Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 09:41 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: Xmacala
Nac tak silna slova. Nikdo vam tu prece nenadaval. Jen se podivili nad vasi objednavkou. Ale to je prece vase vec. Mohl jste si tu precist spoustu nazoru na vase jednani a naznaceni moznosti reseni, ale porad jste to jen vy, kdo ma sve akva a sve ryby a plne o nich rozhoduje. Pouzivejte diskuse na tomto serveru jako inspiraci, radu, doporuceni, rozhodnuti je ale vzdy na vas a nemusite se kvuli tomu tady vztekat.

Verim, ze mate radost, ze vam gupka porodila, asi bych napoprve taky jasal, casem ale zjistite, jak je to s komercnim odchovem (u gupek podle meho velmi narocnym).

Akvaristika je krasna a kazdy chce zkusenosti nabrat vlastnimi silami, cim mladsi, tim urputnejsi :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 00:14 Xmacala
Jinak všem děkuju. Jsem dost otravenej a mam chut se na vsechno v****t. Podle diskuze jsem udelal jen same spatne veci a pritom se mi moje akvarko docela povedlo. Ja ten odchov alespon zkusim a uvidim, jak to v tom malem akvarku pujde. A do petilitrovky davat poter?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 00:09 Xmacala – Re: Walker
Kdybych mohl, tak si klidne koupim 400 L akvarko, ale nemam prostor. Me proste jde jen o to, abych si mohl chovat rybyčky a treba sem tam jejakou prodat do zveraku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 22:46 Muž Walker [66] - Cichlidy
Souhlas s "ustavprochore", my jsme treba kvuli malemu synovi stihli ze spolecenske nadrze odlovit 2 mlade gupky (zbytek zlikvidovaly skalary) a chovame je (samozrejme docasne) ve sklenici. Zda se, ze se jim tam dari naramne :-), basti jako o zivot.

Viz muj profil rybicky.net/nadrz/4185/25.jpg

Gupky se mnozi takrka samy a mlade jsou hned po porodu velmi aktivni a samostatne, pokud byste je vsak chtel prodavat, nebude to s odchovem tak trivialni, viz mnoho clanku na toto tema tady a jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 22:35 Žena ustavprochore [567] – Re: Xmacala
Omlouvám se, to vůbec nebylo myšleno na tebe, má předchozí reakce byla na nick "vojta93".

5litrovka od okurek (viz můj soukromý vzkaz) byla samozřejmě myšlena jako porodnička (přeci jen je v ní více místa než v PET lahvi), i ty sám jsi ze začátku psal o porodničce, pak o "chovničce" a nakonec jsme u odchovničky... ;-)

takže pro tebe i ostatní: 5litrovka od okurek jen jako porodnička pro paví oka (nouzově, když není jiné akvárko k dispozici), rostoucí potěr pak dát do většího (které se uvolní).

už si rozumíme?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 22:05 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: TomášB
www.sklorex-akvarium.cz/… (např.) myslím, že se za tuto cenu dají sehnat větší akva ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 21:58 Muž TomášB [12]
podle mě si můžužeš u sklenáře nechat slepit za 600kč -35l podle mě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 21:54 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Xmacala
Naprosto souhasím s tím, co vám napsal Joecz:
"...to jsou podle mě vyhozené peníze - za 600,- Kč můžeš mít daleko větší akvárko;
co si myslíš, že v šesti litrech odchováš? Bojovnice určitě ne - je to vhodné tak na porod té gupky. Ale až potěr trochu povyroste bude potřebovat větší..."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 21:29 Xmacala – Re: Sid
Takže si osobně myslíte, že zmíněné 10L akvarium na vytíráni a oddělení potěru není vhodna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 21:00 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Xmacala
Ty reakce se netýkají vás - jste akvaristou zhruba 10 dní a věřím, že všichni na to berou ohled. :-)
Ale vojta93 podle svých slov o akvaristice už něco ví a pak sem napíše výroky, se kterými se nedá tak docela souhlasit... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 19:28 Xmacala – Re: Xmacala
A ty rybky chci pak prodavat nebo rozdam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 19:12 Xmacala – Re: Xmacala
A jestli mi tu chce nekdo tvrdit, ze petilitrovka od okurek je lepsi,než to male akvarko tak se vubec nebudu divit. Chtel bych vsechyn poprosit, aby si precetly tema od zacatku a nepsali tu gowadiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 19:10 Xmacala – Re: vojta93
jo jako odchovničku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 19:08 Xmacala – Re: Joecz
Pro všechny.To neni moje akvarko ale jen chovnička ježiši. Moje akvarko je toto

rybicky.net/nadrze/4510&kateg=2&typ=1

Chsi to použivat jen jako chovničku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 16:55 Žena ustavprochore [567] – Re: vojta93
jako hrobeček pro ty neonky možná tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 16:17 Muž navik [908] - Sumci – Re: Sid
asi něco hrozného coze palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 15:57 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vojta93
Tak 5 neonek? Co vám provedly? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 14:51 Joecz
Xmacala napsal: Co si myslíš o tomto. je to vhodne?

