Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 15:36 Muž TRULY [164] Re: Urtman
tak su aj mensie vrhy. Podla podmienok a sposobu krmenia ale mal som vacsinou od 80-150ks. Ale ako som pisal zaklad je krmenie a zvyknu ich napadat aj niektore druhy ryb, ale to je zas individualne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.10.2015 17:53 JoKa Re: vaclav
60 z jednoho vrhu? Tak to vam rozhodne nezustali vsechny... Spis tak necela tretina... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2015 16:40 vaclav Re: odpověd
dobry den mam tři samičky a jednoho samce a mladé mamé už 3x mladé a nikdy nam je žadne ryby ostatní nepožraly zustaly nam všechny měli jsme jich asi šedesat a ani jednu nepožraly tot vše pokud by jste chtěl něco vědět tak napište na měil vaclav.meravy@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 12:49 Muž TRULY [164] Re: bezmena
Daruj alebo predaj 3 samice a kup jedneho samca. Ja som mal v 55l 2 antikov a pohoda ale pozeru ich isto. Ikry chrani samec ale ked sa rozplavu tak ich bud zozeru ryby a terttry s tym problem mat nebudu alebo umru hladom lebo ich proste do velkosti 2,5cm nevykrmis medzi ostatnymi rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 11:47 bezmena Re: radim
Ok ďakujem za radu, už nebudem kupovať nové rybky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.10.2015 10:20 radim Re: Tom
jikry a potěr do rozplavání hlídá samec, takže nesežrali. Už teď je ale zřejmé, že je akva přerybněné... chtít 5x ancistrus v 50 litrech nejspíš hrubého objemu a k tomu další ryby není vůbec dobré. Jako samostatná vytíračka pro ně OK ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 06:03 Tom – Prísavníky
Ahoj, mám 50 litrové akvárium a rád by som si v ňom odchoval prísavníkov. Mám 4 samice a chystám sa k nim dať samca z rovnakého vrhu. (Mám ich od známeho.) Tak sa vás chcem opýtať, či by mi prípadne ikry nezožrali ryby ako napr. tetry a pancierníčky. Vodu nijak špeciálne neupravujem. V akvárku mám veľkú mušľu s otvorom, skalu a hrad ako úkryty. Kŕmim ich mrazenou potravou a uhorkou. Ďakujem. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 12:44 - Re: uchecht
Prvé dni resp.noci sa vracajú mladé späť do úkrytu.Pokiaľ takto činnia samec stále zostáva a stráži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 11:44 Muž TRULY [164] Re: uchecht
Mal by ich opustit sam ake nic nepokazis ak ich das prec sam naor. do mensieho akva. Nevieme ci ich chces nechat v akva kde mas aj ine ryby alebo ci mas nejaku liahnu a mas ich tam. Takze ak mas liahen tak klidne daj samca orec ak maju este zltkove vaky tak nekrmit ak nemaju alebo to nevies posudit tak ich zakrm ak to nepojedia tak to na druhy den odsaj a to opakuj az kym neuvidos v akvariu maly trus. Vtedy uz treba krmit stale a kvalitne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 11:03 Muž uchecht [5] - Amerika – hlídání potěru
Dobrý den, prosím o radu. Potěr ancistruse je vyklubaný cca 10 dní, v pátek 18.9 byl již zbarvený a měl již strávený váček. Samec potěr stále hlídá v keramické trubce a nechce pustit ven. Dočetl jsem se zde, že za 5 dní od vylíhnutí by měl samec pustit prcky napospas do akvaria, ale tak se nestalo. Mám tedy tedy malé vyndat z úkrytu sám (vyklopit např. ke kořenu) nebo počkat, až je samec propustí sám. Jedná se jak o můj tak o jeho první várku. Teplota 24°C. Děkuji za odpověď. :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2015 19:39 Muž Budik77 [7] Re: TRULY
OKI uvidíme, dnes už byl klid, tak snad si to vyříkali... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 15:07 Muž TRULY [164] Re: Budik77
no tak je to na tebe. Viem ze k nim mas vztah ale ak suboje neprestanu moze to viest k zraneniu, takze bude na tebe ci samca das nejakemu znamemu pripadne rodine aby si obcas na neho zasiel mrknut :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 12:01 Muž Budik77 [7] Re: TRULY
akva o objemu 350l (počítám tak 280l čistě vody) a nevím kolik, 7 velkých 100% a pak nějaké ty špunty...
