Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 22:03 PR0V0CATEUR Re: MonterMonty
Dobrá, zařídím, děkuju za radu... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 21:58 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: PR0V0CATEUR
Paráda , jen bych doporučil udělat odsávačku z klasického nápojového brčka a vzduchovací hadičky , a luxoval bych jim každej den to dno , ted se to bude tak čtyři pět dní jen válet po dně , tak at se v tom zbytečně nerochní palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.07.2014 11:19 PR0V0CATEUR
Fotka k příspěvku Všem mockrát děkuju za rady, už se to pomaličku tetelí ven... X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 23:30 - Re: PR0V0CATEUR
Ja ich mám tiež len pre radosť. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 22:58 PR0V0CATEUR Re: michal456
Já zase nedělám žádný intenzivní chov, já jen tak pro radost... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2014 20:22 michal456 Re: PR0V0CATEUR
hlavne nezaberie vela miesta,mozes mat viac pet flias vedla seba ,ak mas viac chovnych parov,takze si to rozdelis podla veku :-D
davam im tam list salatu +ked tam hodis tabletku -prud vody ti krmivo odplavi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 23:54 - Re: PR0V0CATEUR
Až budeš mať trocha čas môžeš si skúsiť zhotoviť egg tumbler(známa to hračka pri odchove cichlíd)
www.google.sk/…

Najjednoduchšie riešenie čo poznám viď. foto z netu
i478.photobucket.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 23:26 PR0V0CATEUR Re: michal456
Zajímavé řešení, můžu si to zkusit připravit na příště, ale teď už to asi nemá cenu, už tak jsem s nima dost šachoval, ale díky za inspiraci... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 23:13 michal456 Re: PR0V0CATEUR
Fotka k příspěvku pet flaša -odrezat dno
tam kde bol vrchnak dat sietku proti komarom alebo zaclonu
prived hore hadickou vypust z filtra -preplachne to ikry a vytecie von cez sietku
zavesit to do akva kde su rodicia -zabezpecis tym teplotu a zlozenie vody


 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 21:08 PR0V0CATEUR Re: Plecos
Zkusím to ještě přehodnotit a dát to někam v té síťce...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.07.2014 21:06 Muž Plecos [322] Re: PR0V0CATEUR
Teď se na fotky dívám v jiném pc a asi ty jikry budou dobré :-)
Neměl by to být problém odchovat, ale spíš, než v nově založené nádržce doporučuji postup, který jsem napsal níže. V zajetém akva s chovnými rybami jistě větší stabilita...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 20:34 PR0V0CATEUR Re: Plecos
Já ty akvária bohužel vůbec neumím fotit, vždycky se mi to rozmaže i když fotím ze tmy proti osvícenému akváriu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 15:02 Muž Plecos [322] Re: PR0V0CATEUR
Nejlehčí je hodit jikry do síťky a tu nějak upevnit v akva s rodiči do proudu vody z filtru, aby se jikry trochu hýbaly. Já to dělám tak, že do akva přilepím na přísavkách porodničku pro živorodky a na ní položím tu síťku.
Jinak obě fotky jsou celkem neostré, ale řekl bych, že ty jikry jsou nějaké špatné... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 11:18 PR0V0CATEUR Re: prasan
Zkusím připravit nějakou rozplavávačku aspoň na 20 litrů, z původní vody od rodičů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 11:10 - Re: PR0V0CATEUR
Za málo.Vyliahnu sa v pohode,len neskôr musíš udržať super podmienky(hlavne čo do kvality vody) aby ti čo najviac ostalo a dorástlo.No a nezabudnúť kŕmiť. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 11:08 PR0V0CATEUR Re: prasan
Super, mockrát děkuju za rady... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 11:07 - Re: PR0V0CATEUR
Tak fajn,uvidíš čo z toho bude.Neraz som takto aj bez samca maličké vychoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 11:06 PR0V0CATEUR Re: prasan
Hadička na přivzdušnění je přímo na tom filtru, na fotce jsem to měl ještě ucpané, teď jsem tomu už přidal... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 11:05 - Re: PR0V0CATEUR
Myslím,že by to takto bolo faj.Plus by si tam do vytieračky mohol pridať hadičku a vzduchovací kamienok.Predsa len stabilnejšie podmienky a tá zabehnutá filtrácia.No uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 11:02 PR0V0CATEUR Re: prasan
Ano voda je původní, chtěl jsem je dát jak jsi říkal do takové té plastové vytíračky pro živorodky, ale i když jsem to dal až k filtru, tak mi připadlo, že to skoro vůbec nepropouští mezi tou mřížkou, tak jsem zkusil tohle řešení...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 11:00 - Re: PR0V0CATEUR
Dúfam,že si dal vodu z pôvodnej nádrže.Prúdenie toho filtríka čo najsilnejšie.I keď by bolo predsa len lepšie riešenie to čo som ti napísal.Znáška by takto ostala v zabehnutej vode a pri zabehnutej filtrácii.Samozrejme držať stabilnú teplotu ako v pôvodnej nádrži.
