Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 57 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2006 15:08 Barbara – Martina š.
To s tým krivým chrbtom nie je choroba ,je to staroba !!!
Rybka s "hrbom" na chrbte je už velmi stará a onedlho
možeš očakávat že je načase pobrat sa na druhý svet :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2006 14:43 krtek – potěr
Potěr pokud ho nedáš do porodničky ti moc dlouho nevydrží, ale pokud nemáš porodničku tak si ji udělej. Vezmi dvoulitrovou PET lahev a udělej do ní malé dírky, lahev potom zavěs zevnitř do akva a přendej do něj mladé. Pokud budeš potřebovat ještě něco napiš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2006 13:01 d.svechin – pavi ocko
Prosim odepište rychle na adresu d.svechin@seznam.cz chtěl bych vědět ja musí být dlouho odstátá voda pro paví očko?A jak mam krmit male když prodi samice?Amam ještě prosbu kolik rybyček(malich pavich ocek)vydrži v 150litrovem akvaryju?Prosim rychle odepište :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2006 21:47 Olda – Paví Oka
Mě takhle umřelo tak 20 rybek . Vyčistil a vydesinfikoval jsem akvárium a už se mi to nestalo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2006 12:58 krtek – krmení pro potěr
Můžeš jim dát uvařený žloutek. V prstech ho jemně rozdrobíš a dáš ho potěru. Ale pozor, žloutek kazí vodutakže jim dej spíš míň a častěji než víc a méně. Nespotřebovaný žloutek si dej do lednice kde vydrží 5-7 dní. A potom už stejně můžeš začít krmit rozdrobenýma vločkama. Jeden žloutek stačí pro 25 rybiček na cca 5-7 dní. Hodně štěstí při dalším odchovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2006 10:57 hero – prosim o radu
Prosim o radu cim krmit mlade pavich ocek, mam pro rodice pouze vlockove krmivo a tim je asi krmit nemuzu ze??Diky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2006 16:37 Deny – Paví očka
Tak už jsou na světě!!!!!!! :-) :-) jenže jsem samičku neodlovil a parmičky čtyřpruhé mi je sežraly :-( Ale to neva příště budu dávat pozor.Čau
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2006 11:11 krtek – paví očka
Samička najednou porodí asi 10-50 mladých. Může to opakovat třeba každý týden dokud jí stačí semeno od samečka. To že jsi našla jenom jednu maličkou rybku bude asi opravdu tím že je ostatní sežrali. Příště ji zkus odlovit až zase uvidíš že bude rodit nebo jí dej do porodničky uvnitř akva ale nezapomeň že ty malý může sežrat i ona sama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2006 08:45 Jaja – Pavi ocka
Ahojky.Mam male akvarko - 20l, par neonek, ancistruse a samicku paviho ocka.Samecek nedavno uhynul. Zajima me, kolik dokaze samicka najednou porodit mladych?Rodi je hned za sebou nebo napr. v dennich intervalech?Objevila jsem totiz u sebe jednu malinkou narozenou potvurku, ale fakt jen jednu!Tak nevim, jestli ty ostatni sezrali nebo ne...?Poradi nekdo?Diky!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2006 15:11 Betty – --
No to je dobře!To už můžeš zanedlouho očekávat mladý.Nech takovouhle teplotu pořád stejnou do doby než bude rodit,vodu neochlazuj.Napiš až se ti prťata oběvjej na světě. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2006 13:59 Deny – Paví očka
Zvíšil jsem teplotu na 28stupňů ,ale pořád nic samička má větší břicho a větší řitní skvrnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2006 14:52 Betty – -
Tak to by nemusela být nemoc.Někdy se totiž zdá že rybka bude rodit,ale může to být vodnatelností (bakteriální nemoc). Zkus o 3 stupínky zvýšit teplotu vody a třeba to může být pro ni signalem.Při vyšší teplotě dozrávají rychlejc v těle matky zárodky. Potom ji každý den kontroluj.A ne jen ji ale i nádrž. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2006 20:12 Martin – Březost
V nádrži je 25 stupňů a potravu přijímá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2006 20:09 B.L. – .