z těch 7, 3 asi 12-13 cm, 2 tak 10, zbytek okolo 7cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 10:35 Muž TRULY [164] Re: Budik77
celkom slusne. Kolko ich vlastne mas a ake velkosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 09:20 Muž Budik77 [7] Re: Budik77
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku 1 teritorium albína
2 teritorium tmavého
3 bitva
4 samička
5 bitva

škoda, že mám doma jen mobil, byli by to nádherné fotky. :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 09:17 Muž Budik77 [7] Re: TRULY
No samičky tam sou a ne jedna...
teritorium mají každý svoje a odděleno velkým kořenem.
Příde mi, že ten tmavý napadá všechny ostatní ancíky, ale ti utečou, bo sou menší, jen ten albín si to nenechá líbit.
No už se zase perou... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2015 20:53 Muž TRULY [164] Re: Budik77
Podľa mna je to tak ako píše prasan, dospeli, takže budu suboje, o samičku, teritorium. Ak si samičku žiadnu nepridal tak potom máš zopár možnosti.
1. oddeliť ich od seba na trvalo
2. nechať ich aby si to medzi sebou vysporiadali a možno suboje prestanu, samozrejme ich treba pozorovať aby to nebolo časte a aby to nesklzlo do poškodenia zdravia rybiek
3. spraviť im v akva teritorium, čiže určite obaja samci maju nejake oblubene miesto v akva, tak by som to opticky rozdelil a fyzicky tam dal nejaku rastlinu, utes, bridlicu, aby mali pocit, že su na tej najvačšej polovici :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 20:18 - Re: Budik77
Takéto súboje hlavne po dosiahnutí pohlavnej dospelosti sú bežné.Či už pri šarvátkach o samičku,teritórium alebo len tak pre dokázanie si dominancie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 13:35 Muž Budik77 [7] Re: prasan
NN novou ne. Mám v akva asi 8 ancíků. Co se mi narodila drobotina, tak ta je jinde, bo by byla velice rychle sežrána. :-DDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 12:07 - Re: Budik77
Neprihodil si ím tam i samičku?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 09:17 Muž Budik77 [7] Re: koikapor
No mám je tam už asi 2 roky a dodnes byl klid...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 09:12 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Budik77
dva samce, no čo iné od toho čakať...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 08:58 Muž Budik77 [7]
www.youtube.com/…

Nechápu co se to děje. Je to normální? dva mí ancici se rvou...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 10:30 Muž TRULY [164] Re: zervan
:-D ved vies ako som to myslel heh :)
A tak ako pises samica sa o liahen teda miesto kde kladie ikry nestara absolhtne. Maximalne 2,3 dni pred znasanim imier si chodi miesto ibzriet a posledne dve noci tam chodieva k samcovi. Takze tak ako som pisal zrejme len nove miesto na oddych alebo je tam zo spodu nieco ako povlak, mach, alebo nejaky pamlsok :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 09:10 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
TRULY napsal: Tak z mojho pozorocania si vzdy antik najde nejake obvykle ale niekedy aj neobvykle miesto na oddych ale z 99% je to u mna stale hore nohami. Určite je to ancík a nie nejaký obojživelník? :) (nič v zlom ;-))

HonzaHa: U mňa sa o prípravu hniezda a skúmanie starat samec, tak sa mi nezdá, že by sa na to mala samica nejako pripravovať. Nie je tam zospodu skôr nejaký povlak napr. rozsievok, že by to proste len ohlodávali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2015 22:32 Muž TRULY [164] Re: HonzaHa
