Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 19:27 Muž MilosD [1] - Živorodky
Nejsem odborník ale řekl bych že to bude něco jako bakterie ve střevech ale nevim. Když by si čistila i filtr tak to bude kvůli tomu že filtr obsahuje pozitivní bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 19:24 Muž MilosD [1] - Živorodky
Jestli si vyčistila i houbu ve filtru tak ano ale tou výměnou vody to nebude tak 7 dní men 30% vody a bude to ok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 19:22 Aduš Re: MilosD
no v pokročilém stadiu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 19:21 Aduš
maslíte si, že je to tím, že jsem předevčírem čistila akvárko?Ale ta první ryba už umřela dríve než jsem to čistila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 14:41 Muž MilosD [1] - Živorodky
To se me stalo taky nemá náhodou i takové propadlé břicho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 06:58 Muž Miras [111] Re: Aduš
začal bych výměnou vody, zbytek těžko říct, popiš nádrž... a nebo spíše pročti vlákno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 16:19 Aduš
Ahoj mám problém chovám paví očka a teď už jedna ryba umřela na nějakou chorobu, druhá je na umřití a třetí se to začíná také projevovat
Projevy jsou:Ploutev ryby vůbec nenese tzn. že plavou hlavou vzhůru a ocas tahají dole, plavou jenom u dna ostatní ryby pořád vyhání, za pár dní když to nepřestane tak rapidně zchudnou a potom umřou zatím se to stalo jednou ale druhá ryba je na umřití a ta třetí je strašně podežřela nevíte, čím to je? děkuji mockrát protože tohle byly zrovna moje nejlepší samičky sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 16:03 jakubkofi – hahaahahaha
Ironia by bola ak by ste paviemu očku vypichli oko ... :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 22:33 Žena kačí [0] - ŽivorodkyRe: Deathbull
Aha, spíš mě překvapilo, že se to stalo přes noc, kdyby to měly od začátku, ale takhle...každopádně děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 22:26 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: kačí
Genetická vada, špatná voda, nebo dalších x věcí. Každopádně takovým mláďatům nepomůžeš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 21:36 Žena kačí [0] - Živorodky – mlaďata pavich oček
Dobrý den, mám v AQ 14 dní staré mládata pavích oček. Do včerejška bylo vše v pořádku, žraly, ostatní ryby si jich nevšímaly, ale dnes při krmení jsem si všimla u jednoho mláďátka prohnutí páteře do tvaru U, co by to mohlo být a jak s tím mládětem? Nemohlo by se to stát i ostatním mláďatům? Předem děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 20:48 Muž Honzzin [0] Re: qwe005
souhlas-radši ji šetrně utratit,ať se nenakazí i ostatní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 19:29 Muž Yirka [9118] Re: qwe005
Rada: nenech ji trápit a ukonči to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2011 15:47 qwe005 – Gupka plava naopak
Dobrý den, mam gupku v akvarku a ona asi uz 2. den neplava ako ostatne ryby v , ale plava hore bruchom, alebo na boku, niekedy mam pocit ze je uz mrtva ale este sa snazi plavat , nedokaze reagovat tak rychlo ako ostatny clenovia jej rodiny. Je to samica. Nezbadal som na tom ziadne parazity ani bakterie. poradte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 09:13 Žena Linduš [166] Re: PALVI
po porodu se to objevilo očiči. samo to zmizlo. myslím, že něco jako vytlačené porodní cesty, nebo jak bych to řekla. s tím se nedá nic dělat, jestli je to ono. buď to zmizne....
snad se ještě někdo ozve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 20:06 Muž Jirkaass [35] Re: PALVI
tak to nevim možná skus lepší foto nebo pokud už s tím má někdo zkušenosti uřčitě se ozve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 19:44 PALVI
Jirkaass napsal: Pokud myslíš to ,,černé,, tak je to znamení že je těhotná pokud se nepletu pokud ano opravte mě..
Nemyslím to čierne. Myslím pod tým čiernym taká gulička. Na fotke to neni vidieť, ale tá gulička je červaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 19:38 Muž Jirkaass [35] Re: PALVI
Pokud myslíš to ,,černé,, tak je to znamení že je těhotná pokud se nepletu pokud ano opravte mě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 18:55 PALVI – Krvavá škvrna
Fotka k příspěvku Ahoj. Moja gubka má v oblasti análneho otvoru krvavú škvrnu. 6iaľ sa mi to nepodarilo odfotiť ostro, lebo sa rybka hýbala.
Čo to môže byť?
a ešte sa chcem spýtať, že jedna gobka mi pláve úplne zvisle. Čo to ne?
Vďaka. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2011 17:51 Muž jinokrajec [0] - Tetry
tak tak, i člověk potřebuje čistou vodu vícekrát denně a to je sám, rybiček tam máš více, tak alespoň 1x za týden 30% vyměň a uvidíš tu změnu k lepšímu... ať se ti daří palec ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2011 12:52 R Muž romant [27981] Re: šárka
Udělej alespoň tu minimální věc, že jim budeš denně, nebo alespoň obden měnit 30% vody v akvárku a uvidíš, že se jim začne dařit lépe. Výměnu vody by jsi měla provádět pravidelně jednou týdně a když se vyskytnou nějaký problémy, tak zintenzivnit. To je univerzální a jednoduchá rada, která je takovou první pomocí a když nezabere, tak je třeba zažít pátrat po příčinách nemoci, ale jsem toho názoru, že ta vodoléčba zabere. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 12:42 šárka
včera mi umřely další 3 a kolem horní ploutve, kterou skoro ani neměly, se jim jakoby ztratila barva. Nebylo to bílé, ale prostě strašně málo vybarvené místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 20:55 Muž jinokrajec [0] - TetryRe: šárka
ty si skoro rok neměnila vodu coze ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 09:34 Muž Yirka [9118] Re: šárka
To se potom nelze divit, po tak velkém zásahu a změně. Když bude někdo držet měsíc hladovku a pak si dá kilový stejk nebo vepřo knedlo z deseti, tak taky nedopadne nejlépe. Je to vlastně jako bys znovu zakládala nádrž což nese své zákonitosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 09:31 šárka
Minulý rok jsem se o akvárko skoro nestarala, vodu jsem vyměnila skoro za rok, párkrát vyčistila filtr a jinak dolívala vodu. Přitom se rybám dařilo a neumřela mi žádná. Letos jsem čistila akvárko celé, jsou to asi 2 měsíce. Filtr jsem čistila asi před měsícem. Rostlinky mám živé. Malé paví očka, co se mi narodily asi před 4 měsíci a jiné asi před týdnem přežívají, ale čekala bych, že umřou dříve, než ty dospělé.. Krmení mám pořád stejné a objem je cca 54 l..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 09:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: šárka
Ze rybicky zacnou umirat az deset dni po pridani nemocnych je logicke, ruzne nemoci maji ruzne dlouhou dobu, nez se projevi. Kdyz na Tebe nejaky nemocny nestastnik kychne, Tobe se taky hned nepodlomi nohy a nelehnes si na zem, ale treba za 2 dny uz je Ti paradne blbe. A tohle je totez.

