Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 14:58 Žena Irwiny [0] – Těhotenství, vodnatost nebo plynatost?
Nově jsem si koupila pár samiček gupek v domění, že některé z nich budou těhotné. Brzy po přemístění do mého akva pro mládata dostali bakteriální nemoc. Léčim jí baktopurem, ale přesto už dvě z nich chcíply, a další jsou u dna, a nevypadaj dobře. Přesto mi pořád přijde, že tak tlusté ryby musí být těhotné..neodpovídá tomu ale jejich chování. Jakákoli rada od někoho, kdo zažil tenhle problém, pomůže :)
Taky se chci zeptat jestli je možný ryby lékem otrávit. Jednou jsem měla nemocnou samičku black molly, a i když jí zmizely všechny šedý chomáče z ploutví, chcípla podivně rozježená. Nebyla to otrava? Je totiž možný že toho léku dám občas víc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 20:58 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Side. Každý má odlišný názor. A to i já k Vaším metodám usmrcení ryb. Nemám dost silný žaludek na to abych praštil rybou o zem. Jako myslete si co chcete. Tak tady tahle debata vede do nikam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 17:58 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: stanovsky
Je to jenom o tom, co máme v hlavě. Někomu nepřijde špatné vyhodit štěně z jedoucího auta nebo uvázat "vysloužilého" psa ke stromu v lese. Jiný usmrtí nemocnou rybu ještě předtím, než ji vhodí do odpadkového koše...
Že je rozdíl mezi psem a gupkou? Jaký? Že vám pes oblizuje ruku?! Třeba tu, co ho pak přiváže drátem ke stromu...
Pěkné Vánoce a trochu ohledu... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 16:30 Muž zaciatocnik [2]
mmmm mas cistu variantu gupiek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 16:09 Polux – Re: stanovsky
Souhlas !!!!!!!!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 16:06 Muž stanovsky [29] - Živorodky
No tak každý má svůj názor a podle svého se řídí ne? Takže je na každém at s rybkou udělá, co uzná za vhodné. Osobně moc nemocné či neléčitelné rybky spláchnu do záchodu, budiž je to třeba hnusné pro ni ale sníží to utrpení mě. :-( už to nebudu řešit todle téma, protože jsem to psal už v jiné nitce. Veselé Vánoce :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 15:23 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: Polux
já bych spiš řekl,že přijde doba,kdy budeš něco potřebovat a věř že přijde a budeš tu bulet jak želvička:-) a nikdo ti třeba neporadí? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 15:13 Polux – Re: Sid
Uprime je me to jedno jak jsem psal pisu svuj nazor na tohle jestli se to nekomu nezda tak at me klidne posle rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 14:10 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Polux
Co kdyby vás někdo s vašimi názory poslal tam, co lidem s jiným názorem doporučujete, ať vám políbí? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 12:56 Polux – Re: PentueR
Heh a co jen jsem rek svuj nazor o reseni tohodle problemu a komu se to nelibi at me p**** polibi ja vam taky nevyvracim vas nazor a prirovnavat cloveka k rybe to uz majinko prehanite ne ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 21:48 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: lulk
To je trochu drastické ne? To je skoro to samé jako když člověku amputují nohy. Nebylo by řešením odstranit napadenou část ocásku (myslím tím jen tu tečku)? No i když ta nemoc se může zase objevit kdekoliv na těle. Nevím, osobně pokud bych věděl na co léčit, tak bych léčil ale pokud nevíme o jakou nemoc/parazity se jedná, tak asi utratit. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 17:12 Žena lulk [5] - Cichlidy – choroba
na akva.sk o tom bola diskusia.Viac ludí s tým malo problém.A ostrými nožničkami odstrihli časť chvosta,ale nie úplne a rybky sa dostali do poriadku.Skúsiť to môžeš,nič nestratíš.držím palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 15:58 Muž PentueR [256]
Polux napsal: Hahah Gupka s tercem se nemuze rovnat !!!!

Hahah? Gupka -> levná ryba -> šup s ní na tobogán když jich mám moc? Tak je nechovej...

Lidí, stejně jako gupek, je na světě jako s***ek, tak proč tě taky nechytit za flígr a nespláchnout do záchodu? O jednoho chytráka míň nebo víc...

Jestli takhle přistupuješ k akvaristice, tak se dej radši na pěstování šutrů..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 15:38 0 – Re: Polux
To bych netvrdil , když by se jednalo o cennou populaci 'gupek' , ať divokou nebo šlechtěnou.

Získat kvalitní kmen není jednoduché a může při šlechtění trvat roky a nutné je i patřičné vybavení na cílený výběrový chov , což není zadarmo.

