Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2013 04:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: savan
savan napsal: najlepšie výsledky mám s keramickou trubkou ;-)

Já teda se špulkama od pytlíků na pečivo z marketu smich Ale pro mé ancistrusy (asi ne jen pro mé, ale obecně) je u třecího prostoru důležitý další únikový otvor. Takže dvě díry do trubky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 19:12 Muž DrChila [243] Re: malvinator
jo byli by sme rádi když by sme zahejbali vodou a hned se ty ryby na povel rozmnožili:-D ale spousta faktorů může hrát roli. a jeden faktor je čas.. mě se taky nemnožili rok a jakse skamarádili tak se množej pořád.. a teď opět přestali hodili 4 vrhy a mám po srandě a to sem nijak neměnil vodu nekolísal s teplotou nic. Prostě jen tak se množili... za to pestřenci se začli množil a momentálně opět je v kokosu co tam mám a vypadá to že ho hlídá takže budou další mladý a to sem měl před tejdnem další mladý a měsíc předtím znova a předtím znova:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 18:27 - Re: malvinator
Po čase ,po čase a zase po čase. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 17:46 Muž malvinator [0]
jak poznám, že ho nemám stabilní ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 17:27 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: malvinator
Nijak ich do toho nenutím,oni to delají úplne sami-pravdepodobne aj dobrovolne a rádi smich Ale teraz vážne,pokial sa mi nepodarilo aby bolo akvárko stabilné,tak sa nič nechcelo množiť.trvalo mi viac ako rok než sa mi začali ryby pravidelne množiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 17:06 Muž malvinator [0]
a tobě se množí sami nebo je nějak přinutíš? třeba změnou tý teploty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 16:57 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: malvinator
pozri mi fotky v prezentácii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 16:55 Muž malvinator [0]
co to je ?? nějaká fotka ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 16:52 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: malvinator
najlepšie výsledky mám s keramickou trubkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 16:43 Muž malvinator [0]
právě .. dal jsem jim tak kokos do něho jít nechtějí tak zkusím ještě tu rouru ale moc tomu nevěřím ..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 16:41 Muž fido16 [631] Re: malvinator
Ano je čas čas a zase jenom čas :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 16:40 Muž malvinator [0]
Jak donutím samici aby nakladla jikry ? měnil jsem tu vodu jak jste mi radili ale nic!! není nějaký jiný způsob ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 11:05 R Muž romant [27987] Re: radim
Prostě zacvičit jim s teplotou a oni jim ty geny ťuknou a zvpomenou na to období dešťů z domoviny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 08:59 Muž DrChila [243] Re: radim
jo jo tim se nabudí pěkně:) chladnější vodou tak o 2-3 stupně při výměně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 08:51 radim Re: Yirka
Áno... příště napíšu nějaké širší rozmezí teplot:-) , protože jak již skoro všichni vědí, ancistrusi jsou schopní se třít téměř v jakékoli vodě a to jak měkké tak tvrdé. Pokud jsem ryby chtěl přinutit ke tření, tak kromě pestřejšího jídelníčku byl postup takový, že jsem při č. výměně vody dopuštěl vodu studenou a tu nechal postupně vyhřát na těch 27°C. Třeli se jak oživot. Proto jsem uvedl těch 27°C ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   08.05.2013 08:12 Muž Yirka [9126] Re: radim
Zvyšovat teplotu na 27° pro vytření ancistrusů je rozhodně zbytné. Třou se při normálních teplotách kolem 24°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 05:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: DrChila
DrChila napsal: já neřikám že jsou to vegetariáni....

