Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 20:06 Lenka – Paví očka
Dobrý den,
Chtěla jsem poprosit o radu.
Jedno z mých pavích oček mi vyskočilo z akvária,když jsem to zpozorovala ještě žilo tak jsem ho vrátila zpět,ale 3dny poté jse jí na bříšku udělalo zvláštní chmýří.Nevím co dál dělat.
Předem děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 20:02 Lenka – paví očka
Dobrý den,
Chtěla jsem poprosit o radu.
Jedno z mých pavích oček mi vyskočilo z akvária,když jsem to zpozorovala ještě žilo tak jsem ho vrátila zpět,ale 3dny poté jse jí na bříšku udělalo zvláštní chmýří.Nevím co dál dělat.
Předem děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 13:15 Radunka – paví očka na hladině
Dobrý den, minulý týden jsem dostala od kamarádky 6 pavých oček. Asi 4 dny bylo všechno v pohodě, ale poslední tři dny se rybky drží na hladině, pořád na stejném místě, kromě jednoho samečka. Ten plave normálně. Dneska mně zdechla první samička :-O Jinak akvárko funguje asi 2 měsíce a rybky tam mám měsíc. Mečovky, pancéřníčci a ancíci taky jsou v poho, mám tam hodně rostlinek aj vzduchování, tak nevím... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 13:18 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Vulcano
Neuškodí, paví očka dlouhodobě žijí i v termálních pramenech, tam bude koncentrace solí jistě mnohem vyšší.
Záleží o jak velkou část ploutví přišly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 11:54 Vulcano – Re: Malapa
Za jakou dobu se obnoví ploutve...Nasadil sem Multimedikal (mám s ním supr zkušenosti), přidal sůl a vyměnil vodu, neuškodí ta sůl mini Gupkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 09:42 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Vulcano
Měníš vodu přimo z vodovodu? Clor v ní obsaženej likviduje bakterie, takže při výměně vody, vyměň pokaždé 2/3 vody přímo z vodovodu. Popsáno v časopise AT, pomáh to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 08:41 Muž Miras [111]
určitě je to spojeno s hygienou, častěji měnit vodu a přidal bych sůl(1g na 1l), u mě to pomohlo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 07:20 kasa
Ahoj.. já jsem to včera ještě vyřešil jinak.. udělal jsem si z mamky silonky takovou provizorní porodnici, byloto neplánované, začínám s tim a myslel jsem si že mají takhle vypadat ty samičky. Momentálně jsou v 90ti litrech u všech ostatních rybiček. To už by mohlo stačit ne? :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 02:46 míša – huráááá
děkuji , lidičky za každou radu ! Nakažené jsem spláchla ( WC )a plísen mi ustoupila. Vypadaj líp !! Paráááááda ........ hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 23:07 suchysvatonovice
Když není akva tak na těch pár prcků stačí 5l lahev od okurek,bublifuk a pár plovoucích rostlin a bude to v pohodě.Myslím,ale,že naše rady jsou zbytečné,že už je po nich.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 23:05 suchysvatonovice
U Pavích ok bývá tohle také následkem hygieny v nádrži.Mnohdy se stav upraví jen zvýšením čistoty akva a bohatším krmením.Měl jsem párek ok,která vypadala na umření,ale riskl jsem to,přendal je do zaběhlejšího akva,nasadil pestřejší stravu a jsou jako nová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 22:41 míša – Re: káša
no nazdar . nechtěla bych bejt tím malým , prckem ve 2 dc. Ale ,tet vážně - to je málo vody , pro takový počet rybiček. Pokut nemáš větší akva, tak rychle padluj do zverimexu,nejlépe zítra dopoledne akup tam aspon 10l : akvátium a čerpadlo , jinak ti pojdou. To je jen pro začátek,pokut si je chceš nechat. Stejně jak budou rust tak budeš muset , do toho investovat více. Já mam taky potěr -93 a mám je prozatím v 20 l: akva a vzdušnuji non stop nepřetržitě. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 21:25 Jirka
Dobry den, doporučuji léčivo esha 2000 - Primární a druhotná plísňová onemocnění, bakteriální infekce sliznic, léčení poranění, proti parazitickým kožním a žábrovým červům, parazitární infekce, ochrana sliznic - je možno použít také jako dezinfekci

