Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 00:15 - Re: rudolf
Ospravedlňujem sa.Hlava moja deravá.Veď sme to tam rozoberali vlastne spolu.(zrejme som sám Mendela nepochopil)A ak to nie je albín ale žltý L144,ktorý má tmavé oči?Často si ich ľudia pletú a mnoho krát ani albína nemajú.Vtedy by šlo len o tmavé a svetlé sfarbenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 23:17 JoKa Re: rudolf
Děkuji... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 22:24 Muž rudolf [4681] – albinismus u ancistrusů
V tomto vlákně je to už všechno napsané - viz příspěvky z 20. a 22. 1. tohoto roku. Evidentně to nemá smysl, ale ještě jednou:
DVA ALBÍNI NEMOHOU MÍT V POTOMSTVU NORMÁLNĚ ZBARVENÉ MLÁDĚ, ALE POUZE ALBÍNY.
Platí to nejen pro albíny ancistrusů, ale všech druhů, u kterých se albíni vyskytují, a funguje to podle Mendelových zákonů.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 20:15 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: prasan
Tak to můžu potvrdit , samec albín , samice obyč sp. našel jsem náhodou dva prcky , jeden albín , druhej sp. bohužel je hned požrali skalaři neb jsem je od té doby nikde nezahlíd .... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:41 JoKa Re: prasan
No asi jo, nebudu se hádat, když si nejsem jistý v kramflecích. Mendel opravdu nejsem a genetiku nestuduji... X-)
U mě to tak ale je. Samce jsem si koupil a samička je můj odchov, od bílého samce a hnědé samičky, aspoň myslím, už je to delší dobu... A zatím mi plodí jenom albíny. Tak možná náhoda a obyčejný se objeví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   16.12.2013 19:19 - Re: prasan
prasan napsal: Väčšina čo sa ti rodí momentálne ako albín sú pravdepodobne recesívne jedince.

I albín a albín môžu mať hnedého potomka.

www.iam.fmph.uniba.sk/…
;-)
Všetko záleží na tom aké jedince máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 16:42 JoKa Re: prasan
Já myslel ale pár albínů (samec albín, holka albín), tam by se nemělo stát, to, co u dvou obyčejných, že sem tam bude albín, i když jsou rodiče oba klasičtí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 15:25 - Re: Urtman
Preto máš zatiaľ albíny pretože samec je nositeľom génu.Ak by si k tej tvojej samici dal obyčajného samca už by to bolo pravdepodobne úplne o inom.Väčšina čo sa ti rodí momentálne ako albín sú pravdepodobne recesívne jedince.
Takto dáko funguje genetika.
Príklad na rastlinách:
www.genetika-biologie.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 22:52 JoKa Re: prasan
Čekal jsem, že mi to někdo vyvrátí, ale moje zkušenosti takto hovoří. Albín + albín mi dal vždycky jenom albína a to to byl albín od klasického rodiče (jako má sporky)... Hledal jsem to v x článcích, prezentacích a článkách a našel jsem vždy jen zmínku, že jak jsou jednou rodiče albíni, už nikdy nesplodí obyč, naopak jo, ale takto ne... A opravdu i můj párek to takto má (samec koupený jako albín a holka je z mého odchovu od párku obyč)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   15.12.2013 22:28 - Re: Urtman
Urtman napsal: párek albínů, albín a albín bude plodit už jen albíny...
To nie je celkom tak.Pretože tieto budú mať v génoch normálneho hnedého potomka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 21:58 sporky Re: optimus2x
to si zase budu vyhrávat :) škoda že už bydlím na bytě a nemam tu prostory a pracovně jsem často mimo domov :( :(, ale budu se snažit co to dáá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 21:21 Muž optimus2x [3]
jasna paka :-) dostane i gang pancernicku :-D ze 6 jich mam uz 10 a porad nemaji dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 21:17 JoKa Re: optimus2x
Tak jich pár vytři a vrať Sporkymu (když ho to tak mrzí :-) ) párek albínů, albín a albín bude plodit už jen albíny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 21:12 Muž optimus2x [3]
fakt nemam zadneho albina ;-) vse jsem mel od Sporkyho. Ze zacatku jsem mel cca 12x anciku na rozjezd pak mu je postupne vratil jak se akva zabehlo a ja presel na krevetky. Nechal jsem si jen 2x nejmensi... Pred mesicem jsem do akva vrazil umelou dutou skalu a tam se nejspis vytreli.Nejspis je tam jeste chvilku necham jesli se zase povedou albini smich ale pak je chci dat pryc a jet ciste krevetarko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 20:53 JoKa Re: prasan
Však jsem si to myslel, ale chtěl jsem vyvolat diskuzi... X-)
Jinak můj původní příspěvek na toto to vystihl dobře. Ale jak to, že rodí albíny až teď? To bylo to, co mě zarazilo... Mám s tím zkušenost tu, že se narodí pokaždé, jednou dva, podruhé tři, ale vždycky alespoň jeden...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 20:33 - Re: Urtman
No neuveríš,ale práve takto to niekedy funguje.Stačí,že i niekoľko generácií pred tvojimi a voalá albín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 18:59 JoKa Re: sporky
Jasná věc... Buď mám podezření, že má Optimus v akva samici albína, nebo se rozpomněli až teď, že někdy někoho potkali, ale tak si myslím, že to nefunguje... Co na to zkušenější? Libore, čtete??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 18:02 sporky Re: Urtman
ti samí rodiče ne ale jejich rodiče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 17:53 JoKa Re: sporky
