Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2015 21:07 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: mapos
Prerybnené? To je už za hranicou prežitia! Meň vodu každý deň, kým tie ryby nedáš aspoň do 100L a poviem ti už včera bolo neskoro :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 20:48 mapos Re: romant
Diky za reakci a nazor..dle priznaku se to tak vypada - aby to dokonce nebyla hmyzomorka rybi..
Akvarko je 25 litru, filtr vnitrni, topeni,teplota 24C, PH cca 7, voda tvrda, vymena vody cca jednou za 14 dni 5 litru, obyvatele - 2x pestrenec, 4x neonka cervena, 3x ancistrus, 8x pavi ocko - je to prerybnene. ...co pises tak jsem hledal a asi nebudes daleko od pravdy i pricin asi to vyresim radikalneji - poridim nove akvarko 100 a vice - stejne sem se k tomu chystal a ryby zkusim v karantene lecit, pokud to nebude hmyzomorka...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 20:27 Muž patamatix [408] Re: mapos
Opravdu by to chtělo prezentaci,aby ti někdo mohl lépe poradit,ale většina nemocí začíná špatnými podmínkami v akvárich a u živorodek obzvlášť častěji v případě malích akvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 20:06 R Muž romant [27982] Re: mapos
Vypadá to na nějakou bakteriální nezdobu a to je téměř vždy odraz nicotnějších podmínek. Pro podrobnejší rozbor by se hodila prezentace s o nejvíce informacema o daný nádrži. prostě bych šel po těch podmínkách, ale nějaká vhodná medikace, třeba batopurem direct bude zřejmě nutná. Ovšem můžu mít vychýlenou mušku, uvidíš co na to ostatní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2015 19:49 mapos – Nevím jak léčit a co je příčinou
Fotka k příspěvku Mám nemocná Paví očka - bílé útvary - 1mm - viz foto, zadní ploutev rozpadlá. Zkoušel jsem nejdříve celý cyklus léčbu COSTAPUREM a na chvíli to zmizelo po 14 dnes se to objevilo znovat, tak 12 dní v léčba FMC, ale také nic. Jsou napadené jen samice samečci zatím nejsou Co by to mohlo být a čím to vyléčit? Dík
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 13:04 JerrytheRay Re: romant
Ok. Budu to sledovat a vodu měnit. Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 12:44 R Muž romant [27982] Re: JerrytheRay
Odpovídat, nebo tipovat? Vypadá to na problém v dutině břišní, zřejmě namnožený bakterie z různých příčin(podmínky v nádrži, stáří, nepovedený porod atd.). Bral bych to, jako že se stalo a sledoval ostaní osádku a zaměřit e na kvalitu prostředí nemůže škodit.
Edit: Přestaň vodu jenom dolévat a začni pěkně poctivě jednou týdně měnit min. 1/3 objemu, má akvo více zatěžovaný producenty odpadu a ani bez pravidelné, třeba 14 denní údržby dna odkalováním to nepůjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 12:35 JerrytheRay
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím vespolek :-) , dnes mi uhynula samička pavího očka a zajímalo by mě, jestli může jít o nějakou nemoc nebo ne? Včera jsem jí pozoroval a kromě červeného fleku na boku se viditelně stranila ostatních rybek a dnes plavala hodně divně a pak už vůbec :-( ... Prosím o radu, přikládám foto oné "nebožky". Předem díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 21:03 Muž patamatix [408] Re: Radka
Opravdu to chce udělat prezentaci. K tomu informace z posledních operacích v akváriu a věř,že se ti s velkou pravděpodobností dostane brzkého vysvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2015 19:47 R Muž romant [27982] Re: Radka
Pěkně čistá voda, to může bejt pěknej zabiják. ;-) Udělejme to v zájmu nás všech pořádně a to tak, že se zaregistruješ, založíš prezentaci, uvedeš co nejvíce údajů o předmětný nádrži a odpadne ta dotazníková metoda. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 19:38 Radka – nemoc?
Filtr je od značky Eheim, voda je pěkně čistá a žádné řasy tam nejsou. Filtr i akvarium máme přibližně 5let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 16:52 R Muž romant [27982] Re: Radka
Když se něco podobného začne dít, šel bych nejdřív po vodě a tudíž měnil denně min. 1/3 objemu akvária, jinak jak se dotazují kolegové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 13:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Radka
Pridam jeste svuj dotaz:
Radka napsal: filtr by měl být kvalitní.
Co je to presne zac a jak dlouho je v provozu, a jak dlouho je v provozu cele akvarium? Mas tam hodne rozsivky (hnede rasy)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 13:43 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Radka
Ako prebieha čistenie akvária a filtra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 13:17 Radka – nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,poradíte mi prosím? Najednou mi v akvarku začaly umírat rybičky. Příjdou mi v pořádku a večer z ničeho nic přestávají plvat a ráno je ponich. Akvarium ma 120l a mam v něm už jen pár posledních pavích oček, 2x tetry, 2x parmicka nadherná, 1x plata havaj, ancitrus a 2x sumeček, akvarium čistím pravidelně a filtr by měl být kvalitní. Za poslední tři dny mi zemřelo 7rybiček především paví očka. Nevíte co by to mohlo být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 20:34 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: grum
grum napsala: Dříve to bylo možné mít vše bez vzduchování, ale dnes je to vše tak přešlechtěné, že bez vzduchování to nejde. :-| :-(
No dúfam, že toto si prečíta čo najmenej ľudí, pretože je to nepravda. Dovolil by som si dokonca tvrdiť, že to zbytočné vzduchovanie za tých X rokov " prispelo" k tomu negativnému prešľachteniu. Mám akvária nie len bez vzduchovania, ale i bez filtrov. Rastlinky sa postarajú ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 18:33 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: grum
Odpovídáš na dotaz z roku 2005. ;-)

