Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.10.2021 22:12 Žena BBchory [854] Re: fuska12
Mohlo by to být tohle?
www.biolib.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.10.2021 20:53 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: fuska12
Budu jenom odhadovat: tím dlouhým tenkým se nadechuje z hladiny, celkově tvarem tělíčka připomíná absolutně neškodné larvy much pestřenek čmelákovitých. Ty sice bývají standardně tmavé, někdy ale muší larvy variabilitou zbarvení překvapí.
Pro příklad: svým poněkud přerostlým rybičkám kupuji dost často v rybářských potřebách jako krmení muší larvy které bývají uniformně béžově bělavé. Není to ale tak dávno, co jsem se po otevření jedné krabičky nestíhal divit - byli tam jedinci zelení, modří, fialoví, červení... Doslova v umělých plastových odstínech :-D
Třeba housenka petřenky - albín?
Fakt to není určení, jenom odhad na základě podobnosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 12:29 fuska12 – Larva
Fotka k příspěvku Dobrý deň viete mi poradiť o aku larvu vodného hmyzu sa jedna pôvodne zo záhradného suda ma nožičky ako húsenica ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2021 05:16 R Muž afc1886 [14682] Re: Nadia
Lasturnatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2021 02:20 Nadia – Biele malé živočíchy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mam aj ich video kde je vidieť ich pohyb. Môžem poslať cez mail.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2021 14:22 R Muž Anthrax [4765] Re: BBchory
Z fotky toho bohužel moc poznat není. Může to být i nějaká chobotnatka. Je jich hodně druhů.
Edit: vyhledej si například pojem „Alboglossiphonia“ a porovnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2021 14:21 Žena BBchory [854] Re: Passenger77
Nemá to taková ta očíčka jako ploštěnka, vlastně to na hlavě nemá vůbec nic, co by se při pohledu prostým okem dalo označit za oči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2021 14:13 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: BBchory
Typuji Ploštěnky, ale jisté to není, na tom snímku není vidět příliš znaků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2021 12:46 Žena BBchory [854] – divnej červ
Fotka k příspěvku Ahoj,
mohu poprosit o identifikaci? Je to asi tři milimetry dlouhé, na obou koncích špičaté, leze to po skle stylem zrychleného slimáka. Vyloveno z akvária 2Rybičky; jsou tam dvě cichlidky, jedna na toho červa koukala a netvářila se, že by byl jedlý.
Hlavně potřebuji zjistit, jestli to není nějaká příšernost, kterých by se tam mohlo skrývat víc a vyhubit mi ryby.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2021 19:55 Žena Korny [72]
Fotka k příspěvku Poradite prosim co to je? Ked som to vytiahla z vody este sa to hybalo, je to akoby cerv. Bol v akvariu 'the lost place of water life
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2021 20:57 Žena Betus [3] Re: Anthrax
Nie, nevidela som to na ničom parazitovať, len na skle. Teraz to už nevidno. Tenké to bolo cca 1mm,a dlhé 2-3mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2021 20:46 R Muž Anthrax [4765] Re: Betus
Z těch mechokoulí může vylézt kdeco. Takže jsi to tedy viděla někde na něčem parazitovat nebo ne?
Takhle bez měřítka se blbě odhaduje velikost. Pokud to je tak do 2 mm velké a nemá to hlavičku, tak to bude pravděpodobně něco z řádu Rhabdocoela. To je neškodná věc. Pokud to bude větší tak to můžou být i škodlivější (pro plže a krevetky) ploštěnky. Těch se zbavuje těžko. Ani o jedno ze zmíněných podle mého nebudou mít ohnivky valný zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2021 20:40 Žena Betus [3] Re: Anthrax
