Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 11:59 Pigeon – Ryba
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 11:50 Pigeon
Nějak to nejde, momentíček :d
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 11:49 Pigeon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 11:49 Pigeon
Tak tady přidávám foto. Snad půjde něco poznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 11:24 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Pigeon
Radši přidej fotku ... může to být jen březost, ale ty odstálé šupinky by mohly ukazovat na vodnatelnost ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 11:14 Pigeon – Červená skvrna
Ahoj. Samička pavího očka porodila dvě malé rybky, jsou v pořádku. Po 14 dnech je znovu hodně tlustá, vypadá to, jakoby měla prasknout. Ale všimnul jsem si červené skrvny na pravé straně břicha. A má velice mírně zježené šupiny ze spodu břicha. Nevíte, co to může být? Občas polehává, jinak plave normálně. Díky za rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 22:16 akar77 – Re: mata
Odpověď je jednoduchá-důvodů mohou být stovky/tisíce a při takto položené otázce nejde ani jeden z nich vyloučit.
Chceš-li znát alespoň trochu rozumnou odpověď, tak si:
a) založ prezentaci svoji nádrže vč.fotek
b) piš si deník(zde či někde bokem do sešitu), to jest co přesně jsi každý den dělal za úkony s okváriem vč.krmení, údržby, jakou používáš techniku, filtraci, teploty vody atd atd.
c) pořiď si alespoň základní orientační testy na měření akvarijní vody(kapkové, papírky) a nějakou dobu pravidelně sleduj parametry a piš si výsledky.
d) až ti pak z nějakého důvodů uhyne rybka, vyfoť ji a spolu s těmi záznamy sem dej
Teprve pak jde odpovědět alespoň nějakým kvalifikovaným odhadem na tvou otázku, jinak ne.
Jinak se měj krásně a ať se ti daří. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 22:06 Muž Miras [111] – Re: mata
chce to více info o nádrži, takhle je to těžké :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 18:52 mata
chtěla jsem se zeptat,čím to může být,že mi umřely 2 samice pavích oček těsně před porodem.ostatní ryby jsou úplně v pohodě?? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2009 16:38 dan999
mnoi ja se pokousim zacit s chovem pavich ocek(cistych forem) a mám devíti litrové akva nejdrív mi tam kamoska nacpala 5samic a jednoho samce(mnel jsem narozky) a tak to postupně chcipalo přestalo to žrát poléhavalo to na dně atd. zalozim si nadrz kde to bude vse nafocene i video tam je podivejte se pls. a rekněte mi je spatně
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 21:06 Muž Anticitrus [1] - Živorodky – icarax
a ještě se chci zeptat jestli neuškodí rybám když je krmim okružákem (jim ho do akvárka rozmáčknu ale očividně jim chutnaj) a krmit je mouchama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 21:03 Muž Anticitrus [1] - Živorodky – icarax
to já sem pořád chtěl větší no a teď sem vymyslel když jich tam mam moc tak seženu větší a z 60l udělám druhový ale nevim co se 6 litrovim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 20:58 Muž Yirka [9118] – Re: icarax
Tak si v něm nech ty gupky a zbytek dej do toho nového, nebo jak jsi chtěl jinak řešit nadpočetné rybky v původní šedesátce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 20:55 Muž Anticitrus [1] - Živorodky – icarax
tohle už nechám akorát budu krmit protože už budu mít větší tohle pořádně vičistím a udělám ho asi jenom druhovhý ale poraďte mi jaký ryby do 60 L a kolik ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 20:49 Muž Yirka [9118] – Re: icarax
Hned jsem ti říkal že je něco špatně, máš silně přerybněno. Chtělo by to výrazně redukovat počet rybek (ono to půjde bez opatření k nápravě i samo) nebo výrazně větší nádrž-tak 3x.Každopádně začni měnit obden tak 15 litrů vody. Schválně si zkus změřit N-látky a bude ti vše jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 19:29 icarax
to bysem musel vědět jak ale do koce týdne budu mýt větší akvárko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 19:27 R Muž Silent [5949] – Re: icarax
