Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 20:50 Muž Matthew85 [0] Re: romant
Čau, jj zabíhám ho, takže s NO2 počítám. Voda tam je teď 3 týden, kvůli podmínkám, zítra se chystám na PRVNÍ částečnou výměnu. Ostatní ryby jsou v poho... jsou tam teda necelý týden. Takže teď tam je stále původní voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 20:44 Muž Matthew85 [0] Re: Matthew85
Fotka k příspěvku ještě foto, ten "vlas" jde vidět v odraze samičky na hladině.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 20:43 R Muž romant [27983] Re: Matthew85
Tak podle informací ve Tvém profilu bych si myslel, že to akvárko nebude úplně optimálně zaběhnutý a ty problémy můžou pramenit ze zhoršených podmínek, zvláště pak s hodnotami dusitanů(NO2). Jak vypadá údržba toho akva? Jak často a kolik vody měníš? Kdy naposledy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 20:39 Muž Matthew85 [0]
Tak aby toho nebylo málo, tak samička má u tlamy čouhající tak 2mm dlouhý "vlas". Celý den naopak od samce proležela u dna. Takže teď už fakt potřebuju pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2011 20:05 Muž Matthew85 [0]
Fotka k příspěvku Čaute, včera jsem si přinesl nový očko. Ve zveráku jsem jí prohlíd od shora až dolů a po přidání do nádrže se jí objevila na hřbetu u ploutve tato bílá tečka. Jinak její aktivita v nádrži neykazuje žádné problémy, krom toho, že dnes se pohybuje hlavně u hladiny. Žrát jí chutná. Prosím o Vaší radu a Váš názor. Možná to je jen divná pigmentová skrvnka. Díkas ;)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 15:26 aleahcim Re: DarioRicco
Dobře.. A mockrát všem děkuji, jsem vám vděčná já i rybičky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 15:24 aleahcim Re: romant
Tak dobrá, budu to tak praktikovat.. pravda je, že jsem ho myla normálně podvodou.. tak děkuji, teď už budu dostatečně poučená..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 15:24 Muž DarioRicco [0] - SumciRe: aleahcim
Živorodky jsou náchylnější než např neonky. Taky záleží na tom jak dlouho plíseň v akva je. Jinak sůl dávejte normálně tu polévkovou lžíci na 50l vody i kdyby byly ryby zdravé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 15:20 aleahcim Re: DarioRicco
Mockrát děkuji, večer vám pošlu foto rybičky.. Pěstuju si je od miminka, takže mě to hrozně mučí, koukat se,jak se trápí..jen mě napadá, kdyby to byla plíseň, nechytly by to i neonky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 15:16 R Muž romant [27983] Re: aleahcim
Vůbec ne, ty pozitivní bakterie jsou právě v tom filtru a ve dně, oni žijí tzv. přisedle. Ten filtr když se bude prát, tak v odpuštěný akvarijní vodě. Výměnu vody lze chápat jako takový vyvětrání vydejchanýho vzduchu(vody). X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 15:14 Muž DarioRicco [0] - SumciRe: aleahcim
No já to vidím takto... Teplota by měla být 26 - 27 stupňů, dejte do akva polévkovou lžíci soly. Pravděpodobně jste s přikoupenými samicemi přinesla nějaké plísňové onemocnění. To že ryby plavají proti výtoku z filtru, může být právě proto, aby proudem tu plíseň ze sebe dostaly. Díky soly se ryby obalý slizem a plíseň se hůře uchytí. Pokud to nepomůže, pomalu zvedňete teplotu na 30 stupňu a každý den měňte vodu a přidávejte sůl. Kdyby něco napiště mi do vzkazu, nebo pošlete fotografii. Odchovávám ryby už několik let, tak doufám že pomůžu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 15:14 aleahcim Re: romant
Ano, přesně ten to je. Ve vnitř je takový černý molitan. A ještě jednou děkuji.. jsem z toho hrozně nešťastná, celou dobu jsou OK a teď najednou :(
Jenom ještě, když měním jednou týdně tu vodu, tím jim neseberu ty pozitivní bakterie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 15:09 R Muž romant [27983] Re: aleahcim
