Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Reverzní osmoza

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Reverzní osmoza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 12:53 Žena tatrovka [8] – Re: filipsi
Ale já myslim úplně vypnout, protože bych to frkla na kohoutek do koupelny, aby mi matka ráno nevyplácala dobrou vodu a já pak neměla prd až budu měnit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 12:45 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
na zvětšení tlaku se dá připojit čerpadlo podle návodu. alespoň u mě to tam bylo popsaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 12:08 Muž filipsi [1295] – Re: tatrovka
Kdyz je tlak maly, voda se "procisti" mene, nefunguje to dobre. Vypnout se samozrejme da, zastavis privod vody, a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 10:38 Žena tatrovka [8] – Re: Semtex
a může tam být nějaký problém s tlakem? Máme vodu ze studny a nevim přesně jakej má tlak, každopádně nic moc. A dá se taky vypnout, nebo nějak odstavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 10:28 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: tatrovka
Já mám osmózu nainstalovanou v prádelně a je připojená přímo k potrubí se studenou vodou jako pračka. Odpadní vodu zachytáváme v barelu a dál různě využíváme. K instalaci je (měl by být) návod. Kapacita udává, kolik čisté (permeatu) je RO schopná vyprodukovat za den. Moje dělá asi 55 l/den. A odvíjí se to od typu RO a tlaku ve vodovodním řádu. 4ím je tlak vyšší tím je čisté vody víc. Ale taky záleží na tvrdosti vody.ˇTvrdší - míň a naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 10:25 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: tatrovka
Připojíš ji tam kde ti nebude překážet třeba pod umyvadlo nebo pod dřez ;-) www.pepinuvutes.estranky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 10:10 Žena tatrovka [8] – Reverzni osmoza
Zdravím, mám dotazy k hodně rozebíranému tématu reverzní osmozy. Nepotřebuji vysvětlit princip, ale spíše instalaci. Kam přesně se to instaluje, co znamená že to má určitou kapacitu za den apod. děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2009 16:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy
V Praze je voda ze dvou zdrojů,Káraný a Želivka,ve středu města je míchaná.Nevím co teče u tebe,ale já na Stodůlkách mám Želivku,kde je UT kolem 3-4°,CT kolem 6-7°a pH mezi 7,3-7,5.
Pokud si terčovce naučíš na výměnu vody přímo z kohoutku,stačí jim jen pouštět vodu stejné,nebo lehce nižší teploty,maximálně rozdíl 5°C.Chlóru se dneska už bát nemusíš,není ho ve vodě tolik,jako za soudruha.Odkaz na aktuální kvalitu vody v pražské vodovodní síti:http://www.pvk.cz/aktualni-kvalita-vody.html
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2009 15:43 Muž metal [96] - Cichlidy – re.juras
v Prahe si chvalia vodu sa mi vidi ze spominali tvrdost asi 5-6.ale snad ti nejaky prazak napise .najlepsie Romi ten je odbornik na terce .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 15:09 JuraS – Re: metal
Odstavením a bublinkováním chci odstranit chlor a do sudu či kýblu ještě přidám topení abych do filtru přes který budu vodu měnit lil vodu zahřátou...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2009 14:59 Muž metal [96] - Cichlidy – re.juras
nemusis vodu nechat odstat,ja to lejem tercom priamo z vodovodu a robia tak mnohy chovatelia.samozrejme pri vymene jednej tretiny vody v nadrzi.pri odchove mladych by som nehal vodu odstat ale pri normalnom chove netreba.u nas je tvrdost vody as 10.ja mam terce od chovatela ktore su na tuto tvrdost vody z viknute tak neni ziaden problem s chovom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 12:45 JuraS
Po nějakém čase přidávám příspěvek který absolutně mění moje téměř 3 měsíční plánování nového akva. Telefon takhle před 3 mi týdny v úterý po ránu a stěhuji se do Prahy. Včera jsem testovně zkusil vodu co mi tam teče z kohoutku a celková tvdost 6, uhličitanová 5, a pH je 7,5. Měřeno kapkovými testy. Takže pro disky nechám jen vodu odstát a pár hodinami silného bublání a není co řešit...kyselost se upraví rašelinou a co2...ještě, že tak...předchozí tvrdost celková 18-20 mě děsila i se spánku...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2009 08:23 V
navik napsal: ... po prvotním zprovoznění se výtěžnost (tj.podíl permeátu a odpadní vody) trochu zhoršila ...