...no nejspíš to sou vegetariáni....O příspěvek níž, který jsem opalcoval... no rozzureny Myslím, že už několikrát jsem psal, jak jsem vždycky překvapený, jestli dokážete vymyslet ještě větší kravinu, než byl váš předchozí výplod odkudsi z lůna vaší tělesné schránky. A vy ano...Kdyby ty vaše blbiny byly alespoň k obveselení...Fakt byste měl zatím spíš víc číst než psát... smich Nevím jaký jste praktik, ale to MUDr.Cvach také nebyl velkým ortopedem (že se furt k Nemocnici musím vracet ;-) ), avšak načtené to měl tak, že nakonec smáznul i svého primáře... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 23:28 -
Moje ancíky i hypancíky kokos totálne ignorujú.Ožrať to hej,ale ako úkryt račej obľubujú korene.Dokonca u mňa za tie roky ani jamku pod kameňom neurobili(nie je to tam bezpečné) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 23:17 radim Re: malvinator
když už teda kokos, tak satčí jen napůl seřízlý a postavený tak, aby tam pod to mohl samec vlézt(stačí škvíra jen aby prolezl)
nic hrabat nemusíš samec si to srovná podle sebe
teplota cca 27°C
že nakladla samice jikry jde poznat na první pohled, protože má po vytřítí několik dnů doslova propadlé břicho
samce tam klidně nechej do rozplavání potěru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 22:52 Muž malvinator [0]
mám je dlouho už asi 6 měsíců a hele jak řežeš ten kokos na půl? a pak uděláš v písku prohlubeň nebo tak něco ? :-D a stálou teplotu kolik tak asi 25C díky a ještě bych chtěl vědět jak poznám, že samička nakladla jikry ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 22:44 Muž DrChila [243] Re: malvinator
množí se v obouch variantách jak o samotě pokud máš pár... nebo ve společným(akorád pak až budeš mít jikry musíš je přendat malý utečou z kokosu a jsou hodně jednoduchou kořistí) nakladou napříklat jikry do kokosu do nějaký dutiny pak si o ně pečuje sameček. kterýho tam musíme ponechat jinak jikry splesnivý. Když se vykulej tak vyndavám ancistruse, rybám malým se ze začátku nemusí nic dávat mají žloutkoví váček. až ho snědí tak jim tam vždy hodim kus lupenu a pak trošku práškovýho krmiva udržovat vodu čistou stále o stejný teplotě jak se narodili a mladý jsou na světě... akorád jim chvíli trvá než si najdou ten správný pár, hned pokud si je koupíš a chceš je množit tak to se mi nepodařilo vždy museli bejt nějakou dobu spolu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 22:23 Muž malvinator [0] – rozmnožování krunýřovce obyčejného
Zdravím chci se zeptat když chci rozmnožit krunýřovce obyčejného jestli se mi rozmnoží ve spol. akvárium nebo musím dát zvlášť kameny atd..? :O díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 22:17 Muž DrChila [243] Re: LiborSprysl
já neřikám že jsou to vegetariáni jenom to že ty moji na ten malej potěr nejde že běžně kolem nich proplouvají a i rodiče je nechaj k nim přiblížit ale já když tam strčim ruku tak mě hnedka ženou. A to že maj rádi okurku nítěnky a artemii mrtvolky na dně tak to víme :)
Ale hodit tam nějakej kus masa jsem opravdu nezkoušel jestli by na to šli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   07.05.2013 22:00 Muž LiborSprysl [9015]
Mimo akvárií DrChila se prostě ancistrusi chovají jinak! Nejsou to vegetariáni, žerou maso a malý potěr ležící v noci na dně je úplně běžnou potravou... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   07.05.2013 20:52 Muž DrChila [243] Re: Nympheas
no nejspíš to sou vegetariáni no:-D je fakt že řasy je dost. do toho každej druhej den jim tam hodim tabletu a nějakou tu okurku 2x do tejdne. tak asi nemaj potřebu požírat něco dalšího
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 19:43 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: DrChila
Tak to máš štěstí na vegetariány.Mám smíšený potěr a větší pravidelně konzumujou ty menší. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   07.05.2013 19:06 Muž DrChila [243]
No tak to u mě asi neplatí protože já mám už po 3tí potěr v akvariu a dost drobnej a všichni žijou 3x 60 ryb tam bylo
A jinak moji žerou vedne i v noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 18:19 petra79 Re: LiborSprysl
Chci poděkovat všem za rady......zatím všichni cucíni přežili,mají se čile k světu a rostou jako z vody :-D potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 15:23 Muž Attta [208] – Re: MichoCZ
Mě taky jí nítěnky a patentky a dokonce i menší ancíci (kteří vypadají že se s tím spíš udáví). Osobně jsem však nikdy neviděl že by jedli záměrně i živý potěr... třeba někdy posedím s infračervenýma brýlema u kavárka a řeknu vám :-D :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 08:51 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: DrChila
Kdybys viděl jak se mi ancík cpal patentkou. Masité žere s chutí a v noci by potěr klidně najít mohl a dát si ho.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2013 08:50 - Re: DrChila
K poteru by som väčšie ancíky určite nedával ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.05.2013 05:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: DrChila
DrChila napsal: v životě sem neviděl aby ancík snědl nějaký potěr... maximálně omylem když se na něm přisaje

No co je tohle za sdělení, to zase žasnu :-D Tak vy jste to neviděl, a maximálně když se na něm přisaje...

