Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 17:23 Muž Miras [111]
mohly to taky začít dělat až teď jelikož je tepleji a nemaj ve vodě vzduch, to byl i můj případ kdysi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 17:22 Mazzy23 – Re: pavliina
díky za rady zkusím koupit ten test a uvidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 17:19 Žena pavliina [50] – Re: Mazzy23
To, že šumí, znamená, že obsahuje vápenec. To není dobré hlavně pro rostlinky a ani moc dobré pro rybky. Dno vyměň nejlépe za říční písek cca 4 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2009 17:14 Žena pavliina [50] – Re: Mazzy23
Já bych to tipla na vysoké NO2 ale bez testu je to jen dohadování. Ale ať poradí jiní co s léčbou a případným vysokým NO2 dohromady. Když se bude měnit voda kvůli snížení NO2, tak se bude asi snižovat léčebná dávka na krupičku :-O ... teď fakt nevím, co s tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 17:13 Mazzy23 – Re: Mazzy23
tak ten písek maličko šumí co to znamená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 17:10 Mazzy23 – Re: pavliina
krupičku léčím ode dneška dneska jsem jim kapala poprvé, jinak rybky když jsem je přinesla ze zverimexu tak byly živé myslím, že plavaly po celém akvárku až po pár dnech se začaly chovat divně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 17:05 Žena pavliina [50] – Re: Mazzy23
Jj, zkus dát trošku toho písku do octa ;-) Rybičky se divně začaly chovat až teď nebo jak dlouho? A s tou výměnou nevím, když zrovna léčíš krupičku... :-O s kombinací léčby a zvýšeným NO2 zkušenost nemám. Čím a jak dlouho léčíš krupičku? A ten test by bylo asi dobré koupit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 17:01 Mazzy23 – Re: pavliina
Já vím, že ti budu připadat jak úplný blbec ale mám vzít ten písek a dát ho do octa? A bohužel to měření nemám :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 16:56 Žena pavliina [50] – Re: Mazzy23
Zkus přeměřit hodnoty NO2, pokud bys naměřila vysoké NO2, nejlepší je výměna části až poloviny vody denně nebo obden až do doby, kdy bude NO2 neměřitelné. A to dno se mi také nelíbí, zkus jestli nešumí v octě, pokud ano, vyměň ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 16:50 Mazzy23 – Re: pavliina
Rybičky jsou v akvárku od 11.7 takže běží od 3.7 Vzduchování jsem neměla mám filtr ale ten moc bublinek neudělal,ale vzduchování jsem koupila dneska a běží a co se dělá při té otravě NO2?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2009 16:45 Žena pavliina [50]
Taková zásadní otázka... jak dlouho je nádrž založená? Pokud krátce může se jednat o otravu NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 16:43 Muž Miras [111] – Re: Mazzy23
může toho být vícero, koukám pokud se jedná o nádrž v prezentaci, že nemáš vzduchování, zkus tam dát motorek a šutr a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 16:03 Mazzy23 – Paví očka
Fotka k příspěvku Ahoj chtěla bych se zeptat co se děje s mími pavími očky. Teď teda léčím krupičku ale i předtím byly často u hladiny v rohu jen někdy si plavaly celým akvárkem čím to může být? prosím o rady :-( přikládám fotku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 18:01 Žena Imii [45] – Re: bolek
Tak přez internet se mi to nechce kupovat ... myslela jsem jestli nemá třeba někdo z okolí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2009 17:31 Muž bolek [5] – Re: Imiis
Tady je odkaz kde se dají sehnat www.aquarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 09:19 Muž Miras [111] – Re: Bledule
to je zajímavé, no ale každopádně bych řekl že ji nějaká nemoc postihla, možná by bylo lepší se jí zbavit dřív něž nakazí ostatní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 09:12 Žena Bledule [0] – Re: Miras
Kupovala jsem ji tak 2 měsíce zpět...stará by být neměla, ještě ani jednou nerodila a není ani tak velká jako zbylé dvě samičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 09:08 Muž Miras [111] – Re: Bledule
to už bude mít asi spočítané podle toho co píšeš, jak je stará?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 09:00 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvku Když jsme u těch druhů gupek ... není tu někdo kdo by vlastnil tyto fešáky ? (samice i samce)
www.breeding-guppies.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 08:51 Žena Bledule [0]
Menší problém. Samička pavího očka se mi nějk nadnáší. Je u hladiny, ocáskem nahoru a nejde ji plavat dolů. Nafouklé bříško nemá, ani na šupinách nic není...mám ji s ostatními třemi pavími očky (+3 pancéřníčci) ve 30l. Zbytku zatím nic není...co sní?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 01:06 0 – Re: bolek
Fotka k příspěvku Jednoduše zadat vyhledávání Xiphophorus nebo Poecilia , je tam toho na mnoho hodin studování a prakticky se dá zjistit vše. Kde přesně jsou nejlepší informace je zbytečné psát , každého zajímá něco jiného a nejlépe je si to vše sám "projít".
