Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 22:39 Zuzana Re: romant
Ahoj, prosim o radu.
Mam 20l akvarium, mam tam asi 8 rostlinek, jednoho ancitruse. A Pavi ocka. Pavich ocek jsem mela 2 samecky a 2 samecky. Velmi se jim darilo asi, tak sem mi poradne rozmnozily. Asi pred dvema tydny mi obe samicky porodily, ve finale teda byly 4 dospele samicky a asi 30 mini mimin. No asi jsem udelala chybu, ze jsem je nechala tak, protoze napred umrela ta jedna samicka. Napred jsem myslela, ze je asi stara, no az druha samicka zacala byt divna, tak jsem se docetla, ze asi mam tam tech ryb moc. Tak jsem vcera zanesla mimina do obchodu, nechala jsem si jen 5 mimin. No a teda jak ta nemoc vypada: Maji uplne krvava zabra, a aj zadecek, a kdyz kakaji, tahaji bile hovinko za sebou. Ted uz zacina ta jedna aj nakrivo plavat. Oddelila jsem ji od ostatnich, no ted zacinaji uz i ti dva samecci mit cervena zabra. Co s tim mam delat? V nedeli jsem to odkalila, ocistila rostlinky, vymenila asi polovinu vody. Jsem zacatecnik, neumim je vylecit. Normalne kdyz jsou zdravi, odkalovala jsem jednou tydne a menila 1\3 vody, no asi se ta rovnovaha pokazila tema miminama. Prosim porad, jak je muzu vylecit, jestli se to vubec jeste da :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 19:26 Milan Re: romant
já to tak udělám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2013 18:40 R Muž romant [27987] Re: Milan
Udělej to teď tak, že 14 dní nečisti ani filtr(tomu nech měsíce), ani neodkaluj dno, jenom měň vodu, klidně vícekrát týdně. Jinak to kdy čistit filtr se trošku pozná tak, že si o to ten filtr tzv. sám řekne, tím že se jeho výkon viditelně sníží a tu očistu posléze prováděj ne filtru celého a ale jenom jeho části a to v odpuštěný vodě z akvária lehkým propláchnutím filtračních hmot, za další týden odkal dno a za další týden třeba další část filtru, bez odkalování se samozřejmou výměnou vody vždy. Jakmile to odladíš a dostaneš tzv. do krve, tak věřím, že i šlechtěnejm okům se u tebe bude dařit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 18:33 Milan Re: romant
Aha...no udelam to co tu čtu..treba eště nekdo neco doda a uvidíme...je pravda a to jsem tu nerekl ze ty oka chcipali tak do 4 dnu po uklidu akva..pak uz zase vse v cajku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 17:41 R Muž romant [27987] Re: Milan
To jak nakládat s očistou filtru a dna, jsi už odpověď dostal. Tak snad komu napadení parazitama jenom jedněch ryb. Je to tak trochu tzv. o nátuře jednotlivejch ryb a už to tady zaznělo, že šlechtěnci jsou v nárocích na podmínky kapánek náročnější, takže bych to jako nelogické neviděl. Ono ta péče, jak jí praktikuješ(to současné a časté píglování jak dna, tak hlavně filtru) může na nějakej čas, než se akvo zase tzv. vzpamatuje, způsobit dočasný zvýšení N látek a to je právě to ono zaklínaný "zhoršení podmínek" kdy se nemoc může rozjet. Tak asi tak bych to nějak viděl, že by to mohlo být s tím vysvětlením proč právě jenom ty oka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 17:16 Milan Re: panda
Dobra teda budu jen odkalovat a uvidíme.....ale s tema strevníma bakteriema by trpeli i dalsí rybky v akva ne????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 15:05 panda Re: Milan
no to je právě špatně. Buď vyčistit dno nebo filtr, ale ne současně - někde MUSÍ zůstat fungující kolonie bakterií. Nicméně, já čistím dno a filtry ne (ty fakt tak jednou za 3 měsíce)a mám stejný problém, že mi hynou gupky.. A ty vaše krom toho, že jsou hubené, nemají stejný problém s výkaly? - dlouhé bílé až průsvitné...Třeba jsou to také střevní paraziti..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 14:58 Milan Re: panda
ale jak je mam léčit kdyz nevím co jim je???Zkoušel jsem to napřed s PREVENTINEM a bylo to neuspěšne...tak já nevím..ještě s tímhle jsem se nesetkal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 14:51 Milan Re: romant
cistím ho i pri vymene ody a zaroven odkaluji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 12:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: panda
