Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (gupka) - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (gupka) - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2006 12:40 Žena Vesnach [56] – zazrak prirody
Nase pavi oko bylo v karantene, hubena, jezata, rozpadajici se zadni ploutev. Chtela jsem ji splachnout, ale nemela odvahu, do vecera porodila rybicky.
Jak rikam, statecnejsi rybicku jsem nevidela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2006 12:22 Muž [] – potěr
pro Jarda ne ja jsem je prelovila at se klidně množí dál smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 10:28 Jarda – poter
nech si je v akvarku a uvidis kolik se jich dozije do dospelosti X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2006 07:59 Muž [] – potěr
Dnes 28.07. 2006 jsem našla další dvě takže jich mám už 15 co s nima budu dělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2006 20:23 Muž [] – potěr
Našla jsem další 2.A jsou to paví očka nebo spíš mečovky červené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2006 12:10 Muž [] – potěr
takže né 6 ale 11 zatím
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2006 12:01 Muž [] – Potěr pavího očka
Dnes se mi narodilo 6 malých gupek a čekám jestli nevyplavou další a ta rybka co je porodila vůbec na to nevypadala byla docela hubená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2006 15:18 Muž [] – Paví očka
Ahooj lidi,chovám paví očka asi 4 roky a vždycky se nějaka narodí
zatím se mi žadnej sameček nenarodil až ted' narodilo se mi 8 rybiček (více vrhů)myslala jsem si že všechny budou samičky ale opak je pravdou když jsem jednou byla na škole v přírodě tak mi jedna zhebla ale vybarvil se mi jeden sameček ted' se mi vybarvuje další leskle zelený a vybarví se možná další

ano :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2006 11:10 Fantomas – paví očko
Mam paví očka stará 5 měsící můžou v téhle době rodit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2006 19:24 neo – artemie
Kup si artemie ted jima krmím teda ty paví očka jsou ale dravci ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2006 17:16 Marcel – potěr
Paráda...mockrát děkuji:) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2006 11:15 neo – jj
Já krmím jen vločkami, vem krabičku od filmu nasipej jí do plna vločkama a dej tam např. cvrnkací kuličku. Pak s tím chvíli třepej a je to!!! Ale lepší prý je koupene krmivo pro poter rostoju po tom rychlejic. ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2006 02:33 Marcel – krmivo pro mláďata
Ahoj, chtěl jsem se jen zeptat jestli nevadí když mláďata budu krmit jen na jemno rozdrolenými vločkami...vím že někdo říkal žloutek, ale přijde mi to až moc znečišťující...Takže stačí jen vločky??Děkuji za odpověď:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2006 17:25 Nela Krátká – paví očka
jen jsem chtěla říct že tohle je skvělej web já sama mám doma 3 pancéřníčky,3 pestřence červený,3 neonky protože mě jich 5 chcíplo no a nakonec 13 pavích oček z toho 8 malejch 2 jsou starý asi 2 měsíce 4 asi měsíc nebo míň a dve se narodili v pátek nebo tak nějak a už budu chovat jen paví očka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2006 18:38 alameda – Umřela
Ahoj. Před dvěma týdny nám umřela samička. Mohla mít tak kolem jednoho roku a celkem porodila asi 3x. Zemřela z ničeho nic. Pomalu šedla a nakonec byla skoro černá. Nevíte čím by to mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2006 20:45 Viktorka – Nemoci ryb
Ahoj všichni, měla jsem úplně stejný problém s úhynem gupek, jak popisuje Katka.Myslím si, že to musí být nějaké infekční onemocnění, které se objevuje jen u gupek. Poradí někdo????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2006 17:06 Mája – mohu se zeptat?