Tak z mojho pozorocania si vzdy antik najde nejake obvykle ale niekedy aj neobvykle miesto na oddych ale z 99% je to u mna stale hore nohami. Najma ak maju klud a je ich v nadrzi malo resp. je malo ryb v celom akva. Vtedy takto u mna relaxuju. To ci ma ikry vediet nemozeme lebo nevieme vi je yo samica alebo samec ale je dost velky na to aby si urcil pohlavia. Aspon mi to tak pride. Nechodil lredtym niekde inde ? Nenarusil si jeho byvaky ukryt? Nekrmil si ho trosku viac za posledne dni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2015 20:46 HonzaHa – Ancistrus Gold
Fotka k příspěvku Mám velký dotaz, omlouvám se, že to dávám sem, ale nevím kam s tím, můj ancistrus Gold, asi 6 cm velký už je 4 dny přicucnutý zespodu na plastové porodničce a stále se mele, přitom se nehne z místa. Je vidět, že je uvnitř černý a je trochu nafouknutý. Je to dobrý a má v sobě jikry nebo je to nějaká nemoc? Jak se mám k němu chovat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 21:04 Muž TRULY [164] Re: prasan
tak ja neviem ci som slabo zasadil kokos do strku a presli niekadecale slimaky boli aj pod ikrami teda medxi ikrami a kokosom svine. Ponaucenie pre mna a v pondelok chystam utok. zemiak v akva nepimohol takze rucny zber
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 17:22 - Re: TRULY
Ja mám slimáčikov tiež v akvárkach dosť a ancíky sa kotia bezproblémovo.Dobrý samec vytlačí s okolia znášky i slimáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 08:45 Muž TRULY [164] Re: LiborSprysl
tak tieto male svibe sa dostali aj tak do vnutra. Predtym sa takto nenamnozili ono ich ani nieje vidno na skle ale na strku ked sa zapozeras tak su vsade. Takze dobra rada do buducna pozor na slimakov akehokolvek druhu. Skoda
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.06.2015 03:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
To není slimákmi, ale rybou... Moje nádrže nejsou plžůprosté věru. Tudíž ani třecí trubky. A dobrý taťulda trubky vypucuje dočista do čista...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 21:29 Muž TRULY [164]
Takze osadka ikier bola nakoniec zdecimovana do nuly. Dalsi tucet slimakov pod kokosom, preto zahajujem utok na tuto 5mm pliagu. Beriem kazdy napad radu, najlepsie ich nejako nalakat aby som nemusel kupovat nove ryby a stresovat tym staru osadku. Ak vas nieco napada oiste pripadne ma usmernite do nejakej temy vdaka Botiu nechcem postaci clea helena? Vdaka. Este vyskusam dat do akva mrkvu na noc. Skoda ikier :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 08:53 Muž TRULY [164] Re: LiborSprysl
tak ja to nejak exta neriesim ale kazda info do buducna dobra tak len tak uvazujem a overujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 04:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
TRULY napsal: Ahojte, dnes opäť ikry v akva pod kokosom ale...Z ceklového počtu 60ks ikier je asi 25ks prázdnych, 6 kusov plesen.Vždy som mal cca 100ks ikier a max 3,4 prazdne a max 1,2 plesen.Na ikrach vidno male dierky a niekto su prazdne bez dierky.Počítam že sproste slimáky vyžrali niektore ikry ale nechápem tomu zvyšku prázdnych ikier.Napadá vás niečo? Chýba niečo prísavníkom? Krmiv stale rovnakým dobrým krmivom. Myslíte že ak som posledný týžden, dva krmil menel resp. som vynechal napr. 2 dni v týždni že to mohlo mať vplyv na vývoj ikier pre vypoustenim? Vdaka
Nevím kolik jste za svůj život zplodil dětí v poměru k počtu nechráněných pohlavních styků, ale dělat nějaké závěry z jednoho odlišného tření proti u vás běžnému standardu je asi nesmysl. smich :-P Stačí jiná teplota, trochu jiné parametry vody, faktorů je spousta... třerba se taťkovi nechtělo a ona ho donutila... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 22:34 Muž TRULY [164]
Ahojte, dnes opäť ikry v akva pod kokosom ale...
