Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 19:10 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Attta
To že sa jeden samec nemôže vytrieť z viacerými samicami by som netvrdil.pred asi 5 dňami sa mi vytrel pár ancitrusov a dnes ráno pozerám do trubky a našiel som tam aj druhý výter.tá prvá várka ikier sa začala dnes večer liahnúť.ak sa mi to podarí odfotiť tak dám foto. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:51 Muž fido16 [631] Re: Kryštof
Spoléhal bych víc na tu noc. Zkus to s tou vodou na noc a uvidíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2012 18:50 Muž fido16 [631] Re: kyo
Nakrývá se možná tak pes :-). Jinak ancák dosahuje dospělosti když má rok ještě bych počkal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:49 panda Re: Kryštof
vytřou se, když bude klid - klidně i ve dne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:13 Muž tillecek [133] - SumciRe: kyo
Nakrývat:) Sakra, to je terminologie:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 17:25 Žena kyo [271] - Labyrintky – ancistrus L213
zdravim, mam tri anciky L213, samec je uz tak 10cm. maji 300l nadrz jeste s cichavci, mrenkami a bettami. Chci se zeptat... mam ted chovanky bett petimesicni, jsou nektere jeste docela male max. 3cm, nehrozi tam, ze by mi je pres noc ancici sezrali?

edit. a jeste dalsi dotaz. od kolika mesicu nebo roku se mohou ancistrusi nakryvat. U samce o jeho pripravenosti nepochybuji (3.5roku), ale holky maji jen tak 3/4roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 17:23 Muž Kryštof [314] - Amerika
a vytírají se nejpíš pres noc že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 17:23 Muž Kryštof [314] - Amerika
tak jo jestli se mi to povede tak napíšu jak to dopadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.12.2012 13:51 R Muž romant [27982] Re: Kryštof
A čím víc budeš chtít by jich sežraly, tak tím víc ti jich zbyde, to je klasika. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 13:48 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Kryštof
To si musíš zkusit sám, jak ti to má někdo říct? ;-)
Možná sežerou, možná nesežerou. Většinu spíš jo, nějakej prcek asi ale přežije. Záleží na úkrytech, na množství krmení, na náhodě :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 13:43 Muž Kryštof [314] - Amerika
a když by se vytřeli tak jak jste psali myslíte že mečovky je sežerou (ne všechny aspon doufám) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 01:42 Muž Attta [208] Re: panda
No momentálně si jistý nejsem (nechci nijak hýbat s tou mušlí a dovnitř nevidím takže se přiznám že nevím, ale poznám kdy samec hlídá malé to si nejde spléct, hlavně to pozná člověk při krmení). Každopádně jsem si jistý že mě teda kolem těch 12 dnů nikdy nevylezli, vždy to bylo později. Nedávno jsem se dokonce o tom bavil i s jiným akvaristou a na těch zhruba 3 týdnech jsme se shodli. Co se týče toho počtu jiker tak takhle moc mladých jsem teda na jeden zátah neměl.
Tak ať se hlavně všem daří! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 19:02 panda Re: Attta
A jste si jistý, že tam ještě nějaké živé mladé máte?? Mně se 12 dní po nakladení jiker objevovali první malí ancíci v akvárku a samec vylezl po 14 dnech od tření. Pravda je, že při prvním tření bylo malých tak 50 a poté od té samé samičky vždy kolem 100ks!! A to byla tak dvouletá samička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:55 Muž Attta [208] Re: Kryštof
Nech je v tom společném. Mě se taky pěkně množí ve společném. A co se týče počtu mladých, těch 100 jak tady zminoval panda určitě mít jedna samice na jeden zátah nebude, ještě navíc když bude mít mladé poprvé. Navíc než samec opustí mladé od vytření uběhnou zrhuba tak 3 týdny. Zrovna kolem 9.12 se mi vytřeli a zatím samec ani mladí nevystřčili uši, tak si to spočítej. Taky je vcelku nepravděpodobnéže se vytře s více samicemi najednou, protože tu skrýš neopustí a dovnitř taky nikoho nepustí (možná jako vyjímku ano, ale z osobní zkušenosti můžu říct že se mi to nikdy nestalo). Co ti můžu poradit je vyměnit zrhuba 1/3 vody, u mě to znamená automaticky vytření ancíků (někteří občas i ochlazují vodu o pár stupňů, ale to já nedělám)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:15 panda Re: Kryštof
ony se ty ryby třeba i vytřou, ale co pak s nima. To akvárko asi nebude dost velké a z jedné samice bude třeba 100 jiker - 100 rybiček v jednom akvárku do prodejní velikosti (3,5 cm) neodchováte.. takže by to potom stejně chtělo další akvárko - ale tak se rodí akvaristi!! ;-) (jako já - akvária přibývala právě kvůli ancíkům palec )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:08 Muž Kryštof [314] - Amerika
to doufám a u mě to nehrozí chtěl sem zkusit je vytřit ale potom mam jen jedno akvarko to spolecne s mečovka atd tak co teda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: LisourJr