S tím tak trochu počítám. Tomu naměřenému poměru 1:5 se mi ani nechtělo věřit. Navíc mám opravdu dost malý tlak: při plném tlaku to teče celkem pěkně, ale těsně před sepnutím vodárny permeát sotva kape. Výtěžnost je cca 4 l permeátu za hodinu. Pokud by se vyskytly problémy, tak doplním www.mangala.cz/…

(jen ty redukce jsem si sháněl sám :-) , že by chyby v managementu? ;-) )

<OT>Protože manželka "sedí na prameni" - dělá v železářství. ;-) </OT>
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 21:29 Muž navik [908] - Sumci – Re: V
Doufám, že Vám nezkalím radost z úspěšného zprovoznění zjištěním, že po prvotním zprovoznění se výtěžnost (tj.podíl permeátu a odpadní vody) trochu zhoršila, parametry permátu se naopak malinko zlepšily z hlediska měřené vodivosti (první "várky" klesaly z původních 16-13 až na 10 mikroSiemens/cm). RO mini od Magaly používám k plné spokojenosti rovněž... (jen ty redukce jsem si sháněl sám :-) , že by chyby v managementu? ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 19:34 V – Mangala RO mini-75
Včera mi dorazila RO od Mangaly. Dneska mi manželka z práce přinesla redukce z 3/4" na 1/2" a zpátky (abych ji mohl vsadit před pračku), takže jsem ji mohl zapojit. Jsem zvědavý, jak se osvědčí. Bohužel moje kohoutky dodávají vodu extrémní tvrdosti (GH kolem 30) a podprůměrného tlaku (střední hodnota bude hádám někde kolem 3 atm.).

Provizorní zapojení proběhlo bezproblémově. Litr permeátu kape kolem 10 minut. "Kbelíkový test" ukázal poměr permeátu a odpadní vody 1:5, což je dost nečekaný výsledech (tipoval jsem to tak 1:10). JBL EasyTest 5v1 po protažení permeátem udává hodnoty nejnižší hodnoty kterých je shopen: GH <3, KH 0, pH 6.4. Pro srovnání u studniční voda podle něj má GH >21, KH 10, pH 7.6. Sice tomu testu moc nevěřím, ale na porovnání by to mělo stačit. Kapkový Tetratest GH udává 2 stupně.