Z ceklového počtu 60ks ikier je asi 25ks prázdnych, 6 kusov plesen.
Vždy som mal cca 100ks ikier a max 3,4 prazdne a max 1,2 plesen.
Na ikrach vidno male dierky a niekto su prazdne bez dierky.
Počítam že sproste slimáky vyžrali niektore ikry ale nechápem tomu zvyšku prázdnych ikier.
Napadá vás niečo? Chýba niečo prísavníkom? Krmiv stale rovnakým dobrým krmivom. Myslíte že ak som posledný týžden, dva krmil menel resp. som vynechal napr. 2 dni v týždni že to mohlo mať vplyv na vývoj ikier pre vypoustenim? Vdaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 12:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Beastie
Najde. Klidně i ten salát. Krunýřovci jsou docela průbojní, když mají hlad, tak se většinou i plašší jedinci prorvou ke žrádlu. A jak psal Jirka, po zhasnutí se spíše nažerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 12:22 Žena Beastie [320] Re: Yirka
Mno, problem je v tom, ze nadrz ma 60cm na vysku a pichat neco na zem neni me nejvetsi hobby. Na skle si to nenajde?
Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 12:15 Muž Yirka [9126] Re: Beastie
Řeší se to podáním krmení po zhasnutí nádrže.
Okurku můžeš třeba napíchnout na špejli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 09:12 Žena Beastie [320]
Mam dotaz ohledne krmeni. Mam ancika v 360l, dole pisek + multifasciatus, takze na zemi pro nej misto neni.
ma tam ukryt koupeny, ale neprijde mi, ze by tam lezl. Jak ho ale mam krmit? Z hladiny tezko, na zem ho banda nepusti a plovouciho salatu si asi ani nevsiml.

mam zkusit treba okurku chytit pomoci magnetu na sklo?

Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.06.2015 06:34 Muž lama [51] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Libore,tohle používam pouze když mi samec jikry vyhází nebo když se nepřilepí,jinak ne.Samce i s trubkou jiker dám vzlášt kde se o ně stará což je jeho přirozenost.Ohledně vzduchu.Toho pouštím tolik aby se jikry jenom lehce nadnášely.Nemelu je v kafemlejnku.Hodně uspěchu Láda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2015 04:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: lama
lama napsal: To je pouze na vykulení jiker když je samec vyhází.Necham je tam pokud nestráví žloutek a potom je dám do větší elementky.Tahle porodnička má cca 10L.Spodem víčka je přívod vzduchu aby se jikry točily.
Ladi... tohle je metoda často používaná v různých modifikacích "přívod vzduchu aby se jikry točily", ale ošidná...
Necháš je tam dokud nestráví žloutek a pak je dáš do větší elementky... Tento způsob je poměrně dost hnusná improvizace. Myslím si totiž, že ještě nikdo neviděl jikry jakýchkoliv krunýřovců, které by se při přírodním odchovu točily jako v kafemlejnku. A navíc pochybuji silně, že máš tak vychovaná mláďata, která se vylíhnou na povel v jeden čas a v jeden čas dokonzumují žloutek...
Tím pádem první mají již hlad, zatímco těm druhým je potrava ještě ukradená. A navíc, sice vy máte v Plzni docela "nevýkyvovou" vodu, ale když se čerstvé mladé přelívají, bývá to často spojené s komplikacemi. Pamatuji Káču, jak točil v půllitru všechno co našel po rybárně, také jsem zkoušel točit... No a tak jsem se nakonec "na stará kolena" vrátil k tomu nejpřirozenějšímu odchovu... Seberu trubku i se samcem a nakladenými jikrami,( a povětšinou již chovám 1,1, takže k druhému výtěru dojít nemůže), a přendám ji do akvária, kde mladí mohou být, klidně do 2,5 cm... A to jdou buď do trhu, anebo je pak slévám na další rostení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 21:09 Muž lama [51] - ŽivorodkyRe: prasan
Také to není špatné řešení,já léta používam to své a jsem sním spokojen.Když se prckové vykulí mohu je tam v klidu rozkrmit než je přendam do většího akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 19:16 - Re: lama
Fotka k příspěvku Ďakujem.