U tebe se ti samí rodiče třeli a pokaždé jenom klasický, žádný albín?? A teď u něj a albín? To se mi taky skoro nechce věřit... Nemá náhodou optimus v akva už nějakého albína? ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 16:56 sporky Re: Urtman
to maš asi pravdu, ale štve mě to že jsem jich odchoval hromady a nic u nej se poprvé vytřou a hele je
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 16:53 JoKa Re: sporky
Já bych to neviděl jako úplné zlo. V dnešní době se lépe udávají právě albíni, goldíci a různé jejich formy... V akvaristice, kam pravidelně chodím na čumendu a pokecat a sem tam i něco donesu, se po albínech vždycky zapráší a ti "obyčejní" se stihnou zabydlet a někdy i dorůst do velikosti XL... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 16:31 sporky Re: Urtman
tak tomu říkám obrovská náhoda které se mě snad ani nechce věřit coze

ps: zastřelím tě Ríšo !! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 16:13 JoKa Re: sporky
Potkali se někdy třeba i 3, 4 generace před tvými. Možná i déle, prostě o sebe v minulosti zakopli a už to jede... Mendel by měl radost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 15:58 sporky Re: Hansel
zdravim ty rodiče ma ode mne a je to už tak 3 generace a z albiny u me do styku nepřišly. a mě se nikdy nenarodil takhle bily ancík a to jsem jich měl stovky, sám netuším co je to zač
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 15:48 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: optimus2x
Jeden z rodičů byl kříženec sp. a sp. albino.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 15:29 Muž optimus2x [3]
Prosim o radu :) mam dva anciky obycejny a tedka mam cerstve tak 15x mladych.Z toho 3x kousky jsou ciste bila varianta? Muze mi to nekdo vysvetlit? www.dropbox.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 04:26 Muž LiborSprysl [9015]
Ingo Seidl má takovou vychytávku - spoustu krunýřovců odchovává v "porodničkách", klíckách, kde se vylíhnou jikry. Tam je jasné, že se musí krmit cíleně do prostoru mladými obývaného. Tudíž je třeba dát světelný zdroj, aby se artémie držela v klícce. Ale pokud je pofutruji prvních 14 dní, tak rostou neuvěřitelně rychle. To se tabletami, okurkou, ani salátem nedá...V létě mám ve škopku na sluníčku naházené skleničky, aby obrostly, ale v zimě to nejde... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 23:03 -
Tak občas na spestrenie a z mierou.(i kolečko banánu ujde)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 20:50 JoKa Re: LiborSprysl
Jednoznačně souhlas... Odchov v podstatě čehokoli bez artémky = minimálně problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 18:31 radim Re: LiborSprysl
stačí že musím vařit doma, se na to nebudu dívat ještě v televizi :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 18:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
Panáček koukal na včerejší Prostřeno... smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 18:05 radim Re: LiborSprysl
děti potřebují masisko, aby pěkně rostli :-D palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2013 17:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: vondr001
vondr001 napsala: do budoucna tablety pro ryby dna, spařenou okurku (připíchnu ke dnu špejlí), salát, dále krmím mraženými (rozmrazenými a propláchnutými) patentkami, dafniemi, artemiemi... žerou i jiné krmivo co spadne na dno...
Děti moje, je o mně známo, že ancistrusů prodávám docela dost...nevím jestli dělám dobře, s ohledem na to abyste nezahltili trh... smich ...ale potěr ancistrusů po tom co stráví žloutkový váček vyloženě zbožňuje živou artémii...jasně flašky s řasou v létě, bezva, ale v zimě je to trochu jinak...Na salátu je tak akorát zárodek plísně, na spařené okurce se nejlíp udělá nálevník, který malé ancíky zabije....no já nevím....dělejte jak myslíte.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 13:26 Žena vondr001 [674] Re: Pavel
do budoucna tablety pro ryby dna, spařenou okurku (připíchnu ke dnu špejlí), salát, dále krmím mraženými (rozmrazenými a propláchnutými) patentkami, dafniemi, artemiemi... žerou i jiné krmivo co spadne na dno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 12:50 Pavel Re: vondr001
Děkuji to je přínosné. Jinak vím že žerou až po cca týdnu až se rozplavou atd. myslel jsem do budoucna. Dík moc to mě dost pomohlo ;).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2013 11:28 Žena vondr001 [674] Re: Pavel
Pokud nemáš v odchovně zaběhnutý filtr, měň denně 1/3 vody - z kohoutku odstátou -o pokojové teplotě. Jídlo jim tam dávat nemusíš. Samec nežere, dokud je hlídá a prcci nežerou dokud nestráví žloutkový váček. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 10:56 Pavel Re: Yirka
Přemístil jsem je protože předpokládám že by je tlamovci hned po rozplavání sejmuli a když ne oni tak skaláry. Akvárko z kterého jsem je vyndal mělo 350 litrů. a teď jsou 30 litrovém. Není problém je dát do většího ale v tomhle jsou protože se s ním dobře manipulovalo a já nechtěl samce zbytečně stresovat. Jinak článek na který odkazuješ sem četl a sním i další. Stále ale nevím když budu to vodu obměňovat jak si psal tak 1 týdně tak kolik té vody 1/3? Nebo postupně během týdne všechnu. dát tam měkou vodu nebo z jiného akvárka? Co se týče jídla viděl jsem, že jim tam někdo dává sépiovou kost je to k něčemu?