Nedával bych tam nic. Nejlepší "preventin" je ta výměna vody. Ještě k tomu filtru, co je to zač? Je to nějakej vnitřní filtr s molitanovou vložkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 15:07 aleahcim Re: romant
Tak Vám mockrát děkuji, snad jim to zabere.. jen jsem se ještě chtěla zeptat, četla jsem na netu, že pokud jsou takové problémy, má se rybičkam přidávat sůl a nějaká léčiva. Doma máme preventin.. mám to praktikovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 15:01 R Muž romant [27983] Re: aleahcim
Tak pokud je filtr čištěn 1x týdně, tak to je ta příčina těch problémů. Protože tou neustálou nadměrnou hygienou dochází k likvidaci těch pozitivních bakterií, jimiž je filtr a dno akvária osídleno. Takže rada zní, filtr čistit až tehdy, když viditelně klesá jeho výkon. Pravidelná týdenní výměna vody je samozřejmostí. Prostě nekdy méně je více. Teď určitě pokračovat v těch denních výměnách vody, tak týden a na filtr ani nesahat. ;-)
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 14:57 aleahcim Re: romant
Čistíme cca 1x týdně, maximálně 1x za 14 dnů, naposled jsme je čistili v sobotu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 14:45 R Muž romant [27983] Re: aleahcim
Jak mám rozumět tomu "čistíme pravidelně". Je při tom pravidelném čištění i čištěn filtr? Kdy byla poslední očista?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 14:38 aleahcim Re: PetrP2B
Mockrát vám děkuji.. jen mi nepřijde, že tam mam zas tolik rybiček, ale nějak extra tomu nerozumím..6neonek, 2 páry pavích oček, 1 ancistruse, 2 sumečky a 2 žabky....(Pak mám ještě malinké akvárko na odchov miminek a skoro 300l akvárko se závojnatkama) NO látky jsme měřili a jsou v normě... akvárko čistíme pravidelně :( a teď měníme vodu denně, jak píšete.. do dneška mi zemřel jeden sameček.. :( myslíte, že je to tedy ta otrava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 07:28 Muž PetrP2B [33] - RostlinyRe: aleahcim
To je hodně slušné přerybnění, zredukuj počet ryb plus výměna denně části vody za odstátou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 22:09 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: aleahcim
Na tak malé akvárium dost druhů nevhodných ryb + šneci a žabky hmm Vypadá to na zvýšené NO látky, prováděj časté výměny vody cca 30% X-) A do budoucna buď větší akvárium nebo zredukovat ryby ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 21:46 aleahcim – Prosím, poraďte..
Posím vás, poraďte mi.. Chovám asi rok a půl paví očka, kromě nich mam v akáriu ještě neonky, ancistruse, sumečky, velké žluté šneky a dvě žabky. Akvárko má cca 40l. Měla jsem tam od pavích oček i miminka, které jsem v sobotu prodala a místo nich, aby se mi tam nemnožily rodiny mezi sebou, jsem si přinesla dvě krásné samičky. Vyčistili jsme vodu a po nějaký době jsme je tam dali. Ze začátku vše bylo ok, ale včera paví očka (mláďata a dospělý, kromě těch nových) začala bezhlavě plavat proti proudu od filtru. Na internetu jsem se dočetla, že to může být příliš silným proudem, tak jsme ho trochu ubrali, ale to nepomohlo. Když jsem je dneska ráno rozsvítila, všimla jsem si, že samečci mají jakoby úplně slepené ploutve a sotva plavou. Teď se jim k tomu na ploutvičkách udělali jakoby krvavé flíčky. Některá mláďátka leží na zemi akvária a \"odpočívají\". Vůbec nevím, co s nimi je. Podle návodů na internetu jsme jim vyměnili vodu a nalili tam 25kapek PREVENTINu.Prosím, poraďte mi, nevím jak jim pomoci a co mají za nemoc...mockrát děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 20:59 Muž Jurasek [137] – Boule na ploutvi
Fotka k příspěvku Jedné rybičce se na ocasní ploutvi udělala oranžová boule. Netušíte, co by to mohlo být? Nádor, parazit? Nemoc? Akvárko zanedbané není, údržba pravidelná, N02 neměřitelné, NO3 se pohybuje mezi 40 a 50, spíš blíž ke 40. Rybka má chování normální, vesele plave, žere, honí se s ostatními.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 13:22 teo – Re: dabl
To máš různé, vetšinou dle velikosti samice.