Neviem, už sa to schvalo, ale nevyzerá zeby to malo nejaký tvar hlavičky.
Minulý týždeň som kúpila mach a machovu guľku z invitalu a dnes pozorujem toto + kooopec maličkých levatiek. Ryby idem kúpiť tento týždeň tetry ohnivé, tak neviem či sa o to také malé dokážu postarať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2021 20:32 R Muž Anthrax [4765] Re: Betus
Ahoj. Moc to vidět není. Možná Rhabdocoela? Porovnej www.youtube.com/… Ale na ty nesedí označení parazit ani to plavání. Má to nějakou „hlavičku“? Na čem to tedy parazituje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2021 20:23 Žena Betus [3] – Co je to?
Fotka k příspěvku Zdravím, prosím vás, co je to za parazita, dnes som ich spozorovla asi 2 ks na skle a jeden kus plával.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2021 21:00 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: fuska12
Lasturnatky cs.wikipedia.org/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2021 20:57 fuska12 – Dafnia?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý nevie niekto poradit o aky hmyz alebo korovca sa jedna pôvodne zo záhradného suda rybkam celkom chuti.najviac mi pripomina dafniu (ale pochybujem) nič lepšie som nevygooglila
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2021 20:39 Žena Korny [72] Re: jakaf
Nermar z plavaciek z bazaru, riasa mam vela svetla hoci je to orezane na 5 hodin
Plostenky netusim... Mozno tiez rastliny. Je moznost ze to tam bolo aj predtym, ale ryby to vyzrali, teraz je akva uz 2 tyzdne bez ryb (vykapali po otrave co2) a objavila sa tam ta haved :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2021 17:00 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Korny
Nazdar,tušíš z čeho sis to vše zavlekl?Já jen čemu se mám vyhnout,abych něco z toho taky nezavlekl.Zítra si jdu pro povolení a budu na radu zdejšího člena chodit do Břevnova na živé krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2021 16:47 Žena Korny [72] Re: lacewings
Pomôže zvysenie teploty na nejakych 30 - 32 stupnov? Nechcem ist do chemickeho utoku...lebo mam hodnoty vody v pohode. V atlase bolo, ze nemaju (hlavne plostenky) rady zvysenie teplot
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2021 06:54 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Korny
- ne
- ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2021 11:00 Žena Korny [72] – Mix
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku V akva mám plostenky, nezmara, gda a gsa riasy, ine hlistovce. Otazka znie;dokaze ich cca 20 trojmesacnych moll vyzrat? A môže mi to nejako ublizit pri prestriku rastlin? (adi zla otazka ale som neskusena
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2021 18:51 Muž KarásekLut [93] Re: Silviebaris
Sroloval sem a tipnul bych to na nejakou tu plostenku. Zkusim pul hodky po zhasnuti si tam posvitit a uvidim co uvidim. Zkusim se podivat co by je pripad e poziralo kdyby to byli ony
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2021 15:22 Silviebaris Re: KarásekLut
Zkus srolovat níž,nedávno to tady řešila Klárča,tak to zkus porovnat.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2021 14:10 Muž KarásekLut [93] – co to je za parazita?
Fotka k příspěvku Zdravím. Ted jsem si všiml že mám v akváriu nějakého parazita. Nevíte prosím někdo co to je zač, jak se tam dostal (dával jsem před pár dny nové rostlinky a nikde sem si nevšiml že by byl schovaný), a jak ho mám zlikvidovat? Jestli pomůže nějaký živočich který si s ním pomůže nebo nějaká chemie?

