Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 18:45 R Muž romant [27983] Re: Jelen2485
Jak dlouho je v akváriu? Není tam někdy z posledních dní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 18:35 Muž Jelen2485 [0]
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Samička pavího očka má jedno oko jakoby potažené lehce bílou blankou a schovává se před světlem. Když zhasnu tak okamžitě vyplave. Jinak vypadá v pořádku. Normálně se krmí a to i ve světle. Ploutve má taky normální. Nevíte někdo prosím co se s ní děje a co se s tím dá dělat? Dík.
EDIT- Zkusil jsem to vyfotit, ale moc mi to nejde. Možná na téhle fotce je to oko trochu vidět...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2018 17:54 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Menzule
Když čistíš filtr, neměla bys zároveň odkalovat, tím narušuješ rovnováhu v akváriu. Mezi praním filtru a odkalováním by měl být aspoň týden. Stejně by bylo lepší vyměnit ten filtr za něco s větším molitanem. Pro nějaké ty mikrorazborky by to asi stačilo, ale ne pro tuhle osádku. A chce to kytky, daleko víc kytek, než je tam teď. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 16:39 Menzule Re: Kaira
Tak 1 za cca 2 měsíce nebo když přestane "bublinkovat".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 13:38 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Menzule
Jak často pereš ten filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 09:57 Muž Kubaa [718] Re: Menzule
Změř si dusíkaté látky ve vodě a vsadím se, že najdeš nehezká čísla. Je to prostě malý. Já do 30 litrů planuji mikrorasborky. Což je mnohem menší a cistotnejsi ryba než oko. A stejně mi to přijde na hraně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 09:52 R Muž afc1886 [14655] Re: Menzule
No hlavní problém je už ta velikost toho tvého akvária, které je pro ty rybky nedostatečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 09:46 Menzule
Tak přes noc mi ta rybka co zcernala umřela :-( A ta co se nezdála je pořád naživu, ale moc ji nedávám... myslíte, že to může být tím narozením mladých tím pádem prerybnenim? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2018 18:30 Menzule – Pro "zajímavostí
Jen pro zajímavost co se stalo před pár měsíci, když jsme si akva pořizovali... po zabehnuti jsem chlapa poslala do místního zverimexu s ničem o našem akva (velikost aj) ať mu poradí jaké rybky tam dát... A chlap, který tomu nerozumí přišel s:
2 pavi očka
2 černé tetry
2 červené tetry
2 neonky
Málem mě kleplo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 18:15 Menzule Re: Kubaa
Kubo, vím, že akva je malé, ale v současné době větší nemůžeme mít.
Děti rybky krmí jen v mé přítomnosti, z bezpečnostních důvodů je krmení vysoko ;-)
V současné době je tam cca 5 dospělých ryb + nově narozené.
Filtr - molitan vyplachuji ve vodě co vysaji odkalenim.

Teplota vody 24 °C. Nevím proč není vidět další info. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 18:00 Muž Kubaa [718] Re: Menzule
To akvárium je hodně malé (já bych oka do tak malého nedal), kytek podle fotek moc není, paví oka jsou čuňátka, akvária v dosahu dětí bývají překrmovaná... ta výměna co děláš nemusí stačit. Kolik tam těch ok je? Jak často a jakým způsobem čistíš filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2018 17:59 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Menzule
-nic nevidím ,krom 20l
-pokud odkalujete a je tam i výměna vody ,tak lehce zasolte akvárium 1 čajová lžička soli předem rozpuštěné
-teplota je? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 17:52 Menzule Re: lacewings
Odkaluji 1x ttýdně a 2x měním 1/3 vody. Doplnila jsem částečně prezentaci. Díky za cenné rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2018 17:44 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Menzule
- odkalit a vyměnit třetinu vody v akva
- doplnit prezentaci o základní data a jak je prováděna údržba
- následně se uvidí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2018 17:30 Menzule – Uhyn
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám dotaz, před cca týdnem se nám prvně narodily malé gupky. Od té doby akva nepoznavam, rybky se drží často nad filtrem, rybka která porodila, tak změnila barvu - zcernala. A starší mladé rybky začaly umírat...Miminam se daří skvěle. Může to být prerybnenim? Nebo proč zcernala samice?

