Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 09:08 Muž Yirka [9123] – Re: Jana
Pro těch necelých dvacet litrů platí co jsem napsal. Odkalit, vyměňovat 1/4 vody týdně, nejlépe i vyměnit dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 09:03 Jana
Poslední dodatek - rozměry akvária 40x25x20 a jsou tam opravdu jen paví očka, šneci a 2 přísavníci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 08:59 Jana
Fotka k příspěvku A tady je docela slušně vidět, jak jsou ty malý rybky po vykadění toho - něčeho vycucnutý. Taky nevim jak to je s těma vydutejma žábrama - to bylo vidět jen na těch velkejch, když jsem je odebírala z akvárka. Je něco účinnýho proti šnekum?
Akvárko odkalujeme tak po tejdnu. Takže mám ryby přelovit, dát jim novou vodu bez šneků a nechat ji ustálit a přidat nějakou desinfekci a léky?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 08:59 Muž Yirka [9123] – Re: Jana
Po shlédnutí fota ještě dodám že vypadá opravdu neudržovaně a že to dno není vhodné. Ale o tom se dočteš v těch krátkých odkazech. Také to nevypovídá o velikosti nádrže a vidím tam více než jen paví očka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 08:54 Jana
Fotka k příspěvku Tady celková fotka akvária
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 08:51 Jana
Fotka k příspěvku Tak tady jsou ty fotky - ta malá rybka uprostřed zrovna kadí to velký tlustý něco, po čem se jí propadne břicho a pak konec. Protože nevím, jak dát do jednoho příspěvku víc fotek, tak to musím rozdělit. Prosím o prominutí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 08:34 Muž Yirka [9123] – Re: Jana
Podle tvého příspěvku o přinesení slimáků s rostlinami by člověk soudil, že jste si tam zasadili něco ze zahrádky. Myslel jsem že jsi pochopila mou narážku na rozdíl mezi slimáky a neky. ;-)

Jinak ta chyba nepochybně bude v údržbě nádrže. Zvláště pokud nepatří k těm větším. Výměna vody po 3 týdnech u živorodek-příliš velká perioda, nutno vyměňovat týdně. Odkaluješ? Změř si hodnoty N- látek.
Pokud to dodržíš, určitě se dobereš lepších výsledků.
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 08:13 Jana
No, už to bude tak 3 měsíce, vodu měníme tak tak po 3 tejdnech a rostlin je tam hodně. Dospělé ryby zústaly už jen 2 a malých je tam asi 10 - no ty jsou ještě fakt dost malý. Je fakt, že s nějakou rostlinkou jsme donesli ty slimáky a dost rychle se množej. Rostlinkám se daří fajn. Zkusim to vyfotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 20:21 Muž klm007 [114]
A co tohle: Trus ryb je bělavý až bílý, dlouho setrvává u řitního otvoru - Capillaria(parazitičtí červi - hlístice), Spironucleus (bičíkovec)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 19:05 Muž Yirka [9123] – Re: Jana
Pokud máš v akváriu slimáky, tak se není čemu divit-to je mimo téma. ;-)
Jinak to určitě bude nějaká otrava, zvláště pokud je nádrž založena jen krátce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 16:58 Žena Voloďka [59] - Tetry
Chtělo by to fotku akvárka...to taky dost vypoví. Ale jestli je nové a nezajeté, rybek víc, rostlin málo, atd..tak se není čemu divit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 16:51 Muž mnammnam [23]
podla tych vykalu to muzou byt take nejaky crevni paraziti nebo jak psali predomnou mohlo by jit o nezajete akvarko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 16:49 Muž Miras [111] – Re: Jana
dost málo informací o akva, ale mě když se držely nahoře tak to bylo buď špatnou vodou a nebo měly málo vzduchu, přidal jsem vzd.kamen a bylo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 16:47 Raider – Re: Jana
a jak často měníte vodu???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 16:42 Muž teabe [4] - Živorodky – Re: Jana
A jak dlouho bylo akvárko zajeto bez rybek,když píšete,že ho máte chvilku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 16:38 Jana – pomozte mi určit nemoc Pavích oček
Mám velký problém. Akvárium nemáme moc velké, ani moc dlouho, no rybkám se celkem dařilo. Jsou tam jen Paví očka a přísavníci a taky pár slimákú. Několik živých rostlin. Rybky však postupně umírají, bez rotdílu věku. Jediné čeho jsem si všimla u těch větších bylo, že se držely nahoře, měly roztáhnuté odchlíplé žábry a skoro se nehýbaly a nejedli. Ty mladší jsou v pohodě, najednou to vypadá, jako by vykadily kus střeva, nebo co. Je to docela tlusté a světlé barvy. Po tom se jim propadne břicho a za pár dní je po nich. CO JE TO? Prosím poraďte mi. Nevím co je to za nemoc ani jak ji léčit.