Omlouvám se jestli jsou otázky banání, ale ancistrusi se mi vytřeli poprvé a chtěl bych je odchovat. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 07:20 Muž Yirka [9123] Re: Pavel
Nevím do jak velké nádrže, s jakou technikou a jak zaběhnutá nádržka do které jsi přemístil, proto je těžké radit. Ani nevím v jaké nádrži byl původně.
Nejlepší je nechat to na přírodě v původní nádrži, sameček si ve své skrýši jikry i mladé do rozplavání obvykle bez problémů uhlídá.
V tvém případě bych měnil vodu nejméně 1x týdně. (Teplota je tedy dost vysoká).
Až se vykulí, budou ještě nějaký den trávit svůj žloutkový váček, pak teprve dojde k rozplavání. Až poté bych uvažoval o příkrmu, nejlépe předpěstovanou mikrořasou třeba na listu salátu. Do společné nádrže přemístit dle velikosti a predátorství obyvatel.
K léčivu bych řekl, ZÁSADNĚ NE!
A hlavně vše co jsem shrnul je zde již ixkrát popsáno. Rovněž doporučuji: rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 00:24 Pavel – Ochov ancistrusů přechod mezi nádržemi a výměna vody
Ahoj
Potřeboval bych radu. Vytřeli se mi Ancistrusi. Přemístil jsem samečka s jikrami do jiného akvária aby malé ostatní následně nesežrali. Vodu jsem nabral z původního akvária udržuji stejnou teplotu cca 27 stupňů samec se o jikry dál stará. Zajímalo by mě jestli mám nějak obměňovat vodu? Co pak až se vykulí? (jestli vůbec) Kdy je ideální doba přemístit je do většího akvárka a jakou tam dát vodu? A kdy a jakou stravu použít (vím že by tam měl být kořen a špenát popřípadě tablety....) Mám do vody dát nějaká léčiva (např: Acriflavin) ?
Díky za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 19:12 radim Re: rybicka
oka ti je nepožerouB-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 18:17 rybicka
Ostatní rybičky jsou paví oka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 22:40 radim Re: rybicka
To záleží co jsou ty ostatní ryby zač ;-) většinou to je tak, že co ryba nacpe do tlamy, to sežere a nezáleží na tom jestli to je zrovna drvec nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 22:39 R Muž romant [27987] Re: rybicka
Tak to bude otázka množství vhodné stravy a nepřítomnosti predátorů, jimž by mohli posloužit jako zpestření jídelníčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 22:35 rybicka
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, když se narodí mladí a nic se s nima nedělá, zůstanou normálně v akva s ostatními rybkami, tak přežijí či nikoli? Děkuji za odpovědi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 17:02 - Re: tillecek
Nevylúčil by som ani kokón roztočov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 12:01 Muž tillecek [133] - SumciRe: vondr001
vondr: Jj, taky jsem si to myslel, ale neritiny dělají to samé, na ty jsem zapoměl.
kořen: není to výtěr, ta houba má v sobě takové "tečky, výtrusy". Projeď si ty fotky v tom odkazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   07.12.2013 11:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: WARENKOREN
Ancistrus zcela jistě ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 10:29 Muž WARENKOREN [51] Re: tillecek
to radim: na akva je krycí sklo, tohle je uprostřed pavouka bych vyloučil
to Urtman: v akva jsou jen endlerky a longfini, endlerky vylučuju, takže leda ancik a pak se na to vytvořila nějaká houba jak říká tillecek asi
to tileček: to druhý to jsou vajíčka neritin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 10:01 Muž tillecek [133] - SumciRe: WARENKOREN
Fotka k příspěvku www.biolib.cz/…
rybniční houba
už jsem to tady taky řešil.
ovšem na fotce jsem vyznačil jinou záležitost a ta mi přijde jako jikra od nějakého pancéřníčka..?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.12.2013 10:01 JoKa Re: WARENKOREN
Je, respektive byl to vyter do listu (ancka stopro ne). Ale totalne ti zaplisnel. Muzes to vyhodit, z toho nic nebude...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-odchov?od=1251