U nás je to 15 - 50 malých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 13:15 teo – Re: romant
To plníme, až na tu výměnu 20% vody klidně denně.

Navíc vymřeli během 24 hodin, nic nového v akvárku nepřibylo a postihlo je to jen den po velkých.
Je mi to záhadou. Ale co se dá dělat. Malý se zas narodí, velkých by byla větší škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 13:09 R Muž romant [27983] – Re: teo
Čím víc malejch rybek v akvárku, tím více to chce udržovat akvárko v čistotě a hlavně co je nejdůležitější, měnit vodu, klidně i denně, 20% se nemůže nic skazit. Není třeba žádných dezinfekcí a zázračných vodiček, který v konečným důsledku tu vodu jenom zatěžují. Když se mění opravdu pravidelně voda, tak pravděpodobnost, že doroste co nejvíce mladejch je velmi vysoká. Samozřejmě, že to chce kvalitně krmit, nejléle několikrát denně v menších dávkách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 13:03 teo – Re: romant
Jen, nenapadá tě ještě kde by mohl být problém u těch malých ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 13:01 teo – Re: romant
Dobrá,
tak my to zkusíme.
Dík moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 12:52 R Muž romant [27983] – Re: teo
Jasně tomu vzduchovýmu se říká bublifuk a je do malých nádrží naprosto spolehlivej pomocník. U toho poháněnýho čerpadlem bych se zkusil řídit tím, co jsem napsal před chvílí. Výtok vody z toho filtru to chce mít nastavený tak, aby lehce čeřil hladinu a tím se zárověň voda okysličuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 12:45 teo – Re: romant
U velkých SUPER-MINI 360. V krabičce je houba co čistí vodu a zároveň motorek co pohání vodu a vhání vzduch. Vše musí být pod vodou.

U malých taková tak stará klasika, kdy je do plastové části filtru vedena hadička se vzduchem co je zapojena do samostatného motorku a na plastové části filtru nasazena čistící houba. Používá se již v akvárijích alespoň 20let. stejný mají rodiče v akvárku již 20 let a nikdy s ním nebyl problém a rybky nikdy nemocné.

Jinak děkuji moc za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 12:39 R Muž romant [27983] – Re: teo
Co je to za filtr?
EDIT: K tomu výkonu filtru. Pokud výkon filtru klesne occa polovinu oproti tomu, jak z něj vody vytéká po vyčištění, tak je to optimální výkon a ten by měl nějaký čas vydržet a teprve potom ještě více klesat. Tak snad jsem to vysvětlil pochopitelně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 12:34 teo – Re: romant
Hm. Jenže nám se ten filtr zaneší celkem často a když se sníží jeho působnost tak jej čistíme. Zároveň ho máme jako vzduchování, takže vždy když přestana skoro vzduchovat jdu houbu proprat.
Jinak malý rybky měli starý dobrý filtr, co se nazánášel a neměnil. (houbu jsou propláchla max. jendou za měsíc)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 12:30 teo – Re: romant
Jinak koupily jsme dezinfekci do akvárka a nadávkovali dle instrukcí. Ty velké už jsou celkem fajn. Otírají se méně a samečci se už před samičkami zase předvádějí, ale vedlejší akvárko kam odsud byly odnášení mladí, čerstvě narození nám komplet vymřelo.