Nicmene nove ryby nemusely byt nemocne. Nemame ale dost informaci k tomu, abychom treba mohli s nejakou pravdepodobnosti rict, ze pridani novych rybicek bylo poslednim hrebickem do rakve k prerybneni a otrave ryb. Chtelo by to prezentaci, nemusi byt nijak ucelena a ani dokonala, ale aspon jak je akvarium velke, jake a kolik tam plave ryb, jak je vybavene (hlavne ohledne filtru), zda tam mas zive rostliny, jaka a jak casta je udrzba... proste vyplnit kolonky prezentace tady, pak se radi 100x lepe, poradi mnohem vice lidi, a navic poradit se priste je uz pak velice snadne, nemusis to znovu vypisovat a popisovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 19:45 R Muž romant [27981] Re: šárka
Ta Tvoje myšlenka na výměnu vody je zcela správná a nikdy se tím nic neskazí, klidně 50% objemu akvária a jak píše Linduš, chce to více informací, nejlépe si založit prezentaci a tam tu nádrž a její obyvatele co nejvíce popsat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 18:59 Žena Linduš [166] Re: šárka
určitě by pomohlo napsat počty ryb, kytky, filtrace, velikost nádrže a jak provádíš údržbu, jak často...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2011 18:33 šárka – vymírání akvárka
Zdravím všechny, potřebovala bych radu. Na 3 dny jsem odjela z domu a po návratu jsem zjistila, že mi zemřely 3 rybky:2 paví očka a jedna parmička (2 parmičky co mám mi vydržely nejdéle). Za 4 dny jsem kontrolovala rybky znovu, ale zjistila jsem, že mi tam chybí ještě 2 samečci pavích oček. Nikde v akváriu jsem je nenašla. Dnes, o týden později jsem na hladině objevila mrtvou 2. parmičku. Co mi poradíte? Mám vyměnit vodu? Je možné, že jsem si s novými rybami přinesla do akvárka nějakou nemoc? Přitom ale umírat začaly až alespoň 10 dní po přivezení. Ve stejném zverimexu jsem nenakupovala poprvé, nikdy nebyl takový problém. Ryby umírají z ničeho nic, žádné známky nemoci nemají. Mám i neonky, které to zatím naštěstí nepostihlo. Děkuji za reakci

