Ancistrus - rozmnožování, odchov
Ty bílé jakoby prázdné to už jsou jen obaly. Vypadá to, že se potěr již líhne.
Pokud je samec žere tak jsou neoplodněné, plesnivé...prostě špatné.
Samice má jikry neoplodněné, oplodní je samec

Ty jikry, cos našel mimo vrak, nejspíš vyhodil samec, že se mu nezdály. Udělej to taky.
Nedělej s nimi nic,tatík se postará.Ale když ne on,stačí je dát do porodničky a tu zavěsit třeba do proudu od vývodu filtru kvůli okysličení.Barva by měla být oranžová,bez zaplísnění.Může jich být pár nebo taky několik desítek.Je to normální.
0 25.11.2010 18:47 domik101 cau nalsem 4 jikry ancistruse co s nimi mám dělat?jak poznám ze ou oplodnene?a jakto ze jich je tak malo?
Starší reakce
V akváriu to bude spíš dýl, 2 cm bude minimálně ty 3 měsíce starej. Při opravdu dobrém krmení a teplotě 24C těh 3,5cm prodejní velikosti dorostou za tři měsíce. Ale to mluvím o pěstírně, kde ryby leží v krmení.
Na 2-3 cm narastu tak za min. 2-3 mesiace cca.

Lidičky, dnes byla u nás návštěva a kouká do akvária a říká, jé hezkej malej ancistrus. Já říkám, kdepak malej, vždyť už mají skoro 10 cm. A fakt

, vykukoval na mě maličký ancistrusek, ale maličký už zrovna moc nebyl, má určitě víc než 2cm. Já koukala jak blázen. Rybičky ancistrusy mám necelý rok, jen 2x kousky, když jsme je kupovali, tak nešlo poznat, zda je to pár nebo není. No já mám takovou radost.
Nevíte náhodou, za jak dlouho dorostou do velikosti cca 2-3 cm? Já si ho všimla opravdu až dnes

, asi se pořád schovával v kořeni.
Starší reakce
Článeček jsem četla, ale nenapadlo mne, že vlastně mohou být kříženci, ikdyž jsou normálně zbarvení. Znamenalo by to tedy, že někdo z rodičů nebo prarodičů byl albín.

To už asi ale nezjistím. Ale díky!!!
Odpověď máte přímo v tomto vlákně .
Dokonce na aktuální stránce

.
Malapa napsal: Z vlastní zkušenosti, kříženci budou, ale nikdy nic napůl. U mě třeba samec gold, opravdu oranžový, né bílý albín, a samice hnědé, hnědé long fin, davají potomstvo zásadně buď hnědé, hnědé long fin, gold, gold long fin. Poměr kolik je jakých nesleduju, stejně nevím s kterou/ktarýma samičkama konkrétní výtěr byl.Samec hnědý long fin a samice hnědé, hnědé long fin, dávají potomstvo stjné jako v prvním případě, protože byť jsou všichni hnědí jsou nositely genů gold ancistrusů. Někdo z rodičů, prarodičů... byl taky gold. Jestli máš i albínky, tak je to v pohodě.

Dobrý den, dnes jsem při údržbě akvária odklopila sopku a byla plná potěru ancistruse. Polovina jich je normálně černých a druhá polovina je zcela bílá

. Ancistrusů mám 7 (1 samec, 6 samic), barevně jsou klasika obyčjní ancistrusové. Zajímalo by mne, jestli je to normální. Hledala jsem zde na fóru, ale nenalezla jsem odpověď. Věděl by někdo? Popř. už se to někomu povedlo? A je šance, že normálně dorostou? Potěr jsem odlovila a dostal své akva. Děkuji za případné reakce.
No, jestli chceš, aby byli ancíci spokojený a pohodě se mohli množit, dej jim dost pestré potravy. Nejlépe přikrmovat zeleninou a střídat tablety, vločky a tak. Taky nekonzumuješ jen řízky, i když ti moc chutnají.
Pak jim tam taky dej nějaký kus trubky, nebo skořápku z kokosu, ať se mají kde schovat.
Jo, a nezapoměň k tý samici dát taky nějakýho samce, jinak to nebude funovat

0 14.11.2010 15:16 Pavlík :-( – Samička ancistruse
dobrý den chci se zeptat čím bych mněl krmit samičku ancistruse aby mněla jikry .... stačí obyč. vločkové krmivo ?? dík