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 01:00 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: bolek
Co tohle?
atlas.drpez.org/…
atlas.drpez.org/…
rybicky.net/atlasryb/celed/Poeciliidae
www.biolib.cz/…
aquatab.net/…
akvapedie.cz/…
mujweb.atlas.cz/…

Tak,práci jsem udělal za tebe,stačí?Tak teď,,hledej Šmudlo" ;-)
S tou slušností bych také souhlasil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.07.2009 00:40 Muž ČUPR [204] - Tetry
bolek napsal: Tak to vím taky že to je tam ty experte to bych si sem nepsal dotaz
Přečti si pozorně (raději vícekrát) svůj dotaz: "Měl bych dotaz da se najít na internetu přehled druhu Mečovek a Guppek?"
Mám pocit, že se Ti k Tvé lenosti vyGooglovat si odpověď dostalo náležité odpovědi od Kláry. Trocha slušnosti by Ti neškodila! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 18:49 Žena Imii [45] – Re: Imiis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2009 18:22 Muž Sid [6632] - Rostliny – Re: bolek
Stačil by standard? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 16:59 Žena Imii [45] – Re: bolek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.07.2009 16:56 Muž bolek [5]
Měl bych dotaz da se najít na internetu přehled druhu Mečovek a Guppek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 20:47 Žena Amy01 [39] – Re: Yirka
jj, az teraz som si to uvedomila ze ho mam tak dlho, skoda no,

dakujem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 20:13 Muž Yirka [9123] – Re: Ajllyn
Když si vezmeš že se nyní málokterý sameček dožívá roku a půl tak to to stáří opravdu může být...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 20:09 Žena Amy01 [39]
mam ho z akvajari 2008, a to neviem kolko mohol mat ale tak myslim ze starych gupakov by asi nepredavali, takze by to mal byt mlady samec ked som ho kupila, teraz moze mat cez rok hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 19:46 Muž Miras [111]
jj, buď může mít odslouženo, nebo nějaká nemoc, poslední dobou zde pozoruji, že většina co se týče p.oček tak je to spojené se špatnou výměnou vody, filtrováním atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 18:59 Muž Yirka [9123] – Re: Ajllyn
Jak je starý? Třeba má odslouženo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 17:36 Žena Amy01 [39]
ahojte, mam taky problém, samec gupky leží na dne moc sa nehýbe a vyzerá že rýchlo dýcha, už pred dvomi dnami to robil ale len chvilu, ked som im dala jest vsetko bolo ok, teraz tam leží stále, môže to byť nejaká choroba? ostatné ryby sú ok

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 16:30 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: evikeva
Jak je už v té druhé diskusi, je to ok. V literatuře se myslím píše, že problém je potřeba řešit, když se narodí víc jak polovina mláďat mrtvých. A to v tvém případě naštěstí není ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 13:29 evikeva – gupka
jinak já jsem samičku před porodem nikam nepřemistovala, zůstala s ostatními rybkami po celou dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 13:28 evikeva – paví očko
naše mamča mi porodila za den 3 už mrtvé malé. Byl to hnusnej pohled, hrozně dlouho ji trvalo než to vyrodila. Byli už takový bílý, bezvláčný. Jedno mímo dokonce mělo v bříšku nějakou vzduchovou bublinku takže nemohlo plavat a jen tak hopsalo po bříšku po kameni..nevím co se s ním stalo jestli uhynulo nebo ta boule splaskla...Jak je to možné? Před tím rodila kolem 26 malých jeden den a hned jak vykoukli ze zadečku hned vypluli sami a prozkoumávali čile akvárko. . Dneska jsem napočítala 11 malejch, zdravejch a mamča je konečně po dlouhé době zas hubenoučká!!!!!Huráááá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 13:14 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: benkova
Hm to ne... pokud už začla rodit. Mylela jsem přemísťování nějaký čas před porodem do jiné nádrže. U tebe má stejnou vodu, na kterou je zvyklá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 11:05 Žena benkova [10] - Živorodky – kikuška
no přemístuji ji,když začne rodit..nevím teda zda to není špatně,ale nechávám jí ve stejném akvu ,akorát teda v porodničce hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 10:23 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: benkova - špatná mláďata
A ještě mě napadlo k těm špatným pavím očkám: kdy přemísťuješ samičku do porodničky? Ona může taky ze stresu z přemístění porodit předčasně nezralá miminka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 14:52 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: benkova
To nevím ... Možná je to nějaká blbá kombinace různých věcí, mně se zase nedaří mollynky, všechny černý mi pošly a goldy jsem radši dala zdravý pryč. Mám taky na ně malý akvárko, ale to jsem se dověděla až tady, že pro ně nemám nejlepší podmínky. Ač se mi moc líbí, nakonec jsem to vzdala a nechala si jen paví očka a mečovky, kterým se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 13:57 Žena benkova [10] - Živorodky – kikuška Nezvyšuješ náhle teplotu před porodem? Při zvýšení teploty může dojít k předčasnýmu porodu nevyvinutejch mláďat. A taky, když jsou si rodiče b
ahojky,ne teplotu mám stejnou po celou dobu ano a příbuzné to bohužel nevím,snad ne ,zakoupila jsem jiné samce ,než samice(teda jiný odstín) a do chovu jsem ještě pořídila od jedné slečny tady od nás i další rybičky :) ,takže bych tam měla mít snad tři různé rody..ale bůh ví :-| ,už si s nima nevím rady tone asi ze 30 pavích oček mám 5 kousků a nevím proč coze ,nemoc nemají ..prostě po porodu samice uhyne :-( takže ted mám dva samce a 3 samice a už se mi nechce dokupovávat další ,zda dělám něco špatně tak mi přijde že je akorát trápím a to nechci ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 12:25 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: benkova - degenerace gupek
Nezvyšuješ náhle teplotu před porodem? Při zvýšení teploty může dojít k předčasnýmu porodu nevyvinutejch mláďat. A taky, když jsou si rodiče blízce příbuzný (třeba sourozenci). V knížce jsem si přečetla, že po třech generacích by měla přijít čerstvá krev - degenerace se prý projevuje mrtvě rozenými mláďaty, a taky tím, že ty mláďata nejsou schopný vyrůst a taky pokud už dorostou jsou neplodný.
