Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 10:17 kolcun2
Mam ten isty problem. Moja samička gupky sa po porode ohla a ďalšie príznaky ako opisujete. Prečital som si par člankou, rozpraval som s s jedným znamim akvaristom. Vysledok mojho badania ma viedol k zaveru, že rybka je vyčerpana a oslabnuta. Rybka stale žije, nieje chora. Nema žiadnú infekciu. Len jeden hendikep z vysilenia. Rybka preto necham dožiť. Dnes som si včimol že ju otravuje malý 3 mesačný gupkačik. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 23:27 Usine – Re: Gerrik
Živorodky patří obecně k nejvíce nemocným rybám, proto jakmile se objeví jakákoliv podobná událost je nejlepší okamžité izolování ryby v zájmu zachování zdravého chovu. Jakákoliv zbytečná sentimentalita většinou znamená jeho konec. Většině nemocím se dokážou ryby v dobré kondici ubránit pokud se, ale jejich zdravotní stav, nebo podmínky v kterých žijí změní k horšímu, okamžitě se to na nich projeví a většinou končí, bohužel ne hned. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 20:52 Muž Gerrik [5] – Re: vaclav
Nemyslím že to je můj případ. Musím upřesnit, ta samička již po několikáty porodila asi 50 mrňousů, tak ji to asi zmohlo. Každopádně je z akvária pryč, ale zatím žije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 20:34 Eivlis
ahoj mohla bych se zeptat?mám samečka pavího očka a ještě 2 bojovnice pestré paví očko na samečka drozně doráží jako-by mu čistil něco kolem pusy je to normální nemůže mu sameček bojovnice pestré ublížit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 15:53 Muž DonJuanKarlos [30]
S tím utracením bych počkal, protože toi může být kvůli vysokému obsahu NO2 nebo NO3. Tohle se mi taky párkrát stalo a už se to nezlepšilo, ale normálně žily dál. Ostatním rybám nic nebylo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 15:46 Usine
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 15:14 kolcun2 – Re Vaclav
je to nejaka choroba? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 14:00 Usine – Re: Gerrik
Okamžitě utratit, aby nebylo už pozdě i pro ostatní rybky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 09:10 Muž Yirka [9118] – Re: Diesel
Jestli se jedná o vrozenou vadu, je na tvém zvážení zda ji necháš dále tuto vadu geneticky šířit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 09:08 Diesel
Mně se stalo u samičky pavýho očka, že se narodila taky ohnutá ale opačně než tobě a o dost víc... téměř jako do pravého úhle a to si nevymýšlím..!! Teď už je asi 3 měsíce stará a trošičku se srovnala ale je celá furt nějaká divná.. Taky se jí plave hůř, tak občas plave a pak se položí na rostlinku.. má tam svůj list a na tom pořád vylehává.. :-) jinak uplně normálka žije..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 22:57 Muž Gerrik [5] – Re: happy85
Přesně tyhle příznaky má i moje samička po porodu. Navíc na ocase má jakoby sraženou krev. Co s ní? Utratit nebo nechat dožít?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 19:49 Muž JzH [2]
Jo, jo, raka jsem taky mel a snim v akva 10 rybek (jeste jsem byl male decko). Kazdy tyden zmizela jedna. Do domecku pod korenem si je zatahoval a pojidal (par dni mu vzdy jedna vydrzela). Nejdrive vzdy vyhryzal jakoby do krk rybky a pak pojidal zbytek. Sezral cele akva a u predposledni jsme mu na to prisly. Zbyla jedina rybka tak jsem to oplakal a s akvaristikou na dlouhou dobu skoncil, az do ted :-)
Rak mi ale za tu dobu co hodoval rybky pekne povyrostl a dvakrat se svlikl, Prodal jsem ho jako vetsiho za dvojnasobek puvodni ceny. No bezva kseft ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 20:59 Eivlis – rak!!
Fotka k příspěvku jasnačka že to byl rak mojí bettu(samečka)okousal tak že byl jako ty 2 samičky co mám u něho!Ta beštyja skákala z mojich rostlin a vozila se na samečkově zadní ploutve(klepítkem se ho chytl za ocas..)no tet se ten sameček zotavuje a raka mám v želvím akvárku ano ano ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 15:23 pavel – hm je to jasny
asi tobude ten rak

zadnou jinou moznost nevidim mam zatim pavi oska tetry kosoctverecny a ze jsou to mrchy a jese neonky obecne a mam jse radi!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 23:53 Martin – očka
:-( Mám paví očka, které se jakoby prodlužujou, vypadají jak torpéda.Pak chcípnou.Co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 06:48 Vorys
Tak mje gupka už je asi v rybím nebi sice nerad,ale utratil sem jí sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 14:43 Muž sux [117] - Amerika
No pokud je to v takovem stadiu tak bych nevahal a urite prelovil!!! A pokud by se do dvou tri dnu bezne lecby nezlepsila tak ji utratit!!!Uprimne receno bych ji utratil hned.
