Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 16:36 Muž FreeDale [17] - Labyrintky – Re: Pavlík :-(
No, jestli chceš, aby byli ancíci spokojený a pohodě se mohli množit, dej jim dost pestré potravy. Nejlépe přikrmovat zeleninou a střídat tablety, vločky a tak. Taky nekonzumuješ jen řízky, i když ti moc chutnají.
Pak jim tam taky dej nějaký kus trubky, nebo skořápku z kokosu, ať se mají kde schovat.

Jo, a nezapoměň k tý samici dát taky nějakýho samce, jinak to nebude funovat ;-) smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 15:16 Pavlík :-( – Samička ancistruse
dobrý den chci se zeptat čím bych mněl krmit samičku ancistruse aby mněla jikry .... stačí obyč. vločkové krmivo ?? dík:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 21:53 Muž voko [9] - Živorodky
mě se ancitrusi třeli každý měsíc, ale teď je mám každého v jiném akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 19:29 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Opteron
Klidně i dřív jak za měsíc, ale klidně se může stát, že si daj na rok pokoj. A pokud se jim nechce, nedonutíš je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 17:17 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Opteron
Skoro furt - prodleva bývá kolem tří, čtyř týdnů - při dobrém krmení platí spíše ta kratší lhůta.-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 16:54 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Jak často se třou?
Zdravím, jak často se ancíkové doakáží třít? Vytřeli se mi poprvé v létě, pak dva měsíce nic, nedávno se vytřeli znova, potěr však během tří dnů uhynul a do dvou týdnů vyplavali další, teď se mají krásně k světu, krmím je tabletami a pěkně po nich rostou, doufám že přežije všech cca 70 zlaťáků:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 18:16 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: LiborSprysl
Jasně. Sranda musí být :-D
To víte že kolem toho taky skáču jak magor, ale chodím pozdě dom a o víkendech makám na báráku, nebo jedu někam s koňma :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 18:15 S Muž invalida [3881]
Abych teda řek pravdu..že bych měl až tak extra ryby to nemám..max elka sou náročnější..ale průsery sou opravdu častěji z přečetnosti pohrabání než z nedostatku...nemyslím ty zelený žumpy co nikdo neřeší a možná tam někde..kdyby bylo vidět ještě jsou ryby :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 18:08 Muž LiborSprysl [9015] – Re: roper
Bio...co???? smich potlesk řekněme nádrž, která to schroupne i když do ní měsíc nešáhnete. Tak to být vámi problém chovatelů neřeším ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 18:03 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: LiborSprysl
Já to taky neberu jako machrování. Nikdy jsem nemachroval, protože nemám s čím.
Přez držku sem dostal hodněkrát, ale od koní a krav. Jasně že mi taky něco občas zhebne, protože su furt někde na cestách a nedávám časově údržbu. Proto mám v aqa málo rybek, aby se udržel biotop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 17:54 Muž LiborSprysl [9015] – Re: roper
Ale to já mám mnoho akvárií třicet let také dost, no pořád se pokorně dívám, abych těm rybkám zbytečně neubližoval, nemachroval, že už vím všechno a tak dál....Jen tak mimochodem, když se moc daří, tak většinou člověk-chovatel dostane přes držku. To se vám ještě nikdy nestalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 17:47 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: LiborSprysl
Tak aby bylo jasno! Už 20 let mám aqa. Hodně málo kdy něco vyvařuju, speciálně čistím, kartáčuju atd. S rybkama se moc neseru a nikdy sem neřešil žádnou nemoc, či řasy. Vše se mi krásně množí, kytky rostou a mám svatej klid :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 17:44 Muž LiborSprysl [9015] – Re: roper
Nebo chcípnou.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 07:56 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: LiborSprysl
Se naučej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 06:16 Muž LiborSprysl [9015] – Re: roper
Trochu hygieny neuškodí... tone Pokud nemáte odchytové ryby, neví co je to
"Jako v přírodě :-D"!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:17 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Hanka
Tohle neřeším. Najdu v lese i kůrou. Oklepu o beton a plácnu to rovnou do aqa. Jako v přírodě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:13 S Muž invalida [3881] – Re: Hanka
Sami oleštěj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 21:11 Hanka – Ancistrus
A ještě jsem se chtěla zeptat zda by mělo být to dřevo opracované hladké nebo to mám nechat jenom tak bez vybrušování. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 20:54 Muž roper [10] - Cichlidy – Re: Hanka
Ahoj. Určitě jakékoli tvrdé dřevo, nebo z pálené hlíny (cihla). Plast určitě ne (škaredý)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 20:52 S Muž invalida [3881] – Re: Hanka
No já dávám dřevěný dutý větve od vrby po habr ..tvrdší vydrží dýl......