Tento inteligentní pisatelský skvost nemá mnoho logického v sobě...Tak to trochu uvedu na pravou míru...Bodejť byste to v životě viděl, když nejvíc ancistrus žije v noci...to normální lidi spí - a některé rybky na dně akvária také...i potěry...A věřtě tomu, ten ancistrus to vůbec nedělá omylem... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 21:02 Muž DrChila [243] Re: Kryštof
no jsou agresivnější ryby:-D
jako myšleno jiný že jsou agresivnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 20:01 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: DrChila
Tak to jsem rád ;) a potom malý můžou tam s nimi být taky že ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 19:59 Muž DrChila [243] Re: Kryštof
v životě sem neviděl aby ancík snědl nějaký potěr... maximálně omylem když se na něm přisaje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 19:58 Muž Kryštof [314] - Amerika
Zdravím, mám v 27l akva potěr danií asi 5 kusů, 7dní starých, i kdyz vím ze byly na tohly rozměry rozsáhlé debaty, chci se zeptat jestli ancící nepožerou potěr, já myslím že ne ale radši se zeptám, jsou to totiž D.rosé, nechci o ne přijít ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 20:57 Muž tillecek [133] - SumciRe: petra79
Cyklop, jemný, určitě si z něj něco vyberou, ale zase ne jen ten. Pokud jsou hubené, mají propadlá bříška, pak je to již hodně špatné, z toho se těžko dostávají. Potřebují mít dostatečný přísun potravy a hlavně ten potěr, plná bříška.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 17:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: petra79
petra79 napsala: No já na nich žádné zvláštní chování nepozoruji. Prostě jen najdu občas nějakou mrtvolku. Ty oranžovi ...mrtvolky byly bílé,ale to je asi normál...na hnědých nejsou žádné ranky,fleky atd....no jen mi přijdou takové hubené,jakoby vysušené,ale to je asi spíš jen můj pocit. Jinak chování normál, no možná malinko lezou ven,ale rozhodně ne pořád a všichni. Nešlo by třeba přidat nějaké vitamíny,nebo něco preventivně....třeba preventin :-) Každopádně zkusím to 40 litrové akva a krmit spíš tablety,buchanky a nechemickou zeleninu,až bude domácí-vůbec nehnojime a nestříká mel,.... A mužů kyklopy? No a uvidíme. Moc děkuji za pomoc potlesk

No chemii určitě ne. To bylo to, co jsem chtěl číst...bez poškození padající...koukněte na heslo brousilka...možná vám to pomůže...ancistrusi na ni trpí velmi často...mimochodem, souvisí to i s tím, jak Václav psal - hrabáním do dna...ale úplně v jiném slova smyslu...když s ním nehnete, tak nemá ta mrcha tendence "doplňovat stav" a ancistrusům je lépe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 10:21 petra79 Re: LiborSprysl
No já na nich žádné zvláštní chování nepozoruji. Prostě jen najdu občas nějakou mrtvolku. Ty oranžovi ...mrtvolky byly bílé,ale to je asi normál...na hnědých nejsou žádné ranky,fleky atd....no jen mi přijdou takové hubené,jakoby vysušené,ale to je asi spíš jen můj pocit. Jinak chování normál, no možná malinko lezou ven,ale rozhodně ne pořád a všichni. Nešlo by třeba přidat nějaké vitamíny,nebo něco preventivně....třeba preventin :-) Každopádně zkusím to 40 litrové akva a krmit spíš tablety,buchanky a nechemickou zeleninu,až bude domácí-vůbec nehnojime a nestříká mel,.... A mužů kyklopy? No a uvidíme. Moc děkuji za pomoc potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2013 10:15 Žena vondr001 [674] Re: Wiki
Není zač. ;-) Hodně štěstí s odchovem. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 10:09 Wiki Re: vondr001
Super;-) Díky moc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2013 09:54 Žena vondr001 [674] Re: Wiki
Kulí se v závislosti na teplotě, je to okolo těch 5 dnů. Z úkrytu je vypustí až se rozplavou. Potom ho můžeš dát pryč. Potěr tráví 4 dny žloutkový váček, potom je začni krmit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 09:44 Wiki Re: vondr001
Tak se mi povedlo tam dát celou trubku i se samečkem.. zatím neplaší, tak pokud to vydrží, tak je ovzdušnění zajištěno... z jiker by se měli rybky vykulit tak do 5 dní? A ty by pak sameček měl přestat hlídat. Mám pravdu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 09:39 Žena vondr001 [674] Re: Wiki
Vzduchování tam dát můžeš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 09:19 Wiki Re: vondr001
To by asi šlo, jen si nejsem jistý, jestli proud projde dostatečně přes tu tkaninu. Ta látka je hodně hustá.. Předpokládám, že jikry by se měli v proudu trochu pohybovat?? Co do té porodničky dát vzduch. kámen a upravit intezitu vzduchu aby to nebylo moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.04.2013 09:16 Žena vondr001 [674] Re: Wiki
Umístit nad vzduchování, nebo k vývodu filtru, aby tam proudila voda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 09:14 Wiki Re: vondr001
JJ.. tak to jsem přesně komentoval před chvilkou. Tuhle porodničku mám. Ale jak v ní jikry vhodně provzdušňovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 09:13 Wiki Re: Zoidik
A co zkusit klasickou porodničku (takovou tu uzavřenou, bez děr pro vyplavání). Tu bych nechal ve společné nádrži - tedy voda by byla pořád stejná. Samečka bych tam nedával, jen vypustil jikry... ale jak to vzduchovat, aby se vzduch dostal ke všem jikrám, tak jak má?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.04.2013 09:12 Žena vondr001 [674] Re: Wiki
můžeš zkusit tohle. www.zooshop-eu.cz/…
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2013 09:04 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Wiki
To jsi měl spíše odlovit páreček před třením a odchovat je v samostatné nádrži. Přelovováním si můžeš zadělat na problémy s velkou úmrtností, jelikož mladíčci jsou hákliví na přelovování. Pokud je nehodláš prodávat ve velkém, tak to nech na přírodě a příště se pokus o cílený odchov v samostatném akvárku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116131x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-odchov?od=1451