A pokud se najdou humanisti - jako vzdy, tak verte, ze je to pro tu rybu daleko humalnejsi nez ji nechat dlouho chcipat...Priznaky mi nic nerikaji, ale pokud to postupuje takhle rychle nebude to dlouho trvat... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 14:35 skalára
Mě už jich pomřelo okolo 40.(viz. můj deník) sad Pokud ji zbělá bříško,tak to bude stejná nemoc.Určitě ji dát zavčasu bokem.Pokud onemocní další,tak bych dala FMC,tím teď zachraňuji v akváriu co se dá. tone Jinak možná poradí někdo zkušenější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 14:27 Žena Dinamit [68]
Fotka by určitě pomohla k rozeznání nemoci. Každopádně jí dej do jiného akvárka aby nenakazila ostatní a zkus počkat na někoho vzdělanějšího co se týče nemocí, než jsem já..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 13:40 Vorys
Nikdo mi tady neporadí?Prosím vypadá to fakt bledě a nevím jestli je to jen nějaká nemoc a nebo jestli umírá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 07:03 Vorys – Paví očko- umírá??!!
Prosím rychle poraďte mám samičku pavího očka byla v pohodě a najednou se začala schovávat mezi listy myslel sem si že je to kuli tomu ,že se schovává před samečkem,le tď sem zjistil že nmůže vubec plavat má zarudlý asi dvě místa u tlamky a n řitní ploutve plave ocasem dolu uplave kousel a pak padá ke dnu na bok a sotva dýcvhá prosím rychle poraďte co se s ní děje

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 17:11 Muž pepik [6]
k tem zverakum - ja ve zveraku ryby vubec nekupuju jezdim rovnou k chovateli a ryby sou super a za polovicni cenu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 16:56 Petra – Re: jardik.cardik
To je pravda v Krnově je dobrý zverák.Mají to tam pěkné sama tam kupuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 20:36 Muž Yirka [9118] – Re: kupan
Nechci dělat chytrého, ale když si ;-) najedeš zde na "Akvarijní ryby" tak teplotu 22°-27° zjistíš z popisu rychleji než čekáním na odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 20:30 kupan
ahoj, jaká by měla být průměrná teplota v akváriu s pavíma očkama? dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2008 17:47 forepa
Pravděpodobně není...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2008 16:27 xy – p.očka
ahoj,na 90% to je vysoký obsah dusičnanů,častěji odkaluj,chce to velká akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 23:27 Nezby – Paví očka
Chtěl bych se zeptat jak se jmenují přesně paví očka v modré formě a popřípadě jestli je někdo prodává tak mně kontaktujte na Jarous.Nezby@seznam.cz Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 20:58 Muž recht [10]
Fotka k příspěvku Tak takhle vypada... orientace na fotce je spravne :-( Jinak je rozumne cila.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 18:43 Muž recht [10]
To muzu zkusit ale ten cistim pomerne pravidelne. Mam takovou malou setovou potvoru co se hned zanese...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 18:32 Muž DonJuanKarlos [30]
Mě pomohlo vyčištění filtru palec Paví očka jsou v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 17:37 Muž recht [10] – Re: chicko
OK beru to taky tak ;) Ale diky za info. Hlavne ze to vypada ze to nevleze na jiny rybky ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 17:07 Muž chicko [124] – Re: recht
Co to je ti neporadím, jen vím, že se to u oček i jiných živorodek čas od času stává. U někoho se spraví a někomu rybka pojde. jsou to přecijen živorodky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 13:51 Muž recht [10]
Ahoj mam paví očko, ktere po porodu uplne zhublo (to bych povazoval za normalní), ale uz cca 4 den má problem s plavanim. Plave tlamou nahoru cca pod uhlem 45stupnu resp. moc nelave,kdyz nemusi. Hrbetní ploutev jsem od toho porodu nevidel natazenou jako by ji ani nemela. Ostatni ryby jsou OK, pravidelne odkaluju a menim cca 20l kazdy tyden. Ukazali se me i clunice tak nepredpokladam ze mam problem s vodou. Je to po porodu normalni? Uz me jich par odrodilo, ale vzdy vypadali po porodu normalne, ale tahle je prvni který v brise "uz nic nezustalo" jestli to tak muzu napsat tak nevim jestli je to OK nebo ne. Diky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 18:37 Muž DonJuanKarlos [30]