Takže první dojmy jsou pozitivní, uvidíme jak to bude vypadat v dlouhodobé praxi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2009 20:05 JuraS
Na jakou vzdálenost dokáže RO dodat vodu ? Vysvětlím dotaz..potřeboval bych RO umístit v kuchyni pod dřezem a výstupní hadičku vést za kuchyňskou linkou k akvu kde bude výměnný systém vody..vzdálenost je 6 metrů a je to ve vodorovné poloze. Zvládne to RO nebo budu muset předřadit nějakou nádobu a čerpadlo ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 10:10 JuraS
Doplním, že jsem od sebe oddělil ty dvě modré roury..mezi nimi byly stopy rezu z vody..zíra koupím kyselinu solnou a řádně je propláchnu..a uvidíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 09:16 JuraS
to all - nebolí mě když RO zničím..výhodná koupě za 200,-..má to být RO která nějakou dobu sloužila v pěstírně která svoji činnost zastavila před několika lety..proto mě dle vašich rad napadá, že je membrána jen ucpaná..NaCl bych do ní nějak vpravil, nechal to vevnitř nějakou dobu působit a potom se snažil propláchnout vodou..jo a tlak..domnívám se, že pračkový přívod máme připojený přímo na trubku tedy na tlak městského vodovodu, kohoutky a sprchu pak přes boiler či jak se to jmenuje...takže tlak i když při nízké teplotě bych měl mít dostatečný..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 20:39 Muž navik [908] - Sumci – Re: Bak
Uvedené hodnoty platí pro optimální tlak a teplotu, prakticky se výtěžnost pohybuje mezi 10-40% (já jsem tedy s cca 32% účinností u sebe vcelku spokojen... :-) )vstupní voda je pochopitelně měkká...
to JuraS: starší membránu, jejíž účinnost klesá hodlám tedy po poklesu pod požadované hodnoty vyměnit, takže jsem se po způsobu čištění nepídil... Nepovažuji za vhodné..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 20:06 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraS
Čištění membrán se podle doporučení výrobců provádí buď HCl v nízkém pH 2,0
nebo EDTA-NaOH na dolapání zbytků železa atd. Zase každá membrána má svoji
výdrž na určitém pH.
Obecně čištění otevře póry natržené růstem vodního kamene a z membrány
se pak často stává spíš filtr na žáby.
Proto předúprava katexy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 20:03 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: navik
Reverzka funguje tak, že se zvyšujícím tlakem se zvyšuje výtěžnost. RO by měla fungovat
tak na 70% vyteznosti u tvrde vody,meka voda by mohla dat i 80% pri hornim tlaku.
Jak tam ale dostat tlak ?
Aby se nezničily membrány ihned u tvrdé vody, je stejně nutné používat předúpravu
katexem ať už NaCl nebo kyselým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 20:02 JuraS – Re: navik
Kdyby byla membrána "zalepená" dala by se vyčistit ? Nezjistil jsem jak se to rozebírá..vypadá to, že jsou válce v celku..nedají se otevřít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 19:45 Muž navik [908] - Sumci – Re: JuraS
Obávám se, že vzhledem k funkci RO nelze produkovat permeát bez odpadní vody. Takže voda, která vytéká ze spodní hadičky bude pouze voda ošetřená předfiltrem - hovořit o odpadní vodě bez produkce permeátu by asi bylo nadnesené.
Bohužel Vaši RO neznám, takže Vám neporadím v čem je problém, ale napadají mne dva důvody (pokud není problém v tom mechanismu ovládaném kolečkem, jaks jste psal):
- nedostatečný tlak vody pro průchod membránou
- membrána vyschla a při zasychání zachycené odpadní látky a případné bakteriální povlaky "zalepily" membránu (tzn, je neprůchodná).
Zkusil jste se podívat na níže uváděné stránky "mangala"? Jsou tam i tabulky s koeficienty redukce výkonu vzhledem k tlaku a teplotě vstupní vody, možná by Vám leccos osvětlily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2009 17:45 JuraS
Fotka k příspěvku Potřebuji poradit..dnes mi to znovu nedalo a připojil jsem RO Rowa 30 na kohoutek pro pračku. Podle přiloženého obrázku : vlevo je vstupní hadička s našroubovanou redukcí pro hadici ke sprše. Vpravo dole je hadička která vychází zespodu z druhého válce a je na ní regulační šroub průtoku. Vpravo nahoře je hadička ze které mi dosud nevykápla ani kapka.
Takže RO jsem připojil a zkoušel jsem cca 15 minut zavírat a otevírat šroub na hadičce. Doufal jsem, že z horní hadičky začne vytékat voda..nestalo se nic..z toho co vyteklo ze spodní hadičky jsem naměřil toto :

pH 6,5 - test Sera pH
kH 7 dKH - test KARBON Rataj
gH 15 dGH - test Sera
Fe 0 - test FERIN Rataj