Já nenávratně ztratit svou genetickou linii pavích oček udržovanou od roku 1986 (, což už se několikrát téměř stalo) , tak mě to mrzí víc , než úhyn nakoupených terčovců , ale taky by nedal ryby do akvárka , které je v tak odstrašujícím stavu , jak ho má Budžes! - důvod hynutí ryb.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 14:59 Polux – Re: Sid
Hahah Gupka s tercem se nemuze rovnat !!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 09:47 Žena ustavprochore [567] – Re: Budžes
Témat o šetrném utrácení rybek už tu bylo docela dost, namátkou třeba tady rybicky.net/forum/8404 nebo tady rybicky.net/forum/1644. Spláchnutí živé rybky do WC je fakt hroznej způsob, ona neumře hned, ale ještě dlouho se bude trápit... hmm

Rozhodnutí "zkusit to jinak" chválím a přeju, ať se to podaří. :-) Kdybyste si chtěla mezi svátky počíst, zkuste třeba tyhle stránky:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
i zde v sekci "rady" se dají potřebné informace najít

ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 08:32 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Budžes
...tak jsem ho poslala na záchodovej tobogán...
Ještě živého? Jak se mu to líbilo? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 07:32 Žena Eliška [38] – Re: Budžes
Přečtěte si něco o zakládání akvária a ten filtr urychleně instalujte. Musí běžet nepřetržitě! Jako další krok bych viděla nákup rychlerostoucích rostlin typu ceratophyllum (růžkatec). Odkalovat je potřeba.
A pak by mě docela zajímalo, jaké jsou hodnoty dusitanů v akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 02:46 Budžes
tak jsem ho poslala na záchodovej tobogán. Je mi to samozřejmě líto, ať stojí rybka 5 nebo 100 korun, ale nedalo senic dělat, do večera naskákaly červené tečky 4 a zvětšily se na milimetr, docela děs.fuj.
no s tím akva máte pravdu...no, břečka nevim, no. rostlinky dokoupím, usadím je...filtr mám, ale nepoužívám, přišlo mi, že to zas tak nefunguje..tak já to zkusím jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 01:05 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Polux
Řeč není o léčení ale o hloupé radě: "...Ty co se ti nezdaji odlov jinam nebo je splachni no..."
Až bude dodělávat nějaká z těch vašich placek, taky ji spláchnete?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 00:05 Muž stanovsky [29] - Živorodky
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova tady to je i napsáno stačí číst. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 00:03 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Nikdo se tu nebaví. Ale je rozdil léčit paví očko a třeba nějaké dražší ryby. Kdy se vyplatí paví očka nahradit a ZAJISTIT jim prostředí, které potřebují tzn. aby bylo čisté atd atd. A jestli tam nemá filtrace ani rostliny tak se není čemu divit když ty paví očka žijí v břečce ve které nemají žít. I tady na webu je napsano u pavích ok že potřebují čistotu, protože v noci při zhasnutí spí u dna. A na dně je nejvíce bakterií, které pak způsobí rozpad ploutví. A žádám aby mě někdo opravil pokud jsem něco napsal blbě. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 21:17 Polux – Re: stanovsky
Dobre ale nebudu to resit u paviho oka !! Chcipe nic nepomuze tak ji splachnu.Jak rikam kdybych mel ronit slzy pro kazdou padlou rybu tak bych skoncil brzo v Bohnicich.Tak placnu mam v akva 30 brk z toho 10 splachnu no a co ? Tak byli na chcipnuti nic jim nepomuze tak co snima ? Tech 20 co me zustane vyprdne dalsi kvantum mladych!!Fakt bych tohle nehrotil!!A jestli nekdo s brkama tak cejti ze by to obrecel tak at si nezapomene pobrecet u stedrovecerni vecere nad rizkem z kapra az do nej pichne nozem !! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 20:57 Žena ustavprochore [567] – Re: Polux, stanovsky
Bavíte se dobře? Nespletli jste si web? (nebo já?)

