Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2024 17:57 Muž Freedlo [179] Re: ctibum
Bohuźel tam tvar zadny nevidim. Jecto tak maly, ze kdyz jdu bliz a snazim se zaostrit, zacnou me bolet oci:-D

Je mozne, ze to jsou ty lasturantky - ctu ze to obcas lidi maji jako jakysi pohyblivy prach na skle

Asi budu zatim ve sledujicim modu a uvidime … ale lita to i ve vode dost:/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2024 17:45 R Muž ctibum [6838] Re: Freedlo
Jedna mikrotečka vypadá jak buchanka :) rybicky.net/atlasostatnich/buchanka_obecna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2024 09:03 R Muž Anthrax [4730] Re: Freedlo
Ahoj, z fotky to moc poznat nejde. Ale mohly by to být lasturnatky. Koukni na YouTube a porovnej. Ten jejich pohyb je nezaměnitelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2024 08:36 Muž Freedlo [179] – Co je to za potvory?
Fotka k příspěvku HD ahoj,
Již delší dobu se snažím dopátrat, co mi to za "blešky/tečky" leze po skle - dokonce i lítá ve vodě to vypadá.

Je téměř nemožné to vyfotit. Jsou to po skle jezdící mini tečky. Nepřijde mi, že to jsou červící..

díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.12.2023 13:52 R Muž Guppy [2275] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: tramtra
A taky by to chtělo jemnější substrát, menší kamínky, aby mezi ně ten odpad nezapadával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.12.2023 13:38 Žena tramtra [3202] Re: PavelS
To akvárium zaslouží pořádně odkalit, vidím jen tlející bordel - výkaly a asi i zbytky potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2023 11:46 Muž PavelS [0] – Vajíčka, parazit nebo něco jiného?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych vás požádat zda někdo z vás pozná co to je?
Akvarko 150 l ve kterém je už jen jeden bichirek který v posledních dvou dnech jen leží na dne občas se přesuneme jinam. Žádná jiná aktivita u něj není, nemá žádné známky nějaké nemoci nebo něčeho podobného kromě jeho chování. Ještě jsou tam dva ancistrusi kteří jsou v pořádku. Tohohle sem.si všiml dne na filtru a pod ním. Předem děkuji za rady a odpovědi. A přeji všem krásný nový rok.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2023 16:33 Muž vlka [3426] Re: Voja
Žížalice pestrá ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2023 16:15 Muž Voja [0] – Žížala
Fotka k příspěvku Ahoj, dnes jsem v akvariu nasel neco co se podoba zizale. Je to zavrtane v substratu a pri pokusu ho chytit byl neuveritelne rychly. Netusi nekdo co to je?
Diky za radu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2023 09:32 Žena LenkaL [0]
Dobrý den, jak jsme řešili to s těmi vodními roztoči, mám pocit, že je jich o hodně více a pár z nich vylézá i na sklo. Snažím se je vybírat, ale nevím jestli to úplně pomáhá. Nevíte někdo jak bych se jich mohla zbavit? Případně jak omezit jejich počet?
Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2023 17:41 Žena LenkaL [0] Re: vaclav
No, mám tam červené krevetky tak nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2023 16:38 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LenkaL
Tak je jich hodně druhů a jsou to dravci tak záleží co je v akváriu za osádku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2023 15:26 Žena LenkaL [0] Re: vaclav
Myslím toho vodního roztoče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.12.2023 16:10 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LenkaL
Záleží co to je pokud nymfa šidéka tak je to dravec a na menších krevetkách si rozhodně pochutná. Vývoj v teplé akvarijní vodě je asi 3 měsíce a pak bude po bytě něco létat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2023 14:32 Žena LenkaL [0] Re: Guppy
A co krevetky? Neublíží jim to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2023 21:33 Žena Katrinkkaa [2] Re: vaclav
Anooo, pak jsem našla že tu existuje i modrý rámeček :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.12.2023 21:20 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Katrinkkaa
Musíš točit kolečkem na myši a takových příspěvků už tu je více. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2023 21:11 Žena Katrinkkaa [2] Re: Katrinkkaa
Našla jsem že šídelko by to mělo být..bude jich víc? Prý škodí krevetkám..jak se to do akvárka dostane? :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2023 20:52 Žena Katrinkkaa [2] Re: 4Sima
To je ošklivý smich Ale asi to vypadá jako vážka….??? Kde by se to mohlo v akvárku vzít??? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2023 20:34 Muž 4Sima [1881] Re: Katrinkkaa
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2023 20:27 Žena Katrinkkaa [2] Re: Katrinkkaa
Našlo mi nějakou Mysidu ještě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2023 20:19 Žena Katrinkkaa [2] – Ono to plave :D