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 20:35 Hanka – Ancistrus
Ahoj prosím o radu. Chovám ancistruse a chtěla bych jim poskytnout více ukrýtů a napadlo mě že bych jim tam dala nějakou trubku a zajímalo by mě co by bylo nejlepší. Je pro ně vhodnější trubka platová nebo dřevěná? A pokud dřevěná tak z jakého dřeva by to mělo být? Předem děkuju za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 22:26 S Muž invalida [3881]
Taky mám jednoho s flekem po úrazu...vlezli do kořenu a šprajcli se tam jeden uhynul a druhýho sem vyrval peanem za ocas..první se držel i mrtvej tak že sem ho na víckrát přetrh...bylo mi líto kořenu a vyvařit eště živýho sem nechtěl..zbyl mu světlej flek na hlavě..hlava druhýho nešla ven tak sem to dal obrat malejm ancům a krevetám adruhej den ráno sem vyndal supr vypreparovanou lebzu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 22:12 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: dadan
Fotka k příspěvku Obávám se že to není žádný šlechtitelský výtvor, ale na 99% jen dobitý samec po soubji s jiným samcem. Podobná zranění jsou u samců Ancistrus spec. běžná, ikdyž v tomto případě docela rozsáhlá. Soupeřící samci si tato zranění způsobují při přetlačování vystrčenými trny na žábrech. Snadno se jim to hojí, nikdy se mi nestalo, že by samec uhynul, vždy se bez následků uzdravil.
Fotka je z mé prezentace.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 20:07 sustik
taky sem se toho nejdřív lekl coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 19:29 Muž Yirka [9126] – Re: dadan
Tedy abych se přiznal, na první pohled bych myslel, že je to spíš nějaká nemoc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 16:23 Muž LiborSprysl [9015] – Re: invalida
Jiným se líbí:-), holt není na světě ten....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 16:06 S Muž invalida [3881] – Re: LiborSprysl
Zajímavý ale mě by se nelíbili :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 15:14 Muž LiborSprysl [9015] – Re: dadan
To by tedy mohlo takto vypadat...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 13:26 dadan
rybicky.net/fotogalerie.php… Zdravím myslel jsem že by to mohlo vypadat nějak takto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 11:06 S Muž invalida [3881] – Re: LiborSprysl
Tak to sem teda neviděl..ale podle filmový hlášky..vaši p..sem taky..a věřím smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 09:16 Muž LiborSprysl [9015] – Re: invalida
Panda je takové "óbéčko", to není variabilně skvrnitý - to je prostě světlý ancistrus s tmavými fleky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 09:11 S Muž invalida [3881]
Samozřejmě ancíci sou např klasicky kropenatí nebo s většími skvrnkami na podkladu ale to je spíš variabilita v rámci druhu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 08:45 Muž Yirka [9126] – Re: LiborSprysl
Samozřejmě že šlechtění je šlechtění. Já spíš upozorňuji tazatele, aby nečekal žádné zázraky a místo o usedlosti píšu o variabilitě druhu sp. Ale možná jsem to nevyjádřil zcela přesně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 06:21 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Yirka
No tolik přesvědčivý bych nebyl:-) Karel Zahrádka už před lety psal o ancistrusech "panda" - což jsou ancistrusi "strakatí". Už jsem je viděl také. Navíc například v Polsku existují žlutí ancistrusi s oranžovými tečkami - identicky zbarvení jako klasický ancistrus (tmavý,světlé skvrnky), ovšem ve světlé verzi. Vznikli údajně šlechtěním mezi žlutými ancistrusy a LDA 16. Takže sice tazatel asi nic nového nevyšlechtí, ale že by Ancistrus sp. byl tak usedlý, jak by z vašich poznámek mohlo vypadat, to tedy vskutku není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 21:10 S Muž invalida [3881] – Re: dadan
nejoblýbenější... tady máš blbě i... a kříženci nebudou
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 21:02 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: dadan
