomínky. Díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.03.2014 20:49 EasyIce – Tření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2014 20:32 EasyIce – Pěkné video

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:50 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyRe: patamatix
to ne, ale asi se hašteří kdo bude celej vevnitř, nebo hlídají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:47 Muž patamatix [408] Re: Čeníček
Koukají co by zblajzli :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:40 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyRe: patamatix
já je vidím skoro vždy, pořád koukají z kořenů ven :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2014 22:37 Muž patamatix [408] Re: Čeníček
No sekavce těžko loviti,já jsem je téměř nevídal. Tak se s tím netrap,nebudou teď budou jindy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:33 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyRe: Čeníček
Nejhorší na tom asi je že je nevylovím hmm :-O :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:32 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyRe: patamatix
Aha sad
Co mám udělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:29 Muž patamatix [408] Re: Čeníček
Tak to je téměř jisté,já dokud jsem neměl sekavce,tak jsem měl pořád mladé,dotáhl jsem sekavce a mledé už jsem neviděl a jikry tam byli,ale zmizli :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:25 Muž Čeníček [-22] - cichlidky
Chtěl bych se zeptat jestli mi sekavci sní jikry(Krunýřovec sp. (červený))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 15:41 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Dyndy
Všeobecně platí , pokud se jekékolí rybě potěr vejde do tlamy je to pro potěr špatné , a vzhledem k tomu že jste našli jen 4 rozplavané kousky , tak zřejmě už nějaké ryby požraly nejspíš ihned po vykulení, kdy je plůdek ještě tak malý že ho císařka spolkne jak nic :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 14:19 Dyndy Re: patamatix
jo máme tam nějaké kameny a skalky dneska už tam zase řádějí po dně a nikdo si jich nevšímá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 22:09 Muž patamatix [408] Re: Dyndy
Pokud se mají kam zašít,tak je nikdo nezbaští :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 22:01 Dyndy – Ancistrus mladé
Ahojky dneska jsem objevila v akvárku asi 4 maličké ancíky... Otázka je jestli je tam mám nechat nebo je někam přemdat, aby je nějaké rybky nesnědli. máme tam Tetry cisarske a tetry cervenohlave a neonky. dekuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 18:16 Muž rudolf [4681] Re: Rich.Jan.
Nedají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 17:41 Muž Rich.Jan. [0] – Křížení Krunýřovců
Zdar, někde jsem se dočetl, že některé druhy Krunýřovců se dají křížit. V akváriu mam 4x krunýřovec Sp. a před třemi dny jsem přidal Krunýřovce Síťovaného. Nikdy se mi krunýřovci nevytřeli, ale Už dva dny se od sebe nehnou krunýřovec síťovaný s obyčejnym. Vypadá to jako by se připravovali na tření :-D Vzhledem k jejich velice odlišné velikosti v dospělosti, mi to přijde nemožné. Nevíte někdo jestli se tyto dva druhy dají skřížit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 17:06 Muž visek [75] - TetryRe: patamatix
mam obyc ,samce a zlatou samici.a taky to jde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 16:47 Muž patamatix [408] Re: Juraj
Množí se úplně normálně ;-).Albíni nejsou zjevně rasisti. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 16:28 Muž visek [75] - TetryRe: Juraj
zkusil jsem oboje,polozene trubky se ani nevsimly.okolo te postavene krouzi velky zlaty samec a samicka je opodal na korenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 15:24 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Juraj
Stalo. :-) Mám samce a samici obyč. a mezi jejich potomky byl i albín.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 14:51 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Juraj
úplně běžně se takto množí , cca polovina potomků je po jednom , polovina po druhém , mám samce albína a tři samice SP , tře se pravděpodobně se všema ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 14:48 Juraj
Tak k tomu čo som skôr písal. Jedného samca som z akvária odobral, takže tam ostali dvaja a dodal som tam jednu krásnu samičku má 9 cm a je to ancistrus gold. Už je tam krajší pomer, 2 samci a 4 samice, tak hádam to pomôže. Už sa niekomu z vás podarilo spáriť ancistrusa obyčajného s ancistrusom gold alebo albín?
Kolegovci v robote majú dvoch obyčajných, samca a samicu, spárili sa a mali asi 30 malých, z toho 6 albínov. Už sa vám niečo také stalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 14:43 Juraj
visek: chovatelia zvyknú používať trubky, je to lacnejšie a jednoduchšie ako vymýšlať rôzne úkryty alebo dávať do akvarka korene. Ja osobne mám tiež trubky a už dva krát sa mi tam ancistrusy vytreli. Mám ich položené, aj chovateľ, čo som bol u neho, ale myslím, že by sa nič nepokazilo, ani keby si tú trubku postavil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 17:37 Muž visek [75] - TetryRe: prasan
zkusim ji postavit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 17:07 - Re: visek
Je im to jedno.Ak majú vhodné podmienky vytrú sa.Niekedy ani rúrky či ukryt netreba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 15:49 Muž visek [75] - Tetry
zkousel nekdo odchovat ancistruse v novodurove trubce?je lepsi ji polozit nebo postavit ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 22:01 Juraj
No, myslím, že nepreháňal, ale to aj tak nerieši moju situáciu. Uvidím, či pomôže odobratie jedného samca z akvária. A poprípade dokúpim ešte nejakú samičku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.02.2014 16:30 - Re: Juraj
Popravde si sám neviem predstaviť,že by krevety ničili i tie drobné raky.Chovám oboje už roky a mal som ich i spolu.Skôr fungoval opačný scénar.Raky mi vyžrali krevetky.Raky sa mi bežne bez problémov pri krevetkách i množili.Malé ráčatá sú od opustenia matky samostatné a dosť rýchle.Okrem iného bežné malé krevetky ich nemajú ako chytiť,nie sú na to uspôsobené.Takže si myslím,že išlo buď o spomenuté krevety alebo ten chovateľ strááááášne preháňal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 12:47 Juraj
Presne tak, iba čerstvo rozlezené, nie veľké raky. Napísal som, že nosili vajíčka, ale neodchoval žiadne malé raky. Neviem si ani predstaviť, ako by si krevetky trúfli na dospelého raka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 16:34 - Re: Juraj
Čo,že krevetky kántria raky?
No ešte ak tie veľkoramenné,alebo japoniky.I to len ak sú ráčatá čerstvo rozlezené.Inak je to blbosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 13:57 Juraj
Dik za odpovede, na tie krevetky som sa pýtal preto, lebo jeden chovatel čo odchovával a predával rakov niekoľko rokov mi vravel, že dal k nim krevetky a bolo po rakoch, aj nosili vajíčka ale žiadne malé, že o ne vždy prišiel, a napravilo sa to až keď dal krevetky preč. Ak by som mal dať dvoch samcov preč a nechať si len jedného, je tam háčik. Najprv som tam mal dvoch samcov a dve samice, vytreli sa mi a odchoval som mladé. Potom som z domu doniesol ďalšieho samca a samicu a do dvoch týždňov sa mi vytreli druhý krát. Ale tento krát už vajíčka strážil ten najväčší samec, ktorého som doniesol z domu, takže neviem, ktorého samca by som si mal nechať. A čo sa týka samíc, neviem, ktorá sa mi vytrela, či to bola tá istá alebo to boli dve.

