Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:26 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
vajíčka se s výkaly dostanou do dna a odtud zpátky zase do jiné ryby , ale pokud mají ryby dobré prostředí, jsou v kondici tak si s parazity poradí samy , problém nastává při stresu ryby , oslabení imunity , paraziti se přemnoží a problém je na světě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:24 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Řekněme že by to byli střevní paraziti,když by tyto ryby šli pryč a dám jiné myslíš,že by to dostali taky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
a to už ti ty gupky všechny odešly ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:20 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
Terčovcům ládují do krmiva česnek - dočet jsem se- objevil od Dajany Guppy Gourmet s česnekem , za dvacku 13g , česnekem to moc nesmrdí , nicméně to cpu taky všem rybám , jestli to ale pomáhá netuším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:17 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Tak i když dávám dvoje krmení,ale vesměs je to stejné,tak kvůli tomu by asi nechcípali,krmivo používám v druhém akva a v pořádku. Ale tam nejsou gupky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:16 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: patamatix
Na taky mam akva z gupkama a krmení střídám. Třeba dávám každý den něco jiného, nebo od každého trochu. Než jsem je začal krmit takhle jak krmim, tak jsem takové případy měl taky. Třeba na to něco bude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:15 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Teď už ne i samci vychcípali. Už to moc neřeším,s gupkama končím,ale spíš bych chtěl zjistit v čem je problém,aby až tam dám jiné ryby aby to nebylo na novo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
Já teda kombinuji aspon 4 krmiva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
Tak mě ancíci nikdy nevykazovali žádné nemoci , jen měli duté dlouhé výkaly , já to přeléčil Terap SH , od té doby je klid ,padly jen dva kousky které byly vyhublé už před léčbou, jak jsem se dočetl , takové ryby už maj parazity nebo jejich vajíčka i v jiných orgánech a od tamtud je léky už nevyhubí, nemáš tam třeba málo samic na víc samců , že by ty samice byly uhnané od nich ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:11 Muž patamatix [408] Re: deck
Tetra min vločky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:10 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: patamatix
Čim krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:05 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
no tenkrát romant říkal,že spíš ne.Jenže vždy je chvíli klid a po cca 2 týdnech něco padne -klid a nanovo,ale jen živorodky. jsou tam ancistrusy a nic,řešily jsme i jiné možnosti(NO2),jsou tam krevetky a v poho.
EDIT: Když jsem tam měl 20 ryb,tak jsem se nedivil,ale teď ne
EDIT: Jak hodně je toto nakažlivé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:03 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
tak nevím , třeba se vyjádří zkušenější, střavní paraziti dle mého, pokud dobře vidím tak je i dost vyhublá ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:01 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Ahoj,právě tebe jsem se chtěl zeptat ;-) Mají to víceméně pořád.už jsme to tu řešily a nic nevyřešily.
EDIT: ale většinou je to poloviční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:00 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
mají ty výkaly takové pořád ? nebo jen občas po nějakém druhu krmení ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 20:57 Muž patamatix [408]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 20:57 Muž patamatix [408]
Fotka k příspěvku Přijde vám toto ještě normál?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 20:18 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
voda se mění pravidelně jednou týdně i 50% s odkalením , hygienu - nejsem si vědom kde bych ji zanedbával , mám to i ve 112ctce kde je max 8 dospělých gupek , 4 sea a nějaký potěr ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 20:14 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Tyto problémy vznikají ve špatných podmínkách, nedostatečná výměna vody, nestíhající filtrace, nesprávné zarybnění(brzké) bez podpory výměnou vody atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 20:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: sonyangel