www.akvarista.cz/…
S pozdravem Jirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 21:21 Vulcano – Rozpad ploutví u Gupek - jak nejlépe léčit?
Prosím potřeboval bych poradit. Mým pavím očkám se začaly rozpadat ploutve. Mám akvárko 35l a v něm jen 6 pavích oček. Co dva týdny odkaluji a myslím, že je to dostačující. Moc vás prosím o jakoukoli radu jak své gupky léčit. Díky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 20:19 Muž jajaapaja [174] – Re: káša
Ve dvou deci?To je hodně málo.Jak jim topíš a vzduchuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 17:45 káša
Ahoj. Mám dotaz. Mám dnes narozené "miminka" Pavích oček a jsou ve dvou deckách vody.. je jich asi 13. Co by měli mít? Děkuji předem za odpověd :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 10:41 Muž venca21 [-1] - Cichlidy – Re: Mirek7651
Fotka k příspěvku J sůl přidávám a rostlinky jsou v pohodě,avšak všeho z mírou ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 09:39 Muž Chem [837] – Re: míša
Ja pokud mohu radit bych do nadrze sul ani jinou chemikalii nedaval. Nemocne rybky bych lecil pomoci lazne - na par hodin je dat do skutecne slaneho roztoku (36g/litr). Obecne pokud rybky uz onemocni tak, ze je to na nich vyrazne videt, tak se jim uz pomaha spatne - lepsi je tomu predchazet dostatecnou peci. K Tvym otazkam 1 - to jsem popsal vyse, 2 - Ve 27 litrech muzes mit ruzne mnozstvi ruznych rybek, probira se to v jinych forech na techto strankach. Mensich rybek bych dal do zabehleho 27 litroveho akvaria s filtrem, topenim, svetlem a rostlinami cca 10 a to uz je hodne. 3 - voda se meni ruzne casto - zalezi na obyvatelich akvaria - u toho akvaria s 27 litry a 10ti rybkami typu razbora ci pavi oko bych vodu menil 1 za tyden az 1 za dva cca 1/4 az 1/3 objemu. 4 - odpovezeno na zacatku meho prispevku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 09:25 suchysvatonovice – Re: míša
S tím,že by chcíply kytky to nebude tak horké při poměru,který uvedl amirinda.Odpověď na většinu tu padla a ryb se uvádí,že na 1 cm ryby zhruba 1 l vody.Méně ryb je lepší,lépe se akva udržuje stabilní,ale většina z nás má přerybněno(já taky) a dá se to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 05:57 Muž Miras [111] – Re: Mirek7651
no rostliny nechcípnou když má jen umělé :-D a přidal bych 1g soli na 1l vody ano tu vodu bych mněnil aspon jednou týdně palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2009 02:59 Muž Mirek7651 [5] - Mořské ryby – BONSAJ DISCUS + KOSTŘÁCI...
Fotka k příspěvku ;-) když tam budeš přidávat sůl chcípnou ti kytky... ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:52 míša – Re: suchysvatonovice
děkuji že mi radíte! akva fungje zhruba 1 rok. Mněla bych , na vás pár otázek ato " za1-jakou lžíci , téůsoli jste mněl na mysli ( polévkovou , nebo čajovou )? Za 2 - kolik rybek mužu mnět v 27l akváriu ? Za3 - jak často mám mněnit vodu ? Za4 když tam přidám tu sul , jak dlouho mohou být , rybky v té vodě a jestli tu sul , mohu dávat pokaždé výmněně vody. Omlouvám se ale psaní mi moc nejde , ta nevím zdali jsem to napsala srozumitelně -
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:21 Muž Yirka [9126] – Re: míša
Těch rybek je na ten objem příliš (a raději se ani neptám na druhy) a absence rostlin je pro fungování nádrže smrtící. Umělá je nanic.
Zkus postudovat:
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:21 suchysvatonovice – Re: míša
Několik problémů v jednom akva:poměrně dost ryb,žádné živé rostliny,otázka jak dlouho akva funguje apod.Pokud tam jsou jen oka tak můžeš místo chemie zkusit tak lžičku soli.Sůl pomáhá uržet a obnovit ochrannou vrstvu slizu a působí desinfekčně a navíc paví okům nevadí jsou schopná žít i v brakické vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:14 míša – Re: suchysvatonovice
