Reverzní osmoza
pozdě, jaká neodborná montáž? to jsem zkoušel ještě předtím než jsem to připojil.
ta rychlospojka mu může být ukradená, tu jsem bral do kleští, když jsem to utahoval.
jj, no když sjem to jen tak ledabyle zkoušel, tak byl dobrej. Po našrubovaní ani prd. Zrovna se s ním aspoń domluvím, aby mi zaslal i finitky na připojení k hadičce.
Pisnu mu mail, pošlu video a zítra pošlu, snad do vánoc bude druhej a dobrej.
Potom daj vedieť ako to dopadlo
ano mám. No super, snad nebudou brát jako poškození, že jsem to točil, kolem toho klipu je odřená nálepka, ale ta byla aj předtím. Uvidíme, hodím jim to do mailu, že zítra posílám na reklamaci,s nad mi to vrátí aj s přívodním kabelem.
No ak to máš naozaj dobre utesnené tak ho jednoznačne reklamuj.
1 15.12.2011 18:57 matlala [798] - Rostliny tak jsem zkoušel a normálně ventil teče, neudrží ani blbý 3 bary. přitom má udržet 9 u vody, 11 u vzduchu a 5 u oleje.
tady krátké video, jak prokapává.
www.youtube.com/…
Co teď? Reklamovat?
já vím, však sem říkal, kartuš s uhlím by to měla zachytit, jen ta její aktivní doba je polemická.
tak jak psali níže je to mosaz, co jiného se používá na vodu krom plastu, který je moderní. Nechce se mi objednávat plastovou vsuvku za 18,-na kterou jsem zapomněl + ještě 20-40,- poštovné, protože mangala to určitě nebude chtít poslat obyčejně. Ale kdybych už objednával, pořídím si i nějaké rychlospojky, ale stejně max za 50,- vše.
tak můžu ji tam dát? Ty kovy, co se uvolní, by měl stejně zachytit uhlíkový filtr.
Otázka je, jak dlouho je v něm to uhlí aktivní, jakým způsobem je připraveno. Jestli ti není jaoklasické akvarijní aktivní uhlí. Když jsem ten starý rozbil, byly to tvrdé kousky zrnistosti dna, kde by se asi daly použít taky, cca do 2mm.
atmosferickym mozna, ale ze by byla inertni ve vode se mi nejak nechce zdat
1 14.12.2011 15:06 matlala [798] - Rostliny tak jsem sehnal vsuvku. Viz fotka.
je možný použít ji za předfiltrem? nebude se uvolňovat nějaký kov, který aktivní uhlí ve 2. předfiltru neodstraní? Dal bych ho mezi 1. sedimentační a 2. uhlíkový předfiltr, 3. je už kartuš s membránou.
Jinak bych musel objednávat plastovou spojku a to vyjde draho, když jsem na to zapomněl.
Případně ještě večer uvidím, jestli kamarád doma nemá rychlospojky pro automatizaci, používají se tam stejné závity 1/4" a hadičky i rychlospojky na vzduch. Ale lépe bude ten ventil dát pevně, protože když není pevně, rezonuje a trochu hučí, hold cívka je cívka.
no právě tam jsem nikde neuspěl, starý pračky už na šroťák skoro lidi nedávaj, aspoň v našem okolí. No dám ho asi za ten sedimentační filtr. Jinak to čištění. Snad seženu přechodku na ty hadičky k RO, jsem je zapomněl objednat a kvůli pár korunám si je nechat posílat.
Si si měl sehnat na šrotišti ventil z pračky zadarmo a peníze nechat na čerpadlo. Zeptal bych se někde v krámku s instalačním zbožím, zda nemají nějaký filtr který bych zařadil za kohout (aby se dal lehce čistit).
no, v hadičce byla rezavá stěna, tak nevim nevim. No to proplachovávání octem nebo lépe HCl by bylo asi dobré.
No zkrátka vše co bylo bílé má barvu rzi.
Stačilo by ho dať za sedimentačný si myslím.
Až 4 dni? No to je dosť. Tak potom buď za ten filter ako si vravel alebo normálne pred neho z tím, že sa budeš starať o údržbu pravidelne aby sa to neusadilo tak ako sa Ti to stalo teraz.
no já to kvůli malému tlaku a tím i výkonu potřebuju mít puštěné i 4 dny v týdnu, plánuju dokoupit čerpadlo, ale kdo se má furt starat to pouštět, proto jsem to pořizoval, abych si to automatizoval, jako se snažím vše doma.
Takže ty usazeniny by mu ublížit neměly? Případně se dá při výměně předfiltrů propláchnout kyselinou chlorovodíkovou nebo octem a vyčistit to tím.
Elektromagneticky ventil by som používal len v čase potreby dávkovania vody a pred neho by som dal ešte klasický mechanický ventil. Keď by som potreboval vodu otvoril by som mechanický ventil zapol elektromagneticky a keďže máš vypočítane kedy to bude "hotové" prídeš zastavíš mechanický ventil (elektromagneticky už bude vypnutý) a tak by to šlo dokola... Predsa len nepotrebuješ vodu z RO každý deň, či vari áno? Ten mechanický by slúžil len ako poistka prípadného zlyhania elektromagnetu, v čase kedy netreba vodu z RO. Inak ten ventil čo si tu pridal je na to určený takže je to na tebe ako to zrobíš.
1 13.12.2011 17:47 matlala [798] - Rostliny Tak dnes jsme trochu pozdě (od dubna) měnil předfiltry a docela se lekl co je na vstupu v hadičce za usazenou rez na stěnách, za sedimentačním předfiltrem na vstupu už je to ok, ale ta přívodní hadička...