Toto už jsem u sebe měl několikrát, rybka má zřejmě jak píše romant poškozený plynový měchýř , poškození je zřejmě nevratné, takto napadená rybka mi šla do tří dnů kukat ,osobně bych ji netrápil a poslal spinkat do bublinek
netuším čím to je a nemůžu se toho nijak zbavit , ryba nejdříve vyhubne na kost, začne špatně plavat , k tomu se většinou přidá BRP a konec ....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 19:35 R Muž romant [27987] Re: sonyangel
Ordinoval bych klasiku, tedy vodoléčbu(intenzivní výměny, klidně denní) a když se nezlepší, tak bych to tipoval na načatej plynovej měchýř, což je téměř neřešitelné, ryby nějakej čas vzdoruje, ale postupně se množící bakterie jí stejně udolají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 18:39 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: sonyangel
No těžko takhle říct, taky se mi tohle kdysi stalo. Přišla mi jako ochrnutá, nebo kdyby byla plná vzduchu a nadnášelo jí to. Koukni třeba na nemoce ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 18:35 Muž patamatix [408] Re: sonyangel
Jednodušší by bylo vytvořit prezentaci-jak je akva dlouho založené,kdy tam šly první ryby kolik,jaké,velikost akva,filtrace a nejlépe pár fotek,ta dokáže říct vše ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2014 15:46 Žena DeathTheKid [0] - Asie – Rybka divně plave
Fotka k příspěvku Dobrý den. Potřebovala bych poradit. Mám malé paví očko od jednoho známého. Druhý den začala divně plavat. Plave jakoby šikmo. Hlavu má nahoře a ocásek (ploutvičku) má směrem dolu. Jinak jí uplně normálně. Prosím poraďte co s ní. :-O Pokud by jste potřebovali nějaké informace, tak stačí říct. ;-) předem díky :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 16:22 R Muž romant [27987] Re: Nek
Pokud je to jenom ploutev, tak doroste, pokud je to amputovaný dále u těla, tak ne a ryba dožije bez ocasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 15:15 Nek Re: MonterMonty
Mechanicky jí ocasní ploutev zkrátil ráček (cpo). Celou dobu vše bylo ok, akvárko členité, rostlinek dostatek, krmíme pestře a nemálo... Ráčci si každopádně vysloužili jízdenku do nového domova. Teď mě zajímá hlavně ta samička. Máme celkem 4, ale jako na potvoru si vybrali zrovna tu mou nejoblíbenější, že.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 14:40 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Nek
Jak se to stane že ryba příjde mechanicky o ocásk ? stydim Ploutve normálně dorůstaj , těžko říct co myslíte ocáskem ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 14:13 Nek – Samička bez ocásku
Jedna naše samička přišla o ocásek (mechanicky, žádné onemocnění). Chtěla bych se zeptat, jak to u pavích oček je s tím dorůstáním ocásků? Někde jsem tu četla, že to doroste. Ale tak jako tak chybí naší samičce prakticky celý ocásek.
Chová se vesměs stejně jako předtím. Normálně jí, plave kolem s ostatními, zajímá se. Samozřejmě je pomalejší a plavání bude určitě náročnější.
Co s ní? Může žít plnohodnotně dál? V nádrži nejsou žádní ji jakkoliv ohrožující živočiši.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 15:40 Michal Re: romant
Dobře děkuji za radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 15:21 R Muž romant [27987] Re: Michal
A v jakým je máš akváriu, máš tam filtraci, rostliny, měníš jim tam aspoň jednou týdně 1/3 vody .... Tak těmto otázkám budeš vystaven a proto bude lepší se zaregistrovat, zřídit si prezentaci předmětnýho akvária, uveď co nejvíce údajů o akváriu, dej fotky a určitě se k nějaký možný příčině společnejma silama dobereme. ;-) Teď doporučím univerzální radu a tou je častá výměna vody. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 15:09 Michal – Páví očka
Prosím o řadu :pred cca 20 nejsem si koupil 7 pavích oček a teď mi začínají umírat (krmení dostávají 2 deně a teplota vody 22°c)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 15:32 rybicka
Dobře díky :) Přinesly mi hodně mladejch, tak si to vynahradily :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 15:25 R Muž romant [27987] Re: rybicka
Odpověď, že to jsou starý vynesený samice se jeví jako pravděpodobná. Takovýto konce mívají. Pokud je to stáří 1,5-2 roky, tak bych si na to tipnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 15:20 rybicka
Zdravím, 2 paví očka v 60 litrové nádrži začínají být takové zkroucené, jedna už má pokročilejší stadium, druhé "to teprve začíná", znamená to, že už jsou staré a porodily hodně mladých pavích oček? Utratit je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2013 11:58 Žena Turbínka [2558] Re: romant
