Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 49 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2012 13:07 lajkin
Fotka k příspěvku ahoj nevíte co to je
to se mi udělalo přes noc za aqa asi to bude mít souvislost se šneky mám dvě malé aqa vedle sebe veřer jsem našel jednoho šneka mimo aqa nazemi a druhý emigroval do druhém nádrže
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 20:32 Muž masakr [0] - Miniakvária – Bílí broučci
Fotka k příspěvku Tak stále bojuju s bílými broučky v akva. Dneska jsem zlikvidoval poslední dvě stanoviště jávského mechu a z nich vyšla další porce těhle miniaturních potvor. Proud vody je vzal do celého akva a skoro všude lezou po stěnách... Pořád jsem ale nezjistil, co to je. Krevetkám to zatím evidentně nevadí, prolezou okolo a navzájem se sebe nevšímají. Ale vadí mi, že je jich tam tolik. Snad bude fotka trochu čitelná...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 06:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lutien
Ne, tihle ne...to jen z nakažené zvěřiny... ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 23:03 Žena Lutien [12]
Díky, přečetla jsem si. A jsou škodlivé pro člověka? Vlasovci pokud vím působí nepříjemné choroby....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 08:04 Žena Lutien [12]
Fotka k příspěvku chystám se právě vyměnit co nejvíc vody.
tohle jsou oni. Zkopírovala jsem obrázek z akvafora
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 07:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lutien
A nítěnky jsou červené... smich Vyměňte vodu, ono to začne mizet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 07:56 Žena Lutien [12]
Jo jsou bílý a asi centimetr dlouhý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 07:56 Žena Lutien [12]
Aha.
jsou to takový tenký nitkovitý živočichové, co se vlní ve vodě. Vzpomínám si, že jsem je měla doma když jsem měla jen vodní rostliny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 07:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lutien
Nítěnky obvykle neplavou...to bude něco jiného...Plavou jen chcíplé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 07:41 Žena Lutien [12]
Ahoj,
dneska jsem plánovala pravidelnou údržbu akvárka a koukám, že tanm plave pár nítěnek. Nic Vážného to není, ale jáu jsem jimy nikdy nekrmila.
Neuškodej mým rybám?Nebo mě až budu nabírat vodu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 15:34 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: masakr
Může se jednat o neškodné nálevníky, třeba Spirostomum ambiguum. Podle prezentace máš akva chvilku založeno a tedy dějí se tam věci... ;-) pokud se mimo toho, že tam jenom jsou nic neděje, neřešil bych to (hlavně tam nic nelít...) čas ukáže, chce to trpělivost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 15:29 Muž masakr [0] - MiniakváriaRe: romant
Díky, prostuduju. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 15:28 Muž masakr [0] - MiniakváriaRe: invalida
No uznávám, že jsem to napsal jako blbec, měl jsem spíš namysli, jestli to může pomoci jejich rozmnožení... stydim stydim stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2012 15:13 S Muž invalida [3881] Re: masakr
Rozhodně z rostliny nevznikne živočich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 14:58 Muž masakr [0] - Miniakvária – Miniaturní bílí broučci
Zdravím, tak malé bílé breberky mám v akva taky. Před chvilkou jsem sundal z kmene jávský mech a z něj doslova vypadla hromada miniaturních (cca. 0,5mm) bílých broučků, nebo co to je. Lezou všude po akva... Je možné, že by jávský mech uhníval a z toho vznikli? Zkusím jednoho odlovit a pod lupou se na něj podívat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 21:20 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: usine
To je řasa? :-D Díky moc, to se mi i docela ulevilo, já si říkala, jakej tvor mi to tam udělal :-D
Před chvílí jsem to šla zkontrolovat a už to tam skoro není. Tak buď to rybky a krevetky potrhaly nebo sežraly.
Ještě jednou děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2012 19:45 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ivaha
Je to řasa. Špejli a natočit. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 13:06 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ivaha
Fotka k příspěvku Na tomhle snímku uprostřed - je to trochu vidět proti černýmu pozadí, natažený je to mezi kousky kořenu, přes tu prohlubeň.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 13:04 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostliny
Fotka k příspěvku V akvárku rybicky.net/nadrze/15637 jsem objevila jakousi "pavučinku", absolutně netuším, co to asi tak je, kde se to tam vzalo. Při výměně vody jsem to odsála (2 dny zpátky) a už je to tam zase. V nádržce jsou jen malý živorodky a pár krevetek. Jo a potom ještě kružníci a zřejmě lasturnatky. Jinak o ničem nevím. Ví někdo, co to je a jestli to je nějakým způsobem škodlivý? Děkuju :-)
P.S. - na tý fotce jsou v těch vláknech zachycený krevetí hovínka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 07:52 R Muž Silent [5949] Re: Roketka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 07:36 Žena Roketka [9] - LabyrintkyRe: Haimdol
Na ploštěnku je to moc tenké, tohle jsou jen takové slaboučké provázky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 07:35 R Muž Silent [5949] Re: Roketka
Mohly by to být ploštěnky. rybicky.net/forum/12011…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 07:28 Roketka – Průhlední červy
Zdravím,

