Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 23:36 Polux – Re: Sid
vsak si myslim ze sem o par radku niz psal ze to je muj nazor palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 23:32 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Nobody
Po obojím pěkně rostou,i když to není jejich strava.Holt účel světí prostředky...Sám tím srdcem krmím také,ale s citem.Jsou horší zvěrstva. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 23:31 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Polux
...tercovec je ... nejhezci...
To je věc názoru. Tady jsou větší krasavci. :)
forumzn.katalogi.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 23:27 Nobody – Re: Romy
Řekl bych...žádný,bohužel! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 23:14 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Nobody
Za to může zas jen člověk,stejně jako za další a další průsery na této planetě.Do terčovců hovězí srdce,do prasat upravený hovězí trus...jaký je v tom rozdíl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 23:12 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Polux
...jiste nejsem sem kdo by ti tohle napsal...
I to, že lev je králem zvířat, že? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 23:12 Polux – Re: Nobody
hm tak todle jako no coment
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 23:04 Nobody – Re: Polux
Tak terčovec je inteligentní ryba...?
Po tolika kříženích,šlechtění atd...
Tupější rybu jsem už dlouho neviděl.Sežere i humus jako je hovězí srdce! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 23:02 Polux – Re: Sid
No jo jak rikam nema cenu se o tom bavit jiste nejsem sem kdo by ti tohle napsal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 22:57 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: stanovsky
To je smutný příběh. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 22:57 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Polux
A lev je králem zvířat, že? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 22:44 Polux – Re: Sid
tercovec je mnohem inteligentnejsi ryba holt je to Kral slad. akvarii je nejhezci.A vubec to nema cenu asi resit mam na to svuj nazor kterej me tezko nekdo vyvrati. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 22:44 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Sid
znám případ kdy byly jakési (větší) ryby od mala chováni v nádrži už nevím kolik litrů bez vzduchování bez termostatu bez chemie a bez rostlin prostě měli jenom štěrk, poté majitelka koupila rostliny a vzduchování + ohřívač (dnes již standartní výbava) a ryby jen tak ze dne na den uhynuly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 22:33 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Polux
Proč ne? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 22:15 Polux – Re: Sid
nemuzes srovnavat tercovce s pavim okem !!!!!!!!! smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 22:03 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Polux
... ale prece jenom je to ryba ktera prezije snad i v kybli bez niceho...
Něco jako terčovec. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 21:43 Polux – Re: stanovsky
Ale dobre ja pavi oka mel jako krmeni jak samice vrhla mlade tak sup a sli jako krmeni pro me milovane tercovce :-D sem mel pro takove zpestreni potravy.tak asi zalezi kolik jich mas musis mit na samici ja nevim 3 samece nebo jak to je ted nevim.Me se mnozili jak o zavod kazdou chvilku me naka prdala mlade!A navic jako neresil bych takovou vec u takovedle ryby v hodnote par korun !!Nerikam nektery pavi brka sou pekny ale prece jenom je to ryba ktera prezije snad i v kybli bez niceho !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 21:30 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Polux
Tak to můžeš říct jenom ty. Mám paví oka ale množit se nechcou zato jsou skvělými detektory na nemoce. Vždy to schytají jako první.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 19:11 Polux
