Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 19:47 Evicaaa – Re: ustavprochore
Ano, nic lepšího bohužel nemám, k žabkám ryby dávat nechci, aby se třeba nějak nenakazily nebo nevím. Ale už je to jedno, už jsem ji zabila. Nic bublinkového jsme doma neměli, tak jsem ji dala do sáčku a děda ji klepl po hlavičce... Asi to bylo nejlepší řešení, zase ji ožírala parmička...
A rozhodla jsem se, že akvárko nechám měsíc běžet (kromě odkalování dna), a pokud bude všechno v pořádku, koupím 1 nebo dvě parmičky, nějaké rostliny, zase počkám a když bude pořád všechno OK, dám sem i ty drápatečky a hotovo... No a zapracuju na nějakém pozadí, nemáš třeba nějaký návrh?? Uvažovala jsem o výrobě 3D, ale možná by stačila jen tapeta, ale jaká??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 19:28 Žena ustavprochore [567] – Re: Evicaaa
A co používáš jako karanténu, tu kouli?

Se SAE tedy OK ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 16:28 Evicaaa – Re: ustavprochore
Protože vím, že v karanténě určitě hned umře a to já nechci, pořád doufám, že bude zase dobrá. Ale asi se teda překonám a zabiju ji, asi se opravdu jen trápí a už ji nejde vyléčit... Jinač o parmičce vím, že ej to ais malé, navíc dělám největší chybu v tom, že ji mám jen jednu, jenže když mi před těmi asi 14 dny ta druhá vyskočila a umřela a já ještě nesehnala jinou, musí to tak teď být... Samozřejmě že až vyrostou, někomu je dám, aby se netrápily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 19:28 Žena ustavprochore [567] – Re: Evicaaa
Nějak pořád nechápu tu snahu neizolovat nemocnou rybku do karantény, když už jí nechceš rovnou utratit hmm Pokud by se mělo jednat o ten bt. rozpad nebo nějakou jinou baktérku, je potenciálním zdrojem nákazy pro ostatní ryby. Nehledě na to, že v karanténě jí nikdo nebude okousávat ploutvičky.

A mimochodem, ta SAE není do tohoto objemu úplně nejvhodnější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 18:40 Vája – agresivita
Parmičky? Nedácno mi nevinné parmičky nádherné, které jsou doporučované do společenského akva, oholily samečka pavího očka během minutky takovým způsobem, že jsem se nestačil divit ani tomu zabránit. Bylo to sice ve sklenici, asi ve stresu, ale na vlastní oči jsem viděl, čeho jsou schopny. Moc bych jim nevěřil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 17:17 Evicaaa
Tak dnešní stav je takový, že jí ubyl i kousek těch paprsků, ale zdá se mi, že plave o trošičku lépe. A taky jsem včera viděla, jak jí do ocásku ďobala parmička, ale nemyslím, že by jí to celé způsobila ona. A ďobala do ní jen chviličku a už nevidím, že by to dělala. Pokusím se sem zítra hodit fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 17:14 Evicaaa – Re: Varazslo
To je mi líto. :-( Ale to není ono, tvůj sameček se tak škubal, moje samička plave tak, že je celá nakloněná ke dnu a neškube se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 06:45 Muž Varazslo [1]
Nevypadá to nějak takhle www.youtube.com/… ? Mimochodem už nežije. Nemohl jsem se na to dál dívat a tak jsem jej raději usmrtil. Dodneška nevím co se mu stalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 22:01 Žena ustavprochore [567] – Re: Evicaaa
Jak dlouho? Já bych řekla klidně ještě týden až 2, ale možná bys mohla pomalu!!! zmenšovat množství té měněné vody.