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, při čištění jsem narazila na tohohle živočicha..nevíte co to je a co s ním? Vůbec nevím, kde se tam vzal a co dělá (ale vypadá celkem mile)..delší dobu jsem nesadila ani nové rostlinky..mám to zlikvidovat?
Google mi našel, že je to jepice..ale to nelétá ve vodě smich
V tom kýblu se to moc dobře vyfotit nedá..tak snad to někdo pozná X-)
Děkujiiii ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.12.2023 14:19 R Muž Guppy [2275] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy
Osm nohou. Že by nějaký vodní roztoč?
www.wikiwand.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2023 09:13 Žena Beastie [314] Re: LenkaL
No jako jsou to mšice, ale že se drží u dna? Většina lidí je má na listech plovoucích rostlin spíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2023 18:53 Žena LenkaL [0]
Fotka k příspěvku Dobrý večer, dnes jsem v akváriu s krevetkami našla tohoto tvora. Je jich tam asi více a drží se u dna. Nevíte někdo co by to mohlo být, případně jestli to krevetkám nevadí?
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2023 14:13 Žena jesterka3 [0] Re: Anthrax
Díky, vodu jsem vyměnila, budu to sledovat, snad se to nebude opakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2023 11:59 R Muž Anthrax [4730] Re: jesterka3
Tohle řasa nebude. Těžko soudit dle tohoto snímku. Řekl bych ale, že by to mohly být kolonie vířenek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2023 09:22 Žena jesterka3 [0] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Děkuji za odpovědi, článek o parazitech jsem si přečetla, ale nepřišlo mi, že by to bylo něco z toho. Spíš se mi zdá, že to jakoby vlaje a nejvíc mi to sedí na vlající prachovou řasu (ale bílou?), zelené to není. A vypadá to takto:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2023 20:30 R Muž Anthrax [4730] Re: jesterka3
Zdravím, je to trvale přisedlé na jednom místě a pouze to vlaje v proudu nebo se to aktivně pohybuje? Komáří larvy to dle popisu nebudou. Bez fotky nebo videa se každopádně těžko odhaduje. Zkusil bych identifikaci podle článku rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici , po případě projet pár stránek tohoto tématu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2023 18:22 Žena jesterka3 [0] – Co by mohlo být na skle?
Dobrý den, před dvěma dny jsem svému beťákovi vyměňovala vodu v akvárku a za 2 dny se objevilo na skle akvária zevnitř něco, co neumím identifikovat...přijde mi to jako 1-2 mm nepatrně se pohybující bílí červíci (těžko bych je zachytila na fotku - sklo vypadá i ze 70 cm čiré- hádala bych to na čerstvě nakladené komáří larvy, které obvykle vídám ve větší velikosti v létě v bečce venku... nemohu vyloučit ani nějakou vláknitou řasu hmm nebo přemnožené prvoky-což mi vzhledem k čerstvě vyměněné vodě nesedí/užitečné bakterie ? Napadá někoho co to je - ještě se mi to tam nikdy neudělalo.Je možné, že jsem to přehnala s přípravkem s nitrifikačními bakteriemi a teď se ve vodě vyskytlo něco světe div se, co jsem nečekala - před částečnou výměnou vody, byl aplikován atb přípravek proti bakteriálnímu rozpadu ploutví- který tam teď raději kapu preventivně - přišlo mi, že na rybce byla drbvná skvrna, což jak jsem později zjistila byl nejspíš jen odlesk skla, protože je světle modře zbarvená na hlavě - někdy se to hůře identifikuje - i když si na ni pořádně posvítím - rybka je neposedná.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.08.2023 09:55 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: cz1khc
Vypadá to na hlístice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2023 19:57 Muž cz1khc [207] - a rybky a krevetky a substráty a hnojiva a světlo a focení a PC – Prosba o identifikaci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim odborniky o určení maličkých (5 mm) bílých červíčků.Z jezirka jsem přinesl trs mechu
(snad willow moss)a několik stonků růžkatce.Akvárko by mělo posloužit jako pěstírna mechu-První den napuštěné vodou z výměn ve 198 a 263 l .Na přednim skle je několik těchto živáčků .Jsou to hlistice? Oligochaeta?
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2023 13:40 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: Topgcz
lastúrnatky (Ostracoda)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2023 13:27 Topgcz – Je to k jídlu?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Neví někdo co je to zač? Jsou to celkem rychlé potvůrky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2023 21:28 Žena Beastie [314] Re: vlka
To tam budu muset nějakou přidat, jehlounci se o ně moc nezajímají tak uvidíme. Ale musím počkat až dorostou trochu nejmenší krevety. Píšou že mohou ublížit malým rybám, co je malá ryba ? Očekávám výtěr jehlounku (teda možná si ho spíš jen přeju ) tak aby mi neuškodily :)

