Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2019 15:47 Muž vlka [3444] – prťata
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Musel jsem narychlo udělat provizorní AQ, kam jsem dal kámen s otvorem kde je dorost. Brzy se rozplaval. Krmení ze vzduchu. Jinak jsou šnečci neúprosní. Malí rostou jak z vody. Omluva za kvalitu fotek.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2019 20:46 Muž vlka [3444] – drobotina
Fotka k příspěvku Hezký večer. Tak už je jich v otvoru v kameni vidět 8. Na moment si samec někam odplaval, jinak je hlídá jako hrom. Mám jen 5ti litrové miniakvárko, kdybych tam kámen i s nima dal, asi by dlouho nepřežili.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 16:06 Muž vlka [3444] Re: A.K.
Asi je počítá. A krmení? Budou se muset postarat sami a vůbec nemám strach, že by to nezvládli. Chovat je nechci a pokud vyrostou, bude potíž je odlovit. Jestli jsem pochopil co jsi napsala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 04:26 Žena A.K. [17] Re: vlka
Krmí? To by byl asi první. Krmit bys měl spíš ty ne? Taky bych si doporučovala o odchodu něco přečíst aby nebyla starost co s nimi predcasna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2019 23:02 Muž vlka [3444] Re: Atomret
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Rybiček mám dost. Už abych přemejšlel, co s nima až povyrostou.
Samec nepřetržitě hlídá díru v kameni s mladejma a občas tam nakoukne. Krmí?.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2019 22:24 Muž Atomret [41] Re: vlka
Ti klidně přidám jednohou ,, dlouhoploutvičku,,.-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2019 17:54 Muž vlka [3444]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dnes při údržbě, při výměně vzduchovacího kamene odstraněn starý „děrovaný“ kámen, který překážel a ve vaně, při oplachu kamene z něj začali vypadávat malí cvrčkové ancistrusové. ze 7 co jsem měl na počátku jsem si nechal jen dva a najednou tohle překvapení. 2 jsem vytáhl z vany a další dva našel až po údržbě při oplachu vaničky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   20.03.2019 22:32 Muž Tojsouvěci [3587] - Kytky s čudlamaRe: Kreveta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   20.03.2019 17:21 Muž rudolf [4681] Re: Kreveta
Jako proč??? ne Ancistrus není živorodka, ancistrusové se vytírají jako většina ryb, čili samice uvolní z těla jikry a samec je oplodní. Navíc ryba na fotce je ještě sama mládě. Možná by to chtělo něco si nejen o ancistrusech, ale o rybách vůbec přečíst?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 17:00 Kreveta
Fotka k příspěvku Má mláďata? coze
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 17:39 R Muž Anthrax [4762] Re: Kreveta
To poznáš, neboj.
www.akvarijnirybicka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 17:27 Kreveta
Co ancistrusové dělají při Páření (abych to poznal)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2019 19:10 S Muž invalida [3881]
Jestli chceš mladý zkus tohle, občas plátek brambory, občas kousek filé. Filé nech roztát, ne abys ho tam dal zmrzlý. Vypusť třetinu až polovinu vody a dopusť chladnější. Klidně akvárko zkal spíš doporučuju zakalit. Napodobíš tím tropický období dešťů kdy se ancíci dobře množej. A jinak si něco přečti sám. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.03.2019 08:29 R Muž Anthrax [4762] Re: Kreveta
Jenom tím že je někam prelovíš se ti nevytřou. Samička musí být připravená a rybám se musí chtít. A kdyby se jim chtělo a samička byla připravena, tak už se ti vytřeli tam kde jsou. Takže ty ryby nepřelovuj a nech to na přírodě. Něco přežije. Co pak s těma mladejma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 08:26 Olin Re: Kreveta
Můžou a nemusí....celkem těžká otázka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2019 07:57 Kreveta
Děkuji
A kdybych dál pár ancistrusu od ostatních ryb tak by se rozmnožily? ahoj pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 21:59 Muž Tojsouvěci [3587] - Kytky s čudlamaRe: Kreveta
Většinou kdykoliv,když to na ně přijde,ale převážně v pozdním odpoledni před soumrakem,nebo zhasnutím osvětlení během jednoho tření se se mohou postupně vystřídat i tři samice v kladení jiker,někdy i s odstupem jednoho dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 21:42 S Muž invalida [3881] Re: Kreveta
Rybky se vytírají do jeskyněk, kde samička lepí jikry na podklad. Potěr se vykulí za 3-5 dní, za další 4 dny stráví žloutkový váček.