Můžu se zeptat,kolik mláďat mají nejčastěji paví očka?????Děkuju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 22:53 Katka – paví očka - úhyn samic
Ahoj, potřebovala bych poradit. Už nějakou dobu pozoruji v akváriu postupný úhyn samic pavích oček. Začne to tím, že samice zhubne a má úplně ploché břicho. Během několika dnů postupně začne chřadnout, jakoby tahá ocas za sebou a při plavání se kymácí ze strany na stranu až nakonec pojde. U samečků toto není. V akvárku ještě neonky, skaláry, ancistrusy a pancéřníčky a všichni vypadají v pohodě. Nevíte čím by to mohlo být a co s tím mám dělat? Voda má teplotu 25 C, krmím převážně vločkovým krmivem, občas živými nebo mraženými patentkami. Předem díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 17:06 Heavyk1 – prckové
Jak vypadá? Jako malé ryby :) Dvě oči, minitělo a miniploutve. Přelov ji dřív, protože jakmile porodí, okamžitě je naservírováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 16:10 tom – porod
Ahoj všichni potřeboval bych vědět jak vypadá ten potěr ? u pavích oček. Moje samička už se chystá na porod tak abych ho mohl popřípadě přesunout do porodničky za včas než by ho ostatní požrali. Předem všem díky za otpověď.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2006 14:41 Muž [] – Topítko
Záleží jakou tam máš teplotu. Paví očka dokážou žít i ve vodě 20-22st. Ale do studenější už bych je nedával
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2006 16:26 zuzka – paví očka
Potřebuji poradit,chtěla bych si pořídit paví očka do akvárka k
závojnatce.Nemám ale to topítko.Musí se jim topit?Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2006 19:29 Marccello – paví očka
Bohužel se o té nemoci asi nic moc neví, způsobují ji viry, takže nakažlivá bude, ale nic bližšího, doba inkubace atd. nic moc se tom nikde nepíše. Ty výměny co píšeš jsou v pohodě, možná bych přidal preventivní dávku nějakýho uni léčiva(FMC). Paví očka jsem kdysi měl, a zas mi tam řádila vodnatelnost, vždycky jsem sii myslel že budou madý :-) a ony místo toho chcípaly :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2006 16:06 paví očka – wampirek
Aha, nikde jsem v souvislosti s tím napadením měchýře nenašla informace jaká je pravděpodobnost nakažení ostatních rybek, zatím vypadají všechny v pořádku, měly to akorát ty dvě paví očka. Nevíte to někdo? A ještě prosím Vás, zhruba jaká je inkubační doba tohoto onemocnění. Já měním vodu každý týden, tu 1/5 až 1/4, zdá se mi to v pořádku, voda je čistá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2006 13:57 don – wampirek
jseš si jistá, že to byly paví oka? neutratila jsi náhodou dva mořský koníky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2006 11:14 Marccello – paví očka
Ahoj, s tuberkulozou nestraš! tu znám jenom z knížky a je to pěkný svinstvo :-O U Tvých pavích oček by spíš mohlo jít o zánět plynového měchýře - aerocystitis, není na to sice účinná léčba, ale prý pomáhá udržování čisté vody, pH nad hodnotu 7 a pestrá strava + krmivo s vitamínama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2006 07:14 wampirek – svisle plavoucí paví očka
Ahoj, včera jsem utratila dvě paví očka. Obě plavaly víceméně pořád svisle, už pár dní. Prostě jako by pořád stály. Krmím různými krmivy, mraženými patentkami, různými druhy vloček, granulemi, tabletami a vodu měním každý týden tak jednu pětinu. V nádrži je dost ryb, ale není přerybněné. Na rybách nebyly žádné skvrny, neodstávaly jim šupiny ani neplavaly nekoordinovaně. Myslíte si že to mohla být tuberkulóza? Mám z toho obavy, ale nejsem si jistá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2006 23:53 Jíťa – Pro VikiDrak
No a jak dlouho máš akvárko založené,máš tam filtr a vzduchování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2006 20:13 VikiDrak – Nemoc pavích oček
Ahojky lidičky jsem začátečník. Potřebuji poradit koupila jsem si paví oka a další rybky. Do toho dřevo a umělé kytky. Jenže mi umírají jsou zmatené a jsou v křeči dala jsem tam dezinfekci pro paví oka, ale nevím. Mám oně strach. Poraďtemi co stím ostatní rybky pořát koukají do stejného místa. Dík moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2006 05:42 vojta – ryby
ne ní to jen u pavích oček,a ne jen u samiček rodiček ,ale i u samců dosti často jsou náchylné třeba tetrovité ryby pokud je to mladé není to vidět ,až se začne vyvíjet a růst tak deformační zona se neuměrně vyvíjí vůči ostatním částem těla,ryba špatně plave takto dokáží některé ryby přežívat i půl roku dokud jejich stav nedojde do stádia kdy je to natolik vyčerpává,že hynou,první příznaky se projeví tím že ryba nedokáže v kidu stát na místě nebot zakřivení páteře jí nutí neustále plavat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2006 00:25 jarka – paví očka
kdepak vrozená vada,tohle mně dělají samičky.Zasloužené maminy,které několikrát rodily.Tak dvakrát do roka se 2-4 kusy ohnou v páteři a do dvou dnů uhynou.Nevím proč a taky mně to trápí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2006 12:00 vojta – páteř
je to defekt v růstu ryby,vylovit a usmrtit takováto ryba se akorát trápí a čím bude větší tím to bude horší,není to jen u pavích oček ,ale všeobecně u ryb jako takových se to stává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2006 11:01 don – pH?