Z vlastní zkušenosti, kříženci budou, ale nikdy nic napůl. U mě třeba samec gold, opravdu oranžový, né bílý albín, a samice hnědé, hnědé long fin, davají potomstvo zásadně buď hnědé, hnědé long fin, gold, gold long fin. Poměr kolik je jakých nesleduju, stejně nevím s kterou/ktarýma samičkama konkrétní výtěr byl.Samec hnědý long fin a samice hnědé, hnědé long fin, dávají potomstvo stjné jako v prvním případě, protože byť jsou všichni hnědí jsou nositely genů gold ancistrusů. Někdo z rodičů, prarodičů... byl taky gold.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 20:31 Muž Yirka [9126] – Re: dadan
Vždyť ti píšu, že žádní kříženci nebudou. Budou ti nebo ti. Ancistrusi sp jsou stejně různě zbarveni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 19:31 dadan – Re: Yirka
nevíš kde je nějaké foto jak by mohly vypadat ti kříženci??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 19:28 dadan – Re: Yirka
no budu kupovat větší cca 300l to by mohlo stačit ,mám jich moc vím o tom ale je to moje nejoblýbenější ryba mají dost potravy dost schovek tak zatím není problém!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 19:11 Muž Yirka [9126] – Re: dadan
Nějak flekatí budou každopádně. ;-) Všechno to jsou dorostenci. Ta nádrž je pro ně malá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 19:07 dadan – Re: Yirka
měl jsem L144 a ten měl na sobě hnědý flek nebyla to nemoc a ni nic jiného ,bohužel zdechl,může se stát že budou flekatí??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 19:04 dadan – Re: Yirka
chci je odchovat a pak jich daruji! Mám akva 100l dost osazene rostlinami,chovám mečovky ,paví oka ,a mam tam 7 ancistrusu, 2xgold 5-6cm, 2xobyč5-6cm ,2x long fin 3-4cm 1xL144 3cm,mam tam umělou skálu pod tou jsem našel vajíčka samec je tam pořad zalezlý,kokos ,atd hodně schovek pro ancistruse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 19:00 Muž Yirka [9126] – Re: dadan
Co z toho bude uvidíš, rozhodně nečekej nějaké barevné či ploutvové variace. Buďto to nebo to. Je to jeden druh rybek, tak se křížit pochopitelně mohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 18:55 dadan
muže se křížit obyčejný ancistrus se zlatým ? jestli jo tak co s toho bude ?? chovám i long fin může se taky skřížit s obyč nebo zlatým ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 18:54 Muž Yirka [9126] – Re: dadan
Je to tam opravdu napsáno v odstavci odchov a vcelku to sedí - cituji: Rybky se vytírají do jeskyněk, kde samička lepí jikry na podklad. Potěr se vykulí za 3-5 dní, za další 4 dny stráví žloutkový váček.
Co se týče postupu po vykulení a rozplavání záleží na nádrži, obyvatelích, osázení a také na tom co máš s mladými dále v úmyslu. U tebe nejsou žádné informace, takže těžko co radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 18:49 dadan – Re: Yirka
nevíš za jak dlouho se vylíhnou ?? mám jich pak odlovit a dát je zvlášť?? za odpovědi děkuji David
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 18:45 Muž Yirka [9126] – Re: dadan
Nech to na samci, zbytek nastuduj zde v atlasu rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 18:32 dadan
Zdravim dnes jsem našel vajíčka ancistruse ,mám se o ně nějak starat?, nebo vše zvládne samec ? Je to ve společném akva s živorodkama . Za jak dlouho se vylíhnou? Mám dost zakalenou vodu ,mužu vyměnit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 16:08 Muž domik101 [17] - Živorodky – Ancistrus paření
Zdravim jak se paři ancistrusy?A prý jen v noci je to pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 22:32 Muž Yirka [9126] – Re: Amynka4
Tak jak to píšeš to opravdu zní jako nesmysl. Sám krunýřovec mladé mít nemůže. Velikost - záleží o jaký druh se jedná. Pokud o běžný ancistrus sp., tak 4cm je rovněž pro množení poněkud nepravděpodobné. Nejsou to mladé od té platy?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [59] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-odchov?od=2901