Pak bych ještě uvedla, že ten dotaz nebyl ode mě.

Vzduchování v AQ samozřejmě být nemusí. To není nic o přešlechtěnosti, ale o správné funkčnosti akvárka. Naopak vzduchování je spíš na škodu. Kvalitní filtr vodu umí provzdušnit - stačí, když se dostatečně pohybuje/vlní hladina. A taková ta "udělátka" u vnitřních filtrů na vzduchování jsou v dobře fungujícím akvárku naprosto zbytečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 17:57 grum Re: Jája
Dříve to bylo možné mít vše bez vzduchování, ale dnes je to vše tak přešlechtěné, že bez vzduchování to nejde. :-| :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 20:05 R Muž romant [27982] Re: Pavel C.
Zaregistruj se, udělej prezentaci, uveď co nejvíce údajů a jistě se na to někdo zkusí podívat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 20:00 Pavel C. – záhada nemoc?
Dobrý den.Mám problém a moc prosím o radu.Mám v akva (128 litrů) různé druhy ryb (dánia,tetry červenousté,neonky) a právě ještě paví očka,ale bohužel ty záhadně postupně hynou.Někdy vydrží dlouho a někdy po 14 dnech,ale vždy postupně a nikdy ne najednou.Vypadají zdravě a ráno konec.Trvá to docela dlouho a nevím co stím.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 19:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: honzacb
Pribuzenský odchov, vek, prešľachtenosť atď. Ťažko to zistiť :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 09:57 Muž honzacb [6]
Zdravím vespolek, začínají mi odcházet gupky a nějak nedokážu identifikovat, co to je za nemoc. Starší samici se najednou začala křivit páteř, vytrácí se jí pigment, viditelně hubne a má potíže s plaváním - tedy měla, protože jsem ji včera provedl eutanazii. Stejně jako všem ostatním gupkám s podobnými příznaky. Fotky mám v prezentaci. Dle příznaků mám podezření na mycobakter, ale budu rád za jakoukoliv radu. Ostatní druhy ryb jsou "zatím" v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 08:32 tatana Re: kataChlum
No asi jo potoze ta plovivka je jako kdyz na konci opalelna jestli si to dokazes predstavit ale dekuji:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 21:24 Žena kataChlum [129] - divoká paví očka
Půjde nejspíš o bakteriální rozpad ploutví, ale chce to založit prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 20:19 tatana Re: romant
Jo dik:-) akva. mam 50l 7 zivorodek a 15 neonek z toho 5teter neonovich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2015 20:12 R Muž romant [27982] Re: tatana
Možná bakterka, která je ožírá. Měnit často vodu, to je asi jediný co se dá na ten jednořádkový dotaz bez informací o nádrži napsat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2015 20:08 tatana – priblem
Ahoj,prosila bych o radu mam pavi oka a maji hodne takove jako kdyz okousane ploutve nevite co to je za nemoc?moc bych prosila vase rady a nazory.Dekuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 18:26 Muž patamatix [408] Re: Pepino
Chtělo by to udělat prezentaci konkrétní nádrže,zabere to pár minut a po té se určitě dozvíš co potřebuješ. Ale problém bývá většinou- malá nádrž,mnoho ryb,nevhodné ryby pro danou nádrž,špatný filtr,brzké vysazení ryb.
EDIT:tvrdostí vody to nejspíše nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 18:05 Muž j0hny [86] Re: Pepino
Nebude to tym, ze si navzajom okusuju plutvy v priliz malom akvarku?
Edit: Alebo dlhodobo trpia rozpadom plutiev. Takze kolko ryb mas v akom velkom akvarku ? Jaky tam mas filter, dno, a jak udrzujes kvalitu a cistotu vody ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 17:44 Pepino – Jaký test
Dobrý den, kdo by mi poradil nějaký dobrý test na tvrdost vody??? Jsem začátečník a umírají mi samečci pavích oček. Dnes jsem byl na burze a chovatel mi řekl, že je to špatnou vodou, že je moc tvrdá..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 18:50 Muž patamatix [408] Re: Katy
Kolega řekl snad všechno. V tak malém akváriu to opravdu není na chov živorodek,to je tak na krevetárko,nebo jednu Betu.Založ si prezentaci a určitě se ti dostane dobrých rad.Neházet flintu do žita ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.02.2015 15:34 Muž doubler [80] Re: Katy
Úvodem bych doporučil brát rady neznámých paní (i pánů) ve Zverimexech s rezervou - zdaleka ne každý se v dané problematice opravdu vyzná a vidina zisku (potřeby prodeje) často převáží nad "dobrou radou". Důvodem úhynu rybiček bude pravděpodobně nedostatečně zaběhlé akvárium, kde není pořádně nastartovaná nitrifikace - těch pět pavích oček tam zřejmě ještě nějak přežívalo, ale s přidáním dalších rybiček se prudce zvýšil obsah škodlivin, které zatím nejsou skoro vůbec odbourávány. Na nové rybičky pokud možno ještě alespoň měsíc zapomeň a začni si pročítat témata pro začátečníky, kde se o těchto problémech píše. Zbývající rybičky se možná podaří zachránit - nejjednodušší cestou je pravidelná výměna vody (ze začátku klidně každý den nebo alespoň každý druhý cca 1/3). Aby Ti ostatní mohli lépe radit, bylo by vhodné udělat si vlastní prezentaci - kromě údajů o velikosti akvária také informace o dnu, rostlinách, filtraci atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 14:43 Katy Re: doubler