Veď to.Aj keď bolo okysličovanie položené z vnútra,tak sa kyslíkové bublinky dostávajú i pod sieťku a nadnáša ju.Pre toho spomenutého samca a tento fakt som tam dával ten kameň ako záťaž.Riešenie by bolo možno nedať okysličovanie na dno sieťky ale zavesiť ho v určitej výške,tak aby sa bublinky nedostávali pod sieťku.Výhodou sieťky aj tej tvojej flaše je voda priamo z nádrže v ktorej sa liahnu.
V krajnej núdzi som používal téglik od tresky do ktorého som navŕtal dierky.Celé som to potom nechal plávať v nádrži-prípadne uchytil v mieste výtoku filtrácie.Takto tam mladé zostávajú až do spotrebovania žĺtkového vačku.Viď.foto.
V tomto konkrétnom prípade boli v sieťke kde som mal starší poter,aby ich neotravoval.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 16:32 Muž lama [51] - ŽivorodkyRe: prasan
Tohle jsem kdysi také zkoušel a bublinky mě sítku nadnášely,tak že jsem vyzkoušel petku.Dříve jsem tam líhl afriku.Máš pěkný ancíky super-red.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 16:23 -
Fotka k příspěvku Moja sieťka a LDA16-ky.Skalu som tam dával pre lepšie zaťaženie sieťky.Občas sa stalo,že ju dospelý samec posunul a mladé zdúchli do nádrže.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 16:16 Muž lama [51] - ŽivorodkyRe: prasan
To je pouze na vykulení jiker když je samec vyhází.Necham je tam pokud nestráví žloutek a potom je dám do větší elementky.Tahle porodnička má cca 10L.Spodem víčka je přívod vzduchu aby se jikry točily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 16:00 - Re: lama
Ja ich odchovávam ak samec vyhodí znášku v bežnej sieťovanej odchovničke do ktorej pridám len okysličovanie.V tej fľaši asi mladé nekŕmiš.Myslím,že to ani pre tu spodnú sieťku nie je moc praktické.Vrchné otvory síce pre dobré prúdenie ok ale mladé sa ti cez ne určite dostanú do nádrže kde im konkuruje(ak nie sú samostatne) dospelá osádka.Inak pekne doma zbastlený setík na odchov - eggtumbler.
Taký malý tip pre odchov ancíkov: milujú kukuricu,len pozor na to ak vydlabú mäkké vnútro aby sa obalom nezadusili.Čiže vhodnejšie pre väčšie jedince.Stávalo sa mi ,že mladému obal kukurice ostal prilnutý cez hlavu a rybka sa udusila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.06.2015 15:24 Muž lama [51] - ŽivorodkyRe: Yirka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Souhlasím,ale pokud sameček při vytření dvou samiček vyhodí jikry a jsou volně v nádrži používam umělí odchov.Viz.obrázek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.06.2015 08:29 Muž Yirka [9126] Re: petromas
Já se na podobné dotazy, které jsou tu už dříve zodpovězené...., dívám takto.
Sameček ve vhodně zvoleném místě pro kladení a ošetřování jiker si je dokáže ochránit. Pokud nechceš cíleně množit na prodej, nechal bych to na přírodě, protože nějaké vždy přežijí i nájezdy predátorů.
Ošetřovat jikry v porodničce, zavádět jim vzduchování a pod. mi přijde u takto lehce množitelné rybky jako zbytečná práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 07:35 Muž petromas [10] – jikry
Mam dotaz muzu dat jikry ancistruse samotne do porodnicky.ve velkem akva mam mrenky nadherne ty by mi je sezrali.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116131x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-odchov?od=601