U buchanky jsem čekala ocas nebo nějakou strukturu co je na obrázku, tohle je ploché a jen oválné, tak mě to překvapilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2023 21:06 Muž vlka [3426] Re: Beastie
První rybička s nimi bude hotová raz dva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2023 21:03 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beastie
Buchanky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2023 20:48 Žena Beastie [314] Re: Anthrax
Zkusila jsem ale nic moc
youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2023 13:42 R Muž Anthrax [4730] Re: Beastie
Klidně to nakresli, takhle to nikdo neuhodne. :-) Vím, že je to prťavé ale video by udělat nešlo? Člověk by alespoň viděl jak se to pohybuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2023 13:05 Žena Beastie [314] Re: vaclav
jak řikám, je to velké jak vylíhlá artemka, mám problém to vidět, na žádném foťáku nemám dost dobré makro, to už by bylo snazší to nakreslit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2023 12:53 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beastie
Fotka tech neznámých ufounů by nebyla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2023 11:28 Žena Beastie [314]
Téma jsem četla, koukala na obrázky, stejně jsem to nepoznala. V akva mi plave něco nového. Velikostně je to jako vylíhlá artemka. Oválné, zhora šedivé, zespoda když se to připlácne na sklo je to bílé. V prostoru to plave volně, docela rychle, žádné trhané nebo skokové pohyby. Drží se to na plovoucích rostlinách u hladiny a nebo na skle, kde to dost rychle leze.
Co to prosí je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.07.2023 12:09 R Muž Anthrax [4730] Re: KarásekLut
Ano, jsou to kružníci. Ničemu nevadí. Živí se v akváriu různými zbytky. Takže si na jejich počtech můžeš po čase ověřit, zda překrmuješ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2023 11:38 Muž KarásekLut [87] – Pomocnici
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Do akva se mi dostali tito pomocnici. Predpokladam kruznici, napocital sem jich asi 8. Sou to pomocnici a ne skodici ze?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2023 09:34 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: homolkova
fotka nič moc, ale podobá sa to na lastúrnatky (Ostracoda)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2023 21:14 homolkova – Prosím o radu
Fotka k příspěvku Dobrý den ahoj
v 30l akváriu s krevetami se mi přemnožili škůdci, kteří ožírají listy kytek. Zcela zlikvidovali plovoucí salvinie a nyní mi postupně oholili ze 3/4 bacopy. Mají 1-2 mm, jsou poměrně rychlí bílo-šedí. Snad fotka pomůže. Přijde mi, že nehodují až na odumřelém listu, ale aktivně ničí i zdravé listy.
O akváriu: Kromě toho se mi v akváriu sem tam objeví nezmaři a dlouhodobě hlístice. V akváriu u krevet nejsou žádné rybičky, pouze Clithon, nepoužívám žádnou přidanou chemii, akvárium čistím jedna za 7-10 dní (max třetinu vody), kvůli hlísticím omezuji krmení krevet.
Děkuji předem za radu, o co by se mohlo jednat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2023 22:06 R Muž ctibum [6838] Re: Andy__
V modrém rámečku je odkaz na článek na toto téma. Zkus ho projít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2023 20:40 Muž Andy__ [0] - Živorodky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pěkný den.
Po pár měsících od založení se nám náhle začali v akváriu objevovat tito červi. Drží se na rostlinách a kamenech, pohyb téměř nulový, pancéřníčci se o ně nezajímají, a na nich žádné parazity nevidím. Dnes jsme zahlédli i jednoho z těchto "červíků" trhavě hadovitě plavat. Poradíte, o co může jít? Jsou škodná, nebo budou zajímat některé druhy ryb jako krmení? Když jsme měli v tomto akváriu mladé mečovek, nic takového zde nebylo, a od té doby jsme žádné rostliny ani živočichy nedokupovali, takže je asi předtím možná žrali. Přemýšlím, jestli může jít o něco na způsob Oligochaeten?
Děkuji za jakékoliv rady a nápady. Celkem se teď bojím, protože pancéřníčci nakladli své první jikry, a nechci, aby to zkazili červíci. sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2023 14:01 Žena Starka [204] Re: Anthrax, vaclav
Díky, to bude ono. :-)
Koukala na mě, jsem měla strach, že mi skočí do ksichtu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2023 13:17 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Starka
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 85 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57441x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zivocicha-zavleceneho-skudce-parazita