K myšlence na bt. rozpad mě vedlo to znovuzaložení (vyšší koncentrace N-látek, vyšší pH) a tebou popisovaný rozpad. Myslím, že se to může projevovat jen tím rozpadem, nebo ne? :-(

EDIT: jestli už jen polehává, raději jí šetrně utrať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 21:32 Evicaaa
No tak ta nemoc to není, opravdu na sobě nic nemá. Jen ten ocásek má jakoby nastříhaný, nevím, ajk to mám popsat, vypadá asi jako malinký řídký štěteček, zůstaly jí pouze paprsky, nejsou ničím spojené. A teď už jen tak polehává... :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 21:27 Evicaaa – Re: ustavprochore
Ano, je to to akvárko. Vodu měním (btw jak dlouho ještě budu muset??) O vodě fakt nic netuším, ale nikdy s ní nebyly problémy, tak nevím... Stará není a když ji dám do karantény, na 100% umře, tu minulou jsem tam dala a všechno se celkem rychle zhoršilo a za dva dny už byla mrtvá... Na ten rozpad ploutví se podívám. Klidně tu rybičku zabiju, ať s enetrápí, ale musím mít jistotu, že to nejde vyléčit, chci ěvdět, co se stalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 21:12 Žena ustavprochore [567]
to je zas jednou debata, teda hmm

Evicaaa: předpokládám, že je to paví oko v tom akvišku, co jsi minulý týden znovuzaložila... měníš denně tu vodu, tak jak jsem ti psala? máš alepoň trochu představu, jaké je v akvišku pH a hodnota dusitanů? pokud se jí ploutve skutečně rozpadají, mohlo by se jednat o bakteriální rozpad ploutví (viz sekce nemoci). pro jistotu bych rybku přelovila do karantény. ;-) anebo není ta rybka už hodně stará?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 19:47 Evicaaa – Re: Polux
Jestli umře, tak už mám jen 2 samice a 2 samce (na začátku byly 3 samice a 1 samec a pak 2 samci a 4 samice). A miminko mám jen jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 19:44 Polux – Re: Evicaaa
Jo presne neres to pavi oko se ti rozmnozi jako plevel neboj nic jestli jich mas teda dost myslim samice vs samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 19:42 Evicaaa – Re: Polux
Fotku sem bohužel dát nemůžu, foťák nemáme a fotky, co tu mám, dělá přítel svým mobilem. Už jsem psala, že mi tak už jedna gupka umřela, a tak nechci, aby mi postupně umřely třeba všechny rybky... Tak já to teda nebudu řešit, buď umře, nebo se vzpamatuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 19:38 Polux – Re: Evicaaa
To ja bych to na to zase svadel nebo priloz fotku rybky at se da lip porovnat no kazdopadne jestli ti takle skomari vic ryb porad a porad tak to nemoc je.Jestli ne tak to nehrot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 19:35 Evicaaa – Re: Polux
Na tohle bych to opravdu nesváděla. Je to nějaká nemoc a já prostě chci vědět jaká a jestli ej nakažlivá, toť vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 19:28 Polux – Re: Evicaaa
Je mozne ze se zduchali mezi sebou palec A v boji prisla k uhone rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 18:17 Evicaaa – Re: Polux
Ne, určitě jí nikdo nic neudělal, moje rybičky se mají rády. :-D Ta ploutev se jí podle mě rozpadla sama. Ale nejhorší je to, jak plave, musí jí něco být, tohle přece není normální. Ale žádné viditelné příznaky kromě té ploutve a plavání to nemá. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 17:14 Polux – Re: Evicaaa