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2011 14:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Iva
Super, ne vzdy staci jen takto napovedet potlesk . Preji, at uz akvarium funguje jak fungovat ma :-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.04.2011 13:44 Iva Re: Designer
Moc díky Designer. Pročítala jsem tedy několik příspěvků zpět a zaběhla jsem koupit NO2 test... hodnoty se mi ukázaly na 2mg/l. Ten zásadní problém tedy zřejmě byla přemíra čistoty (vnitřní filtr jsem pucovala 2x týdně). Od včerejška jsem vyměnila 2x vodu a v tuto chvíli je NO2 už neměřitelné na stupnici. Nějakou dobu na filtr ani nesáhnu (a místo toho doběhnu pro ty doporučené přípravky Sera) a snad to bude v pořádku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 18:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Iva
Resili jsme to tady asi pred tydnem. Prestan tam lit ten Preventin, hubici nitrifikacni bakterie. Vymen polovinu vody, druhy den zase polovinu vody, a treti den nalij do akvaria Sera Nitrivec. Pri vymene vody muzes lit do vody Sera Aquatan.

Ryby se ti travi NH3/HN4, nefunguje Ti nitrifikace, protoze nitrifikacni bakterie stale zabijis Preventinem.

Cim filtrujes a jak se o filtr staras?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2011 18:08 Iva – Trable
Fotka k příspěvku Hezký den všem, předem bych se ráda omluvila pokud se tady tento problém již řešil, ale při vyhledávání jsem nebyla příliš úspěšná.
Sameček pavího očka se mi začal pozvolna otáčet až do nynější fáze, kdy je zcela ve svislé pozici (viz. foto). Mám 60-ti litrové akvárko a v něm 10 pavích oček, 3 sumečky a 2 šneky. Odkaluji a měním zhruba 30% vody každý týden (přičemž kapu i Preventin). Rybky konzumují především vločkové krmivo (jen jednou baštili mražené nítěnky). Nejedná se o ojedinělý stav... před 14 dny jsem zlikvidovala samečka, který měl stejný problém a minulý týden jsem našla mrtvého jiného samce (které předtím však nevykazoval žádné problém).
Budu moc vděčná za radu s tím mým (zřejmě prokletým) mužským pokolením :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 15:51 R Muž romant [27981] Re: ustavprochore
No už to pár let bude. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 15:25 Žena ustavprochore [567] Re: romant
Čistě ze zvědavosti, ale jak je to dlouho, co viděl romant potěr pavích ok? :)
Velikost "čerstvého" potěru okolo 1 cm od dobré samice není nic výjimečného. Ostatně i odkaz uvádí 7-12 mm. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 11:00 R Muž romant [27981] Re: smekals
Mrkni se na základní informace.
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
Paví oka se dají klidně i v tom palstovým boxu odchovat, chce to měnit denně vodu, klidně 50% a udržovat v čistotě a několikrát denně krmit v malých dávkách. Kolem 1cm už budou mít nesežratelnou velikost(od ostatních dospěláků ok) a můžou jít do společnýho. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 10:55 smekals – poter
mam dotaz potrebuji poradit jsme zacatecnici a ted nam jedna porodila poter nektere sezraly nez jsme je zachranily nakonec mame 3 mlade mimo v plastovem boxu a ted k dotazu jak dlouho je mame nechat mimo nez je muzeme vratit mezi dospelaky a dalsi vec kolik stupnu musi mit poter a jak se o nej vlastne starat dekuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 10:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kocajs
Zivorodka, podle toho co si dala k obedu, muze mit i svetle vykaly, videl jsem hezky zelene, cervene, i kombinace barev ;-) .

