Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 53 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2007 14:56 Eliška – počet mladých
Pročítám právě vše co se týká pavích oček, také jich pár mám. Proto mám pár dotazů. Jaký je přibližně počet mláďat v jednom vrhu pavích oček. Jak dlouho probíhá porod - může trvat i několik dní? Poprvé jsem napočítala 10 mladých, druhý den už dvanáct a při výlovu jich bylo 17 ks a jsou i různě velká. Díky Eliška
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2007 09:45 patt.matt
Dneska se mi narodilo 10 malých Gupek (zatím) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 20:42 Žena yama [25] – nemoci
A podival ses na ty stranky? Prijde mi ze ma zakalene oko, tak jak se pise v mym prvnim prispevky, podivej se na ten odkaz a porovnej vsechny priznaky + popremyslej, jestli si tedka v akva neco zmenil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 15:37 tom_kladno – Foto
Fotka k příspěvku Tak včera uhynul další sameček. Přikládám foto, jestli se nenajde někdo, komu je tento stav povědomý.

Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2007 22:01 Žena yama [25] – a
Podivej se jeste tady :http://www.aquar.cz/Priznaky%20nemoci%20ryb.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2007 21:58 Žena yama [25] – Od :yama
Nasla jsem tohle:

bičíkovec zhoubný Ichthyobodo (Costia) necatrix - cizopasný kožní bičíkovec, usazuje se na ploutvích, kůži, žábrách i na rohovce oka. Při napadení dochází ke zvýšené tvorbě kožního slizu, objevuje se bělavý, modrošedý zákal, viditelný zpočátku jen pod určitým úhlem, při silném napadaní se později tento povlak až loupe. Ryby mohou být apatické, těžce dýchají, mají splihlé, slepené až roztřepené ploutve, zakalené oči. Při silných nákazách mohou některé ryby uhynout již po 48 hodinách. Nemá-li tento parazit svého hostitele, hyne po 20-60 minutách.
Léčba je možná v počátečním stadiu jen pouhým zvýšením teploty na 30-32°C, případně při silnějších napadeních pomocí dlouhodobých koupelí (sůl, metylénová modř, malachitová zeleň, tripaflavin, Acriflavin, FMC a další širokospektrální léky).

Ale stejnetak to muze byt i nespravnymi hodnotami vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2007 21:58 Žena yama [25] – Od :yama
Nasla jsem tohle:

bičíkovec zhoubný Ichthyobodo (Costia) necatrix - cizopasný kožní bičíkovec, usazuje se na ploutvích, kůži, žábrách i na rohovce oka. Při napadení dochází ke zvýšené tvorbě kožního slizu, objevuje se bělavý, modrošedý zákal, viditelný zpočátku jen pod určitým úhlem, při silném napadaní se později tento povlak až loupe. Ryby mohou být apatické, těžce dýchají, mají splihlé, slepené až roztřepené ploutve, zakalené oči. Při silných nákazách mohou některé ryby uhynout již po 48 hodinách. Nemá-li tento parazit svého hostitele, hyne po 20-60 minutách.
Léčba je možná v počátečním stadiu jen pouhým zvýšením teploty na 30-32°C, případně při silnějších napadeních pomocí dlouhodobých koupelí (sůl, metylénová modř, malachitová zeleň, tripaflavin, Acriflavin, FMC a další širokospektrální léky).

Ale stejnetak to muze byt i nespravnymi hodnotami vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 23:50 Žena kosiska [18] – Pavi ocka
Meli jsme to same, bud nam chcipali na vodnatelnost nebo na to, ze plavali tak svisle, nebo spis jakoby nemohli vubec plavat. Asi uz pavi ocka nechci :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2007 20:56 tom_kladno – Paví očka se slepenými ploutvemi
Dobrý den,

dnes jsme v nádrži našli dva samečky pavích oček, kteří mají kromě bočních ploutví, kterými hýbou, ostatní úplně zavřené (stažené) a slepené. Nemohou tedy plavat. U jednoho jsem zpozoroval světlý trus.

Poradí mi někdo, co mám dělat, aby se případná nemoc, pokud to nemoc je, nepřenesla na ostatní ryby?
Všichni ostatní zatím vypadají dobře.