Kolik stupňů je v nádrži?Zkus zvýšit teplotu.A přijímá ryba potravu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2006 11:48 Martin – Březost
Ahoj, mám několik samic, některé v březosti. Jedna samice má hodně moc tlusté bříško, už více než přes tři týdny. Moc neplave, je spíše u dna. Ostatní, co byly na tom stejně, už porodily. Nemůže přenášet? Případně, jak vyvolat porod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2006 11:45 Lucinka – ocásky
Ahoj, chtela bych se zeptat, jestli dorůstají samečkům ocásky okousané od ostatních rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2006 22:23 B.L. – ,,
Kolik máš teplotu v nádrži?Paví oka se rádi rozmnožují ve vyšší teplotě.Tak 26-28.Samici ve vysoké teplotě rychleji zrají jikry a u samce spermie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2006 19:58 Deny – Paví očka
Tyto stránky jsou fakt super! :-) Ale stejně bych potřeboval poradit.Mám šest pavích oček (3samičky,3samečky) jeden sameček je novej a tak se teprve zabydluje.Paví očka mám asi 7-8 týdnů a pořát se nechcou množit :-( :-( :-( :-( .Nevím jestli je to krátká doba nebo dělám něco špatně?????Všechny předpoklady si myslím ,že jsem splnil.Dík za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2005 22:50 Betty – Paví očka
Už se tady o tom zmiňovali.Kdy se bude blížit porod,poznáš tak,že se objeví skvrna u řitního otvoru(tzv. skvrna březosti) a těsně před porodem je bříško hranaté.Já to nejlépe poznám tak,že se dívám po několika hodinách se shora na tu maminu, o které si myslím,že už bude na čase ,,vyprdnout mladé".Někdy je ti to na nic,protože (jak už se mi to také několikrát stalo) se mamina rozhodne rodit ve večerních hodinách a ty o tom nemáš ani páru.Je to divné,ale moje dospělá oka potěr nežere,takže školku ve vysokém počtu kdyžtak ráno odlovim.(a nebo jich tam bylo tak moc že už byly ryby přežrané) ;-) Ale pozor!Samice si dokáže uchovat v sobě spermie i několik měsíců a vrhy nemusí být po měsíci,ale třeba i po týdnu několikrát za sebou. :-O Takže nespoléhat na to a mrkat občas po samicích a celkově po nádrži. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2005 18:40 Frost – otazka
Jak poznam ze ma rodit?Kdy ji mam vindat z akvaria?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2005 13:06 Lucie – Nemocná paví očka
Mně to taky nedávno udělaly 2 paví očka ale nevím co s tím mám dělat!!!!!!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2005 10:38 Stanley – ..
Nevim přesně jestli to je Tvůj problém.Ale u mých gupek se to stávalo taky,ale bylo to tim,že jsem je asi překrmoval.Strašně moc žerou a hltaj,nevědi kdy přestat...Tloustnou a deformuje se jim páteř.S timhle mám problém a nevim co s tim...Mám tam i větší ryby a ty potřebujou víc krmiva.Kdybych dával mín tak ty větší budou strádat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2005 22:37 Aneta – Nemocná paví očka
Ahoj, prosím o radu. Asi před dvěma týdny jsem koupila 6 pavích oček, dnes mi už druhá začala plavat ocáskem směrem ke dnu a do půl dne umřela. Nevíte čím to je? Nerada bych, aby se nakazily i ostatní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2005 19:11 Šmoula – Počet
To je různé. Většinou se jich (alespoň u mých pavích oček) rodí cca 40 mláďat, ale občas se mi stalo, že jich jedna samice porodila i 80ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2005 17:03 dabl – paviocka
A KOLIK SE JACH PRUMERNE RODI ;-) :-) :-O :-( X-) rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2005 16:55 Šmoula – doba
Přibližne jeden měsíc. Čili každý měsíc se mohou rodit nová mláďata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2005 14:06 dabl – paviocka
jakou dobu v sobe nosi samicka paviho mlady... X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2005 18:41 Šmoula – Výkaly
Bohužel, s těmi výkaly ti neporadím. Dle mého názoru to na březost samičky nemá vliv. Třeba jsi ji před tím krmil a tak teď vylučuje zbytky.