:-( :-O sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 21:12 Muž agent007 [47]
Zkusil bych TV Nova - Borec na konec, samozřejmě za tučný honorář.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 19:30 Muž Yirka [9123] – Re: xXx
Dej k dobru více informací o svém akváriu, jinak to nikdo neposoudí a těžko ti poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 19:21 Muž jajaapaja [174] – Re: ezechiel
No můžeš mít pravdu.Mě to nedávno dělala jedna malinká skalára.Tá se ale přežrala.Po vyhladovění ji to přešlo.Byla docela srandovní. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 19:18 Muž ezechiel [70] - Rostliny
Jedna parmička nádherná mi něco takového dělá čas od času už 3 měsíce, jinak je zcela zdravá a nejeví známky chřadnutí. Takže to asi nemusí být tak tragické.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 19:06 Muž jajaapaja [174] – Re: xXx
Hele nevíme jaká je to nemoc .Z čeho pochází.Tak daleko asi z nás nikdo nepátrá.Takže jestli se tomu dá nebo nedá předejít to nikdo z obyčejnýc akvaristu neřekne.Jedině nějakej ten vyzkumnej ústav.Je to smutný ,ale je to tak.Jediná rada.Dodržovat čistotu.Teplotu.Správně krmit.Nic víc ti nikdo neporadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 18:59 xXx – ...
A jde tomu příště nějak předejít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 18:53 Muž jajaapaja [174] – Re: xXx
To Paví očko to má už spočítaný.Nenaděláš nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 18:52 xXx – ...
A jde teda něco dělat ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 18:31 Muž jajaapaja [174] – Re: xXx
Může to být i nemocnej plynovej měchýř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2009 16:56 Packa – Možno baktériálna kožná infekcia
Pokiaľ má stiahnuté plutvy, je možné, že je to bakteriálna kožná infekcia. Moja gupka to mala tiež, žiaľ neprežila. V knižke sera rádce píšu o tejto chorobe, že je na to dobré: Sera baktopur, Sera baktopur direct, Sera bakto tabs, alebo sera costapur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 16:44 Muž Miras [111] – Re: xXx
no já bych řekl že už tady dlouho nebude, podlě mě začíná strácet koordinaci, můžeto být nemoc :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 16:04 xXx – Paví očko "dělá kotouly"
Mám v akváriu 2 paví očka, z toho jedno dělá takové nekoordinované pohyby - přetačí se na břicho, ale po chvílí se zase otočí zpět a normálně plave. Neví někdo, čím by to mohlo být? Děkuju za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 11:04 Muž Miras [111] – Re: mopa
no já dávám malé kamarádovi který s nima zkrmuje nějakýho leguána nebo co a moc mu chutnaj, kdybych je nedával jemu tak jich je tolik že jsem velkovýrobce oček :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 23:58 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: mopa
Pochopíš až si s nima užiješ trošku více, nejprve máš v akva 2, ty se rozmnoží a ráze jich tam je 15, z toho dejme tomu půlka samice, čili 7 samic se okotí a rázem jich tam máš 50, z toho půlka samic a rázem jich tam máš 200 co s tím pak uděláš, akraristiky jich mají plno, na burzách taktéž, akvárka doma toliko nemáš, a myslím, že do záchodu je to mnohem horší smrt, něž když zajdou přirozenou formou, tak jak to funguje v přírodě, že silnější sežere, přežije a udržuje hierarchhii v přírodě na jejimž vrcholu je člověk ;-) X-) Nejprve je to malinka gupička, tu sežeré malinka parmička, tu sežeré malinky kančík, tu sežere malinka piraňka a tu sežere náš černý bratr z oblasti amazonky, kterého když dá bůh nesežere nějaká čičinka... X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 18:51 Muž mnammnam [23] – Re: Verušík
ja drtim granule lizickama a rastou potom jak z vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 18:11 mopa
Nechápu jak někdo může předhodit takový roztomilý tvorečky k sežrání schválně! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 09:41 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yirka