Děkuji za ocenění i když má trpkou příchuť. Sice chybami se člověk učí, ale o to víc mě bolí, když za to živý tvor zaplatí životem. No, očíčka už to mají (šetrně) za sebou, ještě je musím biologicky zlikvidovat (nechci je splachovat do WC kvůli roznášení infekce do městských vod), voda v akvárku vyměněná. Uvidíme zda se pancíkům bude dařit, snad do 2 měsíců půjdou do nové 200ky. A tohle akvárko dostane na povel nový beťák, pro něj je 20 l ideální a když vychytám výměny vody (což se už učím na té mojí druhé dvacítce) bude mít spokojený a doufám, že dlouhý bettí život;o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 11:43 R Muž romant [27987] Re: Turbínka
Jako hlavní problém u Tebe bych viděl ve velikosti té nádrže, kde se daleko tíž udržují dobrý podmínky, rovnováha je tam křehká a její narušení je daleko snadnější, než ve větších nádržích, ale to je poznání ke kterému se na své cestě akvaristky trpkou zkušeností dostáváš a já se nebojím napsat, že je to dobře, neb vlastní zkušenosti ti nikdo nevezme. Přeji nejen Tvým rybám vše dobré, protože na rozdíl od jiných začátečníků u toho myslíš a to je ocenění hodné. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 11:28 Žena Turbínka [2558] Re: romant
Přítel říkal, že si toho výkalu všiml u jedné samice v sobotu večer (první den u nás), ale nevěnovala jsem tomu větší pozornost, protože se mi to dříve (tak 10 let zpátky) novými rybkami stávalo. Když přišli měli bílé, kratší výkaly, ale cca po 2 - 3 dnech mého krmení dostali zdravou barvu. Myslím si, že tu mám kombinované onemocnění vnitřní střevní parazité + BRP, tím BRP jsem si celkem jistá, samice (foto níže z dnešního rána) už nemá třetinu ocasu a ploutví za cca 3 hodiny. Dívala jsem se do ostatních vláken a jinde po inernetu, docela to s těmi parazity sedí. Vodu dle testů mám stabilní a vyvohující, před týdnem ve stejná nádrži žil i beťák a ten má krásné ploutve, bez známek BRP (byl přeloven do nové kvůli agresivitě k pancíkům). Myslím, že propuknutí jejich nemocí je kombinací již oslabené imunity možné nemoci už před koupí, stresem z cesty, z nového domova a co si budu nalhávat asi i mojí špatnou péčí a nedostatkem prostoru. Je mi to vážně líto, budiž tohle pro mě ponaučením. Tak jdu si dát skleničku sodovky a jednu i očkům, pak vyměníme 1/3 vody a zkusím zachránit pancíky, kteří narozdíl o oček jsou aktivní a ty ploutve už jsou po dni léčby celistvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 11:02 R Muž romant [27987] Re: Turbínka
Ano, sodovka bude dobrej "lék", ty dlouhý výkaly by mohly ukazovat na vnitřní parazity, jenž se zřejmě rozjely poté, co šly do podmínek jenž v akvu máš. Ovšem pravdu mít nemusím, jenom uvažuji nahlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 09:45 Žena Turbínka [2558] Re: Jája
Už jsem včera přemýšlela, že je utratím, chtěla jsem jim dát ještě šanci, ale dneska vypadají samičky fakt špatně, obě jsou v tomhle stavu, samec se jde občas proplavat, ploutve ještě nemá takhle postižené. Holky když plavou, tak jen na hladině, kolébavě a těžce. Teď ještě pozoruji u jedné samičky dlouhé bílé, vláknovité výkaly. Asi vážně zajdu pro tu sodovku. Je mi to líto, asi jsem si neměla pořizovat paví očka. Ač jsou to krásné, zajímavé, atraktivní ryby, u mě mají jen trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 09:31 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Turbínka
Je mi líto, ale ta samice je hodně špatná, podle mě umírá. Zřejmě to čeká i ta ostatní pávčata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 08:29 Žena Turbínka [2558] Re: finnnp
Fotka k příspěvku Z Plzenských akvaristických trhů (23. 11.)
Ach jo, mám pocit, že ryby dneska vypadají ještě hůř.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 22:58 finnnp Re: Turbínka
Od kud jsou ty Gupky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 19:43 Žena Turbínka [2558]
Děkuju za připomínky. Jak píšu v prezentaci, mám v plánu větší akvárko 150 - 200 l, pancéřníčci jsou naštěstí ještě prckové takže potom jejich počet zvýším alespoň na 6 do toho velkýho a tohle akvárko bude pro dalšího beťáka, těch 20 l je spíš tak pro betku než pro živorodky, který kazej vodu rychleji než ostatní rybky, chybami se člověk učí. Budu měnit vodu, pozorovat je a snad se z toho vyhrabou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:34 R Muž romant [27987] Re: Turbínka
Nic nečistit, ani neodkalovat, jenom měnit vodu, klidně denně tu 1/3 akva.