Děkuji za odpovědi a rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2021 15:29 Žena Klárča [19] Re: Silviebaris
Ano děkuji. Určitě nejdřív zkusím něco co je vyžere, raději než se pouštět do případněho znovuzaložení akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2021 15:14 Silviebaris Re: Klárča
Možná zkusit nějakou rybku,co by je vyžrala..
Na wikipedii píšou.. (hltanovka bahenní) – je velmi hojná pod kameny i ve znečištěných vodách. Vysává drobné vodní živočichy a přenáší parazity..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2021 15:06 Žena Klárča [19] Re: Silviebaris
No právě...
Tady amp.en.google-info.cn/… i en.m.wikipedia.org/… píšou, že ty erpobdelly nejsou paraziti ale dravci živící se malými bezobratlými (a ne krví)
Toš by snad v tom případě nemusely rybkám škodit...
Ještě zkusím hledat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2021 14:44 Silviebaris Re: Klárča
Vypadá to tak..ale celkem o ní moc nepíšou..Hltanovka bahenní..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2021 14:35 Žena Klárča [19] Re: Silviebaris
Děkuji, googlila jsem dál a připadá mi spíš (vzhledem, tlamkou i pohybem) jako hltanovka
m.youtube.com/…
www.naturespot.org.uk/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2021 19:22 Silviebaris Re: Klárča
Za mě ploštěnka,ale zkus to ještě porovnat a nebo počkej co poví jiní.. www.zsezzlin.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2021 19:09 Žena Klárča [19] Re: Passenger77
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, zkouším se ještě vrátit k předchozímu tématu...dnes jsem dostala ty mršky pod mikroskop (zvětšení 200x, jeden konec těla, prostředek a druhý konec těla :-)), tak posílám další fotky. Nepoznal by náhodou někdo prosím? Podle fotek na netu mi to příjde jako nějaký druh pijavice, ale jak jsem dřív psala, přisáté na rybkách jsem je ještě neviděla...
Moc děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 14:33 Žena Klárča [19] Re: Passenger77
Budu na ně večer číhat, díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 13:12 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Klárča
Tak podle chování typuju spíš ty Ploštěnky.
Ale nevím, zkus to líp nafotit (zaostřit). Ono by se to dao poznat z lepší fotky i bez lítání na Veterinu ;-)
PS: Nejlíp je uvidíš večer/v noci, když je v prostoru akvária tma a posvítíš si 1/2hodiny od zatemnění do akvária, tak budou lozit ze substrátu, pohybovat se po skle, atp. Mně plavali i po hladině.
Jinak je jich vícero druhů a vypadají nejčastěji takto:
search.seznam.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 12:56 Žena Klárča [19] Re: Passenger77
Jedna mrška seděla na náplni ve filtru, další na těch velkých plochých kamenech (dekoraci) a další se objevily při odkalování ve kbelíku...ale plavat po akva jsem je zatím neviděla...Jo a co se týče velikosti, lžička je velikosti čajové lžičky, červ má dost variabilní velikost (smrštuje se a natahuje)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 12:50 Žena Klárča [19] Re: Lojza007
Zkusím se domluvit v Olomouci na státním veterinárním ústavu, uvidím. Každopádně díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 09:57 Muž PetrO [752] Re: Passenger77
Ahoj Davide.
Jak říkáš, chtělo by to ještě vypozorovat o co přesně se jedná, ale níže se slečna zmiňuje, že to na ploštěnky nevypadá, protože se to nepohybuje po akváriu.
Asi by to opravdu chtělo zkusit nějakou tu past.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 09:31 Muž Lojza007 [1204] Re: Klárča
Nemáš v dostupné vzdálenosti nějakou přírodovědeckou nebo veterinární fakultu? Mohli by to tam v rámci praxe zjistit zadarmo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 08:56 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: PetrO
Ahoj Petře, otázka je jestli to jsou skutečně pijavice. Vypadá to tak, ale bez lepší fotky a měřítka (nevím, jestli je lžička čajová/polévková nebo jiné velikosti), neodhadnem délku. Je možná i Ploštěnka, ikdyž vypadá více na Pijavici.
Ideální by bylo též popsat, kde ji Klárča sebrala. Jestli lozí v noci po skle a je na listech atp., tak to bude Ploštěnka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 04:38 Žena Klárča [19] Re: PetrO
Ano, děkuji. Pokusím se zjistit co to je a podle toho se zařídit, pokud nějaká tak neškodná pijavka, tak zatím s restartujte počkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2021 20:47 Muž PetrO [752] Re: Klárča
No, s kompletní dezinfekcí akvária asi moc neporadím, samotnému se mi do toho u 300 litrového akvária nechce.
Asi bych poradil napsat SZ Davidovi (Passenger77), nedávno něco podobného dělal kvůli ploštěnkám.