Tak a teď potřebuji poradit..to co mi vytékalo spodní hadičkou s regulací je voda z RO odpadová nebo výsledná ? Proč mi z horní hadičky nic neteče ? Tlak není jako v paneláku a voda je ledová. Neměl jsem nechat vodu protékat RO delší dobu ? Normální hodnoty z kohoutku jsou :
pH 7,2
Fe 0,3
kH 13
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 10:05 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Yana
Přesně tuhle RO mám. Připojuje se ne stejný kohoutek jako pračka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 08:39 Yana
chcela by som vas poprosit, niekoho kto ma osmozu od rataja AQUAPRO 50S, aby mi odfotil ten adapter na pripojenie k vodovodnej baterii + ho zmeral. Budeme sa stahovat, a v byte budeme mat vsetky stojankove baterie, tak to nebudem mat kde pripojit, a tak si chcem dat zaviest privod vody na osmozu pod linku, len neviem aky kohutik, lebo osmozu este nemam, predpokladam ze kazda podobna osmoza ma privod rieseny rovnako...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 17:38 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: JuraS
Já mám RO od Rataje (50S), spokujenost veliká. Mám jí napojenou na venti co je k pračce a funguje i při minimálním tlaku co jde nastavit. Jen je delší čas pro napnění stejného objemu než při max. tlaku. Čistá voda je u mě pH 6 a dGH 4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 16:52 JuraS – Omluva
Omluvte moji ukvapenost...RO jsem odpojil a poté jsem zjistil, že jsem dole přehlédl otáčecí kolečko..povolit šlo za pomocí kleští..teď z hadičky teče docela svižně voda..ale jen z jedné..problém je také v tom, že teplou vodu máme cestou vlastního plynového kotle..ten ale sepíná po úbytku teplé vody..musí jí být množství a ne tlak..RO mi tedy teplou vodu nesepne a RO prochází pouze voda téměř ledově studená...co s tím ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 16:27 JuraS
Dnes jsem koupil redukci a s radostí jsem vyaukovalé RO zapojil..jenže..bydlím ve starém bytovém domě kde rozvody pamatují hodně..v koupelně nemůžeme použít ani pořádnou perlátorovou sprchu..prostě RO zasačela jak se zaplňovala vodou a nic..tedy nic není správné..z jedné hadičky kapala pomalu voda..tu jsem odchytal do skleničky a jal se měřit..pH 5,5 a gH ?? při 8 mé kapce jsem přestal..prostě mi vykapávala asi ta špatná voda...jaký tlak vlastně potřebuji k RO ? a Jak tedy postupovat nemám li možnost v bytě takový potřebný tlak z vodovodního řádu získat ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 08:55 Muž maznak007 [12] – Re: langosh
Ano splnilo. Na moji RO treba zadny omezovac prutoku nemam, takze vlastne proplachuji porad, a neco protece membranou do sudu :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 08:15 langosh
Měl bych jeden dotaz - vzhledem k tomu, že nemám oplachovací ventil www.mangala.cz/… , myslíte, že by obdobnou funkci splnilo vždy odmontování omezovače průtoku...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 20:55 JuraS
Na Aukru jsem vyaukřil za cenu půlky kartonu cigaret (nekouřím) RO od fy. Rowa..má být starší a má prý vyrábět 50 lt vody za den a půl..a má to být jen filtr na tvrdou vodu, prý žádný odpad..o manuál jsem si napsal do fy. Rowa..uvidím jak pochopili tu moji brněnskoanglickou hantečtinu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 18:47 Q
Samozřejmě je rozdíl v použití RO v odchovně a u někoho doma na jedno akva. Myslím že pro odchovny, které potřebují změkčovat, je demi-kolona jasná volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 16:01 langosh – Re: maznak007
Pražská voda je poměrně měkká, takže i to bude důvod. Jinak TDS permeátu je 15 ppm, takže prasklá membrána to asi nebude :). Na druhou stranu, ale díky takovému průtoku (na rozdíl od jiných) vodoměr nijak neoblbnu ...
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 15:36 Muž maznak007 [12] – Tabulka s pomery permeat:koncentrat
www.pepinuvutes.estranky.cz/… az na konci...

Me osobne je to putna, pac kdyz cepuji permeat, neotaci se mi vodomer hop A to to nemam ani trochu priskrcene...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 15:07 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Ja mam osmozu od Rataje, a ten pomer je asi tak 1/2,5-3 cista/odpadni voda. Ale ten pomer 1/1,38 je mozna mozny, kdyby se vic priskrtila odopadni hadicka, aby ta odpadni voda mela vetsi odpor pro odtok hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 14:43 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: langosh
A nemáte díru v membráně?! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 11:10 langosh
Já mám poměr permeát/koncentrát 1/1,38 ... takže zase tolik nemrhám... ;-)
Roman X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 15:07 Q – demikolona v. RO
filipsi napsal: Takovou nejakou podobnou hodnotu vypustis.
Zkus to prepocitat na cenu destilky, pripadne demi kolony, regeneraci a pryskyric. Holt dostat "to" z vody neni zadarmo, stale mi vychazi RO jako nejlevnejsi reseni.