Nemas v akva nakou jinou ´´agresivni´´ rybku ? Klido ji mohla potrhat jina ryba ten oca nakazlive to nejspis neni jestli je to z tehle priciny.Urvanou ploutev nevylecis takze bych ji dal ranu svody X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 16:53 Evicaaa – Nemocná gupka
Jedné gupce už několik dní něco je. Plave ocasem dolů a ocasní ploutev má dnes už hodně rozpadlou, jako by jí ji někdo rozstříhal. Nevíte prosím, co je to za nemoc nebo čím je to způsobeno a jestli je to nakažlivé?? Ostatní rybičky jsou v pořádku. A před asi 14 dny mi podobně umřela jiná gupka. Chci se takovým věcem vyvarovat, jenže nevím, co dělám špatně...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2008 21:43 FUKY
nelekaji se hend vyplavou na hladinu.....ale co to vsichni mate proti tem muslim..za prve asi sou vycistene ne?...za druhe pavim ockam sul envadi..a stejen tam zadna neni tak co to furt mluvite ze musle do akvaria nepatri...je mi 14 takze mi muezte tykat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 22:38 Žena Rebbie [71]
Mi se takhle chovaj očka když pravidelně, po tejdnu neodkaluju... čili asi reakce na špatnou vodu :-( A povětšinou se to nezlepší a rybka uhyne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 14:44 balty – Re: Lindauerka
a je to samička nebo sameček.samičky to dělají aby se ukryli před nápadníky a nedo pokud jsou již vyrozené.pokud mají mladé často za sebou tak to jejich tělíčko nezvládá.ty chomáčky tam mívám také,ale žádný problém zatím nenastal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 14:27 Muž Yirka [9123] – Re: Jurasek
To nemusí být pravdou, záleží na druhu plžů, některé se bez problémů dají uregulovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 12:16 Muž Jurasek [137] – Re: Ivulik1
Zlikviduje, ale pokud se překrmuje, tak tam za chvilku bude hromada šneků, kterých bude problém se zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2008 12:10 Ivulik1 – Re: Lindauerka
Par sneku ty zbytky krmiva jiste zlikviduje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 16:17 Lindauerka
děkuji za odpověď. nemá porušené nic. dala jsem ho do karantény, už vůbec moc neplave, jen se tak naklání nahoru. dokonce je pořád stejně barevné, velké, normální..akorát neplave jen tak pořád stojí někde schované třeba pod listem a kouká nahoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 16:15 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Lindauerka
...občas najdu chomáček plesnivého jídla...
Překrmujete rybky. Jinak by se nemohlo stát, že najdete plesnivou potravu. A překrmování je zdrojem častých potíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 16:06 Polux – Re: Lindauerka
Kdyz vam plesnivi jidlo to je normalni tomu nezamezite holt musite zbytky potravy odsat aby neplesnivela.Nema pavi oko porusenou ploutev treba utrzenou ? tohle me dala neonka ale ta mela urvanou jednu ploutev a po case natahla brka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 16:02 Lindauerka – Paví očko občas přestane plavat a "položí se"
není to příznak choroby? plave tak, že stojí a čumáčkem kouká nahoru k hladině - úplně vodorovně
mám 45L akva, v něm 6 pavích oček, zrovna mám mladé:)
jedna rybka mi uhynula, nevím na co, ale stranila se ostatníc a neplavala až jsem ji musela utratit.
Takhle to občas dělává, ale už od doby co jsem i ji koupila (cca 2 měsíce) teď to ale dělá často...