dnes ráno jsem zpozorovala různě po skle jakési bílé až průhledné žížalky cca 0,5cm velké. Nevíte někdo, o co se může jednat a co s tím? Vše o mém akva je v prezentačce, jinak v něm mám plno druhů šneků, které se sice snažím likvidovat, ale moc se nedaří.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 06:43 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: toni
Proč máš tento dotaz mezi živorodkama? No to je jedno. Ono to může být třeba uhnívající kousek rostliny. Ale jelikož je ještě teď tma a na rozhlednu, kterou používám k věštění pořádně nevidím, tak víc toho nevyplodímm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 08:58 Žena toni [68] Re: Haimdol
ja vim -bohuzel to nijak jinak nemuzu vyfotit- ale je to proste jen takovej vacek.....:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 08:55 R Muž Silent [5949] Re: toni
Je mi líto, ale na té "fotce" není možné rozpoznat nic. Snad se najde nějaká vědma kdo to rozluští. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 08:50 Žena toni [68]
Fotka k příspěvku ahoj....muze mi nekdo poradit co to je??dneska rano jsem na rostlince nasla hnedooranzovy vacek....je to rostlynka pichla v korenu kde se uz delsi domu schovava velky samecek ancistrus ale ty hlidaji vajicka vevnitr a ne na rostlince jak jsem cetla ale snek to taky neni.....??
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 13:03 želvina – červy/mušky v želváriu
Dobrý den, prosím Vás o radu, máme vodí želvu, cca před měsícem se ve filtraci (filtrační bílá vata) objevily bílé larvy a následně malé černé mušky které se postupně objevují v celém bytě - především u vody - koupelna, kuchyň. Ač filtraci pravidelně čistím nemohu se jich zbavit. Ještě bych chtěla napsat že nejsem žádný velký akvarista, ale mám želvu pro radost. Poraďte prosím co by to mohlo být a jak se jich nejúčinněji zbavit? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 19:45 Muž Čapíno [32]
Fotka k příspěvku Copak je to zač? Má to asi 1mm proto i ta nekvalitní fotka (výřez). Je to jako nezmar, ale zdá se mi, že to má nějak moc "nožiček" :-O Mám jich tam už mraky, převážně v místech kde je proud, což je vzhledem ke stavbě těla logické.
Ancistrus si s tím neporadí...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.09.2012 23:54 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: prasan
A tusim vzadu jsou jeste Startky smich,jinak souhlas s Prasanem!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 17:33 - Re: vlasolis
CO2 reaktor,atomizér a vecička na odsávanie napr.artémie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 16:28 Muž vlasolis [2] – co je tpoo
Fotka k příspěvku a ještě něco
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 16:26 Muž vlasolis [2] – co je to
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 16:25 Muž vlasolis [2] – co je to
Fotka k příspěvku dostal jsem výbavu po lidech co s akvaristikoui skončili a vůbec nevím viz foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 23:16 Muž kofejn [963] Re: sivon
No to by mohla potlesk. Dík za tip. Převapila mě rýchlost s jakou se pohybují. Zatím jsem viděl dvě.
cs.wikipedia.org/…
www.biolib.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 23:10 Žena sivon [1713] - PlžiRe: kofejn
Spíše lasturnatka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 22:46 Muž kofejn [963]
Fotka k příspěvku Běhá mi po dně nějaká breberka. Mohla by to být nějaká hrotnatka? Pro měřítko je dno z Liaporu 2-4.
rybicky.net/atlasostatnich/hrotnatka_velka

Přidám i špatnou fotku a špatné video v liliovníčku.
rybicky.net/video/1560.flv
rybicky.net/fotogalerie.php…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 20:26 Muž muťa [554] - RostlinyRe: MP
...a co takhle pohledat tady na stránkách a podívat se tady?

rybicky.net/forum/12011
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 20:09 Muž MP [3] Re: katterinecka
A jak se jich zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 19:49 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MP
jestli si našel jednu ploštěnku, tak jich tam určitě bude víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 19:38 Muž MP [3] Re: LiborSprysl
Ty, asi teda hlístice, lezou po skle jenom vzadu, kde roste hodně řasy, a jinak lezou spíš v rohu akvária a kolem přísavky teploměru. Ploštěnka si to rejdila o předním skle. Jinak mám aktuálně problém s řasami, hlavně vláknitou. Svítím 6,5h/den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 19:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: MP
No já znám hlístice u dna..na skle ploštěnky...nevím...možná ví někdo víc... :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 19:20 Muž MP [3]
Fotka k příspěvku Tamto jsou červíci (na fotce) ale už jsem na skle našel i asi 4 mm velkou ploštěnku, tu jsem ihned vyndal.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 19:13 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MP
U krevetek je to estetický problém protože ty je nesežerou na rozdíl od ryb. Odkalujte častěji, nebo zkuste krmit něčím jiným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 19:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: MP
Bez fotky nevím...ale mohou to být i ploštěnky a to zase tak bez následků být nemusí...Ale pravda je, že zvýšený výskyt obou živočichů souvisí především s množstvím nespotřebovaného krmiva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 19:06 Muž MP [3] Re: usine
Měním vodu 1x týdně skoro polovinu, 1x za 7-14 dnů odkaluji dno, krmím 1x za 14 dnů 2 listy kopřivy a filtr nevypínám. Tak co dělám špatně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 19:01 R Muž vaclav [14601] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MP
Jsou to neškodné hlístice ale signalizují že zanedbáváte údržbu nebo příliš krmíte. :-)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [49] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57737x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539-co-je-to-za-zivocicha-zavleceneho-skudce-parazita?od=2401