Ovšem pokud se jí zvětšila řitní skvrna, tak je to známka, že bude brzo rodit. Přeji hodně štěstí.

PS: To co jsem nyní napsal píši z vlastních zkušeností s pavími očky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2005 18:27 dabl – paviocka
mam samicku paviho ocka ted kadi uz hodinu takovi bili hovna ale kazdou minutu.a stra sne se ji zvetsila ritni skvrna.je to pricina toho ze bude brzy rodit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2005 19:58 Šmoula – Re: Patrik - Požírání potěru
Ano, paví očka(gupky) mohou žrát svá mláďata. Záleží na vybavenosti akvária.Pokud tam budeš mít dostatek rostlin, tak máš větší šanci, že ti je nesežerou, jelikož se potěr ihned schová. Pokud ovšem máš v akváriu málo rostlin nebo dokonce žádné, tak ti je sežerou. Samozřejmě, že ikdyž budeš mít v akváriu rostliny, do kterých se potěr schová, tak se může stát, že ti stějně nějaké požerou, ale s tím se musíš smířit. Aby se zabránilo poírání rybího plůdku, tak si akvaristé zakládají tzv. porodničky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2005 19:57 Patrik – Požírání potěru
Cau lidi prosím vás nevíte jestli Paví očko(Gupka) žere svoje mladé. Předem díky moc. Moc by mi to pomohlo, jelikož jsem si teď pořídil akvárko a hned ten den co jsem si koupil rybičky tak jsem měl malou rybičku. Ale hned mi zmizla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2005 14:48 dracula – Re: Páření pavích oček
daj im cas, ryby sa ti nerozmnozia za vikend..

Ja som mal napr. 3 páry a behom dvoch tyzdnov som mal 2 male....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2005 14:47 r.o.b – Páření pavích oček
21 Feb 2005 11:16 dracula reaguje:
vacsina akvaristov si skor poklada otazku, ako skrotit pavie ocka v tak hojnom mnozeni
U tejto velmi produktívnej rybky nemusíš robiť prakticky nič. Ja som si ich už zopár vychoval a to som pre to ani prstom nepohol. Ale ak chceš byť dôsledný, a chceš mladé chrániť pred pažravými rodičmi /inými rybami/ tak mladé vylov do nejakej mensej nádrze...................podla mna je to najjednoduchsie mnoziaca sa ryba, nemal by si mat problém.....


No jenže já jsem si kupil pár a oni se spolu nechtějí spářit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2005 14:43 Dracula – Re: křívá páteř
Porody pávich ociek sú dost problematicke.

1, Ja som si po "porode" jednej mojej samicky myslel ze rybka padla za obed hladnym druhom, o mesiac sa mi ale veselo ukazala, relativne uz dost velka - zasivala sa v rastlinach......

2, U pavich ociek sa dost casto stáva, ze samicky po porode jednoducho uhynu...... .......tiez z tym mam skusenosti......

Inak krivá páteř može byť aj dosledok nejakej choroby, ktorá nemusí mat z "porodom" nic spolocne......

Ak by som mal podobny problem ja, urcite by som rybku separoval do nejakej mensej nadrze.......moje karanteny maju 4 l. Preventivne lieky a pozorovanie.....

Napis ak budu dake zmeny.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2005 14:42 Martina Š. – křivá páteř
Mám dvě samičky pavích oček a obě jsou těhotné. Jedna ale zničeho nic zhubla a má úplně křivou páteř. Napadlo mě že mohla porodit ale nic o tom nevím. Už jsem pročetla hromady knih časopisů..........ale nikde nic. Prosím napište mi co mé rybičce je a co s ní mám dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2005 12:16 Dracula – Re: Páření pavích oček
vacsina akvaristov si skor poklada otazku, ako skrotit pavie ocka v tak hojnom mnozeni

