Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 78 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 15:03 Žena allysh [3]
no tak sou venku!!!no ale mam jen 2..1 sem přendala do sítka,a druhý se furt skovává a nejde přendat,tak musim počkat..žádný jiný tam nejsou..a nejspíš vim proč..sežrala mi je drápatečka malá!!!pěkná mrcha..si tam na ně furt číhala a samec se sní pořád pral..no škoda..alespon 1v bezpečí..pro příště aspon budu o něco chytřejší..děkuju všem za rady.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 13:46 kolcun2 – Re:otta
Chcem sa opytať, ked som to dobree pochopil, tak uplne by stačila aj porodnička pre živorodky namiesto cedníka. Inač super nápad. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 13:23 Otta
Mužeš je opatrně oddělit třeba párátkema nebo žiletkou od skla a odsát do sítka.Otta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 23:45 Muž Malapa [494] - Afrika
Při 25C se potěr kulí pátý den a devátý den začíná přijímat potravu. Samec potěr vykousává z jikerných obalů a patrně je žere, protože ikdyž se vykulí stovka malých rybiček, tak obalů zůstane v akvárku jen pár, nebo taky žádný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 23:41 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Mato00
Počítej s tím, že na prodejní velikost 3,5-4 cm vyrostou ancistrusi při opravdu dobrém krmení a denní, maximálně ob den výměně vody, tak za 3-4 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 22:39 Mikky
Zalezi jak se o ne staras pokavad jim davas salat a patentky. Tak staci jendou za 3 dny vymenit vodu a do 2 mesicu muzu jit na kram ... ale chce to velke akvarko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 21:54 Mato00 – ako rychlo
ako rychlo vyrastie na predajnu velkost?
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 21:34 Žena allysh [3]
no odhaduju že jich je tak max.do dvaceti..právě že moc jich neni..jo a už mi tedkon táta vyrobil ten tvůj výbornej zlepšovák!!!to sítko na tu hladinu, akorát ty jikry sou na tak blbym místě že se knim nedostanu je sundat a sou tam jak přilepený vteřinákem..tak je pak vemu hadičkou až se vykulí a přendam je do toho sítka..určitě by tenhle nápad využilo víc akvaristů,tak to můžeš dát tady na stránkách do rad.. palec vykulený nejsou ale určitě, jsou dobře vidět,ale u jedný sem viděla uvnitř včera pohyb,ta ale úplně zmizela..no to sou nervy s čudlama to by člověk nevěřil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 20:56 Otta
Fotka k příspěvku Jo a kolik tam těch jiker máš že víš že 3zmizeli,já mám vždy problem je spočítat tak je vifotim a v počítači to zvětšim a odškrtávám.Nikdy jsem je stejně přesně nespočítal.Taky se koukni pořádne třeba zvětšovákem,malé můžou sedět na tech jikrách,mají stejnou barvu a pohyb nemusíš postřehnout.Obal taky nemusíš vidět,je to průhledná blanka a táta jí může sežrat.Otta
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 20:32 Otta
Ahoj,literatura píše vykulení při 28° 5dnů,takže ta teplota to může málo protahnout ale podle mě se začnou zítra nebo pozítří hýbat,vydrž a pak napiš.Otta
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 14:12 Žena allysh [3]
helejte neni to moc už dlouho? je šestý den od nakladení plůdku a pořád nic..a všimla sem si že 3jikry zmizeli, ale tak že nikde nezůstal obal od vajíčka ani vylíhlá rybka..neni to teplotou že se jim nechce ven? mam tam 25°což mi nepříde nějak málo..tak co? jo a chválim ten nápad s cedníkem!!!výborný!!


potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 13:07 robot007
On se o ne starat neprestane!!
Ja jsem prendaval pistalu s jikrami do jineho akva a bez problemu se o ne staral dal..
Ale bohuzel z vrhu prezil jen jeden :-O ten je ted 4 mesice stary a uz je krasne vybarveny a velky :) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 07:43 Muž Malapa [494] - Afrika
Albín i gold mají oči světlé, bez barviva. Ten bílý je čistý albín, žlutý se označuje gold. Zájem je o gold, albín se prodává málo kdy, není moc hezký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 07:14 Mikky
Nemej strach normalne kdyz pomalu ten kokos prizvednes a otocis dnem vzhuru tak ten samec bude jen ty jikry vic hlidat ale nehne se od nich... Delam to bezne a nestalo by se mi ze ancik by se na ty jikry vybodnul X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 07:00 robot007 – ...
Az ti trochu povyroste dej ho nejakym rybickam napr k neonkam mam ho tam a roste o dost vic nez kdyz byl sam!!