Mám vnitřní ano , takže dík fantasta sám bych na to nepřišel palec Tak já du čistit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 18:32 R Muž Silent [5949] – Re: DonJuanKarlos
Může být. Silně znečistěný filtr neplní svojí funkci a může být i nízká hladina kyslíku. Nevím jaký používáš filtr, ale u vnitřních je toto markantnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 18:28 Muž DonJuanKarlos [30]
Takže by to mělo být něco společného s filtrem (nitr. bakterie mění čpavek a NO2 na NO3 a to pak využívají rostliny), už jsem ho přes 4 měsíce nečistil. NO2 jsem neměřil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 18:07 R Muž Silent [5949] – Re: DonJuanKarlos
Měřil jsi to NO2 ? Nemůžeš usuzovat že máš nízkou hladinu NO2 podle toho jak rostou rostliny. To jsou naprosto odlišné věci. Hladina NO2 nemá na růst kytek žádný vliv, ale může otrávit ryby. A právě paví očka to,díky své velikosti, odnesou jako první.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 18:04 Kacisek – Re: DonJuanKarlos
No já teď neměla moc času a dlouho jsem sse nedostala k čištění akva, a tohle mi rybky dělaly taky. Dočetla jsem se že je to nemoc špinavý vody.... Rybka se ohne skoro do pravýho úplu, nejí, rychle dýchá, a palve buď u hladiny nebo pořád u dna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 17:59 Muž DonJuanKarlos [30]
V pátek asi 20 litrů, detritu moc nemám tak jsem neodkaloval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 17:49 Kacisek – Re: sifik
Kdy jsi naposledy čistil akva a měnil vodu??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 16:04 Muž sifik [6]
tak to je zatím dobrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 15:48 Muž DonJuanKarlos [30]
zatím umřelo jedno sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 14:05 Muž sifik [6]
pochcípali všechny paví oka ???

zkus třeba koupit Costa med F od sery nakapad a zhasnout ;-) a uvidíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 13:25 Muž DonJuanKarlos [30] – Paví očka - nekoord. plávání, šikmo, zrychlené dýchání
Ahoj,
neodolal jsem a nakrmil rybky žívím krmením z potoka (blešivcem sladkovodním). Bohužel po několika dnech začalo 1 paví očko nekoordinovaně a šikmo až kolmo plavat u hladiny. Zrychleně dýchalo a bylo lehce ohnuté. Dnes bohužel zemřelo sad Z celého akva to postihuje jenom paví očka(podle mě kvůli tomu, že jsou oslabené z porodu).
V jednom letáku od Sery jsem našel, že by to mohli být žaberní červy ( dactylogyridea ). Nejsem si jistý. Jde se toho zbavit i bez léčiv ? (zvýšil jsem teplotu na 28C)
díky za odpovědi :-)
jinak NO2 bude hodně nízký, protože mi už neroste ani okřehek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 11:20 Muž vena [52]
dík za reakce.slo me o ty stažené ploutve, nechtěl jsem zakládat nové fórum a našel jsem tohle, že se to zde taky řeší a nekoukal na název :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 11:12 happy85
Mě se to stává tak jednou za tři měsíce.. Ohne se jí páteř (jako tobě) kvůli tomu začne hůř plavat, zdržuje se na klidných místech a časem přestává žrát (nebo žere jen malinko) a umře.. A většinou se mi to stává se samečkama..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 11:03 Muž hanz [27]
Je to vrozená genetická vada ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2008 10:46 Muž vena [52]
Tak me to taky potkalo :-( slepené ploutve jen s tím rozdílem, že umírají dospělé a dorůstající ryby, nejmenší drží.čekal bych opak ??? nějak jsem podcenil fakt jak rychle se množí a nezařídil jsem včas odchovnou nádrž. :-( vodu jsem měnil 2x týdně a zřejmě nedostačující.včera jsem přidal sůl dnes u některých dnes zlepšení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2008 19:18 jirkacichlid
Myslím samozdřejmě střevličky východní.To je invazní druh, velmi odolný a rychle se množící. Jsem rybář a na výlovech některých větších rybníků jsou jich tisíce.Vytlačují dokonce hrouzky a oukleje. Těhlech potvůrek určítě není škoda ne Samozdřejmě střevle potoční je chráněná a rybám bych ji nedal.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35881x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=2201