U jedného chovatela som videl pomer samíc k samcom 3:1 a mal v akvarku aj troch samcov, ale je pravda, že akvárium bolo minimálne dva krát také ako je to moje.

Takže dám na Vaše odporúčania a jedného samca dám preč, nechám tam tých dvoch, čo strážili vajíčka, hádam to aspoň trochu pomôže. A ak môžem ešte raz sa spýtam, či by ste mi vedeli napísať, v akých intervaloch sa vytiera samička ancistrusa?

A napadla ma ešte jedna vec, v akváriu mám asi 10 slimákov clea Helena, nemohli byť aj oni príčinou zmiznutia vajíčok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2014 20:14 - Re: Juraj
Ak máš troch samcov nie je zriedkavé,že si ikry požerú navzájom.Krevatka to určite nebola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 18:37 Muž patamatix [408] Re: Plecos
S tím souhlasím,ale my nevíme jak to je :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 18:31 Muž Plecos [322] Re: Juraj
Pokud je akvárium na chov, tak je to velikost v pohodě (to jen rozporuji patamix), ale nechal bych jen jednoho samce - toho, který se tře. Nejspíš se jikry ztratí, když do samce v trubce šijou další dva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 18:03 Muž patamatix [408]
Možná jestli krevetka nemohla zbaštit jikry,ale jak říká kolega i u mě samec neustále hlídal a téměř nevylezl od jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 17:57 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Juraj
Osobně bych tam nechal jeden pár , a i to je možná moc , ancák je noční ryba , takže nějakým šarvátkám spíš bude docházet po zhasnutí světel , netuším jestli krevetka dokáže přeprat ancáka , samec aspon u mě hlídá jikry a vykulenej potěr do rozplavání , většinou ani nevyleze z úkrytu kde jsou , jikry mohly zaplísnit , pak je samec požere sám ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2014 17:53 Muž patamatix [408] Re: Juraj
Já bych se taky zeptal,patří tam ty ryby do takového akva(co se týče velikosti) a odpovím nepatří ;-) Je tam pro ně málo místa. A druhá věc máš odbyt na ty narozené ryby? Pokud ne tak bych vůbec neřešil zda se budou množit či ne.protože pokud ti tam přibude po každém vrhu 30 ks,tak to už bude na guláš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 17:48 Juraj
Dobrý deň, chcel by som vás poprosiť o radu. Mám v robote v kancelárii asi 60 litrové akvarko a v ňom troch samcov a tri samičky ancistrusa. Už dva krát som našiel v akvárku v trubke nakladené vajíčka, prvý krát som odchoval asi 40 malých ancíkov, ale druhý krát už nie. Vajíčka boli v trubke 5 dní, a keďže sa do piatku nevykulili, nechal som to tak s tým, že v pondelok malých odlovím. Ale keď som prišiel v pondelok do práce po vajíčkach nebola ani stopa. V akvárku sú iba malé živorodky a krevetky. Jeden známy mi vravel, že to boli práve krevetky, ktoré robia galibu. Myslíte, že je to pravda a že by som mal krevetky z akvária odobrať? Taktiež by som sa chcel spýtať, či by ste mi poradili, aký má byť v akvarku pomer samíc a samcov, a či nie je problém, že v tomto malom akváriu mám 3 dospelých samcov, ale zatial som nespozoroval nejaké zápasy alebo niečo podobné. A tiež som nepostrehol, ktorá samička sa mi to vytiera, tak by som sa chcel spýtať, či by ste mi poradili, v akých časových intervaloch je schopná samica ancistrusa vytierať sa.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 18:18 Muž patamatix [408]
No jo pro dobrotu na žebrotu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 18:16 - Re: tumca
Ideálne rozdať kámošom okolo a takto si oživiť navzájom chov,ak nie je iná možnosť.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-odchov?od=1151