Kterou část množení máš na mysli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.03.2019 20:33 R Muž afc1886 [14681] Re: Kreveta
A v jaké lidi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 19:56 Kreveta
V jaké části dne se množí ancistrusové? ahoj ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2018 12:45 Muž BHMarten [2] - krunýřovci obecněRe: BHMarten
k tomu potěru co zbyl jsem přidal vzduchovací kámen a stejně padla během dvou dnů další polovina. zkusím ještě jednou nějak ty sumce přeléčit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.12.2018 20:36 Muž Tojsouvěci [3587] - Kytky s čudlamaRe: BHMarten
Potěr je infikován z výkalů rodičů!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 17:59 Muž BHMarten [2] - krunýřovci obecněRe: Xpe
já nevím, kdyby chyběl kyslík tak by měly rybky padat už asi v té jeskyni první 4 dny si myslím, ale mám hamburské filtry a je to poháněné bublifukem .. takový ten český bublifuk navrtaný a to si myslím že to okysličuje vodu dost.. tak mohu tam kamínek na dno klidně hodit. Otázka krmení si myslím že zde nehraje roli, jelikož jakmile sumečci opustí jeskyň tak hynou do pár hodin.. že by jim tak extrémně chyběla nebo vadila potrava si taky nemyslím,... přeci jen váček ještě zcela strávený nemají. Každopádně vlastně ani potravu nehledají.. vypadají že nemají ještě potřebu, neviděl jsem nikdy že by se hnaly za okurkou nebo na list salátu, zkoušel jsem cokoliv ale v podstatě padají dřív než začnou žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 13:21 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: BHMarten
Je možné že tvá voda není dost okysličená, stačí přidat vzduchování s nejmenšími bublinkami. A čím je krmíš? to taky může bít důvod úhynu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 11:55 Muž BHMarten [2] - krunýřovci obecněRe: Prašan
mě se rybky třou tak jednou za měsíc.. to je dobrý, ale potěr nepřežije.. mám pocit že ani přijímat potravu nestihnou.. co jsem si ještě všiml tak nedrží se u dna ale na skle spíš u hladiny. jakoby hledaly kde bude víc okyslyčená voda. jediný co mě napadá slepit pár skel, udělat menší akva, nechat to zaběhnout a pak odebrat čerstvé jikry a zkusit to separovat ale do akvária kde budu vědět že nic není.. jenže je otázka co přenesu s jikrami. mě to mrzí že už tolik výtěrů přišlo vniveč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 09:46 - Re: BHMarten
Množili sa mi ako divé viď. video www.youtube.com/… - všetko vlastný odchov www.youtube.com/… .
No už posledný rok absolutne nič.Moja domnienka je,že potrebujú o čosi mäkkšiu vodu.Tú som im totiž na začiatku dával,než som prešiel k úprave o troška tvrdšej vody.Inak si to vysvetliť neviem.
V tvojom prípade môže byť opodstatnená obava i z hlístic.V ukryte poter spotrebúva žltkový vačok a tak ešte nepríjma potravu.Rozplave sa ,začne prijímať potravu a môže nastať problém.
Ja som používal na začiatku pri kúpe dospelých JBL Nedol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2018 09:06 Muž BHMarten [2] - krunýřovci obecně – ancistrus RED - už nevím
Ahoj, potřeboval bych radu/názor... nedaří se mi odchov červených ancistrusů... na začátek uvedu že klasického ancíka SP jsem odchoval po stovkách, ale ten červený se mi nedaří. už jsem takhle přišel asi o 15 výtěrů a scénář je vždy podobný..
