Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 54 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 10:02 Sidonius – To Marek
Jsem rád, že se zadařilo! :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 03:00 Muž ivan [15] – obchod
Není to k tématu,ale k poslednímu příspěvku.Dnes jsem byl v Liberci v Tropiku a v nádrži s tetrama konžskýma,bylo asi 10 ryb na dně mrtvých.Zbytek živých ryb úplně obalené krupičkou,dokonce už i ploutve rozpadlé.Smutný pohled na ryby který jsou v obchodech za cenu okolo 40kč. :-( A v nádrži po terčovcích plavaly nějaké pijavky nebo hlístice,dlouhé asi 1cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2006 18:01 jardik.cardik – rybky a jejich uhyn
no ja myslim ze si tam hodil rybky hned co jsi to napustil ne rika se tomu sindrom akvaria hnedka udelat vse za jeden den ale muze to byt i tim zverakem videl jsem mrtve ryby povalujici se mezi zbytkem rybek ve zveraku a myslel jsem ze toho vedoucího uškrtím kdys uz tak ty mrtvolky maji odlovit je to hruza videl jsem asi 10bojovnic samcu v jednom akva a nebyli nijak rozdeleni to je des nekteri ti prodejci by meli jit za mřiže to je normalne tyrani nic víc nastesti mame v krnove docela fajn zverak ale nemaji tam tlamky pro ty jsem musel do příbora a je to v pohoi ani jedna neexla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2006 17:51 MAREK – úhyn pavích ok a mečovek
Díky za rady, už nám nic nehyne, vyměnili jsme vodu a přidali ještě1 molitanový filtr.Počet ryb se snížil sám. Zatím to vypadá dobře.Do zveráče už nejdeme-jsou to podvodníci, jenom na burzu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 15:40 Sidonius – To Marek
Mám obavu, že v každém "zveráči" vás uvidí při nákupu nových rybek nejraději denně ...
Proč by vám tedy v zájmu tohoto "neradili"?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 14:37 MAREK – úhyn pavých ok a mečovek
Díky za reakce, asi to bude tím, že jsme tam dali hned více ryb. Ale i když jsme se na to ptali ve 2 zveráčích, tak řekli, že to je dobrý. Omezili jsme žrádlo a uvidíme. Už jsme z toho všichni na nervy, jen sledujeme, kdo zase pojde.Zítra vyměníme část vody, snad to pomůže. Díky za další nápady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 12:52 jardik.cardik – jazzi
a pokud mas zajem tak ti dam zadara plno krasnych oček mam nadherne samečky zrovna ve zbarvovani červenočerne dřžim palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 12:46 Žena Wampi [54] – akva
to co Vám řeknou ve zveráku je většinou na prd. Jen jeden dotaz...nevpustili jste tam náhodou ty ryby hned po založení akva?Chtělo by to foto akva . :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 12:01 R Muž Mrakoplash [1776] – Marek
A nebyl vam divny ten okousany Ocas ? to totiz ukazuje na Bettaka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 10:31 MAREK – úhyn pavích ok a mečovek
Akvárko máme 14 dní a postupovali jsme, jak řekli ve zverimexu.Sera aqutan a nitrivec, před vpuštěním ryb, PH máme 7,5. Kořen jsme koupili v obchodě. Nejprve jsme dali 4 paví oka a 1 Betu-samec, 1 oko umřelo s okousaným ocasem druhý den. Asi 4 dny nato jsme přikoupili další p.oka a mečovky ,mřenky a ancistruse. Vše bylo dobré, jen ta oka denně 1 hynula a asi po třech dnech odchází denně 1-2 mečovky + 1-2 oka. Už jsme zrušili krmení mraženými patentkami, jestli to není tím. Jsme v koncích. Díky předem za rady
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2006 20:07 Muž [] – mrtvolky
A nelouhuješ třeba taky novej kořen přímo v aqa?
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2006 20:04 Žena Wampi [54] – ...
jo a jak dlouho máš založený akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2006 19:55 Marek – úhyn pavích ok a mečovek
Potřeboval bych poradit,ale rychle prosím.
