Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 10:16 Žena Kytka [2146]
Potřebovala bych identifikovat příšerky, které se mi objevily v nové nádrži.
Vyfotit nejdou, takže to zkusím podrobně popsat.
Velikost asi 2 mm, barva šedavě (béžovo) průsvitná s bílými "puntíky", tvar jako půlkoule, trochu připomíná špatně zbarvené sluníčko sedmitečné. Leze po substrátu a pokud plave akváriem, pohybuje se velmi rychle. Na skle jsem jí nezpozorovala. Pravděpodobně se i dobře množí, vidím jich čím dál víc.
Akvárko jsem zakládala asi před dvěma měsíci, několik dní tam byl jen nasypaný substrát z původní pěstírny (poměrně dost vyschnul) a poté jsem nalila část čerstvé vody a odložila tam koupené rostlinky - stále jsou v košíčkách. Nádrž fungovala několik týdnů bez filtrace. Živočichové nejsou (krom piskořek a pár okružáků) v nádrži žádní.
Předpokládám zavlečení s koupenými rostlinami, protože v žádné z dalších nádrží (rostlinných i živočišných) toto nemám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 14:30 Muž tillecek [133] - SumciRe: Johan
díkec. Vidím to na houbu rybniční...jak to zlikvidovat?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.08.2013 14:26 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: tillecek
Nevím, ale hledal bych v houbách. www.biolib.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 14:14 Muž tillecek [133] - Sumci
Fotka k příspěvku Neví někdo, co je to zač? Je to takové houbovité, leze mi to do rostlin, filtru...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 12:39 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
hlístice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2013 12:24 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Cervik
Jen pro zajimavost se ptam, co je to za cervika. Kdyz plave, dela vlnovky asi jako kdyz plave had a je droboucky, asi tak 5mm dlouhy, bily. Bohuzel Vam ho nemohu ukazat, pac ho drive nez ja stihla urcit 1cm velka Ramirezka, ktera rikala, ze je to "papu" :-D . Nicmene treba mi nekdo napise, co by to mohlo byt.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 17:44 Mikmiku – Parazit
Fotka k příspěvku Dobrý den, na trubce od filtru která je nad vodou, se mi neco objevilo a nevím co to je. Poradími někdo co to může být? Děkuji za odpoved
s pozdravem Mikmiku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 19:26 Muž kofejn [963] Re: radim
Dík, dnes jsem deset krevetek koupil. Koreta půjde na exkurzi ke skalárám :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 17:06 radim Re: kofejn
Ano, je to koretra. Dospělou krevetu nesežere, ale nějakou malou si chytit dokáže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 16:06 Muž kofejn [963] – Koreta?
Fotka k příspěvku Je to koreta? Neublíží krevetkám?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 22:06 S Muž invalida [3881] Re: TerezaP
Podle mýho malý bílý mršky na skle ano Ale přikláním se i k názoru že hlístice stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2013 22:04 R Muž romant [27982] Re: TerezaP
Podle mě to jsou hlístice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 22:03 Žena TerezaP [5] – ??
Fotka k příspěvku Mám jednoduchou otázku, co jsou ty malý bílý mršky na skle?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 21:18 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: MAK
Tak podle tý fotky bych to fakt nepoznal, ale podle tvaru a popisu to tipuju na ploštěnku. Je to jen dohad ta fotka je fakt hodně mizerná.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 21:12 MAK Re: romant
Fotka k příspěvku Cau, tak jsem to skusil jeste vyfotit, ale jen mobilem. Takze zadnej zazrak. Melo to vylozene tmavsi predke a zadek nebo zadek a predek ;)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 20:54 R Muž romant [27982] Re: MAk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 20:52 MAk – Parazit v malem akvarku?
Budte dobri,

mam dotaz, v nasem malem 30 l akvariu (nekolik neonek a 2 parecky pavich ocek + ted 4 jejich mladata) a banda asi 10 cca 4mm velejch sneku jsem dneska pri cisteni filtru objevil jakeho si "parazita?". Byl to takovej cervik s cernym prednim i zadnim dilkem, asi 4-5mm dlouhej. Na tele pod mikroskopem bylo videt takove cerne vodorovne prouzky. Rybky krmime obcas mrazenymi pochutinami (posledni dobou to byly tusim larvy komaru). Muze to s tim nejak souviset? Pripadne ma cenu se toho nejak obavat? Rybky se zdaji ok.
Diky MAK