Já je měl ještě za starého šéfa, to už je dávno...ale mladí vám na dotaz odpoví fundovaně. Nyní používám když už musím tu Seru
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 12:43 panda Re: LiborSprysl
Máte s tím zkušenost? A bylo by lepší AQUAR TeraP SH (píšou : k potlačení parazitů) nebo AQUAR TeraP LC (k léčbě "invaze" parazitů)- to je jako silnější?? Je v tom rozdíl? Aby se nedalo zbytečně slabé a pak to nebude fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 11:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: panda
Aquar funguje, Flagellol je silnější, tudíž se ho méně spotřebuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 11:44 panda – vyhublé gupky
momentálně řeším asi stejný problém s vyhublými gupkami (zvláštní, že to postihuje jen samice, samci jsou ok)dvě už šly do sodovky, už se na ně nedalo dívat.. tuším, že bude problém v parazitech..Příznaky tu jsou - průsvitné dlouhé výkaly, postupné hubnutí :-( Bohužel doporučení od pánan v akvaristice, že na to zabírá Cyprinopur bylo liché... (zabírá tak možná na žábrohlísty) nicméně u mě proběhlo přeléčení a bez výsledku.. takže nyní stojím před rozhodnutím zda použít Entizol.. (osvědčený při vodnatelnosti) ? nebo Flagellol (což bude asi děsná pálka Kč)Ještě by se našlo na internetu na Aquar - Tera P SH (Případně Tera P LC) Těžko říct.. Co myslíte.. Vypadá to, že mi pochcípají samice a kluci zůstanou.. Ancistrus, pandy jsou v pohodě.. Ale skaláři se nějak kroutí - asi to budou paraziti. Ach jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 10:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: host
No on Jirka asi trochu pravdy bude mít a spolu s nimi i ti ostatní...Jsou-li s oky i jiné živorodky bez problémů, pak to nebude asi nějakým defektem akvária. Ovšem je tu otázka těch parametrů vody...Šlechtěná oka dusíky hodně nerada...Jinak co se týká toho kmenu...některá oka si to nesou s sebou v "genetické výbavě" a propuká to jen za určitých okolností...to mohlo nastat i v případě tazatele, klidně jen v jedné nádrži. Ty ryby nezvládají evidentně nějaké parazity s ohledem na tu vyhublost...Ale když člověk ví o tom akvárku prd.... Ta fotka je tristní, to je opravdu na likvidaci...Ukažte nám samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 10:08 host Re: Milan
Nitráty, alkalita, pH, měřil jsi???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 09:57 R Muž romant [27987] Re: Milan
Jak se to má s tím filtrem, nečistíš ho když odkaluješ dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 09:53 Milan Re: Yirka
a to be zajímalo co je špatne v nadrzí,když mi chcipají pouze a jen paví očka vetší jak 3-4cm?????....tutu a ostatní mam už přes pul roku,některe jsem koupil na burze v praze,nektere dostal od chovatele co znam osobne a nektere muj vlastní chov........všechno dělam jako vzdycky..V druhe nadrži mam male s dvěma pary okrasných pavích ok a zádné mi tam nechcíplo a ani nemaj stejne příznaky...
Ty bys je pozabíjel ale ja ne...ja chci zjistit příčinu tohoto uhynu,abych je zachranil....ryby a rybičky mám rad....
Hledal jsem na netu dva dny....spousta lidi psali stejne pripady ale zadne vysvetlení jsem nezjistil,v akvaristice na mě koukali jak na blbce,když jsem jim tam vše popsal....tak pomuze mi nekdo????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 12:34 Muž Yirka [9123] Re: Milan
Tu rybku, případně jí podobné bych to ulehčil utracením. Je mi jí líto jen od podívání a stejně to má spočítané. Buďto je něco špatně v nádrži, nebo máš nějakou skupinu se špatnými geny. Přikláněl bych se spíše k té první možnosti. Pokud to tedy nejsou staré "vyrozené" rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 11:21 Milan – Foto pavího očka
Fotka k příspěvku tady je fotka ale nejní zase tak povedena...je videt ze plave prihrbena s ocaskem smerujicí ke dnu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 10:54 Milan Re: LiborSprysl
a čeho chceš tu fotku????