Ve tření... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2012 18:05 Muž LisourJr [33] Re: Kryštof
Moc to hrotíš.. Nech tomu volný průběh :-) Zachvilu budeš psát, jak jim zamezit v páření X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:05 panda Re: LiborSprysl
To je fakt, u mě se to rvalo furt (a dost se v tom vyžívali), ale dohromady se samicema to fakt nešlo, to by se stále množili.. Ale to 10l akvárium je asi špatný nápad.. Tak teda raději dát toho jednoho samce + úkryt k samicím a uvidí se, co se bude dít.. (snad se holky domluví na pořadí stydim )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: panda
Nikoliv, pobijou se. Lépe je několik samic k jednomu samci...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:58 Muž Kryštof [314] - Amerika
a mám je teda dát do samostatného akva mám jedno 10 l na vytírání. jednoho a samce a jdenu samičku a pak se uvidí ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:55 panda Re: Kryštof
než mladé opustí úkryt, tak to trvá docela dost dlouho - pokud se tam budou cpát další a další samice, tak to taky může dopadnout tak, že se jikry a mrňata vyplaví mimo úkryt a bude po nich - ty mečovky je zblajznou... Lépe hodit jednu samici k několika samcům, ona si vybere.. Ale jo, můžou se vytřít a dopadne to třeba ok(bacha pak na přerybněnou nádrž.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2012 17:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
To asi ne, to chcípne od vyčerpání...taky se musí zregenerovat :-P Ideální je nechat ho s mladými, až zdrhnou, on si mezitím dáchne, dost se nažere a může na to jít znova. Což zpravidla dělá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:52 Muž Kryštof [314] - Amerika
taakže dá se řict že jeden samec se zvládne vytřít se všemi třeba do měsice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Dobrý kaňour se vytře i se dvěma najednou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:46 Muž Kryštof [314] - Amerika
Já ted momentálne mam asi 4 samice a donesu si samce. Všechny by údajně meli být dospělé je možné aby se ve společnosti pancéřníčku neonek mečovek a gupek vytřli? a muže stačit jeden samec na 4 samice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:27 panda Re: Kryštof
V podstatě nepotřebuje žádnou zvláštní péči. Postačí klasické krmení pro tyto ryby - suché krmení, tablety, v sezónu krmím salátem ze zahrádky... samozřejmě dojíždí zbytky po ostatních rybách. Když se koupí mladý 3,5 cm dlouhý ancík z akvaristiky, tak za rok dospěje do "rozmnožovací" velikosti. Ještě se mi nestalo, že by se mi tu objevila samice neschopná množení - každá je tlustá a má jikry - dříve či později začne na samce dotírat.. Ale pokud očekáváte rozmnožování na čas teď ihned okamžitě, tak to nevím.. u mě se to množí, jak se tomu chce.. ;-) a upozorňuju, že čím stísněnější prostor v úkrytu na rozmnožování - tím více oblíbený úkryt o který jsou samci schopni bojovat třeba vnoci několik hodin (teda blbě se u toho rachotu spí). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kryštof
Kryštof napsal: Aby samice nabyla jiker musí se něčím zvláštním krmit nebo jak ji dovedu k tomu aby měla jikry
To tak nějak samo...rybí samice jikry prostě mají od začátku pohlavní dospělosti... :-D potlesk potlesk To množení, to už je jen souhra okolností...Když Pán Bůh dopustí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 17:18 Muž Kryštof [314] - Amerika
Aby samice nabyla jiker musí se něčím zvláštním krmit nebo jak ji dovedu k tomu aby měla jikry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 16:32 panda Re: Kryštof
Dobrý den, moje zkušenosti jsou takové, že se hodí dospělá plná (tlustá, tedy plná jiker) samice do akvária k dospělému samci, který má svůj zabydlený úkryt a do 14 dnů je zaděláno... Rozhodně spolu nemusí vyrůstat. U mě museli být v jednom akva zvlášť samci a v druhém akva samičky, jinak se to množilo jak na běžícím pásu... Jeden pár se mi během půl roku vytíral 5x - pak šli od sebe, už to nebylo kam dávat :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 16:18 Muž Kryštof [314] - Amerika
Když chcu aby se mi vytřeli ancíci tak musí být na samice zřejmé jikry nebo tak. Když mam samici se samcem a chtel bych aby e vytřeli co mám udelat? Je nutné aby to byly spolu odchovaní jedinci jak píši v atlasu nebo mužou být samice se samcem koupení v jine akvaristice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 16:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kocour
Přítomnost samce u vykulených mladých nutná opravdu není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 15:33 Kocour – Ancistrus - oddělení samce od mladých
Ahoj,
přelovil jsem před chvílí baňku s vykulenými mladými a samcem do separé akvária.