Na tenhle počet ryb je 200 litrů nic moc. A měnit u takhle přerybněné nádrže vodu jednou za 14 dní je hazard se zdravím ryb. Změř si hodnoty pH, NO2 a NO3 a uvidíš že to rozhodně v pořádku nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 19:21 icarax
jednou za čtrnáct dní i častějc filtrace moliranová, a to musí ji m to stačit no musí protože sháním akvárium min. 100 L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 19:19 Muž pařa:) [2] – Re: icarax
tak toto je konec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 19:11 R Muž Silent [5949]
icarax napsal: 60 L to jim zatim musi stacit protože už shanim větší,vzduchovani maj ale pusteny dost To je míněno patrně v krutém žertu. "Musí jim to stačit". Tady to vzduchování nezachrání. Ty ryby se pomalu, ale jistě tráví odpadními látkami jako NO2 a NO3. Jak často měníš vodu a jakou máš filtraci?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 19:06 icarax
60 L to jim zatim musi stacit protože už shanim větší,vzduchovani maj ale pusteny dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 18:57 R Muž Silent [5949] – Re: icarax
Že jsem tak smělý. Těch 50 ryb je v jak velkém objemu vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.05.2009 18:23 Tereza
Měl si ji dávno utratit a nenechat se trápit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 17:57 icarax – hmmm
ale zatím jiné ryby se chovají normálně
osazenstvo akvária
9x tetra neonová
3x tetra červenohlavá
2x ancistrus obyčejný
8x panceřníček třískvrný(trpasličí)
4x tetra krvavá
a přibližně 22 pavích oček(špatně se počitaj)
+ 2x nemocný
--------------------------------------------------
ten samec co sem ho přidal začal plavat v rohu a furt byl tam pak sem ho přelovil a je u hladiny(tam byl taky u hladiny) tělo má daný jak je hladina a ocas dolu.samice mě v hlavnim nejdřiv plavala pusou ke hladině a ocasem dolu a byla přesně svisle a pak cca. po 3-4 dnech začala válet po dně břichem vzhůru a potom srem ji přelovil a teď je u dna ale na břiše ale vždycky kousek plave pak je na místě atd... ,a někdy se ji podaří doplavat k hladině. víc sem toho zatim nazpozoroval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 16:25 Muž Yirka [9118] – Re: icarax
V té tvé hlavní nádrž je zjevně něco v nepořádku. K identifikaci a pomoci je však nutno mít dostatek informací. To, že rybky se chovají nepřirozeně je až důsledek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 15:29 icarax – další
už mam v karanténě další paví očko tentokrát samce ten zase pořád plave u hladiny ale na boku, ve velkém aqa byl v rohu u piksly s mladejma(paví očka) a plaval taky nakřivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 14:53 icarax – hotovo
rybka už tam je ale ted je furt na dně na břichu ale furt je živá.foto nemam jak přidat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 14:40 Žena Hatomi [27] – Re: icarax
každopádně bych ji přemístila do karantény ať popř nenakazí ostatní... dále mě napadá snad jen pozorovat,sem přidat foto a bližší popis a čekat na rady zkušenějších,než jsem třeba já :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2009 14:24 icarax – rybka plave břichem vzhůru
chtěl bych se zeptat,moje rybka(paví očko)plave už týden obráceně než má ale pořád žije a dnes už chvílema plave normálně ale pořád u dna, tak co stim ???? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 19:47 Muž Diego [72]
Nazdar,
chtěl bych se zeptat,jaké dáváte preventivně množství soli do biotopu malawi?Díky ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 20:02 callito – Re: Skanky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 19:32 Muž Skanky [26]
pritelkini sestra chova pavi ocka. po case se jim postupne ohl hrbet a pak uhynuli. muzete nam poradit cim to muze byt. mlade pidi gubky zijou v pohode jen u techto starsich se deje tato vec.
dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2009 07:39 palo – a..........................