Přikládám foto zcernala samice, mrtvé rybky a rybky co se mi také nezdá (styl pohybu v akva).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2018 11:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: pankito
pankito napsal: ... nevím, co je to za fleky. Může to být zbarvení tzv. Vídeňský smaragd, nebo je to nemoc?
-jedná se o zbarvení pocházející z linie PB VIENNA a důsledek následného prokřížení
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2018 10:25 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: pankito
Udělej pořádné nerozmazané fotky, podle těchto by to ani věštec neurčil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 12:43 Muž pankito [0] – oranžový flek u pavích oček
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny akvaristy! :-)

Dnes jsem ve Sklorexu v Brně koupil 6 krásných pavích oček a potom jsem ještě dostal nějaké od známé, které jsem si moc neprohlédl. Až doma jsem zjistil, že mají některé ustupující zadní ploutev (plíseň či okousání) a hlavně dvě z nich mají oranžovou skrvnku na obou stranách těla (viz foto). Nechal jsem je v karanténě (celkem 7 rybiček, z toho 4 se mi nezdají) a nevím, co je to za fleky. Může to být zbarvení tzv. Vídeňský smaragd, nebo je to nemoc? Díky za odpověď. palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.01.2018 15:43 R Muž afc1886 [14655] Re: mrstecka
Všechno špatně.
- malé akvárium,žádné živé rostliny. Stres bude pořád, dokud jim nevytvoříš vhodné podmínky.
Pár odkazů, které ti můžou jen pomoci
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 15:34 mrstecka Re: Jája
Sklenička je jen na focení, nedařilo se mi je vyfotit v akváriu. To má 15 litrů a mám ho už od září; vodu měním jednou za týden (třetinu) a teplotu jsem měla kolem 23 °C, ale ten pán ze zverimexu řekl sůl a přidat pár stupňů, takže teď je tam asi 25-26 °C. Od milé rybičky (betta) jsem měla preventivní přípravek proti plísním, tak jsem ho tam pro jistotu kápla. Je pravda, že rostlinky nemám žádné. A černá už tedy vymizela, ale žlutá zůstává. Ale rybičky plavou normálně i papají, takže budu doufat, že to bude jen ze stresu z nového prostředí, jak psal/a Jája.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 15:10 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: mrstecka
Lepší bude vyfotit rybičky v akváriu, v přirozeném prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2018 15:02 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: mrstecka
Ten sameček mi nepřijde, že by mu něco bylo. Ale když jsou blbé podmínky, tak i změna barvy může být jako reakce na to. Také to může být i tím, že byl ve stresu a teď se mu vrací barva, k čemuž se přikláním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 15:00 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: mrstecka
Já se omlouvám, ale černé vidím ocásky, hlavičky jsou světlé. Ale jsou celkově takoví flekatí.

Jakou máš teplotu v nádrži? Jak často měníš vodu a pereš filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 14:59 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: mrstecka
A kolik že to cachtátko má litrů? Tolik soli na těch pár litrů je špatně, to je opravdu danajská rada. Co máš s tím udělat jako první pomoc je to, že budeš každý den měnit třetinu vody, omezíš krmení a pořídíš fůru rostlin. Rostliny jsou také velmi důležité pro správný chod akvária. A jestli máš doma jiné akvárko (nebo někoho známého v okolí s akvárkem), tak trochu vymáchej z toho jiného AQ filtr a v tom "bordelu" vymáchej filtr z nového akvária a zbytek do něj nalij. Tím dodáš hodné bakterie a nakopneš tím akvárium k tomu, aby se rozjelo. Hlavně do toho nováčka necpi žádnou chemii (a ani sůl)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 14:53 mrstecka Re: RE5PEK7
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ano, dnes jsem je vyfotila. Jinak jsem zašla do odborného zverimexu a pán mi poradil, ať do vody přidám tři zarovnané lžíce soli. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 08:56 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: mrstecka
Máš fotku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 07:09 mrstecka – Paví očko - zčernalá hlavička
Zdravím. Před pár dny jsem pořídila paví očka (6 samců) a zdá se mi, že dvěma jedincům jakoby zčernala horní část hlavičky, u jednoho se to protáhlo po zádech skoro až ke hřbetní ploutvi. A u druhého je to kombinované se žlutou. Pro jistotu jsem dala do vody preventivní přípravek proti plísním. Je to onemocnění? A jak se má léčit? Díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 00:39 Muž Kubaa [718] Re: Destenka
Dusíkaté odpadní látky. Trvá měsíc, než se v akváriu a ve filtru rozmnoží bakterie, které je dokáží neutralizovat. Dokud nefungují, ryby tam nemají být. Pokud tam jsou, zpočátku je vše jakoby OK, ale pak se látky nahromadí a ryby otráví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 00:14 Destenka Re: ctibum