www.akvarius.cz/…


to jsou podle mě vyhozené peníze, za 600Kč můžeš mít daleko větší akvárko
co si myslíš, že v v šesti litrech odchováš? bojovnice určitě ne
je to vhodné tak na porod té gupky, ale až potěr trochu povyroste bude potřebovat větší ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 14:38 Bexim
Divoká forma pavích oček svoje mladénežere aniendelerky anitřeba veliferiminežralisvoje mladé.Kanibalismus se projevujejenomu šlechtěních forem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 14:37 vojta93 – Re: amirinda
jo,pavi ocka,bleck molly,mecovky atd...ty nejznamejsi co si kupujou zacatecnici v akvaristice...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 14:36 Muž Miras [111]
jasně že ne všechny, ale bral jsem standartně paví oka, mečovky a pod. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 14:29 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: amirinda
vojta93: vsechny zivorodky zerou sva mladata, pokavad je najdou...
amirinda: tak to si piš že sežerou svoje mladé...
Zdaleka ne všechny živorodky požírají své mladé. :-)
Radovan je podle mne pravdě blíž, než vy dva. ano
Momentálně mám problém s endlerkami... Nejen, že právě se narodivší rybky nezajímají své odrostlejší a dospělé příbuzné - ony nezajímají ani rhodostomy a neonky... :-O
Takže co chvíli musí zaúřadovat síťka a ještě že existují dobré duše, které mě s endlerkami nedokážou odmítnout... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 13:59 vojta93 – Re: amirinda
diky,on mi totiz neveril....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 13:57 vojta93 – Re: Xmacala
a to male akva chces na co?jako odchovnicku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 13:52 Muž Miras [111]
tak to si piš že sežerou svoje mladé, nech tam jejich maminu na 1-2 dny a máš po malejch :-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 13:46 Xmacala – Re: juro127
Co si myslíš o tomto. je to vhodne?

www.akvarius.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 13:05 Muž juro127 [6]
neboj s ai ja mam 5 uz 1 1,5 cm velkke gupka narodilko sa ich okolo 15 a prezilo len 5 v mojej 60 ke nechal som ich tam a ukrivali sa a prezili ale ak to myslis vazne tak si zaobstaraj porodmicku male akva 10 15 20 L a tam daj tehotnu ribu zvis teplotu na takych 28 stupnou a daj tam nejaku sietku tou rozdel to male akva a velka neprejde cez sietku a nezozerie male: Aj ked ja som dal mecunku do 15 L akva porodila male v noci rano tam bola ona a male a nezrala ich rano som ju oddelil a bolo a takto aj viac krat a nikdy mi matka nezrala male to tym ze pred porodom ju nachovaj a po porode nemaju zvycajne naladu nahanat male Nech s dari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 12:54 Xmacala – Re: vojta93
Uklidini se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 12:38 vojta93 – Re: Xmacala
hele,vypisovat to z knizky nemusis a nebo kopirovat nekde z netu.bojovnice jsem taky choval,takze uz neco vim.a v akvarku ma byt 1 samec a 2-3 samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 12:34 vojta93 – Re: RADOVAN
kecas.vsechny zivorodky zerou sva mladata,pokavad je najdou...mam zivorodky z cele CR takze u me zadna nahoda ze by byli pribuzni neni.. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 12:34 vojta93 – Re: RADOVAN
kecas.vsechny zivorodky zerou sva mladata,pokavad je najdou...mam zivorodky z cele CR takze u me zadna nahoda ze by byli pribuzni neni.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 12:25 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – Re: vojta93
tak máš potom na odchov nevhodné jedince pretože kanibalizmus je dedičný a také jedince sa majú vyradiť z chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 12:21 Xmacala – Re: Xmacala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 12:18 Xmacala – Re: Xmacala
Proto jsem si koupil to male akvarko, abych mohl kontrolovat parametry vody a přesně je upravovat na požadavek daneho druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 12:16 Xmacala – Re: vojta93
Bojovnice pestrá

