Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:41 lama
Zdravím taky mám problém s rybičkami....Jsem teprv začítečník pořídila jsem si paví očka a po 14 dnech mi všechny umřeli. Nejdřív plavali na hladině a lapali po dechu a během 3 dnů byli po nich. Nevíte čím to? topení, filtr.... vše mám vybaveno. Poradí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 20:11 Muž DrBolíto [254] - Rostliny – Re: Simsonak
Zakup test NO2, takhle se chovají při velkém množství NO2.
Začnou se kroutit jako v křeči a plavou potrhle dokola, jako pes když si honí ocas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 16:39 Simsonak
Neví ještě někdo čím by to mohlo být??Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 16:24 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: kočička25
Neboj Štěpánko,také se časem naučíš rozeznávat co má a co nemá cenu.Smrt rybky vždy není dobrá,ale občas je potřeba utratit,abys zachránila celé hejno.Je to tak i v životě,někdo musí zemřít,aby druhý mohl žít. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 16:16 kočička25
Chtěla bych pouze říci,že je mrtvá stalo se to v sobotu okolo 15.00 sad no jo měli jste pravdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 14:38 Muž Miras [111]
no co s nima aby se dožily, já je přendavám do chovné nádrže a je to vše paráda,min. 80% ptěru přežije ano smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 14:01 Simsonak
Děkuji , jen je mi záhadou , že ve zverimexu mají hygienické dno , topítko , molitanový filtr a daří se jim tak dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 13:57 Žena ustavprochore [567] – Re: Simsonak
mech je fajn, i pro potěr, ale chce to i jiné rostlinky :) pro začátek zkuste rychlerostoucí a nenáročné (egeria densa, ceratophyllum, apod. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 13:39 Simsonak
staci treba javsky mech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 13:32 Žena ustavprochore [567] – Re: Simsonak
Dejte tam ty kytky, filtr nechte osídlit nitrifikačními bakteriemi (které pak budou rozkládat ty škodlivé N- látky), občas nasypte trošku krmení... Nechte to tak aspoň 2 týdny bez rybek (i dýl) a pak tam zkusmo dejte páreček pavích ok. Pokud budou v pohodě, můžete přidat další.

A zkuste přečíst třeba toto: www.akvarijni.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 13:24 Simsonak
Molitanový filtr sem zatím nepral , protože ho mám nový a odkalovat se má po jednom týdnu a to mi ty rybičky vychcípou a musím jí měnit tak i tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 13:23 Simsonak
před tím sem tam měl paví oka , ale od chovatele a neměl jsem filtr ani topítko a šlapalo to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 13:18 Žena ustavprochore [567] – Re: Simsonak
Molitanový filtr doufám perete v odkalené vodě, že? Pokud ne, chyba! ;-) U živorodek je třeba dost často odkalovat, takže klidně jednou týdně, filtr prát tak často nemusíte. Po odkalení vyměnte tak třetinu vody za odstátou (stačí hodinku dopředu napustit kýbl). Vzduchování navíc není za běžných podmínek potřeba, stačí spousta fungujících a živých!!! rostlinek a bublifuk, který mírně rozpohybovává hladinu. Krmte klidně několikrát denně malé dávky (aby krmivo nepadalo na dno).

Vámi popisované stání rybek u hladiny může být problém s dusíkem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 13:16 robot007 – Re: Simsonak
A předtím si tam měl co za ryby? a jak to šlapalo?
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 13:09 masterPKbanan – Re: fossiliska
Před několika lety,když jsem měl ještě menší akvárko,měl jsem fakt jednu super samici,každý měsíc a něco vrhla asi 30-40 prcků,bohužel jsem neměl žádné jiné akvárko kam ty prcky dát a tak jsem je měl asi tak v 3,5 litrových sklenicích, bez vzduchování,bez ničeho.. krmil jsem je vločkama jako dospělé,akorát jsem jim to hodně rozdrobil, přežilo mi z těch prvních 30 prcků asi jen 12 nebo tak nějak,ale byli to pěkně vzrostlé dospělé rybky, které se už rozmnožovali a taky měli spoustu mladých. Samozřejmě tím jak rostli v těch sklenicích tak jsem je postupně přendaval do toho velkého akva. To je asi tak vše :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 13:06 Simsonak
nn nezakládal jsem ho akorát tam už jsem neměl rybky tak sem ho vypustil dal tam vodu a od tý doby to dělá takhle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 12:58 robot007
Jestli založíš akva a necháš ho den zajet tak je to málo..Než vpustíš první rybky musíš akva nechat zajet aspoň 10 dní!!!Filtr chytne bakterie které pak čistí vodu a bude to ok!!!Tak ať to výjde palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 12:44 Simsonak – Nemocné paví oka (poraďte prosím)