Podle vás tedy když mám nemocnou rybku a nejsem schopná jí vyléčit nebo se to protě nevyplatí, mám jí ještě "dopřát" hnusné a dlouhotrvající umírání? sad

Rybky v akvárku "Budžes" bohužel nemají dobré podmínky, není tam filtrace, neodkaluje se, nejsou tam skoro žádné rostlinky, které by odčerpávaly přebytečné odpadní látky, prostě je to celkově zanedbané a nedivím se, že jsou nemocné a umírají. Podle mě je to nějaká baktérie... Každopádně bych co nejdřív zkusila vyměnit část vody, aby se alespoň koncentrace N-látek snížila. Líp poradit neumím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 20:42 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Polux
smich smich smich jo to je fakt. Jenže někteří lidé jsou moc zvyklí na své rybičky a neradi se s nimi loučí a tak volí všelijaké možnosti je zachránit. Jenže pokud má rybka své dny sečtené tak jí nepomůže ani "svěcená" voda. Možná se opravdu jedná o parazity mikroskopických rozměrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 19:46 Polux – Re: Sid
Haha nj uz je to tak rozzureny A o co jde ? vsak je to pavi brko v hodnote par drobnych.A jestli s nekym hejbou city to splachnout tak to zrovna u paviho oka bych to ozelel!!! Prece jenom lidi zerou ryby kazdej den !! Kdybch mel truchli kuli kazdy rybe bych se z toho brzo polozil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 19:27 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Polux
Hodně hloupá rada s tím spláchnutím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 19:09 Polux – Re: Budžes
Tubera to si myslim ze neni.Bud ty gupky mas uz dlouho a pochazi nebo mas nakeho parazita.Ty co se ti nezdaji odlov jinam nebo je splachni no.Nech tam mlade a uvidis.Prece jenom je to zivorodka se ti to v akva zachvilku roznozi jako plevel palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 16:42 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Nejsem si jistý ale možná by to mohla být tuberkuloza. Podívej se do nemocí ryb. Ale na tuberu nesedí příznaky . Snad ti poradí někdo kdo se s tím setkal. Ale je to prapodivné, nevylučuji ani parazity. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2008 14:55 Budžes – Červené tečky na ocasu pavích oček a plavání kolmo
Ahoj, mám paví očka, a občas se mi stává, že např. samice po odrození nemá sílu, a plave u dna, schovává se a nebo stojí kolmo, tělíčkem k akva, a jakoby kouká nahoru : img514.imageshack.us/…

většinou jsou rybky malátné a po čase pojdou :( TÝKÁ SE TO I SAMEČKŮ! :( takhle mi postupně hyne stará generace a nevím proč:(

a druhý problém : jeden muj sameček má najednou na ocasní ploutvi takové červené tečky, nevíte co to může být? asi 3 malinké, ale velmi zářivě červené tečky. Také plave kolmo, malátně a asi už dlouho nevydrží..ráno jsem vylovila samičku a teď tohle:(((( přitom maličcí vypadají čile a spokojeně...

foto: img152.imageshack.us/…

img514.imageshack.us/…

Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 21:12 Žena Archa [14] - Živorodky – Re: Zero0o
Aj mne sa to stalo, najprv jeden samec krásavec zacal divne plávat, trepotal sa akoby hlavou do hora, a potom slabol a roztrepala sa mu plutvicka a musela som ho utratit. Sakra, dala som ho do ladovej vody s kúskami ladu, pár krát sa zatrepotal a bolo po nom. sad A potom do pece. Preliecila som akva Eshou 2000 po dobu tri dni, mám este jedného samceka, ten má tiez na mále, plutvicka je roztrepaná, pláva zatial normálne, ale bokom, no nejaký ten prach zerie. A vsetko to zacalo asi po 2 mesiacoch ako ich mám. Mala som ich aj v karanténe a nic im nebolo. Akva je cisté, vodu mením pravidelne, filter mám vonkajsí, rastlin mám vela, tiez neviem. Budú to asi nejaké preslachtené importy, alebo Inzucht... ne Samcekov uz ani nejdem kupovat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 19:22 Zero0o
tak 2 měsíce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 15:53 ondra08
stále častěj z asie chodí importy přešlechtěných ok,plat,mečovek,molly a dožívají se krátkého věku jak dlouho je máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 15:28 Muž Patris [1]
Tak nwm,tak se rozmoší další ne?Občas nějaká ta rybka DEADne.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 15:25 Zero0o
špatná voda by neměla být sice sem nedál rozbor ale dlouho jim vyhovovala a je čistá a stařím 10000% ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 15:17 Muž Patris [1]
A nesjou už stáří?Třeba byly oslabeni,vystresovaní,špatná voda? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 14:41 Zero0o – ůhyn pavích oček (samci)
Zdravím! mám problém před 5 dny mi umřel samec pavích oček furt se schovával a najednou sem našel mrtvolu ale co je horší! je že se mě ted začal skrývat i další samec na 90% umře ale co dělám špatně?žádnou změnu sem nedál.mám 70L akvo a v něm kromě ostatních 2samice pavích oček a 2 samce. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 22:16 Žena ustavprochore [567] – Re: ellada
Hlavně nesmíš váhat. Jak už jsem tu psala, mám pocit, žes to ze začátku trochu podcenil a rybky už jsou/byly hodně napadené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 21:18 ellada
Tak tetry už zemřely všechny. Ve zverimexu mi doporučili Anti-ichtin, tak uvidíme, co to s tím udělá. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 01:36 Muž deathfoe [58]
Před týdnem jsem na neonkách objevil krupičku, začal jsem léčit hned druhý den eSHa EXIT a za 4 dny byli bez jediné tečky a všechny přežily, je to opravdu dobré léčivo. Koupil jsem si k tomu i eSHa 2000 ať to mám komplet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2008 01:05 Žena bluedream [245]
eSHa EXIT v kombinaci s 2000 je super. Minulý týden jsem to otestovala právě na krupičce a žádné úmrtí. Hlavně je skvělé, že se nemusí zvyšovat teplota, odstavovat filtr,... Prostě akva jede jako normálně. A neškodí to ani ráčkům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 23:45 Žena ustavprochore [567] – Re: ellada
coze v jaké knize se píše, že na krupičku stačí minerály?