a ještě mm dotaz - jak zamezit tvoření plísně v akva? občas najdu chomáček plesnivého jídla nebo kamínku a moc mne to zlobí.
děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2008 14:45 Lulan – Re: kočička25
Chtelo by to lepsi fotku aby se dalo lip rozeznat jestli to je bakterka nebo plisen...ty zakaleny oci jsou taky fajn:(( zvednul bych teplotu a poslete lepsi fotku...nekrmte...jaky ryby tam mate??ty sou v pohode??Plisen a bakterka jsou vzdycky jenom pruvodni jevy zanedbani...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 23:51 Žena ustavprochore [567] – Re: FUKY
To s tou okrasou je relativní, zda patří mušle od moře do sladkovodního akvárka... hmm

Ale pokud se rybky hodně lekají při rozsvícení, možná byste mohl zkusit přidat nějaké plovoucí rostlinky na hladinu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 22:28 FUKY
to jsou amle musličky jen na okrasu do psiecku.....sou to male ty co sou u more na brehu....proste atse tam tak nenudi a maji se kde schovat pred lampou kdyz ji rosvitim...ale stjne vsichni hned vyplavou k hladine aby se napapali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 21:19 Muž Jurasek [137] – Re: kočička25
Není to plíseň a krupička najednou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 21:18 kočička25
Fotka k příspěvku nemocná rybka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 23:27 0 – Re: FUKY
Pohlaví se dá rozeznat už po 1 měsíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 19:44 Žena bucliik [99]
mušli ven, ta se k rybkám nedává ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 19:43 smajlik1 – Re: FUKY
já nevím, jestli brzy, jak u kterých... mě se samečci "vybarvili" za různě dlouhou dobu, takže až zjistíš, že máš 1 chlapa na 10 ženských tak to za dva měsíce už třeba tak nebude :) mě se to tak stalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 19:29 masterPKbanan – Re: FUKY
tak to asi brzy, jak jsou velci? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2008 18:27 FUKY
samice mi uz dvakrat vrhla asi po 10 takze celkem dvacet...dal jsem ej do 8litroveho akva...krmim je zradlem pro mlade mam tam vzduchovani ..male rostlinky pisek a par muslia zijou uplne spokojene...vsechny prezili a mam je uz i ochocene...vi dky dostanou nazrat..a uz plavou k hladine je to super...chtel bychs e zeptat za jakdlouho budu znat jejich pohlavi...jedni maji asi 3 emsice..a druzy asi 2

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 21:39 lama – Re: Jurasek
Děkují vám za radu, musím si to více a bedlivě prostudovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 20:26 Žena ustavprochore [567] – Re: fossiliska
Něco podobného se mi nedávno taky u jedné samičky pavího očka stalo, pár dní polehávala na dně, ale jinak na první pohled vypadala normálně (zachované zbarvení, žádné povlaky, rozpad ploutví, žrala...) anebo jsem si toho nevšimla. Měla jsem jí něco přes rok. Jednoho dne jsem jí našla ještě živou, ale měla hodně nafouklé bříško a odstávající šupiny... prostě ukázková vodnatelnost :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 20:19 Žena ustavprochore [567] – Re: lama
Upřímně řečeno, podobnou odpověď jsem čekala. Odkaz od "Juraska" je fajn, i tady se najdou rady, jak založit akvárko, vybrat do něj vhodné rostlinky a rybky... :-) Tak to zkuste znova a tentokrát bez chyb :-) Kdyby něco, klidně se zeptejte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 20:10 Muž Jurasek [137] – Re: lama
V podstatě jste si odpověděla sama. Nezaběhlý filtr, rostliny žádné, podle mne typická otrava.
Edit: www.akvarijni.cz/… Zkuste si to pročíst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 19:55 lama – Re: ustavprochore
rostlinky mám jen umělé....do 20 l akvárka dané po pár dnů 5 kousků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 12:10 fossiliska – je to nemoc?
Ahoj, hladala som vo fore, ale je tu tak strasne vela zalozenych tem, az mam pocit, ze nemam chut, ani cas vsetko si precitat, tak moj prispevok uverenim tu. Mam urcity dotaz k spravaniu sa niektorych ryb (pavi ocko). 3 samice sa spravaju podla mojho nazoru zvlastne, dost casto behom dna lezia na dne, ked im hodim zradlo, tak vyplavaju, nieco zjedia a potom zase klesnu na dno len tak tam lezia, nerobia to vsak vsetky samice, ale tieto 3 v poslednej dobe stale. Uverejnujem to tu, lebo pricina moze byt aj nemoc. akvarium 25l/7 ryb, vzduchovanie, bublifuk. dakujem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:54 Muž Yirka [9123] – Re: lama
Kolik jich bylo, v jaké nádrži, jaké rostliny, za jak dlouho a kolik rybek přidáváno do nádrže? Zkus si pročíst něco o zakládání akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:53 Žena ustavprochore [567] – Re: lama
za jak dlouho po založení akvária (dno, dostatek živých rostlin, filtr) jste tam dala ty paví oka? a kolik jich do jak velkého akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:47 Muž Miras [111]
a co vzduchování ano
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=1951