Klidně i dřív jak za měsíc, ale klidně se může stát, že si daj na rok pokoj. A pokud se jim nechce, nedonutíš je.
Skoro furt - prodleva bývá kolem tří, čtyř týdnů - při dobrém krmení platí spíše ta kratší lhůta.-)
Zdravím, jak často se ancíkové doakáží třít? Vytřeli se mi poprvé v létě, pak dva měsíce nic, nedávno se vytřeli znova, potěr však během tří dnů uhynul a do dvou týdnů vyplavali další, teď se mají krásně k světu, krmím je tabletami a pěkně po nich rostou, doufám že přežije všech cca 70 zlaťáků

Jasně. Sranda musí být
To víte že kolem toho taky skáču jak magor, ale chodím pozdě dom a o víkendech makám na báráku, nebo jedu někam s koňma

Abych teda řek pravdu..že bych měl až tak extra ryby to nemám..max elka sou náročnější..ale průsery sou opravdu častěji z přečetnosti pohrabání než z nedostatku...nemyslím ty zelený žumpy co nikdo neřeší a možná tam někde..kdyby bylo vidět ještě jsou ryby

Bio...co????

řekněme nádrž, která to schroupne i když do ní měsíc nešáhnete. Tak to být vámi problém chovatelů neřeším

Já to taky neberu jako machrování. Nikdy jsem nemachroval, protože nemám s čím.
Přez držku sem dostal hodněkrát, ale od koní a krav. Jasně že mi taky něco občas zhebne, protože su furt někde na cestách a nedávám časově údržbu. Proto mám v aqa málo rybek, aby se udržel biotop
Ale to já mám mnoho akvárií třicet let také dost, no pořád se pokorně dívám, abych těm rybkám zbytečně neubližoval, nemachroval, že už vím všechno a tak dál....Jen tak mimochodem, když se moc daří, tak většinou člověk-chovatel dostane přes držku. To se vám ještě nikdy nestalo?
Tak aby bylo jasno! Už 20 let mám aqa. Hodně málo kdy něco vyvařuju, speciálně čistím, kartáčuju atd. S rybkama se moc neseru a nikdy sem neřešil žádnou nemoc, či řasy. Vše se mi krásně množí, kytky rostou a mám svatej klid

Se naučej

Trochu hygieny neuškodí...

Pokud nemáte odchytové ryby, neví co je to
"Jako v přírodě

"!
Tohle neřeším. Najdu v lese i kůrou. Oklepu o beton a plácnu to rovnou do aqa. Jako v přírodě

0 08.11.2010 21:11 Hanka – Ancistrus
A ještě jsem se chtěla zeptat zda by mělo být to dřevo opracované hladké nebo to mám nechat jenom tak bez vybrušování. Děkuji.
Ahoj. Určitě jakékoli tvrdé dřevo, nebo z pálené hlíny (cihla). Plast určitě ne (škaredý)
No já dávám dřevěný dutý větve od vrby po habr ..tvrdší vydrží dýl......
0 08.11.2010 20:35 Hanka – Ancistrus
Ahoj prosím o radu. Chovám ancistruse a chtěla bych jim poskytnout více ukrýtů a napadlo mě že bych jim tam dala nějakou trubku a zajímalo by mě co by bylo nejlepší. Je pro ně vhodnější trubka platová nebo dřevěná? A pokud dřevěná tak z jakého dřeva by to mělo být? Předem děkuju za rady.
Taky mám jednoho s flekem po úrazu...vlezli do kořenu a šprajcli se tam jeden uhynul a druhýho sem vyrval peanem za ocas..první se držel i mrtvej tak že sem ho na víckrát přetrh...bylo mi líto kořenu a vyvařit eště živýho sem nechtěl..zbyl mu světlej flek na hlavě..hlava druhýho nešla ven tak sem to dal obrat malejm ancům a krevetám adruhej den ráno sem vyndal supr vypreparovanou lebzu


Obávám se že to není žádný šlechtitelský výtvor, ale na 99% jen dobitý samec po soubji s jiným samcem. Podobná zranění jsou u samců Ancistrus spec. běžná, ikdyž v tomto případě docela rozsáhlá. Soupeřící samci si tato zranění způsobují při přetlačování vystrčenými trny na žábrech. Snadno se jim to hojí, nikdy se mi nestalo, že by samec uhynul, vždy se bez následků uzdravil.
Fotka je z mé prezentace.
Tedy abych se přiznal, na první pohled bych myslel, že je to spíš nějaká nemoc...
Jiným se líbí

, holt není na světě ten....
Zajímavý ale mě by se nelíbili

To by tedy mohlo takto vypadat...

0 07.11.2010 13:26 dadan Tak to sem teda neviděl..ale podle filmový hlášky..vaši p..sem taky..a věřím

Přidat reakci
1 ...... [59] ...... 82 83
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116539x