Vymenuj casto vodu, zkus krmit necim tmavym, a sleduj to.

Kdyby to nebylo dobre, nebo ryby nevypadaly dobre, pak www.akvarista.cz/… . Jak jsem zjistil (jen muj poznatek hobbysty), zivorodky netrpivaji stejnymi vnitrnimi parazity jako je tomu treba u Tercovcu, protoze to co u Tercovcu zabere, na zmenu vykalu zivorodek nezabira, a opacne. Nejspis jde u zivorodek o bakterie a Baktopur direct je umi zahubit, vykaly jsou po nem zase tmave, zatimco treba Sera Flagellol (hubi vnitrbi parazity, bicikovce) se svetlymi vykaly zivorodek nehne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 16:15 Kocajs – re
zdravim dneska sem si vsiml ze moje gupky 2 maji strasne dloude vykali a takove bile nevite co by to mohlo byt dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 09:49 Muž Matthew85 [0] Re: romant
Tak přesně to mám v plánu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 09:42 R Muž romant [27981] Re: Matthew85
A můžeš s tím nitri. spojit i výměnu vody a bude klid. X-)
EDIT: Mrkni se na tenhle článek. rybicky.net/clanky/373-zakladni-pouziti-filtracnich-hmot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 09:38 Muž Matthew85 [0] Re: Designer
dík za rady, dneska nalepil ČEZ zprávu, že zítra bude 5 hodinový výpadek... záložní zdroj samozřejmě nemám (je skoro dražší, než vše okolo). Co s tím? Já to vidím, že až to naskočí, tak NITRIVEC to jistí, jestli jsem dobře pochopil co ten výpadek bude znamenat pro bakterie ve filtru rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 09:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
No laskavy ctenar at si laskave nedela problemy, a udela to jak se to delat ma, tedy hezky prirodne a pomalu, take jsem toho zastancem. :-)

A kdyz tomu rozjezdu trosku pripomuze, rekneme nalitim tech bakterii do akvaria asi tak tyden po zalozeni (Sera Bio Nitrivec, nebo jinych), urcite nic nepokazi (akvarium si "sedne" o neco driv), jen to nejakou kacku stoji, a nezbytne to jiste neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 22:22 R Muž romant [27981] Re: Designer
Ano Jirko, to co popisuješ, je podle mě přesně pro tu situaci, kterou rozebíráš. Já jsem zastáncem normálního pozvolnýho rozjezdu akvárka, když se jedná o začátek. Ať se všechno co má, vytvoří pěkně podle toho, jak má a jde to i bez přidávání těch bakterií, ale jak jsem již napsal, naprosto nic proti tomu. Laskavý čtenář nechť si vybere jekou cestou se chce vydat a co pro svoje akvárko hodlá udělat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 22:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant + Matthew85
Nemeli bychom mu rict, ze se to da urychlit? No ja jen ze kdyz lecim necim, co zabije vsechny bakterie (vcetne nitrifikacnich), tak mam akvarko plne ryb a nemuzu na nic cekat, tolik van doma nemame, aby mohlo byt akvarko bez ryb ;-) . Je fakt, ze rostliny jsou zakorenene, je jich dost, a vubec ta situace je trosku lepsi nez u noveho akvaria, nicmene jsou ryby, a start je potreba rychly, i kdyz litani s kybly prichazi tak jak tak.