samec hlídá jikry, ty se vykulí.. v jeskyni vše Ok ty 4 dny.. pak začnou vyplavávat z jeskyně a zároveň začnou padat, pokaždé když opustí jeskyň do pár hodin odcházejí.. tomu nějak nerozumím když v jeskyni jsou v pořádku ve stejné vodě. Ale delší dobu pozoruji že výkaly dospělých ryb se shlukují do takových chuchvalců, je to až takový slizovitý.. zkoušel jsem je jednou přeléčit eshou ale moc se to nezměnilo.. jakoby ty ryby nebyly úplně v pořádku. občas vidím v akváriu výkal jako průsvitné vlákno, jednou jsem pár vykulených malátných kusů přehodil do vedlejšího akvária a zachránil jsem je.. podezíral jsem hlístice které jsem kdysi v tomto akváriu měl ale tím to není. teď už tam nejsou a v akváriu kde jsem zachránil těch pár kusů, tam naopak hlístice stále mám, ale je to takový ten dle mého názoru neškodný - zároveň těžko vyhubitelný druh. Předposlední výtěr jsem odebral do skleničky s přívodní hadičkou z čerpadla tak jako jsem dříve dělal SPčka, ale i při proudění mi zas v tomhle akváriu jikry splesnivěly. vykulil se jen jeden kousek, který teda ještě žije. Z posledního výtěru jsem přendal do tohoto akvária vykulené jedince a stejně půlka hned padla. myslel jsem si že když jsem nikdy neměl problém s SPčkama že odchov RED sumců bude také v pohodě ale nějak se s tím peru.. uvažuji ještě že slepím jedno nové čísté akva s čistým filtrem a zkusím odchov v něm.. nejde mi to do hlavy.. vodu měním, je křišťálová, v těch akváriích žijí ryby, mám tam hamburské filtry.. ale tyhle červený potvory ne a ne přežít. příjde mi že ti dospěláci nejsou úplně v pohodě.. mám dno čisté a takové ty shluky výkalů do chuchvalců se mi nelíbí. co myslíte ? nepamatuji se že by mi někdy takhle nevydržely Spčka.. tam byl třeba problém pak déle po několika týdnech při přežrání artémiemi ale tohle padá hned jak to opustí jeskyni.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2018 20:55 Kriri – Malí ancistrusove
Zdravím, rozmnožili se mi ancici, malí už vyplavali se zbarvením od táty z pod kmene.
Mám v akváriu i tetry královské, několikrát se pokusili nějaký jedince sežrat.
Za jak dlouho cca ancistrusove vyrostou a budou mimo nebezpečí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2018 22:56 R Muž ctibum [6907] Re: Majka
A poradit potřebuješ s čím? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 22:53 Majka – ancistrus - jikry
Ahoj,
prosím o radu. Máme páreček ancistrusů, a aspoň co jsem doposud viděla, tak se nám podruhé vytřeli. Ale jak napoprvé, tak i teď je hrozen jiker mimo "skovku". Posledně se nic nevylíhlo, tak jsem zvědavá, jestli se teď zadaří, nebo ne.
Díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2018 08:56 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: fildaxi
Až stráví žloutkový váček, začít krmit. Vločky, škrábané mražené patentky... Hodně vzduchovat, hodně krmit, pravidelně měnit většinu vody a pozor, ancistrus není žádný vegetarián!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 23:51 - Re: fildaxi
Nakŕmia sa rovnako ako dospelé.Ibaže sú za mlada viac svetloplaché a tak doporučujem predkladať im krmivo na noc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 20:23 fildaxi – krmivo pro malé ancitrusy
Dobrý den, prosím o radu. Začínaji se mi lihnout ancitrusy gold. Čím je mám krmit a kdy? Samec je stále hlída, leží u nich a postupně se uvolnuji. Jsou izolované od zbylých ryb. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 09:17 Petra Re: A.K.