Radsi ji dej ranu prece jenom je to ´´plevelni´´ ryba ktera se porad mnozi tak bych to nako nehrotil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 18:24 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Paví oka už nejsou to co bývala je to čím dál více náchylnější na nemoci. :-( rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 18:11 Muž XMartin [20]
vypadá celkem bíídně , nevim ale u pavíích oček se tedka vyskytuje samáá nemooc :-( , ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 17:39 kočička25 – Nemoc u pavího očka
Fotka k příspěvku Ahoj prosím vás mám paví očko samici a je taková hrozně hubená jak štakš se ostatních drží ale nějak spomaleně jsou jí vidět žábry jak jí odstávaj od tělajinak plave docela dobře a jí taky ale něco vymlyvne ale to je snad normální pls pradte jak léčit a co to je(je to ta samice)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 18:37 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Paví oka nemění pohlaví jako black molly například nebo jsem se s tím ještě nesetkal. Prasklé ocásky by neměly být katastrofou moje to mají taky. A to vyjíždění může znamenat ledacos - změna vody, PH, teploty nebo se snaži upoutat pozornost (samice) anebo mu straší ve věži. Ale vypadá zdravě. :-) snad se to spraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 18:28 Žena Laduschka [120] – Re: Varazslo
nevim.. jestli to do zejtřka nepřejde, tak bych zkusila přeměřit nějaký hodnoty vody (hlavně dusitany a dusičnany).. rybka vypadá, že tam něco hrubě rozdejchává... jinak mě nic nenapadá.. třeba to je fakt jen haluz z tý změny vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 16:57 Muž Porcupine [11]
Mě to příde, že má červíky a svědí ho p...... proto tak vyjíždí hop tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 16:39 Muž Fiffa [0] - Živorodky
Prasklá ploutev se opravdu časem zacelí (u mé ryby to trvalo asi 4 dny). Jestli žere a nejeví příznaky nemoci tak bych řekl že mu nic nebude, třeba mu jen trochu vadí zakalenější voda po tom odkalování nebo tak... On to přežije...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 16:34 Muž Yirka [9123] – Re: hanz
Když se v něčem nevyznáš, tak si raději nech své pocity pro sebe. Bludů je všude kolem dost.
TO: Varazslo: To, že občas rybce praskne ocasní ploutvička není žádná katastrofa(zvláště u závojových ploutví), za normálních okolností se to za pár dní zcelí. Jinak, co považuješ za divné chování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 16:17 Muž hanz [27]
V pavých očkách se moc nevyznám, ale mam takový pocit, že ona jim v průběhu ta ocasní ploutev mutuje a že je to snad kvůli tomu, že mění pohlavý, ale teď nevim jestli to plati u samičky na samečka nebo opačně...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 22:49 FUKY – df
ruplo mi akvarko....ryby byli chvili v lavoru ale uz sou ve 47 litrovem novem akvarku ktere sem si poridil...a mam tam ted i ancitruse...takze good..za tyden skusimd at mlade k velkim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 19:47 FUKY – ds
no jenze ty molly uz tam nemam prodal jsem je a koupil samici p.o. hmm?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 15:12 Žena ustavprochore [567] – Re: FUKY
a do společného akva je dej, až budou mít tak 2 - 3 cm, aby ti je ty mollynky nesežraly. pro jistotu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2008 06:03 Muž Miras [111]
rozeznáš je tak po 1-2 měsících palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 20:50 FUKY – dotaz(y)
Ahoj ...mladym se dari skvele maji 5 dni nekteri 5a pul...a chtel bych se zeptat za jak dlouho poznam samce od samice, za jak dlouho je budu moc dat k dospelim(matce atd)..a jeste mam jednu zvlastnost zpozoroval jsem u jednoho maleho fiskuse ze mu chibi dolni pulka ocasni ploutve...prezije? dekuju a napiste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2008 05:52 Muž Miras [111]
no jestli ti v tomhle vydrží jen s občasným vzduchem a bez bublifuku tak ať se daří palec smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 21:51 Žena ustavprochore [567] – Re: FUKY
no, se sklenicí mám taky zkušenosti, ne všechny ale pozitivní. podle mých zkušeností to fakt chce měnit tu vodu, já na to zapomněla a pak mi většina toho potěru chcípla, stáhly se jim ocásky a konec... ať se daří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 21:49 Muž Yirka [9123] – Re: FUKY