Respektive ze sta malých o stáří dva týdny až dva měsíce, zbyly dnes asi 3 rybky. Malý se neotíraj jen prostě umíraj. Nevím čím to. Čištěno maj taky každý týden a do teď umřela tak maximálně jedna týdně. Vodu mají před dvěma měsíci z velkého akvárka a od té doby čištěnou, při přenášení se s nima přenese max. 1/2l vody. A nejmladší rybky, cca 5 dní, co jsou ještě v krabičce jsou ve vodě z velkého akvárka,ale jsou úplně v pořádku a neumřela žádná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 12:29 R Muž romant [27983] – Re: teo
Tak to nadměrný čištění filtru bude ten problém. Filtr se nečistí do té doby, než se viditelně začne snižovat jeho výkon. Ono je někdy méně , více. Tím, že se tak intenzivně čistí filtrace, tak se neustále snižují počty nitrifikačních bakterií, který se starají o odbourávání škodlivých látek z vody. Takže teď na ten filtr nechat běhat nonstop alespoň 2 měsíce a po dobu týdne měnit 30% vody v akva klidně každý den. Po dobu toho týdne co se bude měnit voda, tak nekrmit, nebo jen velmi, velmi malinko a to obden. Tou výměnou vody se bude suplovat tafunkce filtrace a rybky by se měli srovnat. Je dobrý zjistit hodnotu dusitanů(NO2) koupit si na to test a s tou výměnou vody pokračovat tak dlouho až budou hodnoty NO2 neměřitelný, protože takhle ty rybky trpí otravou právě těma dusíkatejma látkama a to se projevuje na jejich chování a může vyústit až k úhynu.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 12:21 teo – Re: romant
Odkalování, čili čištění dna a vždy cca polovina nové vody. Filtr čistíme asi dvakrát týdně. Jediná nemoc na kterou to vypadalo by byla krupička, ale oni na sobě žádnou tečku nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 11:08 R Muž romant [27983] – Re: teo
To čištění probíhá jak? Odkaluje se a mění se voda? Čistí se při tom i filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 11:01 teo – Re: romant
Akvárium je založené asi 2 měsíce. Do teď byly rybky v pořádku (měli i spoustu malých). V akváriu je 12 pavích oček. A 5 pancéřníčků panda (teď radši odloveny). Velikost akvária je 56l. Technika je tam jen běžná, tzn. filtr určený pro takto velké akvárium a osvětlení. Topítko kuli pandičkám nepoužíváme. Akvárium bylo čištěno 1x za týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 14:12 R Muž romant [27983] – Re: teo
Jak je to akvárko velký a kolik těch pavích ok a ostatních rybek tam je? Je tam běžná technika?
EDIT: Jak dlouho je to akvárko založený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 14:10 teo
Paví očka ztrácí byrvu a třou se (švihají sebou) o dno, kytky a jiné předměty.
Nevíte čím to je a co s tím? Vyměnila jsem skoro všechnu vodu a zvedla teplotu. Ale někdo říkal i naopta teplotu snížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 17:59 Saky
Ahoj. Prosím poradtě. Paví očko plave hlavou dolů, komíhá se, jako by ji ocas táhl trošku nahoru. Pořád saje pusou a ovládá jen přední ploutve, zadní má jakoby ztaženou. Jedno zapíchlé hlavou dolů v jávském mechu bylo už mrtvé. U řitního otvoru má (ta živá) jakoby vlákýnko.

Co mám dělat a co by to mohlo být?
A co s ostatníma rybkama, nějaká dezinfekce. Zatím jdu alepsoň vyměnit vodu a podezřelá rybka je odlovena.

Prosím o rychlé rady.
Dík
Saky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 13:04 kadiška – Re: romant
Rybicky jsme prelovili vypadá to lépe. Uvidíme děkuji moc za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 12:05 R Muž romant [27983] – Re: kadiška
Nechat vodu tzv. odstát není vůbec nutný. jenom ji teplotně sladit s vodou v akva. Přelovit rybky do fungujícího akvárka je dobrej nápad. Udělje to jak jsem Ti napsal a uvidíš, že se stav zlepší.
