Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 15:59 Muž patamatix [408] Re: aqua123
Musíš zlepšit životní podmínky.pokud je to plíseň tak to nemusí ostatní chytnout.pokud je ryba v dobré kondyci . ale to záleží na tomvjakem stavu mas podmínky v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 15:56 aqua123 Re: romant
Ale ostatní ryby se můžou nakazit přece. Nebylo by lepší tu jednu dát zvlášť ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 15:30 R Muž romant [27987] Re: aqua123
Ano je to vidět, bylo asi znovu založeno. Tedy si dovoluji tipovat podle toho co vidím a tak se akvo nečistí. Mění se voda, odkaluje se dno, popř. propláchne filtr a to je celá údržba a čištění. Když se to dělá pravidelně, není nutný to brutálnější celočištění. Teď denně měnit 1/3 vody a skoro nekrmit nikoho ničím, toť moje rada, zřejmě se o zaplísnění bude jednat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 15:27 aqua123 Re: romant
Fotka k příspěvku možná tady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 15:25 aqua123 Re: romant
Fotka k příspěvku Tady je foto, snad je něco vidět, je to těžké vyfotit. Dnes jsem čistila celé akvárium.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 15:11 R Muž romant [27987] Re: aqua123
Třeba plíseň a nebo něco úplně jinýho, bez fotky to bude věštírna. :) Na první dobrou bych měnil vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 15:07 aqua123 – prosím o radu
Zdravim všechny, moje paví očko má před horní ploutví bílou skvrnku co to může být? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 17:07 Žena Ria542 [40] - MiniakváriaRe: romant
Hm... To som si aj myslela, skôr mi robí starosti ten výrastok, ktorý akoby bol niečím naplnený...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 16:52 R Muž romant [27987] Re: Ria542
Vidím to na problém s vodou a proto je dobrý měnit vodu. Dávat do nějaký zavařovačky mě příjde spíš na škodu, vylepši prostředí v akváriu a ploutev se postupně vyspraví, není-li už hodně načatá bakteriálním rozpadem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 16:48 Žena Ria542 [40] - MiniakváriaRe: romant
Ja som ho pre istotu dala mimo ostatných, do väčšej zaváračky... Bála som sa, aby sa niečo nestalo aj ostatným, keďže vyzerajú byť úplne v pohode a on má tak roztrasenú tú plutvu, že som sa bála, aby ho nová mladá a aktívna plata neuzobala k smrti... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 16:25 R Muž romant [27987] Re: Ria542
Vyměnit klidně polovinu vody, to je univerzální rada, tou nic nezkazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 16:19 Žena Ria542 [40] - MiniakváriaRe: romant
Jj, to bolo ku gupke, od včera sa s ním niečo deje... Ale až dnes ráno to prepuklo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 16:09 Žena Ria542 [40] - Miniakvária
Fotka k příspěvku Prosím o pomoc, moja gupka má výrastky (ten čo je vidieť a ešte jeden úplne maličký... Prosím, čo by to mohlo byť??? Má ešte trošku otrhanú zadnú plutvu... sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 13:58 EliskaK Re: MonterMonty
Láká mně to zase se k nim vrátit, ale už se bojím, obrečela jsem je všechny jak malá holka .Jasně chybujeme, učenej z nebe nespadl, ale když se mi povedlo konečně odchovávat mladé tak se to podělalo, uvidím časem akva je schované a molynky v druhém vypadají, že jsou spokojené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 11:59 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: EliskaK
No mě donma taky odcházej , už se tu o tom debatovalo , založil jsem si Pražáka , s jinou vodou, kytkama , zkusím je tady jak se na to budou tvářit , mě odcházely většinou starší, potěru se vede skvěle , zatím teda ... nebo prostě jsou moc přecitlivělé ty přešlechtěné formy a nic nevydrží , pak ještě sehnat přírodní formu a zkusit tu ... s ploutvema problém nemám , spíš mi drasticky vyhubly a odešly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 10:55 EliskaK
Hezký den, já měla to samé, i po radách Romanta a následné péči Paví očka odešla na druhý břeh, takže mi už zůstaly jen Black Molly v druhém akva, Paví očka mě stále lákají, ale bojím se, aby to nemělo stejný průběh, takže akvárko je vypuštěné , nevím jaké jiné rybky bych do něj dala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:57 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Origin
Koukám na profil , možná by se na ty přešlechtěné oka hodila i vyšší teplota než 23 jak máte napsáno ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:15 R Muž romant [27987] Re: Origin
Ano "vytunit" ten filtr třeba Siporaxem, nebo Substratem pro, to je dobré řešení, ale postupně, aby se nezlikvidovaly všechny nitrifikační bakterie a po dobu výměny neodkalovat dno, ale více měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:12 Origin Re: romant
Děkuju moc za radu, tvrdost je vysoká, v Brně je dost tvrdá voda, a solím také již delší dobu.. nechci zatahovat tohle téma do dalšího vlákna,a tak bych se jen zeptal na Váš osobní názor zdali by tento filtr mohl stačit ? Četl jsem že často doporučujete právě čerpací hlavu + biomolitan.. možná zkusit místo jednoho toho molitanu zkusit investovat a vložit do košíčku ty keramické kroužky nebo co to je, to je prý s lepší účinností..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:06 R Muž romant [27987] Re: Origin
Klidně na ty výměny vody přitlač, filtr nečisti, dno odkaluj tak že stahuješ bordel z povrchu. Slepený ploutve to je klasika načatý vody. Když prostříháváš rostliny, nečisti filtr, ani neodkaluj dno. Zjistil bych si Ph vody a lehce zasolil(rovnou pol. lžíci na 50 litrů).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:01 Origin Re: cezarmilan
Právěže jsem si taky téměř jist že problém bude v mé nádrži, proto jsem tu a doufám že mi někdo pomůže.. je to strašný když se narodí 20 mláďat a postupně všechny odejdou jak jsem popisoval a nezbyde ani jedna nebo max jedna z celého vrhu, a ta musí mít asi sakra imunitu.. ta rovnováha tam musí být nalomená, protože když někdy víc prostříhám rostlinky, tak ty očka prostě začnou takto padat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 21:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Origin
V minulých rokoch neboli prešľachtení psi, králiky........, dnes si už musíme strážiť všetko, čo sa kedysi množilo samo bez očkovaní, liečení, návštev u veterinára.....
