Reverzní osmoza
...Jak myslíš, že jsem to kupoval já? Pro pracovníky jako bezpečné a levné pití...
Bezpečné bez doplnění minerálů snad jen v minimálním objemu...
...ad zalevani pokojovek: co si ty kytky z te vody vezmou kdyz v ni nic neni? ja zalevam pouze vodou z akva...
Vezmou si živiny třeba ze substrátu.
(Pokud už tento ovšem není zcela vyčerpán...
)
Obecně platí, že zalévání vodou vodovodní, (příp. akvarijní), a to zejména vodou s vysokým obsahem solí, může z dlouhodobého hlediska přinášet problémy v podobě "zasolení" substrátu. Pokud se na okrajích květníků, (květináčů), tvoří krusty, je to známkou tohoto zasolení. Potom je jednou z možností nápravy právě zalévání vodou měkkou. Taková voda, pravidelně obohacovaná živinami ve správném poměru, formě a objemu, je pro zálivku kytek nejvhodnější.
no asi jim to prospívá, když potom začali růst jako divé
výstup z osmozy nemám nulu ale 3°
Nějak mne to nenapadlo
přitom vím že už jsi to kdysi psal
Stačí vsadit mineralizér a je na pití jako dělaná. Dělal jsem střídavě degustaci a rozdíl je cítit.
www.mangala.cz/… ja bych to teda taky nepil.
a ad zalevani pokojovek: co si ty kytky z te vody vezmou kdyz v ni nic neni? ja zalevam pouze vodou z akva
Mám dojem, že přehnané pití odmineralizované vody příliš neprospívá zdraví.
Tak zkus zalívat vodou z akvárka a nebudeš se stačit divit... akvarijní voda je to nejlepší hnojivo na světě. (skoro
)
Tak o akumulátorech bych spekuloval, řešil jsem to už s učiteli elektrotechniky na střední i dalšími odborníky a nikdo mi nedokázal říct, zda elektrolyt nebude ztrácet na kapacitě z důvodu vyšší vodivosti (neliješ tam vodu o 1uS jako technická destilka, která má ještě závěrečný stupeň katex/anex). Ve výsledku předpokládám nižší životnost akumulátoru z důvodu přidávání vodivých solí.
jj třeba i na zalévání a rosení květin, nebo to liju do zvlhčovače vzduchu
Od doby co zalévám doma kvítka vodou z osmozy a né odstátou kohoutkovou, mi rostou jako z vody
Hodí se i do autobaterií... prostě kamkoliv, kam se dává destilka.
tak redaktor ne, správce a přidám zkušenost. Já ji pořizoval jakože do akva a mamka už to chce do žehlička, tata si dal vysvětlit, že to může mít jako vodu co chladičů traktorů, aut....že je to skoro to samé (chybí jen závěrečný katex a anex).
Takže už nejsme haněn za to, že jsem vyvrtal mezi kachličky 2 dírky na hmoždinky aby RO byla kde dát + vedle 250l sud
.
0 21.10.2012 02:12 Drahoš . [389] - Rostliny Jak myslíš, že jsem to kupoval já? Pro pracovníky jako bezpečné a levné pití, pro nás na čaj a na kafe... a že si z toho týdně vezmu 100 litříků do akvárek, to už nikdo nevidí... Ale je fakt, že to velice ušetřilo. Vem si, že za tu nejlevnější vodu za 3,-Kč/1,5l jsme měsíčně zaplatili okolo 800,-Kč... za dva měsíce jsme to měli zpět a od té doby měsíčně ušetříme 800,-Kč... to je už 12.800,-Kč ušetřených jen dík osmoze.
No, jestli máte vodu, co vám dělá kámen v hrncích a škraloup na čaji jako mně, tak se to snadno vysvětluje. Nejlepší rada koupit jí to jako dárek. Z permeátu je skvělé kafe i čas (ale bez pěny, nicméně chuťově vynikající) a je to zdravější. No a že ty si tím budeš ředit vodu do akvárka, tak to tě napadne až později, ne?
Tak jsem to konečně našel. Tuhle mám už rok a půl a jsem s ní naprosto spokojen:
www.mangala.cz/… Vzal bych tu vpravo, drazsi porizeni, levnejsi provoz. Vlozky do filtru jsou levnejsi nez cele filtry nalevo. Funkcne rozdil nebude.
Pro domácí použití postačuje od firmy Mangala, nevím jestli je mezi těma fotkama.
Sapristi... Opravuju, tuto odpověď by v tom případě dalo i dítě v první třídě, stačilo opsat od vás. Jinak díky za nápad s tou Dajanou. Sice liofilizované nálevníky ani viřníky neměli, ale zato mám teď doma krom vajíček artemie a Profloru, pro které jsem si jel, také aparaturu na líhnutí artemie... vlastně, zatím v autě, protože jsem naráz neunesl vodu do akva, nákup a aparaturu a u té se mi zdálo, že jí neuškodí zůstat v autě do rána
No a povídání s panem technologem mi přineslo zase spoustu zajímavých poznatků. Jojo, člověk se učí celý život...
...kdepak, uto odpoved by ti dalo dite ve 4. tride ZS...
No, nevím, nevím...
Přijde mi podezřelé, že jste se svou trochou do mlýna přišel až poté, co jsem napsal: "když dá 2 díly surové vody a 1 díl permeátu, dostane to, co potřebuje"...
kdepak, uto odpoved by ti dalo dite ve 4. tride ZS.