Dobrý den , chtěl bych Vás poprosit o radu mám akvárko 50 litrů (molitanový filtr , silné vzduchování , topítko , světlo) , vždy ho vyčistím a nechám v něm jeden den odrazit vodu a pak koupím paví očka nechám je tam v pytli , aby si zvykli na vodu a pak je vypustím a jak je vypustím , tak jsou všechny nalepené u rohu na hladině a moc se nehýbají , druhý den jedna začne divně plavat , chytnou to postupně všechny a vychcípou , nevíte čím to je ?Mohl by mi někdo prosím poradit??Děkuji mnohokrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 09:48 thunderstorm – Re: fossiliska
Ty jo, tak když dáš gupky d o 40l aqa což jim uplně stačí tak 70% z toho co porodí zbyde a vyroste .... a pokud tam nemáš jiný druhy ryb nebo alespoň nějaké klidné tak bez problému dorostou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 22:02 Mahony – Re: neo
To je normální mam 5 letýho kluka a když večer příjdu do pokoje a vím že si hraje tak najednou taky dělá že spí. smich smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 19:57 Muž Jurasek [137] – Re: fossiliska
Nedělám nic extra, mám mladý asi půl roku, ve společenským (zůstaly dvě mláďata, zbytek jsem věnoval) a pak mám v 17 litrech pět mladých, taky půlročních a naprosto bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 19:55 fossiliska
Mna by zaujimalo, co robit preto aby sa ten poter aj dozil niecoho comu sa hovori dospelost. Ma niekto z Vas skusenosti stym ze to co sa narodi sa dozije aj dospelosti? popripade ake musi byt akvarium velke aby v nom poter dorastol az do normalnej velkosti. Mam pocit ze kazdy koho poznam a ma gupky samice+ samce, tak sa tym gupkam narodia mlada, ale zatial som nestretla nikoho u koho by sa dozili nejakeho poriadneho veku! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 19:44 marsz
Podobně prťavá samička mi předvedla trojčata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 19:13 Muž Miras [111]
já bych řekl, že do těhotenství ještě nějakej ten pátek počká :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 15:42 Žena ŠDK [3] – je těhotná nebo jen tlustá?
Fotka k příspěvku Ahoj. Mám malé paví očko, holku. Je to sice ještě vpodstatě mládě ale mám dojem že je už těhotná. Před 20-ti dny žila ještě s jedním malým pavím očkem (klukem) než umřel. Je možný že budou malý nebo je jen tlustá. Myslím že ta skvrna na boku světší spíš pro těhotenství ale nikdy jsem paví očka neměla tak nevím jistě. Dík
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 19:24 suchysvatonovice
Ta samička to má za sebou ať udělá co udělá.Je to osobní zkušenost,a když jsem se to zpočátku snažil léčit tak to dopadlo stejně jako,když neléčím-tedy špatně.Utrať ji ať se netrápí.Ostatní ryby budou v pohodě,již mi takhle za delší dobu odešlo několik oček(pouze samic) a na ostatní ryby to nemá vliv.Vliv na to má celková hygiena v nádrži,tohle se většinou objeví,když vynecháš výměnu,odkalení a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 18:25 Lulan – Re: kočička25
Koukam ze jsi srdcarka..:)) to mam rad..Voda je horka,protoze Entozol je neskutecne horkej...to nevadi...jeste nikdy mi neumrela ryba na predavkovani entozolem a to sem tam sypal vic nez ti rikam a dvakrat denne....no hele tu vodu menit muzes kazdej treti den ale ten entizol tam davej kazdej vecer jednu tabletu na 20 l vody...Zere?? jestli jo,nedavej hlavne zive nebo mrazene...jenom granule,vlocky,ale lepsi je vubec nekrmit...az tak po peti dnech... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 17:35 kočička25
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2008 16:45 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: kočička25
Ježišmarjá,snad to nepiješ? hmm Léčbu prováděj dle popisu,a nesnaž se všechno ochutnat. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 16:40 kočička25
Ahoj heledte udělala jsme jak jste řekli entizol a 28-29 stupnu celsija a zdá se mi ta voda nějak hořká mám ji čtvrtku vyměnit a nebo jí tam nechat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 14:23 HSP
Prosím o radu. Mám paví očka, 1 samce, 3 samice a asi 20mladých. Před 14dny se samci na hřbetní ploutvi udělalo něco jako bílý puchýř. Jinak je čilý. Nevíte někdo co to může být a jestli to není nakažlivé? Neradabych ji dala zpáktky do akvárka k ostatním a zlikvidovala ostatní. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 14:23 HSP
Asi týden před tím mi pošla jednaz rybiček - nafouknutá a naježená - podle toho co jsem teď četla to byla vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 20:31 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: kočička25
Entizol se dá předepsat i u ženského lékaře.Bohužel bez receptu to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 20:24 Archa – Re: kočička25
Ahoj, aj ja mám jednu takúto gupku, kúpila som nedávno. Myslela som, ze je malá a este dorastie, ale doma len polyháva a je strasne vychrtlá. Inác zere, preliecila som ju Ektozonom, zrejme je asi len stará. Tak mám aj útulok pre staré gupky. ano Dokial tá gupka zere, nechaj ju dozit. Mozes preventívne dat do akva nejaký liek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 19:47 kočička25