No ale už idem moc OT.
O tom Sklorexe je počuť aj na SK, tak si myslím, že to by malo byť dobré.
Endlérky ale nemáš spoločne s očkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 21:41 Origin Re: cezarmilan
Všechny ryby i rostlinky nakupuji ve Sklorexu v Brně, oni si něco nechávají dovážet od AkvaDaho, a něco od soukromníků, nicméně tahle akvaristika je obecně velmi dobře hodnocena, ryby jsou tam zdravé.. O té generaci ryb jsme se tam přímo také bavili, zdá se mi že dnešní gupky jsou už oproti těm před 15 lety značně přešlechtělé a náchylné. Zkusil jsem tedy přesedlat spíše na Endlerky, ale gupek se uplně vzdávat nechci. Jenže mi nejde do hlavy čím by to mohlo být, využívám své zkušenosti z minulých let a tenkrát jsem s nimi neměl jediný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2014 21:36 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Origin
Dám ti takú radu (ja sa týmto riadím) ak vyberieš filter, otvoríš ho a ovoniaš, je cítiť príjemnú vôňu zeminy-substrátu, alebo rašeliny. Ak naopak smrdí, je potrebné niečo urobiť.
Neviem odkiaľ tie očká máš, alebo ktorú generáciu. Či ich máš tie prvé z obchodu, to neviem.
Mne sa istého času dialo niečo podobné, boli totiž veľmi blízko príbuzné a ich imunita a odolnosť bola takmer nulová. Až neskôr sa to niejako vyselektovalo a mám ich dodnes, vitálne a zdravé.
Pozor, nemusí to byť tvoj prípad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 21:28 Origin Re: cezarmilan
Jak jsem psal, ikdyž jsem ty filtrační molitany pral v odsáté vodě, ta nemoc tu byla. Ani jsem je nepropíral společně, ale nejdřív jednu, a po dalším týdnu druhou. Nevím čím by to mohlo být, myslel jsem že tento filtr bude stačit, nejsem si ale jistý kdybych koupil čerpací hlavu od Atmana a k tomu pořádnou kostku biomolitanu, jestli by to bylo opravdu řešení..ještě bych dodal že jsem byl několikrát, a to i během nemoci v akvaristice (Sklorex Brno), a nechal si od nich udělal testy rozboru vody z akvária, a oba dva pracovníci se shodli že mám vodu výbornou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 21:23 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Origin
No ja ti neviem, ale ak je ten filter presýtený detritom, čo možno niekto nepripustí, tak môže z nespracovaného detritu vypúšťať naspäť do vody, to čo rybkám škodí. Ja by som odčerpal liter, dva, vody z akvária a prepláchol v ňom filtračné vložky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 21:07 Origin
Dobrý den kolegové akvaristi, prosím o radu zkušenějších. Má paví očka chytají neustále v periodách asi 1,5 - 2 měsíce slepení ploutví s následným úhynem. První dny epidemie to lze pozorovat na mláďatech která mají ocásky do špičky a během pár dní hynou, poté se přidá i pár dospělých se stejným koncem. Gupky jsem měl před lety a neměl jsem s nimi jediný problém,po roce jsem nevěděl co s nimi, ale po "znovuzrození" viz. prezentace jsem odchoval za 5 měsíců pouze 4 mládata :(. Podezírám z toho filtraci, tenkrát jsem měl obyčejný bublifuk, teď mám Eheim aquabal 130 a nejsem si plně jist zda je dostačující, ale nádrž vubec přerybněná není. Čistím samozřejmě poctivě 1x týdně (odkalení dna a výměna 1/3 vody a na filtr jsem již skoro 3 měsíce nesáhl, není proč průtok se skoro nesnížil a předtím ikdyž jsem jej čistil nemoc tu byla stejně). Všechny informace mám v prezentaci, a nádrž je k tomu ještě skoro 3x hustěji zarostlá než na úvodní fotce. Problém s řasou nemám, jiná nemoc se u ryb neprojevuje, veškerá osádka krom gupek nemocná nebyla nikdy. Momentálně provádím jako vždy vodoléčbu, nekrmím a zkusil jsem nasadit ESHU 2000. Zatím to odnesla opět všechna mláďata a jedna dospělá samice, dál se to již zřejmě nešíří.