Moje opečovávaná očička nejdříve proberou mečouni a to co zůstane je pak kvalita ;-) a když dorostou, tak je radši dám někomu, komu se budou líbit a ne někomu, kdo je zkrmí ... samozřejmě jiná situace nastane, až mi v akvárku místo 2-6 kousků z vrhu zůstanou rybičky v řádu desítek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 09:04 Muž Yirka [9123] – Re: kikuška
Tvoje reakce je na hoodně starou nabídku (11.08.06 20:53:03 ), ale na tom že někdo si potřebuje pěstovat a zkrmovat živou potravu aby si opečovával své rybky není nic špatného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 08:36 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Woolin
Nevím proč, ale mám trochu obavy, že by mé piplané a opečovávané rybičky skončily v něčím žaludku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 19:59 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: mopa
ne díky, užij si mladých.... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2009 19:48 mopa
hop už mám třetí generaci pavích oček jsou hustý!!! nechce někdo? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 11:34 Muž ČUPR [204] - Tetry
Paví očka jsou jakýmsi "detektorem" špatného prostředí v akváriu. Dokonce se doporučuje jejich vysazení po založení nádrže před vpuštěním dalších ryb. Na snímku to vypadá, že se jedná pravděpodobně o onemocnění infekční vodnatelností. Příznakem tohoto onemocnění bývá zřetelné nafouknutí bříška u ryb, většinou v pokročilém stádiu doplněné vyboulením očí a zježením šupin. Rybka postupně ztrácí vybarvení, bledne a díky nahromaděnému plynu ve střevech je unášena k hladině. Většinou toto onemocnění končí smrtí během pár dnů. Příčinou infekční vodnatelnosti jsou zejména vysoké hodnoty dusitanů v akváriu, které překročí určitou hranici. Na vině mohou to být rovněž viry, plísně a paraziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 11:04 Mates12
Fotka k příspěvku druhá:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 11:04 Mates12
Fotka k příspěvku tady jsou ty fotky:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 11:03 Mates12
Nechápu absolutně, co se mohlo stát, ale moje nejmilejší Amálka, která nám před 14 dny opět zrodila nové holky a kluky, dnes najednou není. Absolutně nechápu, co se jí mohlo stát??? Na rybce nic nevidím, že by byla nějak nemocná, ostatní z akva jsou v poho...hodnoty akva sto pro v normě, prostě tomu fakt nerozumím!!! Koukněte, jak vypadala, když jsme ji vylovili, co jí bylo???

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:24 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: kikuška
A v nejhorším tam může rovnou porodit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:23 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Pigeon
rybicky.net/nemoc/vibrio to by to mohlo být. Asi bych ji dala do karantény a počkala, jak se to vyvrbí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:22 Dusyk – Re: Pigeon
O živorodky sa moc nezaujímam, ale táto vyzerá vporiadku. Neviem ako dlho trvá gravidita, ale oni vedia porodiť aj niekoľko krát po sebe bez ďalšieho oplodnenia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:18 Pigeon
Na nemeci se dívám, ale nikdy, nevíš, jesli je to zrovna ono. Ta skvrna mě zarazila, a mírně zježené šupiny taky. Tak nevím, snad poradí někdo, kdo se s tím setkal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:14 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Pigeon
Dívám se na to, a přijde mi to jako těhotná a pokousaná/odřená samice. Možná přidat trochu soli do vody jako desinfekci. Možná někdo bude chytřejší a líp poradí. Podíval jsi se do nemocí tady v radách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 18:59 Pigeon
?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 15:11 Pigeon
Poradí někdo? Pls...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 12:44 Pigeon
?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 12:00 Pigeon
Tak je tam, nevíte co to je?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=1501