Umírají mi paví oka a mečovky,každý den
1-3ks. Jinak mám Betu,ancistruse, 3 mřenky a neonky a ty jsou zatím ok.Dnes umřeli i 2 Black moly.včera jsem je koupil. Voda je 25-26st., PH 7.5 Díky za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2006 19:18 ... – paví oka-slepený ocas
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat po delší době jsem si opět založil akvarium a stalo se mi že mé paví oka (v akvariu mám pouze paví oka a pancerníčky)májí slepené ocasy prosím co mám dělat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 09:09 Lucík – pavi ocka
No jedi vlocky ,tablety,granule ,mrazene krmivo vsechno ,spareny salat ,proste co jim nabidnes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 21:48 Andrea – matylda
mě by zajímalo co jedí paví očka.tak mi prosím poradte dík! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 14:23 Hanka – gupkáček
nevím, zda je to normální, ale v poslední době (2-3 dny) bývá muj sameček gupky jakoby unaven, lehá si na dno, nebo na molitan filtru, včera jsem pozorovala i jakési plaváni bokem, ohlo sa mu telíčko do strany...muže to být nejaká choroba? jinak nepozoruji žádné zmeny kuže nebo tak...Dík :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 10:36 Sidonius – To Paolo
Možná vám pomohou tyto stránky - najdete zde m.j. standard pro "guppy". :-)
http://www.irisplzen.cz/main.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2006 09:36 Paolo – paví očka
Chovam pavi ocka cerne kobry. Jake jsou prosim jine formy pavich ocek??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2006 02:12 Muž [] – očka
Dost často se v chovech p.oček vyskytuje vodnatelnost.Naježí se šupiny(někdy není vidět),nafouknou se a při plavání se kolébají.Nic na to nepomůže.jedíné oč se můžete pokusi´t,je v brzké době od koupě odchovat mladé a separovat je v jiné nádrži.Pokud rodiče uhynou,je možnost že další a další generace budou na tom lépe.Ale na druhou stranu k nim potom nedoporučuji dokupovat nové kusy z jiných chovů,aby se případná věc neopakovala.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 22:37 Muž [] – rada
Skuste si kupit kvapky do akvaria PREVENTIN.Je to ucinny pripravok na nicenie parazitnych a plestnovych ochoreni.Je vhodny aj pri krmeny
zivou potravov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 20:03 Standa M – lečení pavích oček
Já mám zkušenosti, že paví očka jsou velice náchzlná na bičíkovce zhoubného, který se velmi často do akvária dostane s živou potravou (nitěnky, blechy....). Ve společném akváriu onemocní nejdříve právě paví očka. Nemocné rybky jsem často už koupil v prodejně akvaristiky. K vyléčení je nutné zvýšit teplotu v akváriu na 30-32°C a přidat Malachitovou zeleň. Důležité je vydatně vzduchovat, v důsledku vyší teploty je pro ryby ve vodě méně kyslíku. Velmi často se toto onemocnění vrací i po delší době, proto při každém prvním příznaku je nutno opakovat léčbu. Přeji mnoho úspěchů v léčení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2006 15:24 marek – mlade
Jak se starat o male paví očka? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 16:40 jardik.cardik – niky
nikola to myslis male nebo uz dospele sezrali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 16:39 jardik.cardik – marcela a rybky
Fotka k příspěvku marcela: pavi ocka nemaji jikry mlade se rodi uz zive a tlusta mohla byt a oplodnit se nomusela byla v dobe treni ale samecek ji neoplodnil vubec nevadi znovu se nafoukne mladych je dost sam sem je nepocital to nevim a ancitrus ma na tlamce takove vousy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 16:17 nikola – rybičky
prosím poraďte:sameček mečovky papouškovité mi sežral molly,mačovku,paví očko a když jsem ho dala ke kamarádce k mečovkám papouškovitým,tak pro změnu začali žrat oni jeho.nevíte čím to je?je to nějaká vada?Všechno má v pořádku ale vážně nevím ve zverimexu nebyl ani trochu takový.poraďte co mám dělat?Mám stach ho dát zpět do akvária ale do zvarimexu je mi ho líto dát je u mě už měsíc a zvykla jsem si na něj.dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 15:58 marcela – ryby
pardon.všechno se týká pavích oček v té předchozí zprávě.Samička pavího očka byla tlustá teď je zase štíhlá takže si vůbec nevím rady.prosím poraďte mi nevím co mám dělat a zdalipak vyvrhla malé,protože tlustá byla asi 4 týdny a teďuž není.ocením jakoukoliv radu díky. :-) :-( ahoj palec ano :-D :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 15:24 marcela – ryby
chtěla bych se jen zeptat kolik má samička malých když se narodí a jak poznám jikry a kde je nakladla?děkuji
p.s.jak se pozná pohlaví ancitruse? :) :-( X-) :-D palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 18:23 jardik.cardik – andrea
andrea:ne je to normalni řika se tomu tancovani pred samici niceho se neboj a bud rada mozna budou male ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 18:09 andrea. – oddělit?