díky za radu. akvárium mám 27l a vněm jen paví očka , nějaký ten štěrk a umnělou rostlinu a čerpadlo . Těch rybiček ta mám zhruba kolem 20. moc skušeností stím nemám .Vodu jim mněním každý týden s octatou vodou asi 1 den . Jeto asi všechno špatně ! ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:01 suchysvatonovice – Re: míša
Když ryby nebudeš pár dní krmit tak rozhodně nezhynou pokud se nejedná o potěr.Chtělo by trochu popsat nádrž,jak dlouho je založená co v ní je apod.Pak se dají vyloučit některé další příčiny.Může to být klidně taky hygienou v akva,velmi nízkou teplotou,nezaběhnuté akva atd.atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:50 míša – Re: Dub
no " tak to mi asi prt pomuže , když nemám vodu ze studny. :-) A neumřou mi ,když tak dlouho nedostanou , najíst ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:39 Dub – Re: míša
Ahoj Míšo. Taky se mi stalo asi něco takového podobného, jak popisuješ. Neřešil jsem to žádnými chemikáliemi, ale přelovil jsem je z nádrže, kde se nakazily, do malého 16 litrového akva s čerstvou, čistou vodou. (Vodu mám ze studny) Hlavně jsem je nekrmil. Během 4-5 dní se uzdravily. Podotýkám, že toto je jen moje zkušenost. Snad to pomůže :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:35 míša – Re: Paja1
ty srajdy , sem jim tam dala . V té vodě jsem je tam mněla 2 dni a prt to pomohlo spíš naopak , mám dojem že se to zhoršilo. Foto bych poslala ale nemám čím fotit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:32 míša – chtěla bych poradit
mám potě v 18l: akváriu , jak často a za jak dlouhou dobu , mám vymněnit vodu? za odpovět předem děkuji. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:28 Muž Argo [6] - Rostliny
Míšo to bude nejspíš plíseň zašli foto pokud j tak musíš hodit karanténu a nalít jim tam ty srajdy (chemikálie) a dej jím najíst! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:08 míša – pomoc
co mám dělat když jsem zjistila u rybiček bílý povlak kolem očí a ust . Mám dojem že nemají chut k jídlu a hubnou ? Co mám dělat a coto je za nemoc ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 20:42 Muž Miras [111]
pokud necháš stejnou vodu tak je přelovit můžeš, ale ať maj vzduchování aspon ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 19:55 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Mladým rybkám vždy nechávejte akvarijní vodu .. jak je dáte do jiné tak uhynou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 19:41 Muž Argo [6] - Rostliny
ale jinak dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 19:40 Muž Argo [6] - Rostliny
a nemůžu je přelovit hnedka??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 23:15 Muž venca21 [-1] - Cichlidy
jen dodatek:pokud nechceš řešit takovou banalitku tak si kup pětilitrovku jako porodničku a mláďata tam přelov až povyrostou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 21:11 Muž Miras [111]
no ak už bylo psáno, pokud se budou mít kam schovat tak snad něco přežije, držím palce ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 21:00 suchysvatonovice
Otázka je nakolik je akva zarostlé.Jestli je tam např.jávský mech nabo něco podobně husté tak dost jinak to bude asi slabší.Až už to bude několikátý vrh tak to většinou ostatní ryby bavit ten neustálý příděl potěru.Jinak,ale stačí číst tady na fóru,paví očka včetně šance na přežití potěru se tu probírá často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 19:50 Muž Argo [6] - Rostliny – Paví očko potěr
Ahoj, chtěl jsem se zeptat když mám v akva Paví očka samec, samice a ještě dva sekavce a potěr pavích oček plave mezi něma přežijou?? nesní je? Vím že u živorodek se píše v sekci ryby že všechny asi ne, ale jestli přežijou aspoň nějaké. Mám jich tuším 16 nebo 18 kolik by jich mohlo přežít? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 22:28 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: hf
Co mražené nebo ještě lépe živé krmení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 20:52 Muž hf [54] – Re: DonJuanKarlos
Svezla se už tuhá samozřejmě. Ráno ještě plavala, odpoledne už ležela na dně... sad