Prosím o nějaké rady a předem za ně děkuji, chci již ukončit tohle trápení které trvá několik měsíců..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 22:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
jj vpoho , no zkusil bych to akva nechat tři tejdny bez ryb , pak si přijed pro potěr gupek a uvidí se , lepší než to mořit léčivy ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 22:09 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: MonterMonty
To určitě ne, jen, když mam nové rostliny, popř. rybky. No ale kdybych měl nějaké onemocnění ryb, tak to použiju. Vše je pro něco dobré a pro něco zase špatné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 22:08 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Ne já to tam neleju,měl jsme ve druhém akva troch plísně tak proto to mám doma,něco zbylo. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 22:06 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
mám pocit že je na plísně , krupičku .. vnitřní parazit je jiný gang ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 22:05 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: deck
Tak samozřejmě , jako ošetření nových ryb před vpuštěním do nádrže beru , ale pokud si to leješ do nádrže pravidelně , tak si akorát vymlátíš užitečné bakterie a neužitečné si na něj vybudují imunitu, pak tam můžeš lejt litry a na nic ti nezabere , vono je to na tom obalu dost blbě napsáno , neznalec by si mohl myslet že je o něco opravdu preventivního , alejt si to do akva deně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 22:05 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: patamatix
No četl jsem si to vlákno o preventinu... Já mam teda dobrou zkušenost. (mojí ;-) ) To neznám :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:59 Muž patamatix [408] Re: deck
uvidím možná vyzkouším. A co esha 2000,ta to nebere? tu mám doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:58 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
Zřejmě dobrej kus :-D , ty jo fakt nevím no ... potěru mám kdyžtak dost , nic nekupuj X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:57 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: MonterMonty
PREVENTIN: Jako prevence při získání nových rybek, na dezinfekci rostlin, při vnějším poraněním rybek, při zkrmování živé potravy a při napadení rybek různými parazity. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:55 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Jak jsem říkal,jsou tam jen dva malí ancistrusy a na těch nic. Ve stejném akva jsem měl ledacos postupně,ale chcípají tam pouze gupky. Zvláštní je,že tam mám jednoho samce ten tam je od prvního nákupu gupek a pořád lítá jako ďas a v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: deck
Projed si toto vlákno ... rybicky.net/forum/4163
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:53 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: deck
Preventin není prevence ale léčivo , už se to tady probíralo , najdi si o něm téma ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:51 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: MonterMonty
Preventin je dezinfekce a prevence, ale při onemocnění ryb se použije jako lék. Jen se dá větší davkování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:51 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
A co ostatní ryby , nevyhublé, jaké maj výkaly ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:48 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
To není přesné oni zhubly během dvou dnů,pak padly a 14 dní vše ok a za 14 dní jiná nanovo,stejný scénář.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:47 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
no ty gupky tak cca 14 dní vždycky hubly , pak to šlo šupem ... přestaly žrát, stranily se a pa pa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:44 Muž patamatix [408] Re: deck
Právě,že postupně odcházejí. A vždy stejně zhubnou jako by je něco vysálo,odstávají jim skřele a přestanou plavat a za cca 3 dny valej na druhý břech.
Pak je chvíli klid a za cca 14 dní na novo,ale vždy po jedné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:43 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
Přeléčil jsem obě akva , po parazitech zatím není památky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:43 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: deck
Preventin je dezinfekce , střevní parazity určitě nevyléčí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:42 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: patamatix
Prevetin je docela dobrá vodička. Mohla by tě toho zbavit. Ja myslel, že maj jen ty "divné" výkali a nevěděl jsem, že umíraj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:41 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
máš ho vyzkoušený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:38 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
vono , ti paraziti se ve střevech ryb normálně vyskytují pořád , jak jsem psal, problém nastane při stresu, nevhodných podmínkách atd ... tuším že ty gupky budou asi trochu náchylnější na ty parazity jako třeba terčovci , no každopádně , kdyby ses je rozhodl léčit, koupil jsem půlitrpvku toho Terapu - nějak by jsme se dohodli ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:32 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Tak nějak si to myslím,též.musím vymyslet co jiného tam dát. Co se dá běžně sehnat. Kdybych chtěl mít jistotu musel nádrž komplet vyčistit a to dělat tedy nechci.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=551