jeden samec se pořád kroutí před samicí a když se přiblíží tak jí honí těsně zaní nevím jestli to není problém!prosím poraďte :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 10:32 Vodník – .
U mě vždy 3 samci chtěj znásilnit samici. Asi jim pořád nechce dát, zatím žádný malý. A to mám asi 5 samic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 20:37 jolaos – ohnuta chrbtica
ten ohnuty chrbat maju s toho ze vkuse rodia.Samicky potrebuju oddych.Moj nazor ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2006 11:49 Vodník – PH
Při ph 8 už může být problém s NO2 nebo čpavkem.
Nebo nemaj dost vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 14:29 Sidonius – To siana
To siana:
Hlavně nad druhou částí mého předchozího komentáře byste měla popřemýšlet. Když se daří neonkám a pavím okům ne, proč se snažit o paví oka?...
(Víte, kolik druhů rybek se mi líbí a nikdy je chovat nebudu?!) ;-)
Jestli jsou prostředky typu Serra Aquatan a Nitrivec vůbec k čemu, netuším, protože neznám a nepoužívám. Obecně ale platí, že chemie jen v odůvodněných případech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 14:20 Sidonius – tvrdost
To martix6:
Nezpochybňuji vaše dedukce příčin potíží s pavími oky i doporučení k řešení, (soda, vápenec), jenomže jak to asi bude v takových podmínkách vyhovovat neonkám?!
Není lépe pro řadového akvaristu chovat rybky a pěstovat rostlinky, kterým vyhovuje vstupní voda bez složitých úprav?
Ještě poznámka: při hodnocení údaje "tvrdost 1,12" si nejprve zjistěte, v jakých jednotkách je tato hodnota uvedena! Jistě zjistíte, je nejde o tvrdost do 4 st.N...