Takze menim den co den vodu, tretinu az polovinu. Az uz vim, ze uz je tam lecivo jen v nepatrnem mnozstvi, v jinych pripadech proste po par vymenach vody, a den po posledni vymene (az je ta voda v akvariu den), poliju vnitrni biofiltr Sera Bio Nitrivec, mnozstvim dle navodu. Voda je mlecne bila a druhy den kristalova. Dale uz by to melo bezet samo, ale stejne bud merit NO2, nebo nejaky cas preventivne vodu menit treba 2x tydne, nez se nabehne na 1x tydne.

A jak se pozna nejrychleji, ze je to spatne? Voda, do ktere se prilil bio Nitrivec, je druhy den s bilym zakalem (ridka mlha, i letmym pohledem je to poznat), misto kristalova, to je pak dost spatne. Ten bily zakal jsou nejspis mrtve bakterie. Nektere ryby takovy stav mohou snest, ale na jinych uz muze byt videt, ze jim neni prave dobre. Bohuzel ma vlastni zkusenost, asi i po tech vymenach vody stale nedostatecne odstraneni leciva, chtelo to holt vyfiltrovat pres uhli... V takovem pripade to stav pochopitelne znacen zhorsi, ne ze zlepsi, a v takovem pripade dalsi vymeny vody, a pak pokus o dalsi start s bio Nitrivec.

BTW, abych byl klidnejsi, a priste zase neco... koupil jsem si Sera Toxivec, kdyz je zle, clovek rad sahne po cemkoli, jen aby to ryby rozchodily - mam ho hlavne pro svuj klid, abych mohl v pripade potreby rychle zasahnout, za ty penize mi ten klid stoji (i kdyz vim, ze to neni reseni na vsechno a dokonce ani prvni pomoc na vsechno).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 21:35 R Muž romant [27981] Re: Matthew85
Klidně se můžeš ozvat i dřív, ať se i ostatní nevěřící poučí, jak důležitá je pravidelná výměna vody a v začátku, zvláštěpak jsou-li tam už ryby, ještě více než kdykoliv potom. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 21:31 Muž Matthew85 [0] Re: romant
Voda vyměněná, za tejden dám vědět palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 21:07 R Muž romant [27981] Re: Matthew85
To, že jsi si rybky přinesl tzv. nějaký nakažený, to je klidně možný a jako spouštěcí mechanismus potenciálních nemocí jsou právě nevyhovující podmínky v akva, takže když už nic jinýho, tak měnit, měnit a zase měnit vodu. Tím se nikdy nic neskazí a dokáže se tím spoustě věcí předejít. Teď bych nedělal nic jinýho(žádný odkalování, žádný čištění filtru), jenom tu výměnu vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 20:58 Muž Matthew85 [0] Re: romant
oki díkas, vyčistím, vyměním potlesk hlavně jsem měl strach jestli jsem je nepřinesl nějak nakažený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 20:56 R Muž romant [27981] Re: Matthew85
Takže na nic nečekej ani chvilku a vyměň klidně 50% vody v akva ještě teď a zítra max. pozítří znovu 30% a to klidně praktikuj celej tejden pěkně obden a uvidíš, jak to akvárku prospěje, jak rybkám, tak rostlinám. Filtr nech běhat neustále, ani na něj nesahej, moc nekrm, spíš míň než víc, žádný další rybky nepřidávaj a pořiď testy na NO2, pokud je nemáš a dokud nebude NO2 v akva neměřitelný, tak žádný další ryby.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35880x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=951