Jj, to vím, to bylo kvůli tomu, aby to šlo přenést od stromečku a ještě jsem to nedolila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 00:13 Destenka Re: Kubaa
Hmm, to je blby. Ale dekuju, takže ještě měnit vodu. A čím to je - ze nějak zreaguje to dno?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 00:08 R Muž ctibum [6876] Re: Destenka
Já jen jednu technickou. Při těch výměnách vodu na max až ke krytu. V tomhle objemu se počítá každá deci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 00:04 Muž Kubaa [718]
Protože zhruba tři týdny po založení akvária (někdy o něco dřív někdy později) se stane voda prudce jedovatou pro ryby. Proto se ryby nedávají do akvária dříve než po měsíci od založení. Dát je tam dříve je v podstatě vražda. Odčinit se to dá jen poctivou každodenní výměnou vody, dokud ten měsíc neuplyne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 23:58 Destenka Re: Petra
Tak jsem tu. Takže rybku jsme vylovili, zkusím vyndat par kamínků a namočit do octa a poridime víc kytek. Úplně se mi to dno předělávat nechce... Pro upřesnění, první tři ryby jsem tam dala hned první den, ale ty se zažily výborně. Další tři, včetně té nemocné, za týden. A za další týden takhle vypadá. Krmime klasickýma vlockama. Dno je z Hornbachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 23:30 Petra Re: afc1886
afc1886 napsal: Mohla být načnutá už předtím a u tebe to schytala naplno. Ideálně se zde zaregistruj a s pomocí ostatních se dá vše dohromady. ahoj

Jdu na to. Dostala je dcerka od Ježíška, říkala jsem si, ryby chovat umím, doma jsme je měli, nic na tom není. Hrozne bych nechtěla, aby ji pochcipaly, každý den kouká, jak jsou pěkně těhotné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 23:22 R Muž afc1886 [14655] Re: Petra
Mohla být načnutá už předtím a u tebe to schytala naplno. Ideálně se zde zaregistruj a s pomocí ostatních se dá vše dohromady. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 23:05 Petra Re: afc1886
afc1886 napsal: Špatné dno, málo rostlin, brzo vpuštěné rybky. Těch chyb je tam více. Pár odkazů k pročtení
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…


Prostuduju, díky. Ryby jsme už dříve měli, gibicepsa 12 let, ale nové akvárium jsem zakládala poprvé. Vy myslíte, ze mohla onemocněl kvůli špatným podmínkám v akváriu? Mně přijde, ze byla nemocná už od začátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 22:47 R Muž afc1886 [14655] Re: Petra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 22:45 Petra
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, máme cca 14 dni nové akvárium, kam jsem postupně koupila paví očka, dva samecky a čtyři samičky. Ta jedna byla divná od začátku, v akváriu je zhruba týden. Měla roztrepeny ocas, myslela jsem, ze okousany. Teď se jakoby nahrbila, zbledla. Sice plave, žere, ale je jasne, ze chcipne. Muj dotaz zní, co mám dělat, aby se to nestalo i ostatním. Dík.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 19:13 NatyKli Re: romant
Ona je to jakoby taková nitka a zdá se mi že je delší než ráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 18:57 R Muž romant [27983] Re: NatyKli
To je ploutev ožraná bakteriema, tedy ryby jsou v nevhodných podmínkách. Možná že bude ještě stačit prostá vodoléčba, tedy ta bude zapotřebí tak jako tak a když se to nebude do dvou dní lepšit, použiješ přípravek eSHa2000 dle návodu a zamakej na těch podmínkách, protože ta ryba má i jiný problémy. To co je spíše pro ostatní osádku, tahle směřuje k druhýmu břehu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 18:32 NatyKli
Fotka k příspěvku Prosím neví někdo z vás co to je to bílé?:(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:33 Gabi123 – Nemocná očka
Ahoj rybičkáři - taky mám problém s pavími očky. Děti je dostaly od kamarádů,tak se staly součástí našeho aqua. Ale ne nadlouho. Po dvou týdnech jsou dvě ko. Nežraly;pak plavaly u dna,pak se schovávaly pod filtr a pak uhynuly. Ostatní ryby jsou v pohodě. Sameček pavík se má čile k světu. Dík za nápady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2017 04:42 R Muž romant [27983] Re: Alžběta Kvapilová
Alžběta Kvapilová napsal: Umělé rostliny mám v akváriu jen protože se dají lehce očistit od řas. Jak se mám řas, které napadají živé rostliny zbavit? Vám se zdá celé mé akvárium nevhodné pro chov těchto ryb?Nejen těchto, ale i všech ostatních druhů. Začti se do odkazů, které jsem ti dával, zaregistruj se zde, budeš mít daleko větší možnosti jak se dostávat k informacím, no a prostě začneš znovu a lépe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 23:54 Alžběta Kvapilová
Děkuji za upřímnost a radu.