a akvárko má 21 l . ale myslela jsem že když si nechám poradit od pani ve zverimexu že se v tom vyzná když tam pracuje a říkala že 4 neonky stačí. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 14:24 Katy – doubler
krom pavích oček a od včera neonek jsem víc živočichů neměla a akvárko běží druhý týden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 14:05 Muž doubler [80] Re: Katy
když pominu, že kombinace pavích oček a neonek není úplně ideální a navíc čtyři neonky jsou na hejno málo (citace z komentáře v atlasu: "doporučuje se chovat ve skupině o minimálním počtu 10 a více rybek"), je třeba upřesnit, o jak velké a jak staré akvárium se jedná (myšleno, jak dlouho je v provozu) a jestli v něm byly ještě jiné rybičky (jiní živočichové), než těch pět pavích oček..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2015 13:46 Katy
dobrý den, potřebuji poradit měla jsem v akvárku 5pavích oček. včera jsem přikoupila 4 neonky a 3 nová paví očka a do dneška neonky a skoro všechny paví očka umřely některé měly poničený ocásek nevíte prosím proč? zbyly mi asi jen 4 paví očka jedna stará a tři nové :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 21:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: robertladislav
Ďakujem, že si robíš somnou starosti ;-) Ja ale s rybkami problémy nemám. Síce jeden áno, už neviem kam s tými endlérkami. Už ani v obchodoch, ktoré odomňa brali ich nechcú :-)
Veru tých mám neúrekom a už ich ani nepočítam a rovnako ich cielene nemnožím. Množia sa samé.
To, čo si opísal mi veľa pripomína z môjho spôsobu, akurát kompletne nečistím ani za 3-5 rokov. Proste ani to nerobím. To preto, lebo ja rybky mám len ak mi niejaké niekto prinesie. Teda "nechcené", takže niekedy mi i v 300-vke plávajú možno rybky tri, no ale tie endlérky :-( , čo s nimi? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 17:52 robertladislav Re: cezarmilan
pekny vecer neviem ci mas este problemy. Robim do rybiek od malicka. Ja osobne dodrzujem, ze kompletne cistenie akvaria robim 3-5 rokov, kvoli ochrannym koloniam, rovnovahe rastlin a zivocichov. Menim 1/3 cca kazde dva mesiace inak len dolievam vodu, lebo uzivam akva ako zvlhcovac, cast hladiny mam odkrytej. Inak mam zatial k voli cau uz len Guppky. Mam v akva vela rastlin(prales cca 3/4 z akva, doplnene tahajucou chlpaticou, neviem momentalne nazov. filter mam umiestneny cca 1/3 od dna. Mam v akva velke mnozstvo malych cisticov snekov, ktore nezeru zelene. Rastlinky mi prerastaju, nemam uz komu davat musim vyhanat. Dalej je treba dodrzovat dobu svietenia Guppky by mali mat 14 hod. svetelny rezim. Vzduchovanie nerobim. Male sa mi rodi v akvariu a co prezije to prezije, ale snasaju sa chovy tam mam v 60l podla odhadu 30 samcov a samic. Nemam problem s uhynom, len ten prirodzeny a ten nehavam slimakom k spotrebe. Rovnovaha sa mi za tie roky udrziava sama. Takze len krmim. Drzim sa dafnii, osvedcili sa mi bouchanky, ked su v ZOO predajni, a uzivam aj susene cerviky. Vlocky som vynehal. Rybky si vypytaju sami. Netreba to prehanat. jednak si ponachadzaju, v rovnovaznom akvariu si nazobu zelenu riasu. Takze ak by sa nedalo, vydrzia aj 2-3 tyzdne, horsie to je s rastlinkami dlho bez podmienok nevydrzia. Ak by niekto mal dake potiaze mozte na robertladislav@zoznam.sk byvam v Petrzalke Bratislava. Ak by niekto chcel rastlinky ozvite sa nerad vyhadzujem zivotaschopne rastliny :-))) Pokial by niekto chcel vymenit rybky za rybky nie je problem. Ak by mal niekto vlastny odchov Black Molla mal by som zaujem mali by co zrat, mam primerane zelenej riasy. Mam tolko rastlinek, ze vzduchovanie nepotrebujem. Este ak davate rybky do karanteny dajte im tam rastlinky, potrebuju molekularny kyslik vo vode.Ten vzdusny im pali ziabre a mozu zomriet na udusenie, pretoze maju malu plochu ziabier , popalenie sa lieci dlho. K tomu su velmi dobre tahave rastliny a aj Valisnerie su dobrym vyrabacom kysliku, ale treba aj svietit cca 14 hodin aj s dennym svetlom. To by bolo asi tak vsetko. Prajem vsetkym at maju eradost z akvaria, ved sme sami z prirody a toto priroda je aj, ked uz len zdomacnene rybky, ale aj Ty sa oplati :-))) RobertLadislav Bratislava coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 21:54 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: palko150
Dorásť by mali, otázkou je, či budú mať možnosť dorásť pri tých mrenkách. Tie rady obhrýzavajú kadečo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 10:52 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: palko150
Pokud ho neobrali nějak extrémně,tak dorostou. Určité nebudou barevné, jak byli. Nejdřív to musí prezit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2014 22:59 palko150
ahojte mam jedneho samca gupky a kazdy samozrejme viete ze je mensi a slabsi takze si donho trufli moje mrenky machove a chcem sa opytat darastu mu plutvi?DAKUJEM