A hovoříte-li o pufraci, pak musíte vycházet z hodnoty alkality. Tu ale zatím neznáte. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 00:34 Martix6 – gupky
S tim vapencem jsem to zkousel.dokonce jsem ho nadrtil aby se rychlejc rozpustil,ted jsem měřil Ph a je 6.Ale to už jsem dolil 1/3 vody Ph 6,9 .A vedle v akva se skalarkou a cichlidkama bylo PH 5,6.už jsem ho zvednul na 6,8 ale za pár dní zase klesne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 00:25 matko – gupky
ak pH spravne upravi vapnik, mozno by nebolo zle dat do akvarka kamienky vapence :) a radsej aj merat pH :-) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 00:23 Martix6 – gupky
Když prohraju tak budu celou zimu chodit v pantoflích. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 00:23 matko – gupky
ahoj, mozem sa aj ja zapojit? :-) Myslim, ze je to uz vyriesene, ale... drzim palce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 00:21 Martix6 – gupky
Jestli se klátí na místě ze strany na stranu tak to bude ono.S tou tvrdostí mam také problémy.Třeba nám někdo poradí jak jí nejlépe zvednout.zkoušel jsem drcený mušle a vápenec,ale dlouho to nevydrželo.Četl jsem tu ve foru o nějakých vápníkových tabletách Je to bezpečné(jako jestli v nich nejsou nějaké přísady a tak) neZa případné rady předem děkuji. palec Cau!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 00:16 siana – *
A co když je prohraješ??? hmm
Ale vážně: dám vědět, jakmile zjistím co a jak. A díky ještě jednou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2006 00:07 Martix6 – gupky
Tak na to PH vsadím boty. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 23:58 siana – to martix6
jj, udávaná tvrdost je 1,12......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 23:57 siana – *
Zítra snad seženu nějaké testy, pak poměřím a vyrazím nakoupit patřičné přípravky... Celou sobotu procestuju, ale gupky bych zachránit chtěla. V týdnu mi odešel sameček, dneska samička, další samec se mi klátí, poslední 3 samičky se zatím tváří normálně. Večer jsem měnila vodu, snad to do rána přežijou. Je mi jich, chudáků, líto... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 23:51 Martix6 – gupky
Jen se ještě zeptám .Ta tvrdost jak píšeš je 1,12?to je hodně měkká voda .Do 4sN. Ma malou pufrační schopnost .Za působení bakterii v akva se rychle snižuje Ph právě až na těch 5!!!Chtělo by to přitvrdit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 23:37 siana – *
OK, zakoupím testovací proužky. Ph z Želivky a z 3.10. je na internetu uvedené 8.0... Tak uvidíme. A díky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 23:33 Martix6 – gupky
Tak v první řadě je důležité vyloučit kyselost vody.Stačí koupit PH testy třeba od AQUARU Rychnov n Kn.Protože jestli jsou neonky vpohodě,tak by to mohlo být příliš kyselou vodou.Neonky snesou i PH 4.5 ale gupky zabijí.Už při PH 6 mají problémy.PH vody z vodovodu se v akváriu během několika dnů může snížit až na PH 5.Já také nestíhám ve svém akváriu s gupkami zvedat PH,diky měkké vodě kterou u nás máme.prvni pomocí může být jedlá soda a pak sežeň v prodejně PH+ nebo pH BASIC od DAJANY.40,-Kc Od sery mi nabízeli nějaký prevít za 480,- ???Jestli budeš mít PH vyšší než 6,5 tak bude problém jinde, ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 23:29 siana – *
Krmim většinou 2x denně a málo ( o víkendu 3xd), 1x týdně půst, krmivo vločkové TetraMin, 1x týdně asi čtvrt kostky mražených patentek, 2x jsem zkusila zelené tablety. Rybky kupuju různě, asi 2x v Hornbachu, taky v PetShopu i v normální akvaristice, co mám za rohem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 23:16 mch.sokolov – ..
no taky možná záleži kde je kupuješ! :-) ,já taky dovezl gupky co měl kamarád a on tam blil různý chemie a po týdnu mi v normálni vodě uhynuli :-( a zase opačně!a ted mám všechny svoje a sou v poho(až moc) a taky třeba krmenim!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2006 23:09 siana – Hynou mi gupky
Ahojte, potřebuji radu vás, zkušených. Mám akvárko 37 litrů, v něm 4 měsíce 6 neonek, ale paví očka (vždy pořídím 2 samce + 4 samice) se mi tam už vystřídala x-krát. Většinou mi do 14 dnů umírají. Začnou být takové skleslé, samice umřou jakoby náhle, samci se prohýbají (klesá jim ocas) a pak umřou. Źádná krupička, vypouklé oči, nafouklé břicho, třepení ploutví, nic takového. Píše se, že je to ideální ryba pro začínající akvaristy. Teplota vody je 24°C, filtruju, svítím, vyměňuju vodu, kytek mám dost. Nemám měřák na tvrdost vody ani pH, ale dle internetových stránek PVK je tvrdost v naší lokalitě 1,12, pH 8.0, dusičnany 39.3... Používám Serra Aquatan a Nitrivec dle návodu. Tak kde dělám chybu?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [54] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=2651