Samec staví v době rozmnožování poměrně velké pěnové hnízdo z bublinek vzduchu o rozloze až 10x10 cm. Tyto bublinky tvoří v ústech a obaluje je slinami, takže nepraskají a drží pohromadě. Při svatebních hrách samec předvádí na odiv své ploutve. Vlastní tření se odbývá pod pěnovým hnízdem. Jikry vypuštěné samičkou jsou těžší než voda a tak klesají ke dnu. Odtud je pak sameček vybírá a vkládá do pěnového hnízda. Plůdek se líhne za 24 - 36 hodin. Až do rozplavání ho samec pečlivě hlídá. Protože se sameček o jikry stará sám, doporučuje se samičku odlovit. Po 5 - 6 měsících jsou rybky plně vyspělé a schopné rozmnožování. Pokud samička nemá o třtění zájem může ji sameček uhonit až k smrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 12:07 vojta93 – Re: Xmacala
a jake???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 12:05 Xmacala – Re: Xmacala
A taky myslím, že s tím potěrem to asi nebude moc dobre, protoze ta mam taky 2x Black molly a ty to asi vycistily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 12:02 Xmacala – Re: vojta93
Chci odchovavat i jine druhy ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 12:00 vojta93 – Re: Xmacala
tak na co ti je porodnicka?mas krasne zarostle akv,ty mlady se schovaji do rostlin a vypluji tak az budou mit min 1 cm a vic...to ani nepoznas ze tam jsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 11:50 Xmacala – Re: vojta93
Fotka k příspěvku TO VOJTA :Myslím, že porost v mém akvarku je ceklem v poho. Na to že ho mám 14 dní to jde.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 11:47 Xmacala – Re: Xmacala
No nic. Už to mám objednané , tak to někam vyhodím no :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 11:46 Xmacala – Re: ustavprochore
Diky moc. No ja i kdybych chtel, tak jsem je neměl kam oddělit. Já bych časem chtěl odchovávat výce druhů.Myslíš ze je ta porodnicka ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 11:43 vojta93
Na co kupovat drahe porodnicky...staci kdyz mate husty porost v akvariu a to bohate staci napr:zakrutichu sroubovitou...to bohate staci...s touto kytkou jsem odchoval hooodne moc mladat.a je tu jeste jedno plus,v rostline najdou uz i mikrocastice ktere snedi a lepe rostou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 11:34 Žena ustavprochore [567] – Re: Xmacala
porodničku? tý jo, kdyby moje paví oka měly takovej luxus... návody na porodničku tu určitě najdeš, vyrobíš sám doma během pár minut a za pár kaček... třeba tady je jeden návod - www.klub.akva.sk/… palec
jinak s tím porodem večer je to celkem běžné, i v noci nebo časně z rána, zkus si o svojich rybkách něco přečíst...
z mých zkušeností vyplývá, že rodící samička potěr nežere, jiné i nažrané rybky ano, včetně jiných samiček pavích ok. s žabkama teda zkušenost nemám, ale vzhledem k tomu, že potěr zpočátku plave u dna, si asi taky mohla zobnout... možná to má někdo jinak...
jinak zkus ještě chvíli akvárko pozorovat, já myslím, že v těch kytkách by se ti mohli nějací šikovní a rychlí prcci schovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 11:33 vojta93 – Re: mary74747
se nezblazni ze ti sezrala 1.me jich sezrali 60 a n ic nerikam.....rodej se kazdej mesic,je to jak plevel.krmim s nimy parmicky ctyrpruhy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 10:49 Xmacala – Muj 1. porod
www.akvarius.cz/…
Mam to objednané jako porodničku..je to dobré?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 10:46 Xmacala – Re: Sokin
A co když porodí večer, tak smula?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 10:46 Muž Diego [72] – Re: Xmacala
Myslela samičku oddělit od zbytku ryb v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 10:44 Sokin – Re: Xmacala
Po porodu logicky... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 10:40 Xmacala – Re: bucliik
Stalo se to večer.Na fotce je videt že je kam se schovat, takže že by je sežrali všechny? V pondělí mi dojde toto : Teď v týdnu mi dojde Akvarijní komplet FC-200-2 Hailea jako porodnička. Je to vhodné?A jak mam samičku oddělit, kdyz ma pludek v sobě? Ty asi o živorodkách moc nevíš co? ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=2101