Hlavne je vybarvenejsi a vypada i spokojenej :)
palec X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 04:20 marsz
Krásně svítá a oči mám asi taky jako albíni. Sem zkrátka myslel, že albíni mají červené oči. A o cenu nejde. Za posledních pět měsíců sem nechal zlikvidovat hodně plůdku. Kvůli tomu sem se ale k akvaristice nevracel argh. Až budu velký, tak si koupím ryby, které se nebudou chtít třít. X-) Dobrou ráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 04:20 Otta
Fotka k příspěvku Na této fotce je to vidět lépe.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 04:11 Otta
Fotka je z dálky ale on oči červené má.Sedim pořád u akvárka a nemůžu ho pořádně vifotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 04:07 Otta
Fotka k příspěvku Něco udáš po kamarádech a neco vyhandluješ ve zverexu,je jasný že pod cenou ale tady jde o to něco odchovat.Otta.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 04:04 marsz
Hehe, hádám, že albín by měl mít červené oči, ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 03:58 Otta – Co je to albín????
Fotka k příspěvku Ještě jedna věc,pořád se píše o albínech ale ryba je zlatá nebo žlutá.Albín je to co se narodilo mě ve dvou snůškách po jednom kuse,na obrázku je ten starší a vedle je jeho sourozenec ze stejné snůšky----kterej je albín????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 03:48 marsz
Mě by zajímalo, co potom s těma trpajzlíkama dělat. Nějaké kamarády mám, ale né akvaristy. Těm je neudám. V prodejně se na mě budou dívat podezíravě. Pro akvaristu je špica odchovat jakýkoli potěr, ale co s ním sakra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 03:39 Otta – Krunýřovci v cedníku
Fotka k příspěvku Odchovat malé neni problem,mám cedník z um.hmoty.Uřízl jsem držadlo a po obvodu ovinul hadici asi 2cm silnou a spojil ji špalíkem nebo nejakou spojkou/vodotěsně/,vzduch v hadici udrží cedník na hladině.Hned jak najdu jikry dám je do cedníku bez táty,hned také vložim list salátu.Do vykulení list změkne a pokryje se řasou.Stalo se že jsem odjel na 14 dnů z domova,po příjezdu se rybky pásli na na salátu,zůstalo přes 70 ancíků.Na salát nebo spařené kopřivy občas nasipu suché krmení,co nesežerou tak propadne a voda je stále čistá a hlavně prokysličená,vřele všem doporučuji a divim se že se něco takového ještě neprodává.Napište názory nebo rady,ahoj Otta.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 02:41 Otta – krunýřovci
Fotka k příspěvku Honzo,omlouvám se ale ty stránky to nebere.Dej adresu----http://www.akvarko.cz/atlasryb.php?pismeno=K------tam najdi krunýřovce mnohoostného a potom to stejné ale albína.Tam o tom píšu.Otta palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 02:06 Otta – Odchov krunířovce
Fotka k příspěvku Koukni na tyto adresy,píšu tam o krunířovcích a o odchovu,nebude problem.---1adresa---http://www.akvarko.cz/atlasrybdetail.php?ryba=ancistrus-multispinnis----2adresa----http://www.akvarko.cz/atlasrybdetail.php?ryba=ancistrus-multispinnis-a#2461----Jsem pod jmenem Otta. X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 20:28 robot007 – ??
Nechápu proč bys to dělal?
On je na to pilnej a nejde od nich :) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 20:22 Honza – Jikry anciku
Dobrý den,můžu ancíkovy otočit kokos i s jikrami směrem nahoru? bojim se ze se o ne prestane starat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 15:09 Muž tomas j [3] – Re: oldkiwinka
Takhle rada mi zní povědomě :-)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 21:20 Muž Venca [25] – odchov
tady nějaký odkaz : www.akvaweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 20:54 redmaus
Jak dlouho vydrží vykuleny potěr se straveným žloudtkovým váčkem na řasové stravě. Nejsem doma a mam strach, že mi pojde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 14:09 Žena allysh [3]
jojo ted sem mluvila o daniích pač se mi tu na ně kolcun2 zeptal..ale ohledně tich ancitrusů mi poradte kdy je teda přesadit..v který fázi vývoje, hned po vykulení ještě s žloutkovým váčkem či dýl?? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 07:43 kolcun2
Allysh Ďakujem za radu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 07:30 Muž Yirka [9118] – Re: Malapa
Musíš pozorně číst, ona píše o daniích ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 07:17 Muž Yirka [9118] Re: pato22
Milý pato22, nevím jestli ti je 22let nebo 22 měsíců, ale tvé dotazy odpovídají tak těm měsícům. Než zde začneš pokládat takové jednoduché dotazy, zkus, prosím, trošku pohledat zde ve fóru či atlasech. Odpovědi na všechny tvé otázky tam lehce najdeš. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 01:52 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: allysh
Fotka k příspěvku Mluvíš o úplně jiné rybě. Ancistrus spec. má jikry velké a oranžové. Hrozen jiker od velké samice je velký jako čajová lžička, ten nejde přehlédnout. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 00:28 Žena allysh [3]