Pozerám,že máš odchovničiek do aleluja,takže by to pre teba nemal byť problém.Takže nechápem prečo sa vlastne pýtaš?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 10:50 PR0V0CATEUR
Fotka k příspěvku Uvidím, co miniakvárko se slabým filtříkem...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 10:30 - Re: PR0V0CATEUR
Je možné,že jednu znášku stráži a tá druhá je od druhej samice.Ak z toho chceš mať mladé,tak to daj do dákej predierovanej či sieťovanej nádobky priamo k výtoku filtra resp.k okysličovaniu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 10:21 PR0V0CATEUR Re: lapi
Stejně by asi nemělo cenu se mu je nějak snažit nacpat zpátky, asi by je vyhodil znova i kdyby byly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 10:10 lapi
muže se stat že jsou i neoplodnene tak je vyhodil s trubky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 09:58 PR0V0CATEUR Re: P
Snažil jsem se tam teď zasvítit baterkou, ale on se okamžitě nacpal do vchodu a bránil ve výhledu, tak možná ještě něco málo schovává...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 09:49 Muž P [125] - Betta splendensRe: PR0V0CATEUR
Pokud není do jeskyňky u samce vidět, je možné, že tam ještě něco má. Jen pak mladých nebude tolik.
Jinak další tření závisí spíše na samci. Samice je zaplněná za 14 dní.
Také jsem měl "profi otce", který skoro nežral a permanentně se staral o jikry a mladé. Jakmile se jeden vrh rozplaval, vytřeli se znovu. Naopak někteří si zase dají pauzu klidně měsíc a více, než se jim chce znovu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 09:37 PR0V0CATEUR Re: P
Tak díky, uvidím, co to udělá, kdyžtak snad za měsíc... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 09:33 Muž P [125] - Betta splendensRe: PR0V0CATEUR
Možné to je, můžeš to zkusit. Je to hodně o kvalitě vody a ideální je alespoň slabé proudění (samec je také neustále ovívá ploutvemi). Když se vykulí plůdek, bývá vyhráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 09:25 PR0V0CATEUR Re: P
Tak z mladých budu mít samozřejmě radost vždycky, je to rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_gold takže nic vzácného...

Jinak v nádrži jsou sami, takže leda by si to sežrali oni. Když to tam nechám jen tak, mohlo by být aspoň něco málo?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 09:23 Muž P [125] - Betta splendensRe: PR0V0CATEUR
Už to tu bylo.
Záleží, jak moc chceš mladé. Já bych to nechal jako zpestření stravy ostatním živočichům. Oni se Ti za měsíc vytřou znovu.
Umělý dochov je samozřejmě možný, ale pokud to není nějaký vzácnější druh, přijde mi to zbytečné.

Edit: Je pravděpodobné, že je to pouze část snůšky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 09:18 PR0V0CATEUR
Fotka k příspěvku Zdravím, Ancistrusi Gold mi vyházeli v noci jikry ven z takové keramické vytíračky. Stalo se mi to poprvé, obvykle vidím až mladé, tak teď nevím, co s tím? Mám to nechat jen tak nebo je mám raději pro jistotu opatrně přelovit jinam než se do toho pustí šneci? V Akváriu mám jednoho samce a dvě samice Anciků. Předem dík za radu...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 12:23 Muž patamatix [408] Re: Sojer
Chtělo by to založit prezentaci,bez ní je to jen hádání z křišťálové koule. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 08:45 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Sojer
Ako moc je akvárium zarastené rastlinami, ako častá údržba, aky je filter, aké hnojenie? Bolo by dobré zmerať hodnoty dusitanov, prípadne i dusičnanov a amoniaku. Od hladu zhynúť nemohli, prvé dni žijú zo "žĺtku", tak asi nejaký problém s vodou. Vlastne bolo to do dňa od vyliahnutia (vtedy vyzerajú ešte ako žubrienky, gulička s chvostíkom) alebo od rozplávania?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 23:19 Sojer – odchov
Prosím o radu, už několikrát mi pár nakladl snůšku jiker, došlo k vylíhnutí plůdku, který se rozplaval jen kousek od hnízda, ale do dne, mi všechen pohynul a zůstal ležet na dně. Mám 100 l akvárium, voda z vodovdu, krmím dostatečně, teplota 27 stupňů C. Stalo se mi to už několikrát. Co dělám špatně? Poradí někdo? Předem děkuji, Sojer.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 19:55 Muž SanelOne [5] - Tetry – žebrovník
Cau hosi, predem se omlouvam za prispevek, ktery s odchovem anciku nema moc spolecnyho. Mam jich v 60l nadrzi 5, 3 dospely a 2 asi dva centimetry velky. mam v nadrzi i zebrovnika a posldni dobou se chova nestandartne. Po peti letech zacal vylezat z akvaria a ja nemuzu prijit na to kde je chyba. Teplotu vody mam 24 stupnu, tvrdost i ph mam v ramci a jedina posledni moznost me napada, ze bud potrebuje na sous a nebo mu vadi prave ancistrusy. Co si o tom myslite? Je tu moznost, ze kvuli nim leze ven z nadrze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2014 18:25 - Re: Štefan