101 percentna pravda deformace ,nevadi jej to mote mat aj male .Ja mam 2take a jsou ok :-) smich :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 00:45 Muž grizly [145] – Re: radousek24
Treba se dostaly k tvoji trave a prehulili se. smich Tys toho taky predtim musel asi dost vykourit, kdyz si zakladal tohle tema, co??? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 19:28 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Kurňa to je volání o pomoc :-D , no v prvé řadě pokud Ti pošly nějaké ryby, což např. u Pavích oček není nic divného ty se rodí a umírají jak na běžícím páse, tak pokud budeš s něčím chtít pořádně poradit, tak už v prvé řadě se snaž co nejvíce rozepsat a vylíčit Tvou situaci v akva, podrobnosti, které si myslíš, že by byly užitečené vědět a pak čekej reakce a reaguj taktéž...to jen taková menší rada. Jinak co se týče těch pavích oček, tak zkontroluj NO2 a NO3 a vše kolem toho, zasad více kytek jelikož z Tvého akva tam moc kyslíku asi taky nemají, jinak myslím, že i obyčejný bublifuk za pár korun by Ti provedl lepší službu, taky to dno, otestuj vodu na přítomnost nějakých dalších jedů atd., no a o těch rukách už ani raději nemluvím :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 16:28 akar77 – Re: radousek24
Jak možná?Tak ano nebo ne. Tak rychlý uhyn to může být jedině otrava, něco se mohlo dostat do vody(z ruky, při krmení, nějaká chemikálie apod.), některé ryby mohou být na to víc citlivé než jiné. Dost lidí si ani neumyje ruce když je strká do akvá(celou ruku až po loket a nebo víc podle hloubky) a přitom předtím sahá na kdo ví co, kolem nás je spusta jedovatých látek-pro člověka třeba neškodných v tom množství,ale pro ryby to může být smrtelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 16:20 radousek24
Nene,,,možná sazení vallisnerie,a ted chciply dalsi 2,mam tam křemičité dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 16:18 akar77 – Re: radousek24
Psal jsem ať řekneš zda jsi předtím(ne když už plavaly u hladiny ztěžka, ale dříve) u nich pozoroval nějaké náznaky problémů a napiš jaké zásahy si dělal v akváriu před tím než uhynuly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 16:14 radousek24
Právě že všechny ostatni jsou v poho,a jsou tam s endlerkama a s krevetkam crystal red
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 16:10 akar77 – Re: radousek24
To zní divně a předtím žádné projevy, takhle rychle a náhle? Pokud ano, tak to vypadá na nějakou otravu. Jsou tam ještě jiné ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 16:07 radousek24
no chvilku se tak divne ztezka pohybovaly na hladine a jak jsem se vratil ze zachodu uz byli mrtve,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 16:04 Muž PentueR [256]
To je formulace otázky za sto bodů. Takhle jak to píšeš, bych tipoval že upadly z výšky a uhodily se do hlavičky... Co třeba víc podrobností? Ehm..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 16:04 akar77 – Re: radousek24
Jestli chceš aby ti někdo pomohl zjistit příčinu, tak budeš muset říct více než jen to, že ti umřely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 16:01 radousek24 – paví očka-úmrtí
Proč mi v akvárku umřely 2 gupky?ležely na dně...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 14:45 Žena Kalupinka [32]
Lepší je vždy mít vícero samiček než samců. Takže nápad dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 13:19 Leira – Vzteklý samec
Tak akva se už pomalu zabíhá, sice mi to chov skoro vybilo, ale zdá se, že už je všechno v pořádku. Zbývající samice vrhla pár mladých, tak dloufám, že se podaří je odchovat a chov obnovit. Mám v akva dva nové samce, s těmi je ale kříž. Jeden je hyperaktivní, neustále samice honí, nedá jim pokoj (přednost dává té, co vrhla, je poslední dospělá, zbytek jsou mladé samičky, které ho tolik neuchvacují), ale především nedá pokoj druhému, modrému samci. Modrák se schovává, pořád je někde zalezlý. Jakmile barevnému přijde na oči, ten ho prožene přes celé akva. Dá se to nějak vyřešit? Je modrák odsouzen k věčnému schovávání? A akva k věčnému dominátu barevného samce...? Je fakt příšerně žárlivý, to své malé hejno si střeží jako oko v hlavě a neustále se vrtí a předvádí, hérečka jedna. Pomohlo by přikoupení samic? To je jediné řešení, které mě napadlo...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 22:35 Žena Hatomi [27] – normální
Myslíte, že je chytré dát ve středu rybičky do společného akvária? Dnes jsou v karanténě přesně 14 dnů. Nerada bych tu vodlatelnost zavlekla do akvária... Zdají se být v pořádku,pavou,žerou,akorát samec spí přez noc u hladiny v rostlinkách(ale to je zřejmě normální)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2009 14:12 Žena Hatomi [27] – Re: Yirka
Děkuji :)

Naštěstí to byl jen planý poplach,sameček je dnes od rána v pohodě,plave se samičkou a rád by se i třel,tak mám radost smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 22:29 Muž Yirka [9118] – Re: Hatomi
Z hlavy nevím, tuším že to je velmi variabilní, ale určitě to najdeš na VAI stránkách: www.akvarijni.cz/…
Zde je pak seznam léčiv:
www.dobranalada.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 22:22 Žena Hatomi [27] – Re: Yirka
vyměnila jsem část vody,přidala sůl(1g na litr) a obden měním cca půl litru...
parametry vody změřené nemám...
Nevíte jaká je inkubační doba vodnatelnosti?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35881x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=1551