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 07:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Milan
To se takhle říci nedá...fotky alespoň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 06:28 Milan – paví oka
prosím o popmoc..hynou mi paví očka způsobem kterým mi nejní zřejmí.Plavou pomalu,líně,přihrbeni s ocasními ploutvičkami ke dnu....Akvarko mam 240l,filtr Fluval 304,odkaluji a mením 30% vody tydně,v akva mam 6 black moll,6 mečovek,8 panceřníčků,2 betty samice,krevetky,4 gold molly,4 male platy.....temto se nic nestava,pouze pavím očkam...můžete mi někdo prosím poradit?????už se mi to ubec nelíbí:(((

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 20:43 Lucca20 Re: romant
vubec netuším mame rybičky teprv od vánoc a nemám žádne zkušenosti :-( přijdou mi jak přežrané :-( a že jsou fialové ty paví očka?? to je normální?? vubec nevim :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 20:38 R Muž romant [27987] Re: Lucca20
Asi máš na mysli těhotný samice, tedy tak to alespoň z toho dotazu chápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 20:35 Lucca20
Fotka k příspěvku prosím poradte mi nikdo co mám dělat když se mi rybičky nafukuji a černají jim ocasky?? drži se u dna a unavedě se hybají předem děkuji :-( :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 20:02 Muž Yirka [9123] Re: Lucie
Jako nejrychlejší reakci doporučuji okamžitě vyměnit polovinu vody.
A jako další - přečíst si základy:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 19:58 Lucie
Dobrý večer já jsem zjistila že nám černá ocasek a nějak fialovy ribičky jsou děsně nafouklé al etodle se děje asi jen 4rybičkam jsou jak unavené jedna nam přes noc umřela dostaly jsme je k vánocum žadnou zkušenost nemám a bojím se... máme mečovky,neonky a těm co černaj ocasky a fialovy jsou paví očka :-( porate mi prosím děkuji :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 13:02 R Muž romant [27987] Re: Jirka
Buď od někoho, kdo Ti je daruje, nebo na burze, nebo ve zverimexu, mrkni do inzerce. když budeš ryby fultrovat a neudržovat dno, tak se ti přemnoží drtivá většina šneků, takže to chce rozumně pracovat s potravou pro ryby, čímž si reguluješ populace šneků. Šneky si přineseš s rostlinama, to je normálka. Vyhoď ty umělý rostliny a dej tam spoustu živejch, nejlépe nenáročnejch až plevelnejch rostlin(opět inzerce), rostlin není nikdy dost, toho se netřeba bát.
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_cornuta
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_thalictroides
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_siamensis
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
To jsem vybral něco málo z těch méně náročnejch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 12:54 Jirka Re: romant
Fotka k příspěvku kde takový šneky seženu???
Nepřemnoží se mi v budoucnu a nebudu z nich neštastnej?
Nějaký šneky tam mám takový cca 1-2mm velký nevím kde se mi tam vzali:-(
Přidávám fotku samce pavího očka co má místo vějířku který měl,tak se mu dělá ta špička:-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 12:39 R Muž romant [27987] Re: Jirka
Když máš silnou převahu rostlin, nad rybama a ty nejsou velcí znečišťovatelé, tak je odkalování pouze kosmetickou záležitostí, ale když je akvo s převahou bordelářů a rozmetadel hnoje a nitrifikace nefunguje tak jak má(nic moc filtr), tak je to odkalování, klidně týdenní nutností. Do dna nasaď šneky Piskořky, pomůžou s bordýlkem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 12:36 Muž Jurdas [37] Re: Jirka
To dno nemůžeš mít sterilní vždycky tam nějaký ten bordýlek bude,to je dobré obsahuje to ty nitrifikační bakterie které potřebuješ aby ti udržovaly dobrou vodu pro rybky.Neboj na to časem příjdeš.Další věc je abys nepřekrmoval to pak to žrádlo zůstává na dně a kyše a tím znehodnocuje vodu.Zatím měn častěji vodu jak radí Roman,tím nic nezkazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 12:19 Jirka – Re:
já to stejně nechápu proč kdekdo odkaluje dno jednou do měsíce nebo ještě dýl a mě druhej den po odkalení rozvíří ryby takovýho bordelu.. nechápu nic skara už :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 11:55 R Muž romant [27987] Re: Jirka
Měnit, měnit, měnit. Posléze nechat oba dva společně běhat alespoň 3 neděle a potom ten stávají odstranit a hóóódně dlouho na něj nešahat, změní barvu, zhnědne a postupně bude ubírat na výkonu čerpadlu, tak přidáš(ze začárku možno přiškrtit), čistit lehkým promáčknutím v akva vodě, až bude jeho výkon méně než poloviční při plným výkonu čerpadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 11:51 Jirka Re: romant
toho atmana už mám obědnanýho i s tou kostkou jak píšeš v úterý by to mělo dorazit:-)
tak snad se to všechno vyřeší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 11:43 R Muž romant [27987] Re: Jirka
Vodu měnit klidně denně a tu kostku o velikosti 10x10x20 a mělo by to fungovat. krmit mini, pidi dávky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 11:39 Muž Jurdas [37] Re: Jirka
Jak jsem se díval na ten filtr který používáš (TURBO 550N),tak se mi jeví jako dobrý.Jak jsem se díval,jde jej skombinovat s polyuretanovou kostkou a ta kostka je k dostání v různých velikostech ,podle litráže akvária.Já mám čerpací hlavu Atman a tu polyuretanovou kostku a běží to bez problému.Tu kostku čistím tak jednou za čtvt až půl roku.Tak,že myslím ,že bys to mohl přidáním té kostky vyřešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 11:13 Jirka Re: Jirka
a jinak váně měním filtr protože tenhle klump je fakt k nas*ání!!