Jinak, ještě k těm pijavkám.. já je opravdu vidím jen při odkalovaní a rybám jsem je škodit vůbec neviděl.
Nedávno je tady jeden kamarád nechal v práci prověřit (na AV ČR) a výsledek byl:


"Takze pisu primo sem, co dneska vypatrala kolegyne parazitolozka. Jde s velkou pravdepodobnosti o zastupce celedi Salifidae, vyclenena z celedi Erpobdellidae, druh Barbronia weberi, v minulosti v rodu Dina. Jde o asijskou dravou pijavici, zerouci cervy a ruznou bentickou haved, v akvariu nejspis zbytky krmeni. Je toho o ni celkem dost i na akvaristickych webech. Byla zavlecena nejspis s akvarijnimi rostlinami z asijskych pestiren do celeho sveta, z akvarii pak zdrhla ven, takze byla nalezena ve volne prirode treba v Nemecku nebo Italii, ale taky na Madagaskaru. Rybam neskodi, resp. tedy necizopasi na nich. Jestli lze zlikvidovat hypermanganem, to mozna ano, ale zrejme se musi udelat dobry roztok. Ja ji mel v kytkach, ale sel jsem do toho s tim, ze jojo sekavky si s nimi poradi, jako ostatne se vsim, co se da v akvariu sezrat :-). Jestli se ukazi v jinem akvarku, tak to asi resit nebudu, nebo koupim nove male jojo. Je otazka, jestli by sly vyhladovat stridmejsim krmenim rybi osadky, kdyz by zbytky ze dna vyluxovali pancosi. Ale napady a nazory lze vyduckduckovat/guglovat."


Takže je zatím nechávám. Tak možná ještě můžeš zkusit akvárium sledovat a pomalu se na nějaký restart připravit.

Pokud chceš, prý se dají zkusit odchytávat na kousek masa v alobalu nebo v improvizované pasti na ploštěnky (dá se prý vyrobit z menší skleničky, kde uděláš do víčka pár otvorů hřebíkem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 19:48 Žena Klárča [19] Re: PetrO
Díky za tip, ano vypadají jako ony...žel byla jsem tak rozhozená, že mě hned nenapadlo je blíže prozkoumat. Samozřejmě ještě se je opět pokusím odchytit jak to půjde a blíž zjistit co je to zač. Každopádně, ať je to cokoli, zřejmě se té dezinfekci akva nevyhnu (toho jsem se obávala), ráda bych se opět zeptala a ujasnila si ohledně té dezinfekce, ať vím co mě čeká a udělám to pořádně, ale to raději přesunu do jiného vlákna rybicky.net/forum/3509 , snad do správného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2021 16:43 Muž PetrO [752] Re: Klárča
Tak mi to tak nějak přijde jako pijavice.
Vypadá to jako tohle na mojí fotce?

rybicky.net/fotogalerie.php…

rybicky.net/fotogalerie.php…

U Tvého akvária, pokud není moc velké, bude asi opravdu nejlepší řešení vše vydezinfikovat, rostliny zkusit nechat projít hypermanganem a celé znovu založit.

Já pijavice mám v akváriu taky, ale je pravda, že na ně narazím vždy jen při hloubkovém odkalovaní kdy jsou někdy vidět na dně světlého kýble.

Jinak, více informací asi najdeš ve vlákně o pijavicích a nebo jsme je řešili i tady