Zatím krmíme různými druhy vloček (dvě různá balení od různých výrobců) a nejakými růžovými tabletkami (vypadá to jako růžový kukuřičný lupínky) které padají na dno a které luxují pancéřníčci.

Ale asi překrmujeme. Dřív všechny živorodky okusovaly spolehlivě i zelené řasy a teď do toho ani neďobnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 19:11 Muž stanovsky [29] - Živorodky
No není dobré krmit rybky třeba 2 roky stejným druhem krmiva... to je jako by někdo jedl třeba rohlík s paštikou například :-D doporučuji taky střídat (vločky/granule/živé)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 18:21 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: hf
Nejsem sadista, nesplachuju živý rybičky...
Tak holka se dnes odpoledne svezla po tobogánu...
???:-D
Mě se tohle stalo taky, ale chcípla mi jen jedna samička. Do dneška sou některé(asi 3 nejstarší samice) jakoby prohnuté. Od té doby krmim hodně mraženým a střídám víc druhů umělých krmivv, tak je to třeba tim. Teď už se s tím nesetkávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 17:24 Muž hf [54] – Re: hf
Tak holka se dnes odpoledne svezla po tobogánu... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 01:34 Muž hf [54] – Re: hf
Fotka k příspěvku Tady je. Je prostě výrazně více bílá, jako by byla bez krve, nebo odbarvená.

Všechny ploutve vypadají ok, v celku bez nějakého poškození, parazitů atp. Se všemi i hýbe.

Teoreticky je možné že je po porodu, protože všechny 3 holky byly docela tlustý a ty zbývající dvě mají stále výraznou černou tečku tam kde končí břicho. Tahje jí má taky, ale zdaleka ne tak výraznou. Žádný miminka gupek jsem ale v akvu neviděl (což nevylučuje ale že tam nebyli)....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2009 01:17 Muž hf [54]
filipsi napsal: Pokud na rybach nevidis nic konkretniho, byva davat je do "karanteny" zbytecne, casto je pak dostane stres z jinych podminek, pripadne otrava leky. Nech tomu volny prubeh, treba opravdu bude mit mlade, nebo ji za chvili mrtvou vylovis, nebo se vzpamatuje. Prilis do akva stourat a hrabat se v tom dobrotu nedela, chce to trpelivost. Ale to se na zacatku zvlada blbe, vim.


No ona jak říkám ztrácí barvu, je viditelně světlejší, popelavě šedá než ty ostatní dvě. Nevím jestli ta změna barvy je díky tomu že nežere nebo jestli to je projev nějaký nemoci. Jediný co jsem vygooglil byla "krevnička", což by popisem projevů odpovídalo. Šíření je přes šneky a mi si přinesli těch několik piskořek. Proto jsem jí dal do karantény.

Kdyby jen nežrala tak jí tam nechám, ale to vyblednutí je dost divný. Teď na ní v karanténě koukám a nejdřív připlave až k povrchu a když na ní čučím moc zblízka tak klesne na dno se schovat za kytku. Takže reaguje víceméně normálně. Teď měla od devíti zhasnuto ale v jednu (01:00) jsem jí rozsvítil, resp svítím do části nádržky kam jsem zapíchal 3 Egerie aby trochu zabublali a gupka se do rána neudusila... Pohyby má normální, resp. obvyklý jako ty ostatní gupky, nic podezřelého. Jen to odpočívání u hladiny s tím svěšeným ocasem a ta blednoucí barva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 23:07 Žena darka [520] – Re: hf
Ale děti z toho začínají být docela špatné, musím něco vymyslet...


Ráno bych zjistila situaci a pokud by byla nepříznivá, koupila bych cestou z práce rybku novou a nenápadně je vyměnila. I když jak píše Filipsi, děti umí překvapit ;-) , když nám přejelo pejska, utěšoval nás náš syn, a to byl jeho pes palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 23:03 She
Jedna z mých holek dělala teď dva dny to samé. Stále jen u hladiny u filtru. No a dneska na mě vykukovalo po akvárku spousta malých očiček. Než jsem je odlovila, tak jich bylo teda už jen sedm, ale jsou. No a maminka je pro změnu teď pořád pod pařezem a vůbec se jí nechce ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2009 23:01 Žena darka [520] – Re: hf
Napiš zítra, jak to s ní dopadlo. Nechci Tě strašit, ale počáteční příznaky byly stejné, dodnes nevím, co rybkám bylo, o té slepené ocasní ploutvi si nemyslím, že to byla bakt. inf., nijak jsem akva po úhynu neléčila a ostatní rybky jsou zdravé. Poslední odešel cca před měsícem sameček, v akva jsou i Endlerky a těm není nic. coze
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=1701