EDIT: Co to znamená, že ta voda v tom dalším akvárku je nevyčištěná? Pokud je to taky nějaký čerstvě založený akvárko, tak aby to nebylo z bláta do louže. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 11:44 kadiška – Re: martmart
super a ty ryby než to najdu mi chcípnou všechny to je fakt dobrej nápad díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 11:43 Muž martmart [106] – Re: kadiška
na vase otazky je zde mnoho a mnoho odpovedi .. zkuste prosim aspon trosku hledat, cist a o problem se zajimat.. nic tim nezkazite a trochu rozsirite obzor..
mimo jine, o par prispevku nize odpoved mate, vymente vodu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 11:40 kadiška – Re: romant
Jakou vodu tam mám dát? Normálně neodstátou? To jim ublíží také ne??Když budu čekat než bude odstátá tak zemřou ne? Jde to strašně rychle :( . Pomůže jim když je dám do jiého akvária zatím? Kde je sice ještě nevyčištěná voda ale ostatní ryby tam jsou v pořádku??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 11:36 kadiška – Re: kadiška
ještě se mi zdá,že když zhasnu světlo,že se trochu rozplavou. Plavou víc hloubš než jen u hladiny ale jen pár ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2011 11:36 R Muž romant [27983] – Re: kadiška
Ty bybičky umírají na otravu NO2, protože to akvárko nebylo ještě dosatačně zaběhlý a těch rybek tam bylo najednou vpuštěno velký množství. Na nic nečekat a hned vyměnit klidně 50% objemu akvária. Nekrmit, vůbec! Vodu měnit každý den po dobu tak jednoho týdne cca 30% objemu akva. Do akvárka nijak nezasahovat, nelít tam žádný zázračný vodičky, nechat běžet filtr. To jsou základní věci co jsou nutný udělat.
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 11:30 kadiška – paví očka na hladině
Ahoj, mám problém. Vytvořili jsme nové akvárium(110l). Je napuštěné normální státní vodou, nový bio filtr ( F bio 15 ). Akvárium jsme nechali cca 10dní zaběhnout. Voda byla čistá. Pořídili jsme nové rybičky (dostali jsme je od paní,které se přemnožili). Měla je v cca 50l akváriu. A tak vypadali zdravě plavali všude žrali v pořádku. Přidali jsme k nim rybičky z našeho malého akvária (30l) a převezli do Kladna do nového. Nechali vyrovnat vodu v akváriu s vodou v pytlíku. Vše jako vždy.
Vypustili jsme poté ryby a oni všechny zůstávají na hladině! A pomalu umírají je to strašný pohled. Plavou opravdu jen na hladině nejdříve jsme mysleli,že plavou ke světlu na teplo. Teplota je ted 25°C a oni se drží neustále nahoře. Již nežerou. Voda se trochu zakalila. Krmíme jen suchým krmivem nikdy nedělalo problém. Zdá se mi jakoby pomau stráceli barvu. U celo tygrovaného samečka je to vidět byl modrý a pomalu je již světlý(žlutý) jako samičky.
Vypadají jako by neměli sílu některé z plných sil plavají nahoru a pak jako by nemohly klesají dolů. Nevím jestli je něco s vodou nemám nic čím bych to mohla zjistit. Na dnu je položená nová břidlice a umělé květiny. Ryby byla špatné již před položením dna.Poraďte co se děje? :( Fotku se pokusím dodat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 19:59 Muž Jurdas [37] – Re:Kaja
Jestli to je plíseň tak to může nakazit ostatní rybky.Léčit se to dá ale to jak,ať ti poradí zkušenější.Jde o to jestli to opravdu plíseň je.Mně to z obrázku tak vypadá.Tak zkušenější mrkněte na to a poraďte. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 16:57 kaja – paví očka
Mužou se mi nakazit další? A dá se to léčit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 19:52 Muž Jurdas [37] – Re:Kaja
Co ten červený flíček s bílými skvrnami hned za žábry?Není to náhodou plíseň? no
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35881x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=1001