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 12:22 richie
Fotka k příspěvku v nano krevetkariu sa mi objavilo postupne mnozstvo inych potvor (asi som malo premyl rastlinky z hornbachu)
potvora c1. (vid obrazok) co je to ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 19:54 Muž malvinator [0]
Takže tam už nic víc nebude? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 16:50 Muž MarekP [812] - MalawiRe: malvinator
Co s tím máš dělat? Už jsi udělal, vyhodils to.. smich smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 16:23 amrtin Re: malvinator
Tak to byla na 100% pijavice.A kde se vzala?No,nejspíš sis jí s něčim přitáh(kořen,krmení,...),ale ono stačí i jenom její vajíčko,to dokáže přežít dlouho i na suchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 15:26 Muž malvinator [0]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 15:17 Muž malvinator [0]
Koukal jsem se na fotky a možná, že to byla opravdu pijavice.. Co s tím mám dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 15:14 Muž malvinator [0]
Ne už jsem to vyhodil.. a kde by se tam vzala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 15:07 amrtin Re: malvinator
Není to pijavice?A co takhle foto by nebylo? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 14:48 Muž malvinator [0] – co to je????
Ahoj dnes jsem odkaloval.. A když tu najednou jsem viděl jakéhosi červa když jsem to vyndal z akva vypadalo to jako žížala, ale posouvalo se to jako stonožka co to je?? A co mám udělat proto aby v akvárku nic podobného už nic nebylo..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2013 15:28 Muž rudolf [4681] Re: Alkestis
Je to vodní roztoč ze skupiny vodulí (Hydrachnellae, Hydracarina), je jich u nás zastoupeno více než 30 čeledí, blíž se to určit nedá. Velmi hojná je třeba vodule krvavá (Hydrachna cruenta), ale červeně zbarvených jich je spousta.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2013 13:32 Žena Alkestis [9] – Parazit?
Co to může být ta červená tečka? Prý má průměr 2mm

uloz.to/…

Děkuji za pomoc vyřešení akta x

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 02:24 - Re: Bin
Flubenol u veterinára.No.Planaria si objednaj z netu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 17:58 Muž Bin [144] - AmerikaRe: Yirka
noo toto je to čo nemôžem vôbec tu u nás zohnať a sa mi zda že som ešte aj flubenol niekde čítal
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 17:54 Muž Yirka [9118] Re: Bin
Tuším, že sháníš přípravek No planaria. Více: rybicky.net/forum/12011…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 17:43 Muž Bin [144] - Amerika
prosím poradte mi nejakú chémiu na ploštenky tu u nás som zháňal dve (názov mi vypadol) a nič, v podstate mi v obchodoch ani nevedeli poradiť ako keby prvý krát v živote počuli názov ploštenka a čo to za stvora je :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 12:20 wiku Re: romant
Ještě mi napadá, že do těchto nádrží nikdy nepřišlo živé krmení a už vůbec ne z volné přírody. Maximálně zelenina ze zahrady. Takže, kde se tam vzaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2013 12:13 R Muž romant [27982] Re: wiku
Formy dravého cyklopu se vyskytují povětšinou brzy na jaře a ty opravdu potěr dovedou umořit, ovšem jak je tomu u krevetek to mě není známo, určitě se ozve nějaký znalec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 12:09 wiku Re: host
Pěkné, takže jsou to buchanky. V různých zdrojích píšou, že mohou být nebezpečné pro malé ryby. Má někdo zkušenost jestli ublíží mládým krevetám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 11:37 host Re: wiku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 10:55 wiku – Buchanka nebo Vírník?
Fotka k příspěvku Co je to? Oválné tělo, ocásek stejně dlouhý jako tělo, někdy rozdvojený. V předu do stran trčí dvě tykadla. Poskakuje to po skle i volně ve vodě v krevetkáriích.