chceš říct, že ohlou páteř způsobuje příliš nízké pH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2006 23:11 Heavyk1 – nz
Není zač
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2006 19:46 LeGolem – diky
oki, každopádně děkuju za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2006 19:25 Heavyk1 – gupky
Mají ho hranaté, když se podíváš zepředu i ze strany (řitní otvor je jako by v rovině s břichem, špatně se to vysvětluje, fotku nemám). Co se týká časového rozmezí, mám to různé, poprvé to bylo už po 14-ti dnech, pak měly obě asi 1,5 měsíce pauzu. Pokud zvedneš o trochu teplotu, budou rodit častěji, ale většina je samečků a navíc hrozí předčasný porod nedovyvinutých prťat. To bych udělala až před porodem, kdy to stopro zabírá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2006 16:47 LeGolem – porod
jo a v jakém cca časovém rozmení se konná porod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2006 16:46 LeGolem – hranaté bříško
super, a to bříško je hranaté z profilu, nebo ze předu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2006 16:40 Heavyk1 – skvrna
Je pravda, že mají černou skvrnku všechny samičky, ale dá se to poznat podle např. intenzity zabarvení, tvaru bříška, dutiny břišní, chování. Čím víc se porod blíží, tím tmavší a i větší skvrna je, bříško začíná mít hranatější tvar, pokud se podíváš odspoda proti světlu nahoru na rybu, tak vidíš břišní dutinu, která bývá většinou zaplněná (není to pravidlo). Chování je taky sporadické, jak u kterých jedinců. Vypozoruješ to časem. Pokud rybka toto splňuje, přelov ji "na samotku", přitop asi na 27-28 stupňů, hoď rostlinku pro případné schování malých a ona se rozrodí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2006 16:23 LeGolem – tmava skvrna u pavich ocek
Mám dotaz,
všude na netu se píše, že: Samička má v době březosti u řitní ploutve hnědou až černou skvrnu, které říkáme skvrna březosti.
To je sice moc pěkně řečeno, ale jak to mám poznat, když tu svrnu mají všechny samičky?
Včera začala jedna rodit a svrnu má a měla stejnou, jako ostatní samičky v akvariu.

Prosim o radu, případně o fotky. Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2006 14:58 Franta – ohlá páteř u pavích ok
voda musí být zásaditá nesmí být pod 7 ph nejlíp v rozmezí 7-8 ph pokud ryby plavou v rohu nádrže nahoru a dolu jevoda kyselá a rybám je špatně ph zvýšiš přidáním jedlé sody v množství 1pol.lžíce na 100l vody o1 stupen kup si phtest.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2006 21:19 don – nic moc
to jsi mi moc nepomohla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2006 20:45 Voloďka – Ohlá páteř
já jednou měla taky takové kousky... Hm, myslím, že to bude buď dědičností nebo že se spářila např. mamka se synem atp. a nebo to může být nějakou špatnou vodou (chem. složení). Jinak nevím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2006 19:37 don – ohlá páteř u pavých ok
co to způsobuje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2006 12:09 Akvaaa – to t..
To se divim že ty ses ještě vzduchem neudusil..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2006 23:34 B.L. – To Barbara
No to asi těžko,protože mě se to děje u 4 měsíčního potěru oček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2006 00:50 t – male pavy
Male pavy rozhodne nedavej do akvarka neb se ti utopí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2006 00:16 luboš – rada
pokud jsou ve stejném akva. s dospělými , malou část kmiva stačí rozdrobit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2006 19:48 d.svechin – mlade pavi očka
chtěl sem vědět jestli mě někdo někdy odepiše na to co sem se ptal! rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2006 20:24 hans – mala pavy ocka
ahoj lidi poradite mi nekdo jak se mam starat o male pavy ocka??? ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [56] 57 58

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 35884x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc?od=2751