rybicky.net/forum/14895…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 15:28 Žena Klárča [19] Re: Passenger77
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dekuji za tipy, nový odkalovac každopádně poridim.... tím budu muset začít. Jinak, jak jsem psala ve vedlejším vlákne, ancistrus už mrtvý, údajná “vajíčka” jsou nakonec s největší pravděpodobnosti NPK mikrokulicky ale co je nejhorší sad parazity se mi povedlo teď konečně vyfotit!!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 10:20 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Klárča
Tenhle odkalovač, co uvádíš v odkazu, je šmejd, si myslím...mně teda nefungoval. Ale co psal přede mnou Lojza007, tak ten mám taky. Jen jsem k němu nedal tu originál hadicu, protože je strašně široká a krátká a potřeboval jsem taky nižší průtok vody, abych něco stihl odkalit v tak malém akvárku. Píchnul jsem (akorát zevnitř) do toho klasickou vzduchovací hadičku. Ta tam úplně dobře nesedí, tak jsem ji prvně oblepil vrstvou izolepy tak, aby tam sama držela a těsnila. Průtok je tak akorát vhodný, ikdyž těžší částečky teda nenasaje, ale mně to stačí. Funguje mi to se stejnou izolepou možná 10 let. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2021 09:55 Muž Lojza007 [1204] Re: Klárča
Ten odkalovač jsem na zkoušku taky vzal, říkal jsem si, že s ním půjde dobře přečerpávat voda, ale ani to nejde pořádně.
Já jsem si úplnou náhodou koupil tento www.rostlinna-akvaria.cz/… a jsem s ním velice spokojen. Na hlubší akvárium asi bude potřeba větší model.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2021 21:59 Žena Klárča [19] Re: afc1886
Fotku parazita přímo nemám (jen ty fotky ancíka a vajíček, co jsem posílala - co budou prý spíš ploštěnky), střevní parazity jsem tipovala z příznaků. Možná plaším zbytečně...ale samička s jikrami to není (fakt je to sameček) a pokud mám v akva ploštěnky (což taky možné je), tak ty prý jsou v akva vidět kdyby tam plavaly, ale zatím jsem je nepozorovala a teď nejsem doma, takže se znova pořádně nepodívám...
Jinak pokud je problém jen krmením, tak samo začnu z pestřejší stravou...
A ještě mě napadlo, že by třeba stačilo jenom pořídit lepší odkalovač, mám nějaký takový www.rostlinna-akvaria.cz/… (opět nemůžu teď nafotit, nejsem doma) a dost toho svinstva ve štěrku nechává (buď je to šmejd, nebo to s ním neumím)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2021 20:52 R Muž afc1886 [14682] Re: Klárča
Píšeš zřejmě, ale jistá si nejseš. Máš aspoň fotku těch případných parazitu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2021 19:37 Žena Klárča [19] – Čistení akva kvůli parazitům
Dobrý den, zřejmě mám v akva nějaké parazity, tipuji hlistice (presouvám sem dotaz z rybicky.net/forum/1160-nafoukle-bricho a možná bych ho měla vydezinfikovat. Rada bych se zeptala, někoho, kdo s něčím takovým má zkusnosti jak konkrétně takovou dezinfekci udělat. Představují si, že vypustím vodu, properu štěrk a propecu v troubě, vyvařím kameny, stěny akva otru roztokem sava...pokud ano, tak prosím:

1) jak koncentrovaný ten roztok sava? Nebo savo vůbec nepoužívat?
2) Co kytky, do hypemanganu? Jak koncentrovaného?
3) Co konkrétně s filtrem? Nechat tak jak je? (jsou v něm také usazené ty nitrifikacni bakterie)
4) Pokud to udělám (myslím propečení štěrku), zničím případně parazity ale zřejmě i užitečné nitrifikacni bakterie které jsou ve štěrku??? Znamená to, ze akvárium pak bude jako znovuzalozene a měsíc do nej nesmí ryby?
5) Co s vodou? Mám pak většinu vrátit a nové dat jen část (např 1/4 nové vody, jako každý týden při pravidelně údržbě)? Kdyby byla celá nová voda, tak zas by to znamenalo ze to je nově založené akvárium?
6) Je to vůbec nutné a mám do toho jít????

Omlouvám. se za možná trochu zmatené a trivialni dotazy, a taky pardon pokud nejsem v úplně správném vláknu, ale už fak nevím, kde se zeptat. Budu vděčná za rady, ať vím, jestli je taková dezinfekce vůbec potřeba a co mě teda čeká, nebo jestli se na to spis vykašlat.
Na jednu stranu se bojím, že to cele akva rozhodí ale na druhou stranu, ancistrus nevypadá vpohode (viz rybicky.net/forum/1160-nafoukle-bricho) a zřejmě tam v tom štěrku nejaci paraziti jsou, a pokud to nebudu resit, tak mám strach, ze každá další rybka, co bych pořídila (hlavně ta co žije při dne), se muže nakazit...

Ještě jednou předem díky za přečtení a odpovědi na mě otázky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2021 00:05 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: gab0
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57675x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zivocicha-zavleceneho-skudce-parazita?od=251