puzivam demikolonu:
ionexy - vydrzi pri spravnem zachazeni az 15 let(pořizovací cena 5000,-Kč)
jejich regenerace 160,-Kč/1800 litrů vody
nevidím nikde žádnou nevýhodu při provozu, samozřejmě demi-kolona je dražší při pořízení, ale ani to už dnes není takový rozdíl.
A to nebudu rozebírat nesrovnatelnou rychlost při získávání demi vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 11:15 Muž filipsi [1295] – Re: JuraS
... a co prestat rvat na holky, daleko vic vody se vysplachuje do zachoda, nez padne na ty vlasy. I kdyz jsem byl zarostla manicka, dokazal jsem si hlavu s nejakymi 20-ti litry urcite umyt. To snad neni za cistou hlavu tak moc?
Ted by mi stacily dve deci :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 11:02 JuraS – Re: Snofrev
Budu brát od mangaly spolu s www.mangala.cz/… . V plánu je zakoupit pevnější plastový sud na 60 lt. vody..doplnit o plovákový ventil používaný na wc..tím plnit sud z RO..pomocí vypínací automatiky zastavit na 50 lt. přidat vzduchovací šutr, provzdušnit..ohřát hrnec vody, nalít do sudu a ohřát na teplotu 28-29 C..silným čerpadlem a hadicí průměru tak 16 mm to tlačit do akva na vzdálenost 10 m a převýšení 1,6 m..tahat se po bytě se sudem plným vody rozhodně nebudu a kdybych to provozoval v kuchyni o víkendu tak mě tolerantní manželaka asi nebude mít v lásce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 10:57 Muž Snofrev [54] – Re: JuraS
jj, úděl akvaristů :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 10:55 JuraS – Re: Snofrev
ptám se proto, že teď řvu na ty svoje 3 holky, že je nechám buď ostříhat na ježka a nebo ať si neumývají vlasy každej 3 tí den..kdo má platit vodu..to ale používáme perlátorovou sprchu..to mě pak oni ukamenují za plýtvání vodou kvůli rybičkám....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 10:53 zeryk – Re: JuraS
pokud chci vyrobit 50 l vody tak mě jde do háje cca 250 l vody. Takže je potřeba na 50 l cca. 300l vody.A to ji nemám z 0 hodnotama No3 - 5; Gh - 4; Kh - 3 Vše závisí na tlaku a teplotě vody, měj se Petr
U každého se to může lišit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 10:51 V – Re: JuraS
Čím větší tlak, tím větší účinnost. Takže naplno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 10:51 Muž Snofrev [54] – Re: JuraS
60*9= 540 litrů, ne 300
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 10:50 zeryk – Re: debian
podívej se tady www.mangala.cz/… kamarád ji tam kupoval a říkal ochota atd. takže doporučuji.
Já ji mám s Pepinova útesu a už tam nikdy nic nekoupím.

Pouze můj názor Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 10:46 JuraS – Re: filipsi
Nechci nic zadarmo..to ani nejde...takže když nechám jímat vodu do sudu obsahu 60 lt tak stejné množství vody odteče do odpadu ? Nebo do odpadu kvůli 60 lt vody pustím 300 lt vody ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 10:18 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: filipsi
Pořád vychází cena 1 l permeátu úplně "někde jinde", než u technické "destilované" vody.
V mých podmínkách vyrobím cca 10% permeátu, cca 90% vody jde do odpadu...
Vodné + stočné 1m3 vody aktuálně cca 60,- Kč. Z 1m3 vody vyrobím cca 100 l permeátu. 1 l permeátu mě tedy stojí 0,60 Kč + náklady na amortizaci RO... :)
(Jasně - 90% čisté vody do odpadu je plýtvání... :-O)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 09:51 Muž filipsi [1295] – Re: JuraS
Takovou nejakou podobnou hodnotu vypustis.
Zkus to prepocitat na cenu destilky, pripadne demi kolony, regeneraci a pryskyric. Holt dostat "to" z vody neni zadarmo, stale mi vychazi RO jako nejlevnejsi reseni.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 44 45

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 49715x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14515?od=2001