podle mě je to tohle: rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis

jinak na bližší info stačí použít vyhledávač starších témat tady na fóru, někdo používá eSHa EXIT v kombinaci s 2000, někdo Costapur, dříve sé léčívalo zvýšením teploty a solí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 20:32 ellada – Re: ustavprochore
Právě teď mi jedna tetra zemřela a ostatní rybičky leží nehybně na dně. Co tedy mám koupit? Je ještě něco jiného než ten Exit? V knížce psali, že jim mám dát minerály a ne stejnou stravu a po čase by se to mělo zlepšit. Co to vůbec způsobuje? Vydrží rybičky do zítra odpoledne? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 15:19 Žena ustavprochore [567] – Re: Lukáš
opravdu to mají jen dnes? mně to připadá jak pokročilá krupička :-( když se na rybku podíváš, vypadá jak posypaná moukou? jestli jo, zkus hodně rychle sehnat eSHa Exit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 15:15 Lukáš – Bílé vyrážky-tetry a paví očka
Fotka k příspěvku Ahoj, nejsem až tak zkušený akvarista, abych rozpoznal nemoc. Dneska jsem si všiml, že tetry žanérky (alespoň myslím, že se tam jmenují) mají po celém těle takové bílé vyrážky (flíčky). Snažil jsem se to vyfotit, ale není to tam moc vidět. Dokonce některá paví očka to mají taky. Čím se to léčí (prosím konkrétně)? Díky moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 22:51 Evicaaa
Tak jsem tu platu zabila... Jmenovala se Rory a byla jedna z mých nejoblíbenějších rybek. sad Už jsem se na to nemohla dívat, její stav se úplně rapidně zhoršil, ležela a když někam plavala, cukala sebou a rybky už do ní trošku ďubaly. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 22:39 Evicaaa – Re: ustavprochore
Tak platy a gupky se mi zdají nějaké divné, nejhůř na tom jsou asi 3 platy, které už mám asi tak půl roku, hlavně ta jedna, která jednou prodila a od té doby je hubená a nepřibírá. Byla normální, ale teď leží na dně u filtru a ty druhé 2 platy jsou taky u filtru, ale neleží... Úplně v pořádku mi přijdou snad jen mickey mousové, parmička, největší těhotná samička gupky, pancéřníčci a ancík... Tož kůrňa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 22:17 Žena ustavprochore [567] – Re: Evicaaa
ajaj :-O asi zpočátku po předělání akviška byly ty dusitany (nebo amoniak?) hodně vysoké a teď se to projevuje... živorodky jsou na to dost citlivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 21:45 Evicaaa – Re: ustavprochore
Dobře, tak děkuju moc. :-) Všechno bude, až budou peníze. :-) Jinač začíná polehávat jedna plata, sakryš..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 20:12 Žena ustavprochore [567] – Re: Evicaaa
To s tím ožíráním je asi normální, i mírumilovný rybky vycítí "slabý kus" a ještě víc mu život znepříjemní...

To s tím záběhem bude asi fakt nejrozumnější, ještě nějaký čas pokračuj s tou výměnou vody, příp. jestli budou nějaký penízky navíc, kup si test na NO2, ať víš, na čem jseš. A jestli ještě zbydou penízky, já osobně bych šla i do nějakých kytin :-)

Jako pozadí doporučuju černou samolepku zvenku lepenou - nezabereš místo v akvišku jako s 3D, nehrozí uvolňování jakýchkoli chemikálií do vody, je s tím méně piplání, dá se to celkem snadno odstranit (třeba až černá omrzí), rostlinky a kořeny na tom krásně vyniknou a mně se po výměně z modré na černou krásně "rozsvítily" nenonky ano
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=1901