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 18:45 R Muž romant [27982] Re: Džouzif
Takže taková "malá" přestavbička ve spojitosti s tím promáchnutím houby tak tak zajetý a jestli té rybě opravdu hořela kratší svíčka, tak je to jasnější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 18:26 Muž Džouzif [25] Re: romant
No jo, to jsem nenapsal, páč jsem to nepokládal za možnou příčinu. Vyházel asi tak 1/6 z toho původního dna (hrubý štěrk) a dosypal jemný písek. Zbytek dna je původní a zaběhnuté. Kompletně jsem akorát přestěhoval rostliny, kameny a kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 18:15 R Muž romant [27982] Re: Džouzif
A to že jsi 14.11.14 měnil dno, to jsi nepřiznal. Takže klasickej řetízek událostí a na to ta křišťálovka potřeba není. ;-) Vodoléčbu a to denní, krmení na 2-3 dny úplně vysadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 18:08 Muž Džouzif [25] Re: romant
Super, díky, v tom by problém určitě být mohl. Uvidím jestli budou náhlé úhyny pokračovat i po vodoléčbě. Na to, aby bylo čištění filtru nutné to ještě nebylo, ale zase jsem si říkal, že když tam dávám novou hlavu, nic moc se nestane, když to trochu propláchnu od toho největšího bordelu.