Umělé rostliny mám v akváriu jen protože se dají lehce očistit od řas. Jak se mám řas, které napadají živé rostliny zbavit? Vám se zdá celé mé akvárium nevhodné pro chov těchto ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 17:21 Maq Re: Alžběta Kvapilová
Myslím že tam už nějaká bakteriální nákaza došla hodně daleko, takže se znovuzaložením akvária by měly všechny rybky jít do mrazáku.
Nejsem sadista, jsem realista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.09.2017 16:11 R Muž romant [27983] Re: Alžběta Kvapilová
Ty kamínky nejsou dno, ale nevhodná drť výborně se hodící jako hřbitovní zásyp, ale rozhodně ne do akvária a ještě k tomu k živorodkám. Z tohoto materiálu nikdy nedostaneš efektivně bordýlek, kterého oka dokáží vyprodukovat opravdu hodně a v kombinaci s tou plastovou hrůzokvětenou tady máme klasický případ bordel vody. Ty s padajícíma ocáskama půjdou kukat jako první. První pomoc je jednoduchá, obden měnit polovinu vody, krmit taktéž obden, jenom mini dávku a ve zbývajícím čase začít studovat a rozmyslet jak to akvo přizpůsobíš rybí osádce, tedy ve zkratce, nový dno z nějakého dobře se odkalujícího materiálu, třeba křemičitý písek, nebo štěrk zrnitosti 2-4mm, hodně živých rostlin a odpovídající, výkonnou a hlavně účinnou filtraci.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2017 15:59 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Alžběta Kvapilová
Špatné podmínky, umělé kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 15:36 Alžběta Kvapilová – Prosím poraďte!
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Moje rybky začínají mít roztřepené ocasní ploutve. Vypadá to, jako by je někdo okusoval, ale v nádrži chovám jen paví očka. Nikdy jsem si nevšimla,že by se navzájem okusovaly a napadaly. Bříškem se stále otírají o kamínky, mušle, či filtr. Vypadá to, jako by jim někdo obrušoval bříško. Hubnou čím dál víc. Jsou tenké a prohnuté ocasní ploutev směřuje dolů. Už mi dvě umřely - konkrétně samičky. Nevím, čím to je. Zdá se mi, že ztrácí barvu. Je to nedostatkem vitaminu, nebo stářím? Kolika let se tyto ryby dožívají? Prosím poraďte mi. Obávám se, že mi vymře celé akvárium. sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 21:18 Deka84 – Nemoc, bílé cosi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jedno paví oko má bílou tlamku, jako by chomáčky jen kolem pusy. Žábra jako by odstávala, nebo je tam propad. Druhé oko má něco podobného za hřbetní ploutví. Co to je? Třetí zarudlý flek pod tlamkou. Přední strana bříška, tvar těhule. Problém doteď neby. Máme tam teda jednu akaru zelenou (občas kouše ploutve okám, žere mladé), ancíka co možná hobluje listy. V jedné části akva trpí echinodory rozpadem listů. Asi tři kusy berou za své,cca 15-30cm listy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 23:27 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Viki
o které duhovky se jedná?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35881x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=201