Jinak sama upouštím od chovu vějířových ocasů - jednak když pořádně dorostou tak samci sotva plavou a tak se třepotaj na místě a pak taky dochází k BRP. Někdo je zatahá za ocas, oni jak blbě plavou, tak neutečou a vstupní brána infekce je na světě. Takhle mi pošli 2 závojnatí samci ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 09:34 gargamis
jo abych nezapomněl udělal sem si takovej pokus v nedaleký akvaristice sem si koupil 4 paví očka s pílejma víkalama a taky divně plavali dal jsem je do malého akva co mam jako karanténu a krmil jsem tetra min a po 2 dnech už byly normální takže podle mně to bude nedostatkem víživi bůhví čim je tam krmili hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 20:54 Muž avast [49]
Jak zde píšete o přešlechtění, tak u mě se to nijak nepotvrzuje.. Samec furt žije, ale samička mi zemřela na krupičku, kterou sem si omylem s ní přinesl, ale mladý porodila a pak asi do měsíce zemřela, takže sem měl možná štěstí.. A ta nemoc, to bude nějakej ten parazit, ale moc se v tom nevyznám.. Skus něco co tu psali..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 20:53 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Jana
S nejvetsi pravdepodobnosti rybicky.net/nemoc/hexamita-salmonis ci jini streni paraziti.
Entizol by mel zabrat. V tvym pripade, bych vsak zacal s kompletnim znovuzalozenim akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 20:44 Muž jajaapaja [174] – Re: Jana
To ti s akvaristů asi nikdo nepoví.Nejsme zvěrolékaři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 20:35 Jana
Tak - akvárko je komplet vyčištěné, podivně vypadající rybky oddělené, ale stále nevím, jakou nemocí by mohly trpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 12:16 Žena benkova [10] - Živorodky
já bych jen dodala,že i já mám živorodky,a lidičky mají pravdu i já začala s grupkama a ejhle problém,citlivé snad na všechno ,opravdu asi moc přešlechtěné,mám sumečky a platy a ty jsou držáci ,ale paví očka coze ..no nevím už od nich musím opustit,protože mě se stává ,že těhotná samice porodí v porodničce,nechám jí tam tři dny odpočinout a stejně uhyne ..taky nevím proč ..a je zajímavé že miminka oček nejsou ani pořádní mrňousata,ale nějaké nedodělané (omluvte můl sleng),ale třeba nemají ani ocásky,takže z porodu asi 20 miminek ,mám tak 4 tone ..a asi záleží co si člověk přinese ze zveráku .. ne ,já si zakoupila 4 samice krásné,vypasené ,velké a měla jsem je v akvu asi 8 hodin a měli samou krupičku,inu léčila jsem léčila ale jstejně bez úspěchů a když jsem za týden dojela do stejného zveráku,tak na akvu s grupkama byl černý křížek (karanténa) ..takže už nikdy víc ..asi je to o náhodě,ale já mám na to smůlu,takže ted už mám jen platy a mečovky a těm se daří hop
A čistím jednou týdně,odkaluji a jednou za 14 dní musím čistit i filtr :-| ,protože holt živorodky jsou čunátka hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 11:52 gargamis
jak řikaj ostatní zrušit a založit znovu jo a k pavim očku bejvali to snad ty nejodolnější rybky co jsem kdy viděl ale ted už sou tak oslabený šlechtěnim že i moje mečovky vidržej víc než oni hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 11:19 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Jana
Myslíš ancistry? Tak na ty je to opravdu hooodně malý. Ty, pokud jsou zdraví, tak bych je vrátila do akvaristiky) Ty pavka, co mají propadlý břicho, mají stejně už střeva v pytli, tak je někam šoupnout a nechat dožít (jsem taky srabík, který neumí utratit rybičku ne , pokud na tom není opravdu hodně mizerně), ty už to mají spočítaný. Akvárium pořádně vyčistit, dokoupit rostlinky, vyměnit dno a zařídit znovu. A mění se každý týden 1/4 - 1/3 vody. a s živorodkama se musí odkalovat .
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=1451