já si tu někde vyhledala návod jak s tima daniema postupovat..asi takhle..když sem viděla že samice je zaoblená a má větší bříško tak sem jí a nějakého jiného samce přesadila do porodničky..voda má mít 8cm vysoký sloupec, nejprve dát samici večer, a samce v cca 5hodin ráno přidat k ní..nádržku dej někam kde na ní půjde slunce, cca kolem 6ranní kdy vychází slunce se vytřou, ale at to sluníčko pronikne do nádržky,jikry propadají do bezpečí aby je nepožrali..pak je odlov zpět třeba po pár hodinách a jikrám nech mírné vzduchování.jikry jsem zprvu neviděla,pač jsou strašně maličký a průhledný,ty zakalený sem odsála aby nenakazili ostatní.nekladou do hroznu třeba jako ancitrusi ale všude možně..tomuhle postupu sem nevěřila ale podařilo se hned na poprvý..tak hodně úspěchu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 00:22 oldkiwinka
Ancistrusi se také dobře třou do mušlí (viz. odkaz): rybicky.net/fotogalerie.php… V akváriu stačí najít místo na mušli, nechat ji tam klidně jen na to, než se vytřou, popř. než se rozplavou malí. Poté mušli klidně vyndej. Je dobré kolem mušle dát nějaké rostliny, ať mají jisté zákoutí, ne mušli někde neskrytou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 00:17 kolcun2
Allysh Chcem sa opytat na liahnutie u dania. Ako ste postupovala? %Dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 00:07 Žena allysh [3]
a odlovit je myslíš hned po vykulení, kdy se drží ještě na skle, nebo po strávení žloutkového váčku a po úplném rozplavání?? cca kolikátý den? díky za radu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 23:52 Muž Snofrev [54] – Re: allysh
samec je pouze chrání před ostatníma, takže odlovovoat ho k nim nemusíš pokud budou v samostatnym akvárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 23:45 Muž Snofrev [54] – Re: pato22
samozřejmě, že se dá

co si takhle přečíst nějakou knížku o akvaristice nebo alespoň pár článků a fór na netu, ať už tady nebo kdekoliv jinde? dá ti to nohem víc, než když se tu budeš ptát na zákaldní věci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 23:40 Žena allysh [3]
já vim že je to hodně nevhodný místo pro vytření, ale dlouho jsem si nebyla jistá jestli je to vůbec samec a samice a z jejich lhostejného chování mi nenapadlo,že po dvou letech by nakladli jikry a nepřemýšlela sem nad tím že bych je měla pak třeba někam přesadit..prostě už se stalo, tak to nechám osudu, a jak říkáš zkusím je hadičkou přemýstit až se vykulí (už sem to tak dělala s daniema a je to osvědčilo se)..ale otázka, mam pak přesadit i toho samce? nebo už to zvládnou samy..??zkusím prozatím akva předělit sítí aby k hroznu jiker nemohli ostatní rybky.jinak děkuji mnohokrát za rady.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 23:22 pato22
dasa volako rozlisit samec a smaica prisvnika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 23:04 pato22 – mrazik
Ako sa podari aby sa mi vytrel prisavnik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2008 20:20 Vocko88 – Re: allysh
možná blbej nápad, ale co takhle tam nějakou tu ancistrusí skrýš dovyrobit? Vyříznout něco do tvaru rohu toho akva...Je to jen nápad...případná realizace je na Tobě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2008 14:05 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: allysh
Fotka k příspěvku Docela bezvýchodná situace. Pokud jikry seřízneš a dáš bokem, vykulí se jen pár rybek, z obvodu hroznu, pokud je nechš v akva, tak buď je někdo sežere ještě jako jikry, což není moc pravděpodobné, nebo hold pak budeš muset odsávat jednotlvé rybičky hadičkou až se vykulí.
Primární chybou je, že ancistrusi nemají vhodnou třecí jeskyni, výtěr do rohu nádrže je jejich čisté zoufalství. Je s podivem, že se vůbec vytřeli! Mě se nejvíc osvědčil květináč s otvorem viz mé foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2008 13:30 Žena allysh [3] – jikry
potřebuji poradit..ancitrus mi nakladl jikry (snad po 2letech, co mám jeden pár,tak sem ráda)ale problém je v tom, že jikry nalepil do rohu akva, na sklo.v akva mam spoustu druhu ryb, a dokonce i drápatečku malou, tudíž by bylo vhodný přesunout je jinam..ale jak? to je mam odškrábnout, nebo až se vykulí..prostě nevim jak ted postupovat, pač když nic neudělam tak my je bud ryby sežerou, nebo je už nepochytám, či mi je sní žabka..děkuji za rady. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 20:40 Muž alpaka [38] – Re: Micky
Pokud se použijí obvyklé dávky, tak ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 20:35 Micky
Děkuji za radu a co se týče hnojiva, má na to nějaký vliv?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2008 20:34 Muž alpaka [38] – Re: Micky
O jikry krunýřovce se stará samec, který je hlídá a hlídá i potěr do jeho rozplavání. Jikry nechat na místě, samec se o ně postará. Pokud nechcete mladé, tak jikry odebrat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [78] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 116129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1479-ancistrus-odchov?od=3851