Tak si klikni na záložku : nádrže a můžeš koukat do rána.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 21:30 FUKY – foto
Fotka k příspěvku tady je ejste jedno foto jak to tam je a jak ej to celkove velke...a rad bych se podival na vase akvarka nebo rybi ci co..tak tady hodte nejakou fotku at se mam na co divam a at se mam cim inspirovat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 21:27 FUKY – foto
hadicka se vzduchem se tam v pohode vlezla pripojil sjem ji na prisavku.....sem tam jim to na 10 minut zapnu..protoze to vubec nepotrebujou..bratranec je ma ve velke sklenici..a vzduchovod nepouziva a jsou v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 13:09 Bexim
mně tedka pavíočko poprvérodí a už jich je 5 venku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 12:43 Muž Miras [111]
jo taaak,no to aby se ti tam ten bublifuk vůbec vešel smich , ale ten vzduch. šutr bych jim dal určo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 11:45 FUKY – foto
Fotka k příspěvku podivejte se na moji fotku mam tam tu nadrz ..je to proste uschovna pro mouku kdyz ji je vice....mozna to doma mate taky...nijak zvlast velke to neni..ale bohate staci pro par prdolu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 13:46 Muž Miras [111]
jasan, určo bych tam dal bublifuk, nějakej vzduchovací šutr, ale stejně nevim jak je ta nádrž na mouku velká smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 13:18 Žena ustavprochore [567] – Re: FUKY
tak vidíš, nakonec si dala říct :) vůbec si nedovedu představit, co to je "velka nadrz pro mouku", když jsou malinké, stejně moc prostoru nepotřebují, ale jak porostou... mušli vyndej, rostlinka je fajn, dno tam žádné nedávej - je to snadnější na údržbu (to co nesežerou můžeš po čase odkalit a vodu doplnit odstátou), možná by to chtělo nějaký filtřík (malinkej bublifuk by bohatě stačil, ale nevím, jak je to velké). s teplotou bych si nedělala starosti, pokud není nádrž venku, tak v létě problém nebude. jo a teda nedávej jí na okno, tam by jim bylo vedro moc a ještě by se ti udělaly nejspíš řasy. já krmím prachovým krmivem, menší dávky a vícekrát (3-5x) denně. Už mě nic nenapadá, tak držím palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 12:44 Muž Miras [111]
co je to ta nádrž pro mouku??? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 11:21 Bexim
mušli? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 10:07 FUKY
dobra zprava..nejenom ze mam hodne rostlin..ale dokonce uz i porodila zatim jich je 14..a dal jsem je do velke nadrze pro mouku...knim malou rostlinku a musli..mam i zradlo pro mlade...co jeste potrebujou a jaka ma byt teplota vody:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 15:22 Žena ustavprochore [567] – Re: FUKY
Máš to akvárko hustě zarostlé, aby se mohl potěr někam schovat? Nebo jiné akvárko, které bys měl jako odchovnu? Jinak to množení v 25 l ještě zvaž, samička obvykle rodí několik desítek mladých... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 22:37 Muž wayn [79] – Re: FUKY
No velikost akva nic moc, častěji měň část vody.
Neboj, sameček dříve či později zaboduje a mladý budou. Jestli jsi z Budějovic, tak si pro nějaká přiď ;-)
Tvrdost vody zjistíš ve vodárně. Pokud máte studnu, tak bude tvrdá. Nebo si kup testy. Proč ji chceš snižovat nebo zvyšovat když ani nevíš jaká je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 22:32 FUKY – prosba
Ahoj...mam v akvarku (25 litru)tri black moly jeden par pavich ocek a dve pavi ocka mini....chci aby se ten par rozmnozil....jenze samicka jako by samce ignorovala co pro ne muzu udelat?A jeste bychs e chtel zeptat jak zjistim tvrdost vody...a jak ji muzu zvetsit ci zmencit dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 22:02 Xmacala – Re: vojta93
Mel jsi fakt pravdu. Koukam vecer do akvarka a najednou take 2-3 mm mrsky. Vubec jsem to necekal. Myslel jsem, ze jsou vsechny pozrane, ale ne. Mam z toho strasnou radost. smich smich
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35881x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=2051