po čtyřec h dnech nutný vyčištění protože přez něj neprojde ani decka vody....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 11:05 Jirka – Re:
Tak už je to tady zase...
jeden dospělej samec pavího očka mi umřel bůhví proč měl roztrhanou ploutev??...
a teď zbývající dva co mám tak se jim taky nědělá ploutvička zadní do vějířku jak by měla ale zase do špičky tudíž přijdu i o tyhle:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 19:46 Muž Jurdas [37] Re: romant
od té do by cos mi dobře poradil je po problémech.Ještě jednou Ti za to patří díky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 19:24 R Muž romant [27987] Re: Jurdas
Velmi správně, je vidět, že jsis něco zapamatoval. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2012 19:22 Muž Jurdas [37] Re: Jirka
romant Ti dobř radí s tím čištěním toho filtru taky jsem měl kdysi stejné problémy jako Ty.Akorát když budeš čistit za dlouho ten filtr tak současně neodkaluj dno.Jak budeš čistit filtr tak v ten samý den nechej dno v klidu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 17:54 Jirka – Re: romant
potlesk palec

ok už jsem moudřejší:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 17:50 R Muž romant [27987] Re: Jirka
Až bude ten molitan pěkně hnědej, tak to je dobře zaběhnutej, ale to má tak měsíc čas a potom další měsíc(e), než bude nutný lehce promáčknout v akva vodě, nikdy ne dočista dočista, jenom obnovit kolonie nitrifikačních bakterií, pod heslem "mládí vpřed".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 17:42 Jirka Re: romant
dobře dobře nebudu si ho tedy všímat každej tejden:-)
zkusím ho nechat běžet dokud bude filtrovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 17:32 R Muž romant [27987] Re: Jirka
Takže to bude ještě trošku jinak. Ten Tvůj filtr je podle toho jak jsem ho našel v podstatě to samý co Ti doporučuji, neznal jsem tento výrobek, takže by to mohlo fungovat, je to stejný princip, jako jsem doporučoval.
Edit: Ta údržba bude platit, jak jsem již popsal, nechat dělat svoji práci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 17:29 Jirka Re: romant
ok kouknu na to. vypadá to že to nejjednodušší řešení je někdy i to nejlepší co?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 17:19 R Muž romant [27987] Re: Jirka
Tak pokud Ti nevadí vnitřní filtr, tak tohle je velmi dobrý řešení. www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 17:14 Jirka Re: romant
no člověče žádná extra značka to nebude:-(
Turbo N 550
Uvažuji o koupi nového s tímhle jsou od začátku nějaké problémy...
Jen nevím jakej?
fluval?? mám v akva ještě obyčejnej bublifuk na vzduch s molitanem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 16:33 R Muž romant [27987] Re: jalha
Přitlač na výměnu vody, klidně obden, či denně a krm několikrát denně mini dávkama a pravidelně odkaluj dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 16:32 R Muž romant [27987] Re: Jirka
A to je právě špatně, že ten filtr tak často čistíš. Nech ho v klidu dělat svojí práci do tý doby, než z něho bude voda viditeně pomaleji vytékat a nehleď na to, jak je špinavej, to je dobrá špína, jsou to kolonie nitrifikačních bakterií. Když jsme u toho, co je to zač, ten filtr?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=751