Vdaka :-) uvidím v budúcnosti, hádam bude vsetko ok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 07:23 Žena A.K. [17] Re: Petra
To budou střeva :) potvrzuji. Je možné že má i parazity ale tohle vypadá přesně jako ti moji, když jsou napucly nějakou dobrotou. A to bydlí v akváriu kde jsem likvidovala plostence a obávám se že onen přípravek krom ploštěnců likviduje i jejich nejrůznější pribuzne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 23:52 Petra Re: Tojsouvěci
Tojsouvěci napsal: To co považuješ za červa, je tmavší obsah trávícího systému,vylučování extrementu je viditelné na prvním snímku. ;-) Ach. Mi odlahlo, citala som na starsich forach a jeden tam fotil prisavnika presne s takýmto "niecim" a mu odpovedali, ze sa jedná o parazitov, tak ho isiel liečiť, neviem ale ako to dopadlo. Každopádne nechcela som nic podceniť. Vdaka moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.09.2018 23:41 Muž Tojsouvěci [3587] - Kytky s čudlamaRe: Petra
To co považuješ za červa, je tmavší obsah trávícího systému,vylučování extrementu je viditelné na prvním snímku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 23:14 Petra – Parazity?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, neviem najst nijake aktuálne forum, tak sa spytam na to tu. Mam mesiac zalozenu nadrz, doteraz, len rastliny a filter nonstop,pred par dnami som dala uz ryby, mlade gupky a 6 ks tetier neónových, 112l (cisty objem 100l) , rýchlo rastuce nenarocne rastliny, hygrophila polysperma, corymbosa, anubiasy atd. Pred par dnami som si doniesla z obchodu prisavnika mladeho, asi 4 cm , ale mam pocit, ze ma parazita. V bruchu vidim akoby velkeho cerva. Teda aspoň myslim. Este mam jedneho z mensieho akva, toho uz mam mesiac, ma okolo 6-7 cm, ten mi nepride, ze by mal nieco take. Ale nie som si ista. Ved pridam foto, prosim posúďte a poradte ako a cim odstrániť takuto vec. Vdaka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 13:23 Muž Vladik [16] Re: Aslan
Ideální doba pro přemístění je těsně před rozplaváním.
Podebrat celý kořen v akváriu miskou tak, aby nedošlo k vyplavení potěru a i s vodou přemístit do jiného akvária. Potěr se vykulí 5-6 dnů po nakladení jiker a přibližně po stejné době dojde po strávení žloutkového váčku k rozplavání.
Vše záleží na teplotě. Těsně před rozplaváním jsou malí ancistrusi vybarvení podobně jako dospělí a nemají už žloutkový váček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 12:12 Aslan
Můžu třeba dát ten kořen do toho akva, než se rozplavou???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 10:04 jamajcan Re: Aslan
Taky zdravím.
Až se Ti je podaří polapit. Chytání anťáků ve společenské nádrži je někdy docela o nervy :-) Proto je lepší použít pastičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2018 08:20 Aslan
Fotka k příspěvku Zdravím lidičky, kdy je dobrý přemístit malý ancíky pryč? Myslím co nejdřív do větší nádrže se stejnými parametry vody..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 21:46 jamajcan Re: Xapatan
Spíš bych čekal nějakého Panáka, ale jak psal kolega, foto napoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 21:33 R Muž ctibum [6907] Re: Xapatan
Chtělo by to fotku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 21:26 Xapatan – Je to Megalancistrus?
Dobrý den, dostal jsem sumečka a nějak mi vyrostl, má cca 40cm. Je toto Megalancistrus? Budu rusit akvárko pro nedostatek času. Jaká by byla cena této ryby? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 16:56 Aslan
No uvidíme... mě se jednalo třeba, aby to nebylo začátek vodnatelnosti... Alě děkuju že aspoň vy jste zareagoval ;-) No ale samec je stejně pořád schovanej a nechci mu líst do zelí a zbytečně ho stresovat čučením do kořenu, když dovnitř už přes anubias ani není vidět :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2018 14:10 Aslan
Fotka k příspěvku Dobrý den, je tato samice plná nebo jen "dobře" živená? Poslední snůška byla koncem čevence. Děkuji :-) :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2018 07:11 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
To je masakr v šedesátce. rozzureny A ty dvě skaláry jako bonus. coze V tomhle případě je odchov ancistrusů to poslední, co bys měl řešit.

Jinak samozřejmě v tomhle žádný potěr nepřežije, na to bych si vsadil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2018 14:43 R Muž afc1886 [14681] Re: Bobo38
Už takhle tam máš hodně a ještě k tomu nevhodných rybek do toho tvého objemu. Polož si otázku, co budeš s těma malými ancíky potom dělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.07.2018 14:04 R Muž Anthrax [4762] Re: Bobo38
No pro ty ryby to je bezva zpestření být v takovýchto podmínkách hmm Ty ryby jsou dost nesourodé i kdyby byly v dvoustovce. Navíc nakoupit ryby a až potom řešit jejich nároky je jako stavět dům místo od základů od střechy. Ta redukce ryb by byla vážně na místě. :-)

OT prosím

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-odchov?od=101