Já mám s RO zkušenost 1,5 roku. Voda z RO má prakticky nulovou tvrdost (kapkovými testy neměřitelnou) a mírně kyselé pH. Míchám ji s vodovodní vodou, poměr si spočítám trojčlenkou podle požadované tvrdosti a tvrdosti vstupní vody. Ve tvém případě by byl poměr voda:permeát 2:1, u mne je to 1:2.
No a když dá 2 díly surové vody a 1 díl permeátu, dostane to, co potřebuje.
Tak já trošku rozjasním.
Když dáš stejné množství neupravené vody a vody z R.O. docílíš 7,5.
Ano, budu.
To je tak těžký si spočítat když mám k dispozici vodu s 15 a vodu s 0 a chci se dostat na 10?
Matematiku jsi na základce měl, ne.
Tak 10
Podle toho, jakou výslednou tvrdost chceš docílit.
Vodu z RO, (permeát), je vhodné používat na základě znalosti parametrů vstupní vody a požadavků na vlastnosti výsledné vody.
Příklad: Vstupní voda má tvrdost 20 dGH a alkalitu 12 dKH. Smícháním vstupní vody s permeátem v poměru 1:1 dostanete vodu s poloviční tvrdostí i alkalitou.
Je to to, co jste potřeboval vědět?
Starší reakce
on není před ale za na výtoku odpadní vody a tím jak reguluješ její průtok tak reguluješ tlak na membránu a tohle je automat bud přivřeno na požadovaný průtok nebo otevřeno=oplach
EDIT: a z vodovodu stejně nedostaneš víc jak 7 bar, běžně bývá kolem 3-4 bar a to je ideál. Já mám doma pod ty 3 a je to bída, budu kupovat po výplatě přídavné čerpadlo a taky předfiltry v obalech, vyjde to pak levnějic měnit je, což je u mě a sedimentačního často.
No toto sem myslela
.
A ještě jedna asi blbá otázečka
ten regulátor průtoku ( RESTRIKTOR) , ten sám reguluje ten tlak na tu membránu?? Jako že pokud je případně větší tlak tak té vodě nedovolí víc na tu membránu tlačit aby se nepoškodila?
u magaly si stačí napsat a připlatit 50 myslím snad ještě furt (je to rok a půl co jsem ji bal) a dá ti tam místo restriktoru + oplachu restriktor s ventilem.
www.mangala.cz/… (úr§tpk dle membrány samosebou)
EDIT: má i různý přípojky na baterii atd, zkus se zeptat, i když nevim mamngala je podle mě neochotný nebo neschopný radit.
Dííííky
a ještě asi tam u té mini přímo není ten oplachovací ventil že? Čtu to tam jako volitelné příslušenství .Asi by bylo pro tu membránu lepší ho k tomu dokoupit že??Pokud jsem to teda dobře pochopila.
Jinak odpadní voda by šla rovnou ven do kanálu.
Noo přinejhorším bych pak musela do obchodu a případně s nimi pořešit připojení přes nějakou redukci.Určitě to za tu námahu stojí
.
ta mini ti bude stacit. mam ji a tocim o neco vic tydne... a taky nechavam x dni stat v kyblu, snad to tomu nevadi. montaz se provadi na prackovej kohout tak to se snad taky zvladnout da
jen se nekam musi nasmerovat odpadni voda...
0 06.09.2012 13:42 Olča [29] Ahojky, tak se tu jako mnoho dalších chci profíků prosím optat co za RO
. Jelikož do teď ředím vodu zhruba 50/50 s dešťovou ale přes zimu to sní bude asi horší i když mívám velkou bečku. Jenže tu málo prší (takže než mám nějaký ten litr čisté dešťovky taky to není hned).
Tak to tu pročítám a je těch RO tolik že mi jde až hlava kolem. Potřebovala bych jen asi tak 30l za týden.Je možné RO vodu nechat třeba několik dní v tmavé bečce?? jako dešťovku?? A pak manžel je silně proti takže zvládla bych montáž sama??Neměli by jsme to v koupekně ale dole v prádelce,kde je obyč kohoutek se studenou vodou(tam by ho to tak hned netrklo
.
Jinak vodu máme ze studny,celková tvrdost okolo 21Gh, dusičnany z testu od sery někde mezi 0-10mg/l(barva roztoku je čistě žlutá).
Dívala jsem se na tyhle...
www.mangala.cz/…
www.mangala.cz/…
Případně prosím poraďte jinou.
Mooc vám všem děkuji.
Starší reakce
Mě bylo doporučeno jen studenou
jak teplou vodu pouštíte do RO ? na stránkách různých prodejců jsou uváděny různé pracovní teploty . když je max. pracovní teplota 45 st.C , tak po překročení této teploty se membrána ničí nebo už přestává být efektivní ? při provozu RO na studenou vodu se mi dělá 5lit. něco přes hodinu , když ale pouštím do RO teplou vody tak mám 5lit. za 20min a 8lit odpadní vody .
z osmozy? to je 40 ppm a ph 6 a vstupna voda ma 560 ppm a ph 7,5
ja by som bol zvedavy na ostatne parametre tvojej vody aj..
souhlasím jen dodám, že pokud nemá test na tvrdost, alkalitu nebo konduometr, lze tu vodu prostě ochutnat, permeát teče z hadičky bwz omezovače a moc teda nechutná.
O tom, že by vstupní vody měla 0 mg NO3 si stejně jako Deathbull myslím své
.
Co se týká hadičky RO - neměříte ty vyšší hodnoty NO3 z hadičky s odpadní vodou a nikoli permeátu? tam by vyšší hodnoty NO3 logicky být měly...
Pokud nee pak už je to chybou v měření (ať už je příčina jakákoli)...
fakt si to uz neviem vysvetlit
Přidat reakci
1 ...... [33] ...... 44 45
Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 50207x