Edit: To akvo je na tvojí rybí osádku malý a bude se tam hůř udržovat dobrý prostředí. Pancéřníčky by chtělo mít ve větší partě, ale to prostorově nejde a oka budou hodně kazit vodu a bude třeba měnit jak vo život, jinak budou klempírovat neustále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 18:31 Žena Turbínka [2558]
Fotka k příspěvku Dobrý den, vyskytl se mi problém s pavími očky a prosím zkušenější o radu. Přivezla jsem si v sobotu 2 samice a samce bez známek jakékoliv nemoci, hned hodinu po vypuštění se jedna ze samic chovala divně, zalehla nad filtr a odpočívala, vetšinu dne byla u hladiny nad filtrem. Včera jsem si všimla, že má stažené ploutve a prsní jakoby bíle olemované, kolébavé plavání, ostaní byli v pořádku. Dnes ráno jsem bohužel zpozorovala, stejné příznaky i u druhé samice, ztratila aktivitu a obě jsou nad filtrem. A náznak stažení ploutví u samce, který jako jediný přijmul dnes ráno potravu a je v akváriu aktivní, odpoledne už ne, leží se samicemi nad filtrem. V sobotu i dnes dělané testy vody dusitany i dusišnany 0, GH 10, KH 8, pH 7,3 (výsledky stejné oba dny). Akvárium je cca měsíc založené, 20 l, výměna 1/3 vody po 5 dnech + odkalení. Tohle jsou druhé přírůstky, zatím zde byli dva pancéřníčci panda na kterých už pozoruji trochu "vykrojené" hřbetní ploutve. Dle příznaků chování ryb a nálezu jsem usoudila, že se jedná o BRP. Dnes v poledne aplikace eSHa 2000 dle návodu, zasoleno akvárium (1 čajová lžíce), postupně zvýšena teplota z 24°C na 26°C, zintenzivněno vzduchování. Mohu pro své ryby udělat ještě něco, abych je zachránila?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2013 16:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: sportsmen
No už tu jsem...navzdory narozkám jsem makal celý víkend...vodu jsem soudil podle toho Milíska...holt jsi kolego nakoupil naprosto špatně...
Nechápu proč by měli mít rybky v Německu v nějak zásadně odlišné kvalitě od nás, když většinu ryb mají od nás, a zbytek Asie a Izrael...

Takže voda spíš kolem pH 8. solit a měnit...ony se z toho schejtí...ale fakt to chce každý den...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 09:50 Muž sportsmen [62] Re: LiborSprysl
Libore, psal jsem, že všechny parametry vody jsou v pořádku. To byla první věc, kterou jsem řešil. Odloveno bylo také okamžitě, jakmile jsem to zjistil. Ostatní gupky jsou v pohodě, jen občas pozoruji otírání o předěty. A s vodou také nemáš pravdu, akvárko mám v Německu, jde je středně tvrdá voda.

Jen pro doplnění jsem si na problém zadělal tím, že jsem rybky nedal do karantény, protože tu v zahraničí nemám jinou nádrž a předpokládal jsem, že rybky v německu, budou mít v akvaristikách v úplně jiné kvalitě než u nás.

Potřebuji určit přesnou nemoc, tyhle obecné věci mi v tom nepomohou. Díky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2013 04:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: sportsmen
Předpokládám, že si nedělát prču...tohle teda ve společné nádrži už dávno nemá být...Protože to je jen systém kolovadla...Vy a jedné straně léčíte a na druhé se vám to rozjíždí...
Ta oka okamžitě pryč...Neléčit! Pokud solíte, solte, ale každý den měňte třetinu vody a ono se to asi srovná. Připadá mi, že dusíci budou u vás doma...

Teď jsem koukl odkud jste...vy budete mám dojem na měkké vodě, a ta vám trochu kysne...k tomu trochu dusíků...to by mohl být důvod k haprování živorodek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 03:06 Muž sportsmen [62] Re: sportsmen
Fotka k příspěvku Foto č.3 - připadá mi, že postižená rybka má i mírný otok žaber a jejich silné překrvení. Opět mi to vše směřuje k bičíkovci zhoubnému.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 03:03 Muž sportsmen [62] Re: sportsmen
Fotka k příspěvku Foto č.2 - občasné panáčkování k hladině.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=601