Díky, Tom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2007 17:20 kaja – kriva pater
maji vadne geny. Nejaky blb asi po 30 az 36 generaci mnozil neustale pribuzne jedince- matka - syn, otec - dcera. A ted se ti to projevilo. Muzes to napravit jen tak,ze vymenis polovinu pohlavi akvarka. Vsechny samce nebo vsechny samice, promysenim genu by se zas mel rodit normalni pludek. Take jsem si tak kdysi hral.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2007 13:02 katkus – flek
no, jedna moje samička má docela tmavej flek trochu vzadu na břiše.Ale malilinkej flíček maj i jedna mladší a malá(nedospělá, asi já nevim jsou ji 2-4 měsíce?). coze
ryby krmim dvakrát deně vločkama dajanapet a tabletku hikari nebo granulky hikari a mražený patentky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 11:23 Simča – ještě k tý délce těhotenství
Sou těhotný tak tři tejdny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 11:22 Simča – odpovědi
Že je těhotná poznáš tak, že bude mít takovej černej flek u řitního otvoru. Tn flek je nejdřív takovej červenej a před porodem ztmavne. (Z vlastní zkušenosti, nikde jsem to nečetla hmm ) Mně třeba mladý přežili. Nejdřív sem se bála, že je budou žrát, ale vzhledem k tomu, že mam jen paví očka tak se ňák prostě nežerou, nebo jich přežije dycky tak osm z jednoho vrhu. Ale pokud máš nějaký rybky co by je sežrali tak vem třeba pet lahev, udělej do ní fakt miniaturní dirky a připevni ji nějak dovnitř do akva tak, aby z ní malý nemohli vylézt a aby zase ty velký nemohli dovnitř a dávej jim tam k jídlu mini kousíčky vločkovýho krmiva, nebo toho čim krmíš ostatní. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 10:57 katkus – chov pavích oček???
mám pár otázek ohledně rozmnožování pavích oček:
1)jak poznám, že je ryba těhotná a ne jen dobře živená(velké břicho)?
2)kolik dnů je živorodka těhotná???
3)mám nějakou šanci že mi mladý přežijou v mém akva (nemám žádnou porodničku ani nic takového, snad jen lahev od okurek)?
diky za odpověďi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:09 Míša – paví očka
Je to nemoc,které se říká křivice.Ale co jí způsobuje,to nevím.A vyléčit to taky nejde.Ale někteří jedinci s ní žijou statečně i několik let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:08 Žena Kate [10] – .
Pravděpodobně jsou zdegenerovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 18:06 Paolo – Křivá páteř
Prosím, kdo mi poradí?! Před pár týdny se mi vylíhlo asi 40 malých pavích oček, ale asi polovině z nich se začala křivit páteř. Čím to je? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2006 11:18 honza – odpověď
To jsem zkusil sul do vody přidávám docela pravidelně když dolejvám vypařenou vodu z aq ale nějak to nepomáhá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 20:49 Karel – očka
Zkus osolit vodu.Živorodky rádi stahují ocas a občas se musí voda přisolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 20:39 Karel – paví očka
Paví očka už nejsou nenáročný jako kdysi.Jsou už dost přešlechtěné a proto reagují rychle na jakoukoli změnu vody.Pokud se vám narodí mladé,budou vám držet.Jsou už od mala zvyklé na vaší vodu.Ryby lapající u hladiny podle mé zkušenosti uhynou do pár hodin nebo dnů.A to,že mají zkroucenou páteř není způsobeno přejídáním,ale nemocí které se říká křivice.Postihuje hlavně paví očka a hlavně samice.Mě dokonce jedna samice s křivicí žila tři roky a byla odolnější než ty ostatní
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 19:41 akara123 – gupky a rájovci
Ty rájovce a paví očka dohromady nedoporučuju, já mám 120 l akva a rájovci samečkům p. oček vždycky ukousali ocasy. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 12:58 honza – Paví oka-umírají mi mláďata
Dobrý den mohli byste mi poradit proč mají moje mladé paví oka slepený ocas a po nějaké době umřou?(jedná se o potěr)
skusil jsem dát samici do jiného aq kde je porodola ale stejně po nějaké době umřely
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2006 12:26 Muž danrycka [56] – .
2 dny po tom co jsem si donesl domů 3 samičky a jednoho samečka mi vyšechny 3 porodily a zdalo se byt vsechno vpohode, jenze druhy den odesel samec a dalsi den vsechny samicky. nejevili znamky nemoci, byli vpohode, prikladam to stresu z prevozu a aklimatizaci, mrnata jsou vpohode a rostou jak z vody smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 18:22 – rájovci
mohu mít ve společné 84l nádrži jeden pár rájovců s gupkama? prosím napište důležité. DÍK