U tejto velmi produktívnej rybky nemusíš robiť prakticky nič. Ja som si ich už zopár vychoval a to som pre to ani prstom nepohol. Ale ak chceš byť dôsledný, a chceš mladé chrániť pred pažravými rodičmi /inými rybami/ tak mladé vylov do nejakej mensej nádrze...................podla mna je to najjednoduchsie mnoziaca sa ryba, nemal by si mat problém.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2005 12:15 r.o.b – Páření pavích oček
Co mám udělat aby se mne spařily paví očka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2005 15:44 PeThan – Velikost
Záleží na tom jaký máš ryby. Živorodky neublížej. Když jsou najedený. Ňák tak to poznáš, když se jim nevejdou do pusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2005 15:44 FFranta – Doba
Za jak dlouho mohu moje malinky pavi ocko (jestli prezije) vratit zpet k ostatnim rybkam, aby ho nezrali. Jeste jednou dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2005 15:56 dracisrdce – Vyčistit
Nazdár, mně se stávalo že měly paví očka staženej vocas a plavali na dně.... Ale byly velký. Já jsem to udělala tak, že jsem vyčistila vodu a zašla do obchodu. Použila jsem bactopour a activant a všechno se časem spravilo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2005 15:53 Honza – Stažený ocásek
Ahoj. Mláďata pavích oček cca ve stáří 1-2 týdnů začínají mít "stažený" ocásek - tzn. ne normálně rozevřený do tvaru vějíře, ale nepřirozeně semknutý, stažený k sobě, jakoby do špičky a mnohé kusy "trhavě" plavou. Někdy se problém sám upraví, někdy mláďata hromadně umírají, jindy nemoc degraduje deformací páteře. Nevíte, co může být příčinou? Zkoušel jsem mnohá léčiva, neúspěšně. Na rybkách nejsou patrné žádné stopy kožovců, plísní ani jiných parazitů. Akvárium má plno prosperujících rostlin, dobrý filtr, vodu pravidelně vyměňujeme a pávčata krmíme značkovými krmivy a mikrami. Z celého vrchu čítajícího desítky kusů úspěšně odchovám maximálně 2-5 mladých. Znáte-li někdo z vás řešení na tento nepříjemný problém, budu rád, když se o něj podělíte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2005 11:46 David – Ph vody
Píšete, že potřebují tvrdou vodu. Já mám doma také paví očka, ale máme moc měkkou vodu. Rybám to však nevadí, jsou krásně zbarvené, čilé.. Dokonce se i rozmnožují, takže už mám asi 300 malinkatých pavích očiček.

Takže podle mě měkká voda není zase až takový problém u pavích ok.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 21:57 xdis – Vysoké pH
Paví oka - ráda tvrdší vodu a spíš alkalickou (vysoké ph), to u vás bude možná problém. (CO2-voda jde do kysela).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 21:56 Blaabol – Hynou
Mám nové akvárium 600L, vnější filtr, teplota 25,5. V nádrži je hodně rostlin a také ryb. Jenže ty "nejjednodušší" druhy mi hynou a ty citlivější jsou v pohodě. Konkrétně mi odchází paví očka a kardinálky čínské. NO3 mám do 30mg/L a rostliny generují dost kyslíku (řetízek O2 při svícení). Je něco typického čím gupky trpí? U kardinálek to asi bude teplota. Dík za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 21:55 xdis – Hodně rostlin
Vzduchovat nemusíš, když máš v akva hodně rostlin, nebo málo ryb. (5 živorodek / 30l) (z těch pěti se ti ale vyklube 25 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 21:52 Jája – Bez vzduchování
Nevite, jestli muzu mit v akvarku rybky (paví očka), aniž bych tam měla takovou tu věc, co do vody vpouští vzduch? dik :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 15:04 dracula – Změna
Nepripudlo v poslednom case nieco v tvojom akva... kamen, koren, alebo nejaká vážnejšia zmena? Inak mne momentalne riedy gupky krupica a keď to už rybky nezvladaju tak maju podobne priznaky ako tie tvoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 14:58 Horsik – Ztráta koordinace
Ahoj, potřebovala bych poradit. Už asi 3 roky mám gupky a teď během 14 dní 4 chcíply. Nevím proč, myslím si, že nemocný nejsou, žádných příznaků jsem si nevšimla... Všecky ale umřely stejně. Nejdřív spíš "stály" na jednom místě, pak jakoby ztrácely koordinaci, čumáčkem plavaly u dna a pak břichem nahoru. Jinak jsou poslední dobou samci trošku tmavší, sice nemám topný tělísko, ale bydlíme v paneláku, takže v bytě máme pořád kolem 24°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 14:11 Mr.Neo – 2 akvária
Teď mě ještě napadá, že v té prodejně jsem kupoval rybky ze 2 akvárií. Z jednoho 6 a druhého 5 a z toho jednoho všech 6 pozdechalo. Ale ostaní rybky jsou v pohodě. Takže to bude určitě chovatelem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 14:09 Mr.Neo – Prodejna
Tak už to nerozkoukali, resp. nerozplavali. Ale pozdechali mi jen paví oka z jedné akvar. prodejny. A známým z té prodejny taky vždycky zdechají rybky. Je možné, že jsou od chovatele, který používá nějaký přípravek ve vodě, který my nemáme a rybkám to pak chybí? Nebo jsou zvyklé třeba na jinou tvrdost vody...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [57] 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=2801