A ten entozol má bejt na předpis a já se k veterinářce tedka nedostanu myslíte že mi v lekarně daj tablety jen tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 19:44 kočička25
Já nevím já ji nedokážu zabít či dát do wc neboli jí zabít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 19:38 kočička25
protože jsem jí koupila ve zverimexu a já nedávala pozor na to jakou vzít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 19:20 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: kočička25
Mimochodem,takto vypadá rybka jak dlouho?Příznaky nemoci musela mít už dřív,proč jsi něco nedělala,a ptáš se na léčbu,až když je pozdě?Takhle vychrtlá není přes noc,nebo za dva dny.To je dlouhodobá záležitost.Možná bys jí ještě zachránila,kdybys problém řešila hned.Každá rybka svým chováním dá vědět,že jí něco je,samozřejmě to chce trochu zkušeností,ale při denním pohledu do akviška to poznáš vždy,že není něco v pořádku.Na život v akváriu musíš příště reagovat rychleji.Časem se naučíš rozpoznávat co má smysl,a co už ne.Hodně štěstí Roman Špeta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 19:08 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: kočička25
Pokud čteš a vzděláváš se,tak jistě víš,že hexamita a jiné podobné nemoci jsou nakažlivé,takže se musí stejně přeléčit celá nádrž.Na prachy žádné ryby nemám,ani o to nestojím,a do záchoda ryby také nesplachuji. ;-) Je jen rozdíl v tom,že už neinvestuji do něčeho,co nemá smysl.Jednoduše,raději utratím jednu rybu(u které nemá léčba už smysl),než abych přišel o celý odchov,přeléčím nádrž a mám klid.Nebudu se mermomocí snažit zachránit rybku,kterou už zachránit nejde.To je opravdu zbytečné vyhazování peněz. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 18:48 kočička25
Jenomže za 1.je to o tom že mi to můžou chytnout ostatní a za 2.vy to asi berete tak že máte ryby na prachy a hrabat a když je nemocná tak ji spláchnu,ale mě dělá radost když ji vyléčím a má pak ona zdravé mladé rybky at to stojí co to stojí vím jak,ale mě to baví a už kvůli tomu chovám levnější ryby abych sama věděla proč je chovám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 17:59 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: amirinda
No,já bych to zas na tak dobrou radu neviděl.Cena léčiv několikanásobně převyšuje cenu rybky a podle velmi nekvalitního fota to bude mít už nejspíš za sebou,nebo bude léčba prd platná.Takto propadlé břicho už nebude mít vnitřní orgány,ale kaši.Pochybuji,že si dá někdo spravit auto za 100 000,když má hodnotu 20 000.To je stejné.Vyhazování peněz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 17:35 Muž Miras [111]
no hurá, konečně rada palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 17:25 kočička25
mockrát děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 13:15 Lulan – Re: kočička25
Ja uz se na to nemuzu divat...Ta tvoje rybka ma Spironucleus nebo Hexamitu....Muze to byt taky tasemnice nebo hadatka ale to je podle fotky nepravdepodobne....Pomuze Entizol(sezenete u veterinare a nebo vam ho predepise a stoji 33 korun 20 tablet) a nebo jeho cista ucina slozka Metronidazol( tu ale tezko sezenete),davkovani jedna tableta na 10 litru vody( v tomhle stadiu kde to mate je to nutny a dejte ji do karanteny) nekrmte a hodne vzduchujte..teplota 28 stupnu a kazdej den pridejte jednu tabletu na 20 litru + jednu za dva dny vymente pulku vody...Ja osobne davam metronidazol dvakrat denne po dobu osmi dni,jinak to ani nema cenu,protoze jsou to antibiotika...je ale pravdepodobne ,ze napadene jdou vsechny ryby v akvariu tak pozorujte vykaly jestli nejsou dlouhe a potazene slizem....ahoj
PS: je to ale mnohem slozitejsi takze bude lepsi si precist tento bezvadny clanek
www.cichlid-forum.com/…
popripade pouzijte google prekladac....
translate.google.com/…#
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 12:41 Muž pakozdy [17] – Re: kočička25
skor utratit a cakat co bude. ci to nechytili ostatne ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 20:31 kočička25
Takže doporučujete tu rybku dát třeba do jiného akva čekat co bude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 06:01 Muž Miras [111]
tak koukám názorů spousta, ale nemoc se nějak nevyřešila ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 00:05 Nobody – Re: Romy
To máte pravdu.Barvení,tetování rybek atd...je mnohem horší,než to krmivo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 23:38 Žena Dinamit [68] – Re: Sid
Lev taky žere mršiny ;-)

re kočika25: bohužel nemoc určit nedokážu, ale u oček se fakt vyplatí je utratit, než léčit. Pokud to nejsou extra výstavní kusy. Mluvim z vlastních zkušeností ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 23:36 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Sid
Fotka k příspěvku Já bych raději takovou rybičku,ale to bych asi šmahem končil s akvaristikou... :-D
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35881x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=2001