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2006 18:23 procha – filtr
Dík. Snad to bude jen tím krmením. Filtr koupím po Vánocích. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2006 09:46 Vodník – .
Spousta filtrů jde regulovat, nevím jak tenhle, třeba taky. Do 30 l akva je nejlepší molitanová vnitřní kostka a vzduchování. Dětem by se navíc vzduchování líbilo a vyšlo by to podstatně levnějc. Já mám 4 kostky v 240l akva, dost přerybníno, x měsíců a vše v pohodě. Jinak testy vody to chce, dej je rybičkám k vánocům.
Tady je maj za rozumnou cenu:
http://www.aquar.cz/testy.html
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2006 09:28 Muž [] – očko
A není součástí krmení červené barvivo ve vločkách?Sice by to muselo být vidět i u jiných rybek,ale třeba u neonek málo kdy vidím jak vůbec kálí.A pokud ano, tak jen takové malé kousky, kterých si člověk nevšímá.Za to živorodky to za sebou tahají jako šálu.Jelikož očko je asi poslední fungující živorodkou, napadá mě poze to barvivo v krmení.Na horší věci ani nepomýšlím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2006 09:25 Štěpán – .
Kdy koupíte vhodný filtr?

Barva hovínek je pravděpodobně způsobená krmením, ve kterým převládá červený barvivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2006 06:23 procha – filtr
Ten fitr byl součástí aqa, které jsme do třídy dostali. Jak je vidět, opět zapracoval pilný pan prodavač ze zveráče. Byla jsem ráda, že jsme měli sponzora. Vím, že ty mečovky měly jít pryč, ale nebylo kam. Opravdu jsem se snažila. Myslím, že to ale není jen naším aqa. Ve zveráči, kde jsem je koupila, mi řekli, že už je nemají. Prý jim umíraly. Tak si myslím, že jsme si je přinesli už nemocné. Je hezké, jak se tady do mě všichni pouštíte, ale nikdo jste mi neodpověděl na můj dotaz ohledně pavího očka. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 23:01 Štěpán – .
Mimochodem i na těch 70 litrů by takový proud vody byl moc. Čerpadlo s tímhle výkonem by se uživilo i ve 300 litrovém akváriu.

Do takhle malého akvária se hodí MOLITANOVÝ FILTR.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 22:47 Štěpán – .
Sidonius mi děkuje protože jsem umazal nějaké nadávky.