Koupil jsem si u mangaly elektromagnetický ventil a chci si tím spínat RO abych ji nemusel manuálně vypínat, protože mám blbý vstupní tlak, potřebuju aby jela přesný počet hodin, což mám změřeno.
Myslíte, že je rozumné dát ho hned na vstup do předfiltrů? mě by asi přišlo lepší a bezpečnější, dát ho až za sedimentační filtr nebo až před membránu. Co říkáte? Ten ventil má uvnitř totiž docela tenké vstupy, které se uzavírají, v průměru maj tak 2-3mm, určitě míň jak hadičky na vodu. Problém ale může být, že povolí některý spoj nebo bud eprotékat závit na předfiltrech.
jedná se o
www.mangala.cz/…Starší reakce
tak to v pohodě i bez závěrečné deonizace, však tu nepotřebuješ, pokud nepotřebuješ vodu lít do moře, stejně ji budeš ještě muset ředit a nelít tam čistý permeát. Mě to dělá při malým tlaku po 3 bary na výstupu vodivost kolem 25uS/cm (říká se orientačně že 35uS/cm je 1°gH abys měl představu když nemáš konduometr)
vstupní voda Gh - 16 , Kh - 20 , Ph - 8 , jinej parametr asi nené potřeba ne ? ?
mám odtamtud, ale napiš jakou máš vstupní vodu
mě stačí, mám vstup 25-30 celkové tvrdosti a asi 10-15 alkalitu a stačí.
Jinak slučuju
Dobrý večer plánuji si koupit RO protože bohužel voda tu je jako kámen :( a rostlinkám to moc nevyhovuje. Brouzdal jsem tak po internetu a nalezl zajmavej kup.
www.mangala.cz/… nebo
www.mangala.cz/… a chtěl bych slyšet vaše názory jestli je dostačující ta bez ionizace. Plánuji z akva udělat průtočné + - 150l /týden poměrem 75%osmóza 25%vodovod. předem děkuji za reakce popřípadě doporučení jiné osmózy.
Starší reakce
Vy víte, jakou dKH má "městská" voda, kterou chce Lukša převařovat, když píšete, že převaření nepomůže ke stabilitě vody (pH)?!
Převařením vody se odstraní tzv.uhličitanová tvrdost.Takže to nepomůže ke stabilitě vody(pH).Sám píšete,že chcete tuto tvrdost 4-6.
Ano, to je možné a v návaznosti na jeho prvotní dotaz, velmi pravděpodobné. Málo čtu.
Jestli on kolega Lukša neuvažuje tak, že převařením sníží alkalitu vody...
A proč je nutný městskou vodu převařovat? Není to zbytečná operace? Naprostá většina zdejších akvaristů používající městské vody takto nepostupuje. Mění buď přímo z vodovodu a nebo nechávají několik hodin odstát, spíše za účelem temperování.
K jiné vodě přístup nemám. V Olomouci už nebydlí a tam kde bydlím je jen studniční, ale obsahuje NO2. Proto se ptám jestli ho RO odstraní?
Vodovodní není dost dobrá?
určitě, spíš má chránit membránu proti chloru.životnost je asi 4-5 tis litrů.To odpovídá cca 1 měsíce provozu.
rriki napsal: Kdo používáte studnu tak tam není třeba uhlíkový filtr a raději bych volil dva sedimenty.
to by byl můj případ, ale může tam být i něco co membrána neodstraní, co třeba nějaký kovy z potrubí nebo bordel ve studně? Není výhodnější nechat uhlík tam? A není ten uhlíkový filtr náhodou stejný jako aktivní uhlí, vyčerpaný skoro hned nebo je v tom nějaká jiná forma?
Za málo.
Spíš nahustit, než naředit.
Takže si ji musím naředit podle testu aby dosáhnul požadované hodnoty?
Špatně jsem si to přečetl. Celé je to napsáno takhle
Voda, která proteče přes membránu obsahuje minimum rozpuštěných látek. Tuto vodu lze potom ve vhodném poměru namíchat s neupravenou vodovodní vodou . Získáme tak vodu s ideální uhličitanovou tvrdostí s hodnotou KH mezi 4-6 dKH
Funkční RO (membrána) nedovolí, aby měl permeát KH 4-6 - tato hodnota by měla být <1.
Který výrobce a kde něco podobného píše?!
Dobrý den,
chci se zeptat zda musím vodu z RO ještě ředit vodou nepřefiltrovanou nebo jestli můžu použít jen vodu přefiltrovanou z RO. Zda to není jako u vody destilované, že má nulové hodnoty. Jestli je to jak výrobce píše, že získáme tak vodu s ideální uhličitanovou tvrdostí s hodnotou KH mezi 4-6 dKH. Tato voda má dostatečnou pufrační schopnost /to znamená tlumit výkyvy pH /
Chci mít v akvárku měkkou vodu a proto přemýšlím nad reverní osmózou
Děkuji
Starší reakce
Pánové filtry by se měli měnit dle výrobce cca po 4000l a to aby se nezanesla membrána.Kdo používáte studnu tak tam není třeba uhlíkový filtr a raději bych volil dva sedimenty.Teplota vody taky dělá rozdíl.V zimě teče méně.Sorry,jeli Ti líto dát 1500 kč za čerpadlo tak dělej ryby na co máš vodu.Mě první osmoza stála 15000kč a byla to 40tka pak jsem měl 90tku za 9000kč.Buď rád ,že tu jsou tyhle levný osmozy z Polska.A ještě si uvědom ,že pokud máš tvrdou vodu tak budeš mít několika násobně dražší provoz, než ty co mají Želivku ,ale zase něco ušetříš za vodu.
Přidat reakci
1 ...... [35] ...... 44 45
Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 50207x