Sem tam je to menšia naháňačka kedy sa samec snaží pošťuchávať samičku a tak ju nahnať či nalákať do skrýše.Samica skrýšu skontroluje,ale len ona rozhodne či sa tam vytrie alebo nie.Zväčša sa však trú zavčas rána či cez noc a tak to že začal ovievať zistíš fakt až vtedy,keď sa samec zrazu stratí a nechodeva ani žrať.Záleží na samcoch.Niektoré občas niečo zobnúť idú a potom sa rýchlo vracajú k ikrám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 09:47 S Muž invalida [3881] Re: Štefan
Nijak sem něco netradičního nepozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 09:32 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: invalida
no to až ve fázi ovívání. Já jsem měl na mysli chování před nakladením jiker
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 09:12 S Muž invalida [3881] Re: Štefan
Nemůžeš najít samce...nebo ho vidíš v otvoru ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 08:56 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: prasan
samé pozitivní zprávy :-) Je možné v krátkosti nastínit, jak probíhá celý ten postup tření? Předpokládám, že samička naklade jikry napr, do jeskyňky, samec je pak následně oplodní a pak se již o ně stará on až do fáze rozplavání. Předchází tomu ještě nějaké chování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2014 23:08 - Re: Štefan
To že musia byť od mala je fakt hlúposť.Na začiatku som si to myslel aj ja,no po dlhšom chove + po radách skúsenejších chovateľov som zistil,že je to nakoniec jednoduché a takmer na počkanie.
Dokonca som raz kúpil dospelého gold samca o ktorom som netušil ako je starý.Bol tak starý,že už sa ani extra nehýbal a takmer som ho vyhodil.No povedal som si :,,dedku,ešte ti dám šancu.´´ smich
Ponúkol som mu krásnu samičku a ten dedek mi stále žije a úspešne sa zo samičkou trie.Musí to byť fakt tolerantná samička.Ten samček to dokonca dokáže ustrážiť pri cheraxoch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 23:02 - Re: MonterMonty
Pridaj tomu samcovi konkurenta a uvidíš.Mne sa takto samec po pošťuchnutí vytrel naráz z troma samicami.Jednu znášku som mu nechal a dve odchoval samostatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2014 22:20 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: MonterMonty
Že by byl maxim gorkyj? :) No teď už se nebijí, už si dokonce spolu vlezli i do jeskyňky, tak uvidíme. Je to pro mně premiéra, tak na to čumím jak bača do tuzexu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 22:16 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Štefan
tak pokud to vypadá jako boj , není to samec a samice , ti se věšinou (aspon u mě) někde slezou a před třením se navzájem čumákama jen tak lehce poštuchují , ikdyž mám jednoho samce (toho co mám nejdýl) a ten o samice nikdy zájem nejevil ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 21:52 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: MonterMonty
Tak to spíš vypadá, jako boj. Nemůžou si ublížit? Nebo to patří k dvořícímu rituálu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2014 20:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Štefan
nejlíp krmit , krmit , krmit živým/masitým a von ten samec už tu samici nejak nažene , černopruhá mi žere jikry skalár , obšas prožene maladé pávčat , ale nevšiml jsem si že by je chytla , možné to ale asi je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2014 20:45 radim Re: Štefan
Nemusí být od mala a černopruhé nejspíš nic ;-) možná si ze zvědavosti zobnou, ale potěr anc. je po rozplavání docela velký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 20:41 Muž ŠtefanT [206] - Živorodky
V jedné nádrži mám samce a v druhé samici ancistrus.sp + dvě parmičky černopruhé. Četl jsem, že pár musí žít spolu odmala v jedn nádrži, aby se v budoucnu dokázali třít. Je to opravdu tak, nebo pokud samce přelovím k samici, je reální možnost, že se to povede. A pokud ano, co na to ty parmičky? Dík za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 22:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Mollynka
není potřeba přelovovat celé akvárko , stačí jikry nebo vykulený potěr(když o nich víte)přelovit se samcem či bez něj klidně do pětilitové elementky s malým bublifukem nebo jen jemným vzduchováním , přelovovaní se samcem má výhodu v tom že jikry čistí a ovívá , ale jde to celkem úspěšně i bez něj, takto jste zbytečně vystresovala všechny ryby v akva přelovením , což se může ale nemusí nevyplatit , kvůli pár ancákům , kterých po dvou třech výtěrech budete mít tolik , že nebudete vědět kam s nimi :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-odchov?od=1051