Paní učitelko, na filtru se píše, že je na akvárium 45-90 litrů. Je číslo 30 v intervalu 45-90? Jak je daleko číslo 30 od středu intervalu 67,5?
Hodně, že? Jaktože tam ten filtr je?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 22:26 Sidonius – To Štěpán
Děkuji! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 22:19 Štěpán – .
To má 400 litrů za hodinu!!!!
coze coze coze coze coze
Ve třiceti litrech!
rozzureny rozzureny rozzureny rozzureny
CHudinky rybičky jsou úplně vyčerpaný od neustálýho plaváni, nemůže usnout, protože by jí unášel proud a mlátil s ní o kde co!!!
rozzureny rozzureny rozzureny rozzureny
Nejen že je to akvárium mrňavý ale ještě v něm rybičky zažívaj peklo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 21:58 Sidonius – To Procha
Procha: "...filtr je podle mě dost silný. Je to Fluval 2plus... "
Potěš hodiny! Krinda pána! Takovou turbínu do 30 l!... Že vy jste, paní učitelko, nedávala pozor?!
Vagón mečovek do tak malého akva... K tomu minimální biologická filtrace... Vypadá to, že je uštval filtr a ještě se otrávily vlastními výkaly. Až uhyne poslední, nejspíš se to spraví...
Když se tak podívám zpátky do naší debaty,
http://rybicky.net/forum/show.php?f=0&topic=20061104154236
napadá mne jediné: "Komu není rady, tomu není..." :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 21:40 procha – aqa
Je to 30. Testy jsem ještě nedělala, ale fitr je podle mě dost silný. Je to Fluval 2plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 20:50 Štěpán – .
Dělala jste nějaké testy vody? Jak je to akvárium veliké? Co máte za filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2006 20:40 procha – paví očko 1.B
Ahojík. Prosím, je normální, když mají paví očka červená hovínka? Samička má na sobě docela velký červený flíček. Nevím od čeho. Taky mi umřelo už pět mečovek. Vždy strašně vyhubly a zešedly. Drží se jen jedna. Je to samička a strááášně roste. Je pěkně veliká. Mám strach, aby nezačala odcházet i paví očka. Jinak jim chutná a jsou čilá. I neonky a mrňata jsou v pohodě. Prosím, poraďte. Dík. :-O :-( :-| sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2006 18:44 Muž Jammes [72] - Afrika – gonopodium
jj, KATUNKA má pravdu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2006 18:03 Žena katunka [158] – gonopodium
Podle mého názoru je to samčí orgán (tuším, že přeměněná řitní ploutev) u ryb, který slouží k zavádění spermatu do samice...ale nejsem odborník...vyčkej odpovědí zkušenějších ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2006 17:54 jitule – gonopidum?
řekne mi někdo co je to gonopoidum???
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2006 21:28 123 – paví očka
samečci p.ok musejí mít min.2 až 3 samice na jednoho,jinak buď uhoní tu jednu samici a nebo se uhoní mezi sebou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2006 10:31 Žena kosiska [18] – Pavi ocka
Hm, ted nas sice taky onemocnel hned po tom, co jsme do akva vratili malinko odrostle jeho mlade a jeste se v noci narodili dalsi mlade, ale nechce se mi verit, ze by to melo s tim neco spolecneho :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2006 08:46 Muž mirlun [48] - Rostliny – sameček
měl jsem, nevím jak starého, samečka pavího očka. nechal jsem u něj jeho mladé samečky, celkem 4 a v jeden den jsem odnesl všechny samičky a po pár dnech 3 samečky(děti, ale už dospělé), nechal jsem jenom jednoho samečka nedospělého a toho jeho taťku. a do 2 dnů se starý začal plazit po dně a umřel. Tak si říkám, jestli to není změnou prostředí(v jeho druhu)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2006 02:00 paviOcko – ochrnuta ocka
ahoj, meli jsme puvodne dve krasna pavi ocka, pojmenovali jsme je podle klendare, jak prisli, byl to otmar a leopold, spolu s nimi jsmez obchodu dostali maleho prcka, pojmenovali jsme ho sava, jak se casem ukazalo, vyrostla z nej samicka.Pak me napadlo pridat k temto krasnym mirumilovnym ockam jest dve take krasne vybarvena, jmenovali se levharti, jedno bylo oranzove, druhe zelenomodre, zacali honit puvodni samecky a neustale se dvorili mlade samicce. stari samecci znenadani zacali jakoby uvadat,plou pri dne, prestalo se im vest, vypadaloto, jako kdyby byli skutecne ochrnuti, jako kdyby chteli plavat, ale nemohli, protoze se jim nehybala zadni ocasni ploutvicka a tak se jan tak pohybovali trhanym pohybem a casto se i vertikalizovali, jeden samecek s z toho trosku dostal a poplavava, ale ten druhy dneska umrel. je mi to moc lito, zkusil jsem ho oddelit, ale nebylo to platne. myslel jsem si, ze ho nejak otravuji ta levhart pavi ocka, ktera mezi sebou bojovala o samicku, vzdy tak priplula a pretrasala se pred nim, nevim, zda neslo o boj o zivotni prostor a kdyby ano, muze me jen mrzet, ze jsem to dopustil a takto tem krasnym rybkam ublizil,toliko ode mne, kontakt: koala.multipara@centrum.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2006 22:30 Muž RADOVAN [17] - Rostliny – gupky
Gupky už dávno nepatria medzi odolné rybky( ktoré ako). Tieto prešlachtené formy sú náročné. Mňe tiež dnes uhynuli 2 samice. Dúfam že to nebude nejaké veľmi nákazlivé hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2006 18:22 Žena kosiska [18] – pavi ocka
Maji to jen pavi ocka..ale projevilo se to ze dne na den...jako se rika, ze pavi ocka jsou odolne rybky pro zacatecniky....ale nam uz umrely 2 parecky...a jine rybicky jsou ok :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2006 18:11 kiiki – divná nemoc........:-(
Skus je izolovat a použi nějaké léčivo coi máš doma :-O I když nevím jak to dopadne.........mají to jen paví očka????Nemám ráda nemoci....... rozzureny rozzureny rozzureny rozzureny rozzureny at se rybky uzdraví!!!!! ahoj ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2006 10:52 Žena kosiska [18] – Jako by ochrnute pavi ocko
Ahoj. Vcera jeste samicka paviho ocka byla normalni, ale dnes vubec nechybe ocasni ploutvi a plave jen pomoci tech prednich, ocas ji jakoby tahne ke dnu. Pred 14 dny na to umrel samecek paviho ocka, ale ja myslela, ze je to nejaka nahoda...ale ted to vypada, ze je to u nich docela rozsirena asi nemoc ci co. Nevite nekdo prosim vas, co to je a s co s tim, popripade jestli se tomu da nejak zabranit? Diky moc...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2006 18:02 david – dotaz
ahoj jak starý paví očka musí být aby nebyly požrány dospělíma

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2006 10:10 jana – pavi ocko
mam dotaz jedno pavi ocko mi totalne zcernalo. Muze mi nekdo poradit co mam delat, nebo jestli je to normalni? diky Jana
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [53] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=2601