Ještě dotaz k té hladině, přestože to sem ne úplně patří. Může s tím mít také nějakou souvislost?

Jinak by se tady mohla založit sbírka na novou věšteckou kouli pro tebe. Rád přispěju pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 17:56 R Muž romant [27982] Re: Džouzif
Tak bude to subjektivní posouzení, zda-li 3 měsíce jetej biomolitan už byl a nebo ještě nebyl k propláchnutí. Osobně první promáchání činím cca po půl roce a potom podle potřeby, což je odvislý od znečišťovatelů. Je možný že se maličko voda zhoupla, ta ryba která odešla byla něčím už načatá a tohle jí mohlo dorazit. Používím slova, možná, asi atd. zcela záměrně, nejsem vševěd a křišťálovou kouli mám dlouhodobě v opravě. ;-) Nicméně to co jsem napsal bych viděl jako možnou příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 17:47 Muž Džouzif [25] Re: romant
Ano, měnila se jenom hlava a biomolitan zůstal původní, jen jsem ho trochu propláchnul v té vodě, kterou jsem odsál z akva. Když to tak vezmu, tak začátečnický chyby mě dovolili nasadit biomolitan 10x10x16 až někdy začátkem září, což znamená, že je asi tak po 3 měsících poprvé propláchnut.

Tragicky to určo neberu, ale zase bych nerad aby postupně odcházely další ryby. Ta co umřela je vlastní odchov 4 měsíce starý, tak to beru zase trochu jinak, než když bych to kupoval v akvaristice. Nechat je rozmnožit můžu kdykoliv, ale jde mi o to, jestli někde nedělám chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 17:38 R Muž romant [27982] Re: Džouzif
Abych si to při čtvrtku ujasnil. Byla měněna jenom čerpací hlava, ale ten jetej biomolitan tam zůstal, jenom jsi ho lehce propláchnul, rozumím tomu dobře? Byl už někdy od založení akva pranej? Ovšem neberme to nějak tragicky, ono to máš jako u lidí. Dneska jseš a zejtra nejseš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 17:28 Muž Džouzif [25]
Mám takový dotaz. Dnes jsem zjistil jednu gupku ve společenském plavat na boku. Po asi 3 hodinách uhynula. Včera přitom ještě byly všechny OK a dneska u ostatních jsem také nic nenašel. Rybka vypadala vizuálně v pořádku a neměla na sobě nic viditelného.

Včera jsem vyměnil čerpací hlavu za silnější (potřeboval jsem tu slabší do menšího akva, proto ta výměna), tak si říkám, jestli jsem nemohl udělat chybu někde tam (i když nemám ponětí) a zároveň s tímto krokem jsem lehce propral filtr ve vodě z nádrže.

Ostatní se chovají normálně, kromě trochu odlišného chování jedné samice Gold Molly, která se drží u předního skla.

Nedýchají zrychleně ani nejsou u hladiny. Ta nemocná co už je teď v rybím nebi - tak když jsem jí dal do karantény, tak lapala po dechu u hladiny.

Z toho mě ještě napadá a zároveň i otázka. Může to být nízkým obsahem kyslíku ve vodě kvůli slepé hladině (do poloviny akva ji čeří filtr)? Nebo to může být otravou něčeho z nového filtru nebo vysokým obsahem N látek?hmm

Akva zaběhlé tak nitrifikační kolonie by tam měl být dostatek. Akva je osázené jen živými rostlinami a krmím je teď převážně Tetra Minem. Občas dostanou Dajana Adhesive Tablets po kterých ale mají bílé výkaly.

Edit: Zapomněl jsem napsat, že jsem zahájil 4 denní vodoléčbu s výměnou 1/4 - 1/3 vody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2014 22:00 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: David
Akvárium je potrebné zabehnúť niejakú dobu, cca 4-6 týždňov a potom pridávať postupne rybky. Tvoje vyzerá dosť čerstvo. Nezabehnuté akvárium sa ešte nedokáže samo spolu s filtráciou vysporiadať s dusikatými látkami.
Byť na tvojom mieste sústredil by som sa na častú výmenu 1/3 vody. Filter nechať bežať dlhšie bez zásahu do neho a nonstop. Teraz by som to množenie nechal na prírodu
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35881x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=401