Samec lítá sem a tam, chci se zeptat, jestli je možné ho vrátit zpět do původního akva a mladé nechat samotné až do rozplavání?
Jsou vykulené už tak 3-4 dny.
Díky m.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 12:35 Muž Attta [208] – ancistrus
Tak s tou vodou mám uplně stejnou zkušenost, až na ten rozdíl, že teplotu nesnižuju, protože je mám ve společném akva. Takže prostě jen když vyměním větší část vody tak BUM a mladí jsou na světe! V tom společném mám 1 samce a 2 samice, ale myslím si, že se vytírá jen s tou větší, ale nemůžu to říct na 100%. Hodně zdaru všem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 11:45 Muž fido16 [631] Re: jirik98
Ale bacha s jinou samicí se taky nemusí vytřít hned :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 11:44 Muž fido16 [631] Re: LiborSprysl
S tou vodou jsem to nemyslel tak že jim pustím do akva ledovou. Spíš jen o něco studenejší aby srazila v akva teplotu např z 27 na 22-23° ono i malá změna dělá divy. A řekl bych že lepší je vodu dopustit těsně před zhasnutím a ráno se uvidí. U těch závojáků se mi to tímto způsobem ještě nepodařilo a to jsou ryby dostatečně staré cca 1.5-2 roky. Spolu jsou od malička. A je to přesně tak jak si napsal, když Bůh dopustí, tak i sekera spustí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 11:29 jirik98 – ancistrus
Takže vyzkoušet studenou vodu a když to s nimi nehne, tak jinou samici. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 05:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: fido16
Studená voda je na sumce docela dobrý stimul...ta ryba ne a ne "zapomenout", že po dešti je nejvíc žrádla. Ale zase moc to nepřehánět...18 stupňů je až dost...No ale s těmi závojáky...ono to tak úplně nefunguje. Jako se vším hodně šlechtěným. Tam je to spíš o tom když pán Bůh dopustí, tak i sekera spustí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 22:43 Muž fido16 [631] Re: jirik98
Jak píše Zoidik zkus upustit půlku vody z akva a napustit studenou. I mě to takhle fungovalo. Ale není to být pravidlo :-). Taky záleží na tom jak jsou ryby staré :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 22:06 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: jirik98
Ancistrusi se mi většinou vytřeli, pokud jsem vypustil polovinu vody a vrátil jsem zpět tu nejstudenejší, co teče z kohoutku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 21:59 jirik98 – ancistrus
Děkuji, ale on je spíše vůči té samici teritoriální, nevidím, že by o ní měl zájem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 21:35 R Muž romant [27982] Re: jirik98
Jako ze základníma informacema bych pracoval se zdejším atlasem. rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 21:31 jirik98 – ancistrus
Dobrý den, můžu se zeptat jestli můžu množit hnědou samici ancistruse se závojovými ploutvemi a samce oranžovohnědého? Pokud ano, za jakých podmínek?
Jak musí být ancistrus starý, aby se mohl rozmnožovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 16:50 káně
Re: Yirka
tak blbej zase nejsem . ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 08:56 Muž Yirka [9118] Re: káně
No ano. Ale ono to není jako u barev, že když smícháš žlutou a modrou tak vznikne zelená. U těch ancistrusů to bude po částech buďto a nebo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 00:38 káně
Re: Yirka
Na barvě nezáleží ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 00:59 -
Tretí odchov tesne po sebe.Netuším kam to dám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 13:44 Muž Yirka [9118] Re: káně
Tak to se asi ještě načekáš....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 12:14 káně
tak už mám asi 20 ancíku. jen škoda , že mají černou barvu . už se těšim , až budu mít kombinaci červenej se žlutým . :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 20:55 vojtech – ancistrus odchov
ja je davam do porodnicky a povedlo se, ale jsou haklyvy na premistovani :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-odchov?od=1851