Více fotek zde wiku.rajce.idnes.cz/…#
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 17:51 Fil Re: romant
Samozdřejmně tak jsem to myslel :) Tak ti děkuju a to by bylo asi vše palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 17:32 R Muž romant [27982] Re: Fil
Ano, v obráceným gardu, nejdřív ryby, potom chemii(i když šetrnou), třeba nebude potřeba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 17:26 Fil Re: romant
Ok, tak já buď nasadim to proti ploštěnkám a nebo tam pustim grupky. Nebo tak něco, aby to vyzobali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 16:26 R Muž romant [27982] Re: Fil
Tak s tím Molucidem bych si nezačínal, je to přípravek na hubení šneků a tam předpokládám přítomnost mědi a to je pro krevetky neslučitelné a ještě ke všemu to z akvária vyrobí mrtvou zónu, protože bude ničit nitrifikační bakterie, takže samá starost, žádná radost. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 15:48 Fil Re: romant
No, teď otázka co z toho to je za havěť..:( Pokud by to byla ta hlísnice, dal by se použít ten produkt dajana molucid? A neublíží to krevetám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 15:37 R Muž romant [27982] Re: Fil
Taky možnost a to už je u krevetek horší, tam je nejlepší použít No Planaria dočteš se v tom vlákně na nějž dáváš odkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 15:35 Fil – Co to je za tvora?
a nebo by to mohlo být toto.. rybicky.net/atlasostatnich/plostenka_potocni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2013 15:34 R Muž romant [27982] Re: Fil
Pokud to jsou skutečně hlístice, tak si s nima poradí méně krmený ryby a když jsme u toho krmení, tak dopřávání krmiva obyvatelům akvária se na jejich namnožení spolupodílí, takže střídmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 14:20 Fil Re: romant
Super, tak to se mi tam dostalo přes hlávkovej no :-D a teď jak se toho zbavit? Mam tu možná doma někde Dajana Molucid..já to sice nepoužívám, ale pokud by to nešlo jinak asi mi nic jiného nezbide..ale aby to nemělo vliv na mé krevety..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 13:21 R Muž romant [27982] Re: Fil
Mrknul bych na pojem hlístice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 12:51 Fil – Co to je za tvora?
Fotka k příspěvku Ahoj, včera sem dorazil z hospůdky tak trochu v náladě a v seděl sem 3 hodiny u krevetária a zíral do něj :-D a všiml sem si tam na skle úzkých malých potvor..Tak jsem si řekl že sem toho moc vypil a že se mi to zdá..no, ale teď jsem vztal a je to tam furt. Nevim jak to popsat..jsou dlouhé od 1mm do 3mm a úzké hodně..jezdí to po skle docela rychle..Do akvária jsem od založení nic nového nepřidával..např. rostliny..a jinak hodil sem tam cca 3x3 hlávkový salát, přímo ze zahrádky..opláchunut v teplé vodě...okurčičku též opláchlou v teplý, ale koupenou v marketě..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 19:14 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Fotka k příspěvku Vyšťouráno tužkou.
Pravděpodobně to bude zbytnělá kulička osmocote. Vnitřek má slanou chuť, trochu jako KNO3 (studí). Konzistencí je to jako písek s vodou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 19:10 Muž kofejn [963] Re: kofejn
Fotka k příspěvku Rozříznuto žiletkou.
 
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zivocicha-zavleceneho-skudce-parazita?od=2101